Głos Shinobi #9 - Summertime!

Nie masz czasu śledzić wszystkich wątków na forum, a mimo to chcesz być na bieżąco? W gazetce znajdziesz podsumowanie wszystkich najciekawszych wątków, najśmieszniejsze rozmowy, a niekiedy twórczość naszych użytkowników, sesje zdjęciowe postaci oraz inne ciekawostki!

Głos Shinobi #9 - Summertime!

Postprzez Hayami Akodo » 3 sie 2018, o 22:14

Obrazek

Witamy was bardzo serdecznieee...! *fanfary*

Obrazek

I tak oto przed nami rozgościły się już wakacje! Dla jednych to czas słodkiej laby, dla innych zaś rozpaczy i uganiania się w dni handlowe za zapasem Big Milków na niedziele...albo zamawiania lodu od rodów z Cesarstwa, żeby się przynajmniej jako tako schłodzić, bo przecież wytrzymać nie idzie.
Co w tym numerze? Pikantne ploteczki, newsy polityczno-społeczne, zmiany na forum i w gazetce, nabór na nowych pracowników, hot newsy, kolejny piękny komiks, horoskop i wróżby dedykowane oraz wieleee innych rzeczy! Zapraszamy do lektury - w tym czasie redakcja będzie wyglądać tak, jak na gifie powyżej. <jaszczureł>Obrazek

Właśnie skończył się event w Kami no Hikage - a jak się skończył? Nietypowo: wyspa ta została całkowicie zniszczona, zrujnowana, popadła w pustkę i opuszczenie! Kto ją zniszczył? Suzumura Hanji, znany też jako Han, podstępny villain naszego forumu, aka Antykreator. Dlaczego? Nie wiadomo, może skończyły mu się odcinki M jak Miłość i N jak Nienawiść i postanowił jakoś rozruszać świat shinobi? To pewne, że kiedyś jedna z najpiękniejszych krain naszego świata (Struś poleca, fajne kurorty tam majo!) leży teraz w gruzach, shinobi, którzy na niej przebywali, uciekli na statkach pożyczonych przez potężne Cesarstwo, na Hyuo i na Kantai pojawił się problem uchodźców, a sam Han rozpłynął się w powietrzu.
*śpiewać na melodię Pszczółki Mai*
Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzieee...
Świat, w którym bajka ta dzieje sięęę!
Potworny Han zamieszkał w niiim,
I pije wrogów krwawe łzy.
TĘĘ PSZCZÓŁKĘ, KTÓRĄ TU WIDZICIE, ZOWIĄ HANEEEM...

Dobrze, przepraszam, już się ogarniam, już. Tak czy inaczej Kami no Hikage upadło, a wraz z nim upadła Rada. Padło też Shiro Ryu, które zostało rozwiązane. Los jego członków jest nieznany - wiadomo na pewno, że masakrę przeżył co najmniej jeden z nich, niejaki Kenshi Maji. O ile oczywiście informator znowu nie naćpał się colą.
W świecie Shinobi pojawia się nader niepokojące wrzenie! W każdej chwili może wybuchnąć wojna, a właściwie to jedna już wybuchła, o czym informujemy w kolejnych artykułach na naszych łamach. Zapraszamy do Hot Newsów!


Obrazek

Od tego numeru zaczynamy przyjmować zamówienia na prywatne wróżby! Jeśli macie jakieś pytania, problemy, które Was nurtują, albo po prostu przegraliście po piątym z kolei kieliszku sake zakład o to, że nigdy nie pójdziecie do wróżki - do wyboru macie dwie potężne mistrzynie oświecenia: czcigodną Herbatniczek i jej uczennicę Strusia! Pierwszą odważną jest Shikatsu Nara - gratulujemy odwagi i mamy nadzieję, że pomyślne losy przepowiedziane przez potężne wieszczki sprawdzą Ci się co do joty, a złe uciekną jak najdalej!
Zapraszamy też do zapoznania się z horoskopem ogólnym dla całego świata Shinobi.
Hmm...zobaczmy, cóż dla Ciebie przygotowały niebiosa.
Koniunkcje planet są ostatnimi czasy bardzo skomplikowane - przecięcie się ze sobą orbit dwóch przeciwstawnych ciał niebieskich nigdy nie zwiastuje nic dobrego. Tak też chyba było i tym razem, skoro spotkałaś dziewczynę z rodziny Yamanaka. Gwiazdy przepowiadają, że - po długich okresach kłótni, walk i niechęci, do czego przyczyni się z pewnością silny wpływ Wenus i dominacja gwiazdozbiorów północnych w noosferze - zostaniecie przyjaciółkami. Powinnaś jednak uważać na związki damsko-damskie, ponieważ malejący Księżyc nie sprzyja w chwili obecnej odpowiedniemu doborowi partnerek.
W niedługim czasie na Twojej drodze mogą pojawić się dwaj nietypowi mężczyźni. Jeden z nich, będący spod znaku Skorpiona, może pomóc rozwiązać Ci skomplikowaną sprawę i ujawnić wiele sekretów z przeszłości; drugi zaś, Ryba urodzona w klanie Uchiha, namiesza w Twoich relacjach z otoczeniem w sposób pozytywny. Spotka Cię bardzo miła niespodzianka i będziesz się zastanawiać, skąd ta osoba wiedziała o Twoich upodobaniach...
Uważaj, aby nie podejmować pochopnych decyzji podczas najbliższego nowiu - będzie to bowiem bardzo negatywny okres dla Ciebie i Twojej rodziny, nasączony zgubnymi wpływami Plutona i Saturna. Te dwie planety, będące w koniunkcji ze sobą i przy nieodpowiednim ułożeniu się sfer astralnych, mogą sprzyjać błędom, których nie wybaczamy sobie przez całe życie.


Ścieżki życia zmieniły się na tyle, że układ gwiazd w tej chwili jest bardzo niepewny. Neptun i Jowisz, ułożone niebezpiecznie blisko względem swoich sfer astralnych, zapowiadają niezwykłe wstrząsy dla świata; pewne jest, że w najbliższym czasie świat shinobi nie zazna spokoju.
Niepokojące aury krążą nad Prastarym Lasem - dość duży wpływ malejącego Księżyca w połączeniu z planetą Ziemią wskazuje, że w najbliższym czasie klany zamieszkujące ten region będą musiały zwrócić się nie tylko ku bogom, ale też i ku sprawom ziemskim, aby uniknąć chaosu i zamieszek. Ponieważ część gwiazd w gwiazdozbiorach południowych jest zachmurzona, a na niebie spostrzeżono kometę, bardzo możliwe jest, że tym regionom grozi jakieś niebezpieczeństwo...Karta odwróci się jednak ku asom w pierwszej kwadrze Księżyca, a klanowi Senju - i innym rodzinom, w szczególności Aburame - zaleca się szczególne skupienie na lokalnym interesie.
Po tym, jak upadło Kami no Hikage i zniknęły jego gwiazdy opiekuńcze, w niebiosach zapanował chaos; astralne wpływy krzyżują się ze sobą, a najciekawsze zjawiska zdają się koncentrować nad klanami Hoozuki, Rindou, Yuki, Maji i Hyuuga.
Kto wie, być może dzięki silnemu działaniu Neptuna niedługo z wód przeznaczenia wyłonią się bohaterowie o takich nazwiskach?
Wojowniczy Mars gwałtownie wpływa na ród Sabaku. Niepokojące napięcia wyczuwa się także nad ziemią samurajów. Czyżby Yinzin lub Teiz groziło jakieś niebezpieczeństwo? Kto wie...Pewne jest jedno: ten świat przestał być taki stabilny, za jaki go uważamy. Jednak mamy dla Was również dobre wieści: Wenus wyjątkowo silnie sprzyja teraz wszelkim miłościom. Skłócone pary, które już dawno się rozstały i o sobie zapomniały, mogą teraz przeżyć swój reunion, w związkach wszelkiego rodzaju może pojawić się odrodzenie każdego rodzaju miłości, ale też - jeśli zakochani są spod znaków Barana i Byka - mogą pojawić się awantury i wybuchy zazdrości. Najbliższy czas gwiazdy postrzegają jako niepewny, chaotyczny, przepełniony pasją i emocjami, a zatem, jak wynika z kart wróżki Herbatniczka, będzie się działo~~


Obrazek

Jak zawsze, i w tym numerze przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych ogłoszeń i informacji prosto ze świata shinobi. Wszystkie zostały okraszone cytatami oraz - w miarę możliwości - screenami wykonanymi przez naszą niezawodną panią reporter, Kari. :D Dziękujemy!
Avatar użytkownika
@ Kenichi - 4 cze 2018, o 23:12
Szukam kobiet do haremu!

No cóż, trochę odważne ogłoszenie, co nie oznacza, że nie znajdzie się na naszych łamach - otóż Kenichi, czarujący młodzieniec z rodziny Sharinganowców, zapragnął stworzyć sobie jakiś harem. I choć od momentu, w którym oblicze Strusia ujrzało go na forum, to jednak mamy niepłonną nadzieję, że jakaś urocza kunoichi odpowiedziała na apel młodzieńca o czerwonych oczach, czyniąc go szczęśliwym posiadaczem haremu!
Avatar użytkownika
@ Rika Kari Matsubari - 9 cze 2018, o 21:00
Ale udało mi się ocenić, która ze stóp czuje się lepiej. Zeszło się też do komnaty serca i potem jeszcze niżej, do pań trosk, gdzie była przestrzeń do wyżalenia się.
Avatar użytkownika
@ TwoFace - 9 cze 2018, o 21:01
a czy była podróż do jamy rozkoszy? kappa

P O T Ę G A podświadomości znana jest chyba nam wszystkim. Wiemy, że te cholerne koszmary o północy, kiedy budzimy się z krzykiem, nie zawsze muszą pochodzić od zbyt dużej ilości kanapek na kolację; wiadomo też, że potrzebna jest pozytywna afirmacja, by przyciągnąć pozytywne myśli. Ale co dzieje się w chwili, kiedy prądy filozoficzne zaczynają mieć części ciała, a do osiągnięcia katharsis potrzebna jest jama rozkoszy? Odpowiedź na to pytanie zna dwoje wybitnych myślicieli naszego forum - Rika Kari Matsubari, która w swoim ostatnim odczycie wygłoszonym przed Klubem Miłośników Schopenhauera poruszyła temat superego. Z kolei w dziele mistrza TwoFace'a znalazło się kilka ciekawych uwag dotycżących koncepcji jam rozkoszy. Polecamy uważną lekturę!
@ Kowai - 24 cze 2018, o 12:21
Rozmawiamy sobie o pracy studiach. Shiga ora tematy
Avatar użytkownika
@ Misae - 24 cze 2018, o 12:22
@ Reika, o/
Avatar użytkownika
@ Hayami Akodo - 24 cze 2018, o 12:23
@ Kowai, właściwie to orze, ale spoko. >:V
Avatar użytkownika
@ Reika - 24 cze 2018, o 12:23
Shiga, spamer :(
Avatar użytkownika
@ Kowai - 24 cze 2018, o 12:24
@ Hayami Akodo, <babyrage>
Avatar użytkownika
@ Shiga - 24 cze 2018, o 12:24
@ Hayami Akodo A napisałabyś, że "Shiga zaorał Yamanakę" czy "Shiga zaorzeł Yamanake"? Logiczne więc, że ora.
Avatar użytkownika
@ Numa - 24 cze 2018, o 12:24
<patrzy z przerażeniem > Me.. meee .. dykiem ?
Avatar użytkownika
@ Shiga - 24 cze 2018, o 12:24
Zaorzeł - tylnia część orła, zazwyczaj kuperek i pióra.


W wieczorze tym wyczuwam twoje sny, pośród twych ran wyczuwam najpiękniejszej charme... *nuci, przeglądając materiały* Już taki jesteeem zimny drraaaań, i dobrze mi z tym, bez dwóch zdaaań~ bo w tym jest rzeczy sedno, że gramatyka jest obojętną~~
Tak więc, proszę państwa, mamy czarujące popołudnie i zwykłe, normalne dyskusje o studiach i pracy, w których bierze także udział Struś, szczęśliwy uczestnik życia studenta. W pewnym momencie w trakcie rozmowy wyłania się nowa definicja orła, którą stworzył Shiga. Powstaje jednak pytanie - jeśli orzeł składa się z zaorła, to co w takim razie jest z przodu? Przedorzeł?
Obrazek

Kto by pomyślał, że w rok można zrobić prawdziwą karierę na forum PBF? W ciągu tak krótkiego okresu użyszkodniczka kryjąca się pod nickiem Shijima została wszechpotężną Donną Koaleone! Donna Koaleone jest wyjątkowo niebezpieczną graczką na arenie Shinobi War i - mimo odejścia ze sceny - zachowuje nadal swoją wszechwładzę! Dowodzą tego liczne przykłady. Obecna redaktor naczelna gazetki, Struś, miała stwierdzić publicznie, cytujemy dosłownie "...jest moja i Koali. Ja wypuszczam technicznie gazetkę, a Koala odcina kupony". Biorąc pod uwagę ilość artykułów produkowanych przez redaktor naczelną, jej wkład w pracę oraz tajemniczą umowę podpisaną przez obie panie w trakcie wywiadu z Koalą przeprowadzanego w numerze piątym, możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładać, że Yuji the Nukfather i Shijima the Bearfather stworzyli swoje mafie - tyle, że mafia Shijimy mimo śmierci swojego szefa rozwija się wyjątkowo prężnie! Zawładnęła gazetką, kontem Koali, a dzięki pewnym działaniom ma też niebagatelny wpływ na administrację. A co z tymi z redaktorów i osób, które chciałyby przeciwstawić się władzy tajemniczej pożeraczki eukaliptusów? Cóż - zazwyczaj Koala podchodzi do tego tak:

Obrazek
Obrazek

Jak wiadomo, dla Strusiów powinno się było wynaleźć osobny kalendarz. Strusie bowiem żyją według własnego rytmu, odmierzanego kolejnymi dawkami płatków, ciasteczek, przytulania, głaskania po piórach i spania - ale to, co wydarzyło się w redakcji, przeszło wszelkie ludzkie i zwierzęce pojęcie!
Nasz informator, pragnący zachować anonimowość, był wprost przerażony rozmiarami katastrofy: gazetka zapowiadana na 3 lub 5 lipca (z wahaniami do dwóch dni), ostatecznie ukazała się ponad kilkanaście dni po terminie! Czyżby ktoś pragnął opóźnić publikację niewygodnego materiału? Może znów zadziałało tajemnicze Koalowe lobby, próbujące zachować wizerunek potężnej donny? A może zawiniła tutaj niekompetencja redakcji, która w rozmowach na prywatnej konferencji została ujęta tak:

"-Gazetka wcale nie musi wyjść do 17
-Owszem"


Co więcej, redaktor naczelna gubi materiały, pracownicy masowo biorą urlopy w momencie, kiedy są potrzebni lub nie dostarczają artykułów na czas, kody sypią się im w palcach i trzeba zatrudniać profesjonalnych techników, by odratowali sprawę!
Aż chciałoby się zakrzyknąć słowami generała z CK Dezerterów: "co to jest? Co to za kompania?! Prowadźcie mnie do komendanta!", prawda? kappa


Obrazek

Proszę państwa, właśnie wybuchła wojna.
Lato 385 stało się porą narodzin zbrojnego konfliktu. Nasze potężne wieszczki, przewidując niebezpieczną przyszłość dla klanu Hyuuga, nie myliły się ani o włos, gdyż krzyżujące się aury planet i konstelacje gwiezdne (a także celowe działania ludzi) wywołały konflikt zbrojny pomiędzy rodzinami Yamanaka oraz Hyuuga! W obecnej chwili rozesłano listy do wszystkich członków zwaśnionych klanów, narzucono rozmaite ograniczenia, a do prowincji Soso i Kyuzo dostawać się mogą teraz jedynie kupcy. Szczegóły znajdziecie, drodzy Czytelnicy, tutaj: dziab!
Ponieważ wojna może być konfliktem długotrwałym i ze wszech miar ryzykownym, prosimy o zachowanie ostrożności, jeśli chodzi o interesy w tej części kraju, oraz pilne baczenie na to, jak ułożą się teraz stosunki międzyklanowe: w tej sytuacji nowe sojusze i związane z tym zamieszanie mogą sprawić, że znajdziecie się po różnych stronach barykady! A kto wie, może nawet powstaną jakieś dramatyczne romanse między zwaśnionymi stronami...?
O sprawie będziemy jeszcze informować!


Obrazek

Socjalizacja międzyklanowa idzie ostatnio wspaniale, zwłaszcza w przypadku młodych shinobich! Oto dwoje przedstawicieli młodego pokolenia, Saiki Uchiha i Miyuki Chisana, spotyka się na czarującym sparingu. Coś jednak chyba poszło nie tak - ale co?
Autorką obrazków jest Arbuzik - kim jest Arbuzik? Zgadnijcie sami... <jaszczureł>

Obrazek


Obrazek

Tym razem przedstawiamy Wam screeny i memy zgromadzone przez naszą żeńską część redakcji! Mamy nadzieję, że ich ilość i kontekst zaspokoją gusta nawet najbardziej wybrednego czytelnika. Enjoy!

Spoiler: pokaż
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek

W dzisiejszym numerze przedstawiamy Wam odpowiedzi na rozmaite pytania zadane nam przez anonimowych użytkowników naszego forum. Pytania te zostały przesłane na ręce redakcji, a następnie poddane wnikliwej lekturze. Oto, co wyszło z naszego Q&A (tak Herbatniczku, wskrzesiliśmy Twoją inicjatywę!):

 1. Kiedy kolejny numer?
  Struś mówi: Nie wiadomo kappa

  PKB - Poczekaj, Kiedyś Będzie


  Co trzeba zrobić by serce Hikariego zaczęło jasno świecić, gdzie jego światełko?

  Co zrobić by serce Hikariego...
  Tulić - to lek na wszystko... opcjonalnie sake z Soso


  Jakby tak zdradzać prosto takie rzeczy wszystko okazałoby się zbyt proste. Chcesz abym stracił większość tajemnicy mojej postaci? No dobra, niech Tobie będzie podpowiem, że jedno światło ostatecznie nie wystarczy. Jak zrozumiesz, tak Twoja wina.

  Proponuję podpalić

 2. Ulubiona czynność Hikariego - tylko nie picie sake.

  Picie bimbru.

  Tu mnie masz, a czy jest coś innego co lubi chociażby? No chyba spuszczać łomot tym złym ludziom, naprawiać świat i takie rzeczy.
  P.S. Picie piwa.


  To zabraliście mi odpowiedź

 3. Którą bardziej lubisz. Rikę czy Kari?

  Hm... no właśnie, pora by panie się określiły

  A ja powiem, że remis. No bo z Riką to pójdę na gofry, ale z Kari na deser lodowy. Jak mógłbym pomiędzy tym wybierać?

 4. How to make Ranmaru great again?

  Delete.

  Wystarczy tylko dobrze opracowany pomysł z merytorycznymi argumentami i racjonalnymi propozycjami balansu. Albo pogodzić się z tym, że jest to jedynie niedorozwinięta krzyżówka Byaka i Shara z dodatkowym chromosomem

 5. Czy Seinaru może rywalizować z Ichirou i Hikarim?

  Czy możemy mu zabraniać?

  Najwyżej w shogi, chociaż nawet w to nie, bo pewnie samuraje nie posiadają.

  Oczywiście, że nie może.

 6. Dlaczego Yami rezygnuje z WT? Kto go zastąpi?

  No hej <opieop>

  Delta wyszła mu ujemna i się załamał. Kto? A to trzeba zastępować?

 7. Ile kosztuje otworzenie budki z Curry?

  Tak wiele, że można zapomnieć. Jedyna opcja to możliwe fabularne posiadanie czegoś takiego po dogadaniu się, ale bez jakichkolwiek zysków.

 8. Dlaczego w Kuźni jest tak drogo?

  Na czymś trzeba zarabiać na podatki w prowincjach

  Bo z kuźni pobieramy podatki na konta postaci adminów i modów, a także gazetki. Całkiem proste.

 9. Dlaczego w WT jest tak trudno coś przepchnąć?

  Bo nie składacie dobrych propozycji na PW <kappapride>

  Na straży tego działu jest 6 power rangersów i zordon. Jeżeli jako kitowiec chcesz przeżyć walkę to bez szwanku nie wyjdziesz.

  Łatwiej potoczyć.

 10. Czy warto iść do Venus na wyprawę?

  Oczywiście, tylko może niech wróci zza granicy to będzie miała więcej czasu. Teraz jak z tym to najlepiej jej się zapytać.

 11. Jak uciec z klanu - poradnik.

  Doświadczenie pokazuje, że najtrudniejszym etapem uciekania z klanu jest odrandomienie się do tego stopnia, aby ktoś w ogóle zauważył Twoje zniknięcie. Oczywiście oprócz mame i tate, których każdy prowadzi sobie sam i którzy na pewno zapłaczą po takim incydencie, aby nadać temu właściwy wydźwięk rodzinnej tragedii.

  Potem już z górki:

  a) piszesz do ojca list, chociaż wcześniej rozmawiałeś z nim face2face;

  b) wmawiasz wszystkim na chacie że on sam Ci kazał to zrobić, coby nie wysłali listu gończego;

  c) wsiadasz na glinianego ptaka i uciekasz do pałacu jednego z Cesarzy, u którego już wiesz, że są wygodne łóżka.


  Jak? Szybko i skutecznie. A tak nieco bardziej na poważnie - dogadaj się z jednym liderem, że idziesz do jednego do drugiego. W połowie drogi czmychnij na cesarstwo, przefarbuj włosy i zapuść brodę. Jak dobrze pójdzie, to ci liderzy będą się spierać między sobą, a ty będziesz mógł dożyć nudnej starości na wyspach.

 12. Gdzie kupić Bingo Book?

  Bingo book jest darmowym dodatkiem dodawanym do Gazety Prawnej za 15 zł.

  Gdy kupisz bingo book, ono nie będzie już najnowsze.

 13. Czy łatwo się zadurzyć w Ichirou?

  Ocirou jest jak czekolada.

 14. Dlaczego Tensa znów zginął?
  Odpowiedź jest prosta: przeliczył się. Myślał, że z otwartą trzecią bramą na spokojnie wygra walkę, niestety nie brał pod uwagę rozjechania przez "stumetrowego Akimichi zmieniającego się w wielkiego chomika", jak sam to określił. I tak oto Miyuki została przerobiona na miazgę~~

  Bo trzeba próbować nowych rzeczy!

  Tensa nie zginął dopóki pozostaje w naszych sercach. Non omnis moriar

  O tym dowiecie się w najnowszym wywiadzie!

 15. Co lepsze, Bramy czy mięsna kulka?

  Ippo, chcesz coś powiedzieć na ten temat?

  Nie zjadłem nigdy żadnej Bramy więc nie mam porównania, dlatego wg mnie lepsze są kulki. Lubiem mienso.

 16. Czy Ukog kocha bardziej mame czy tate?

  Każdy wie, że chłopcy to synkowie mamusi kappa

  To jak wybieranie między ogórkową i pomidorową. Dopiero obie razem czynią Twoje życie kompletnym. Ukog czuje to samo.

 17. Czy Sagisa wybaczyła Tensie to że umarł?
  Cóż, ciężko powiedzieć, czy wybaczyłam mu najgorszą z możliwych decyzji będącą zachcianką, która zniszczyła dalekosiężne plany fabularne. Może po prostu pogodziłam się z faktem, że nie da się tego odkręcić? Sama Saga nie pogodziła się ze śmiercią siostry i jeszcze długo tego nie zrobi. A ja po dość długim okresie "gniewania się" po prostu doszłam do wniosku, że to nie ma sensu, bo to już nie ma znaczenia. Dlatego nawet na wieść, że Miyuki zginęła w starciu z kolczastym gigantem, po prostu westchnęłam i wzruszyłam ramionami. A Tensiak często przeprasza mnie za jakieś mniejsze czy większe głupoty. Może nie wybaczyłam mu tego idiotycznego w tamtej chwili zajścia, ale przeszłam z tym do porządku dziennego. Nigdy nie należałam do osób, które długo się gniewają.

  Ja bym go za to zbiła! Tak stresować po porodzie!

  Ba! Nawet się cieszyła.

  O ile wiem, Tensa jeszcze żyje jako gracz, a to już powinno być odpowiedzią samo w sobie. <jaszczureł>

 18. Dlaczego niektórzy odgrywają role na chacie itd.?

  To proste. Po prostu szukają w forum strefy komfortu psychicznego!

  Odsyłam do Głos Shinobi #4 i tamtejszej poradni złamanych serc, gdzie archetyp "Naleśnik, rzep, czepiec" został opisany szerzej.

 19. Jakie są najlepsze sposoby na fabularne przemieszczanie po forum?

  Ja proponowałabym łodzią w dużym towarzystwie - i bezpieczniej, i ciekawiej, i taniej, bo można koszty rozłożyć. Ewentualnie przekupić jakiegoś Dohito, by ci stworzył ptaka.

  Po świecie Shinobi War najlepiej poruszać się lodówką kappa

 20. Sumairu czy Saiki?

  Nie ocenię bo na fabułce nie poznałam :c

  Tylko nie wchodź na pakę!

 21. Czy Seinaru może konkurować z ichirou i Hikarim?

  Jak na moje, to może. Jeśli podbije sobie staty i powiększy arsenał możliwości, to tak - chociaż i bez nich jest najsilniejszym samurajem (Hayami się nie liczy, w żaden sposób kappa )

  Jeden admin powie „tak”, a drugi powie „nie”.

  Najwyżej w shogi, chociaż nawet w to nie, bo pewnie samuraje nie posiadają.

 22. Co by zrobiła Rika, a co Kari jakby jej ucięli włoski?

  Ja bym do nich nie podchodziła wtedy

  Kari najpewniej by zabiła, a Rika najpewniej by zabiła.

 23. Co by zrobiła Misae, jakby ją wydali za mąż?

  Wyszłaby za mąż.

 24. Kim jest Reiya?

  O ile dobrze pamiętam, Reiya to jedna z członkiń Shiro Ryu, wysoko postawiona NPC, która rozmawiała min. z Kenshim i odegrała niebagatelną rolę w wydarzeniach w Kami no Hikage.

 25. Kiedy Yosuke zostanie samurajem?

  Odpowiedź brzmi: kiedy zechce. I mówię to zarówno z kappą, jak i na poważnie. Wszystko tak naprawdę zależy od samego gracza i od jego planów na postać. Zna Hayamiego, zna też Seinaru, może się nimi zainspirować lub nie. Rodzina Akodo zapewne użyczyłaby mu nazwiska i monu, mógłby też stworzyć własny klan, jakoś zasłużyć się przed liderem. Także wszystko przed nami! :>

  Jeszcze się zdziwicie!

 26. Ilu mamy na forum roninów?

  Matko, skomplikowane pytanie, Struś musiał się aż odwołać do informatora! Informator rzecze zaś następująco: obecnie mamy w samurajskich szeregach Seinaru, Yasuo, Hayamiego, Asagiego, Hanshina, Ichiego, Ryuunosuke, Sumairu i Mitsuyo. Z wszystkich tych osób samurajami sensu stricte (to znaczy tych, którzy trzymają się zasad bushido i oficjalnie nie zbiegli spod ręki pana feudalnego) są: Seinaru, Hayami, Yasuo, Asagi i Sumairu (bo te postacie są najaktywniejsze :> ) Fabularnie roninem jest Hanshin, lecz niestety nie ma go już wśród nas - a przynajmniej nie wyhaczyło go oko Strusia.

  Hm... dowiem się <ninja>

 27. Czy Dramat zrobiony przez Koalę wart jest poświęcenia?

  Zależy, o co pytasz: wątki Koali zawsze warto czytać. I o jaki dramat Ci chodzi, bo jeśli chodzi Ci o wybór, którego dokonał Shijima, umierając...cóż. Czy samobójstwo Shijimy było poświęceniem? W pewnym sensie tak - bo Shijima poświęcił otwierające się przed nim perspektywy w imię wiecznego pokoju dla swojej duszy (a że egoistycznym, to już inna sprawa...). Tak przynajmniej Hayami interpretował jego śmierć i tak też interpretuje to Struś.

  W sumie nie wiem

  Najwyraźniej tak, ponieważ reinkarnacja Koalki znalazła w końcu ukojenie w objęciach (fuj!) Uchihy.

 28. Który z braci lepszy, Ame czy Kaito?

  OBIE RYBKI SOM PIĘKNE. KOCHAJMY RYBKI. <3
  *rzekł Struś*


  Polecam walkę w kisielu by to rozstrzygnąć

 29. Opowiedz coś o dziecku Ichirou

  Też chętnie się dowiem - Misae

  Nie ma żadnego dziecka! >

 30. Jak bardzo piękne jest to chodzące piękno?

  Oj nie trzeba było kappa

  Ojjj, bardzo piękne! Piękne jak wschodzące słońce, a nawet i piękniejsze.

 31. Jak łatwo się zadurzyć w Ichirou?

  Ocirek to Ocirek, głupie pytanie

  A jak sądzisz?

 32. Hikari czy Ichirou?

  Oba! Po co się ograniczać

  Oczywiście, ze Ichirou.

 33. Ukog czy Seinaru?

  Hm...

 34. Seinaru Kei X Hayami Akodo czy Seinaru Kei vs Shinjima

  Niech się lepiej sam przyzna kappa

 35. Czy ktoś walczy stylem pod bushiny?

  Nie dotykamy tego tematu

  Raczej nie, wciąż czekamy na duchowego spadkobiercę Naruto. ):

 36. Czy ktoś walczy łukiem? (Nie liczyć Koalki)

  Co to za dyskryminacja :c Koalka!

 37. Rida i Tatami, vol 2 - Co w trawie piszczy?

  Kto tam piszczy kappa?


Kolory dla przypomnienia jaki redaktor ma który:
  Arbuzik
  Herbatniczek
  Mister I.
  Kari
  Ratowniczka
  Shi
  Struś
  TripleFace
  Yoda


Obrazek

Z głębokim żalem śpieszymy pożegnać nieodżałowanego Shinjiego, który z dnia na dzień znikł z łamów gazetki, pozostawiając po sobie lukę nie do wypełnienia. Pogrążona w smutku redakcja żywi nadzieję, że jeszcze ujrzą Avarice'a na forum, choć niewiele na to wskazuje, ponieważ wspomniany gracz odszedł także z funkcji administratora, przekazując magiczny czerwony kolor TwoFace'owi. W związku z tymi zmianami, aby odciążyć ciężko pracującego na dwa etaty i jeszcze więcej Yodę, poszukujemy dla niego ucznia i towarzysza, z którym będzie mógł się zarówno napić bukanolu po pracy, jak i omawiać raki. Dostęp do WT jest mile widziany, acz niekonieczny, gdyż przy tej pracy potrzebne są jedynie cierpliwość i lekkie pióro! Oferujemy wysoką pensję, dobrze dobrane towarzystwo redaktorów i pięknych redaktorek, a także wszelkie udogodnienia związane z pracą w lukratywnej gazecie! Wszelkie zgłoszenia prosimy przesyłać na PW redakcji, na ręce redaktor naczelnej Strusia, lub pozostawiać w uhide pod tym numerem gazetki - gwarantujemy, że zostaną odpowiednio rozpatrzone!


Poradnia złamanych serc - Niebezpieczne relacje Hana
Nasi redaktorzy wystawili swe życia na śmiertelne ryzyko, badając przypadek samego Hana, zwanego powszechnie Antykreatorem, który bez wątpienia jest największym antagonistą w historii świata shinobi. Sprawa ta dotyczy tematyki sercowej, bo konkretnie obejmuje tematykę relacji między mężczyzną, a kobietami.
Historia naszego Głównego Złego owiana jest tajemnicą, ale nam udało się odkryć kilka sekretów. W czasach, kiedy Yama-uba była jeszcze młoda i piękna (tak wiemy, trudno w to uwierzyć!), Han był malutkim dzieckiem o niespaczonym spojrzeniu na otaczający świat, ale z nieznanych nam przyczyn trafił w objęcie właśnie wspomnianej przed momentem, uroczej wiedźminy i jej sióstr-czarownic. Biedak miał to nieszczęście, że to na nim prowadzono pierwsze eksperymenty dotyczące najróżniejszych specyfików i innych czarnoksięskich sztuczek. Przez lata życia na smyczy, pod miotłą wiedźm, nabrał niesamowitej nienawiści wobec kobiet.
Karmiony słodyczami, prędzej lub później miał wylądować w piecu tak jak legendarni Małgosia-chan i Jasio-kun, ale nim do tego doszło, stało się coś niezwykłego.
Yama-uba pewnego razu uwarzyła zupełnie przypadkiem miksturę na PH. PH równą przebyciu dziesiątek, jeśli nie setek misji wysokiej rangi. Kiedy wywar został podany małemu Hanowi, późniejszy bieg wydarzeń był już przewidywalny. Doszło do wielkiej katastrofy, w której zginęły wszystkie czarownice. Wszystkie oprócz Yama-uby, która szczęśliwie zbiegła z miejsca tragedii i uciekła do Ciemnego Lasu, w którym chowa się aż do dziś.
Dalsze losy Antykreatora są wszystkim już mniej lub bardziej znane. Choć minęło już ze sto lat, jego nienawiść wobec kobiet nie zgasła, ani nawet nie osłabła.
Jakie redakcja ma na to dowody? Ano chociażby ostatnie wydarzenia w Kami no Hikage. Nie trzeba mówić, w jaki sposób zostały potraktowane nasze panie - Chise oraz Nikusui, kiedy panowie w tym czasie byli traktowani ze względnym szacunkiem.
Obawiamy się, że wendetta na piękniejszej części świata shinobi nie została zakończona. Dlatego też apelujemy - drogie Panie, rośnijcie w siłę!


Mister I.


Obrazek
Wywiad z Sorą 1) Hej, Tensa! Jesteś najnowszym celebrytą gazetki Shinobi War. Dobrze Ci z tym?

Zawsze chciałem być sławną gwiazdą rocka to prawie to samo <3

2) Gwiazdy rocka dużo zarabiają lecz nijak mają się do wielkich ninja. Wszak nie od dzisiaj wiemy, że PH są ważniejsze od ryo. Podzielasz ten pogląd?

I tak i nie, wszystko zależy od postaci, taka Sora nie potrzebuje sporo ph i niewiele ryo, ale taki Ayatsuri potrzebuje obu równie mocno... Dla moich postaci zawsze ważniejsze było PH, w końcu Ryo się przecież przy okazji uzbiera. Tylko, że się nie uzbiera, bo wydaje się od razu jak prawdziwa kobieta… no może jak trap, ale też się liczy.

3) Trap to z angielska pułapka, a przecież wpaść w "pułapkę" gry z Tobą to sama przyjemność. Ile procent Twej duszy zajmuje trapstwo?

Dzięki za komplement, a co do procentów hmmm… Przez ostatnie dwa lata jakieś 80% moich postaci to kobiety, 10% mężczyźni i 10% nie posiada płci, tak więc sporo, ale jak patrzę w lustro wydaje mi się, że niezbyt przypominam trapa, to chyba dobry znak. ;3

4) W swojej karierze gracza [na tym forum] miałeś już wiele postaci. Potrafisz zliczyć ile ich było?

Hmmm, plus minus tak. Gdy się nad tym zastanawiam, łącznie wychodzi 13-14 postaci.

5) Proszę scharakteryzuj w jednym zdaniu te, które pamiętasz najlepiej.

Moka Hyuga - Córka generała, albo kogoś wysoko postawionego w armii, ojciec nie rozumiał jej miłości i zabił jej ukochaną.
Okami Jugo - Brał udział w wojnie, palił. Podczas pierwszej D miał zatańczyć na wieczorze panieńskim. Tam oświadczyła mu się chyba panna młoda i uciekł na mur bo nie mógł zdjąć obrączki.
Tenshi Senju - Cały w bandażach po wypadku z młodości, cichy i nieufny.
Tensa Uchiha - Moja najlepsza i ulubiona postać, niespełniona miłość, uparta, no i chyba nie do końca zdrowa na umyśle.
Mizumi Kaguya vel Namida Roji (łza w zaułku) - Grałem nią dość krótko, rozwój fabularny poszedł bardzo nie w tę stronę, pod koniec żyła w lesie i w snach odwiedzał ją jashin... No przynajmniej tak jej się wydawało.
Miyuki Chisana - Własciwie to pocieszenie po Tensie, dość podobna z charakteru, jednak ze względu na przeszłość zachowywała się inaczej, no i była mocno wierząca.
Anaki Jugo - Mała, stereotypowa punkówa, kochała naturę, ale iść do baru lać się po pyskach to normalka, nienawidzi wszystkiego i wszystkich, zwłaszcza systemu. Zginęła bo nie posłuchałem Mg i zgodnie z charakterem poszedłem na pałę na misji.
Nomi Kami - Najgorsza moja postać, grzeczna, miła, pomocna do bólu, może i byłaby fajna, ale nie dla mnie. Zapłakała się na śmierć gdy chomiki gwałciły wąsy Jun'a.
Sora - A tu będzie niespodzianka, bo teraz gram tą małą fanatyczką, ale jej charakter jeszcze się dopracowuje.
Ogólnie pamiętam wszystkie postacie poza pierwszą, o ile ona była w ogóle na tym forum. Jeśli się nie mylę grałem wtedy wspólnie z Tensai'em, ale dużo więcej o tej postaci nie dam rady powiedzieć

6) Jestem pod wrażeniem pamięci! Czasem odnoszę wrażenie, że nie przywiązujesz się do swoich postaci. To rzuca na sprawę nowe światło. Przyznaj się, jak długo płaczesz po śmierci postaci?

Raczej nie za długo. Parę dni. Dwa, może trzy. Potem jednak nadal przez długi czas je wspominam i czasem żałuję. Od czasów Tensy przywiązuje się do każdej postaci, ale śmierć białowłosej Uchihy smuci mnie do dziś. Cieszę się chociaż, że jej historia została niejako domknięta.

7) Patrząc na listę Twoich postaci mam wrażenie, że grałeś już wszystkim. Zaskoczysz nas czymś jeszcze?

Klan Yuki, postać udająca często lodowego upiora, Hoshigaki ludojad z głową rekina młota, mam też pewien szkic marionetek dla Ayatsuri… Jak dotąd Sora dająca kazanie pod ryokanem skradła mi pół serduszka.

8) Jak dotąd serce to należy jednak do Tensy. Dlaczego?

Miała przyjemny charakter, a posty niemal pisały się same. Mechanicznie miała dużo możliwości, od gen po bramy, których nigdy nie użyłem. Poza tym pisanie z Sagą sprawia, że idzie mi lepiej. Wspólna historia, wspólne granie, to było to. Od historii, przez charakter postaci, aż po jej mechanikę wszystko mi pasowało. I co ważne, grałem nią długo. Odgrywanie Tensy było jednym ze stałych punktów w moim życiu.

9) Niedawno Miyuki została zastąpiona przez Sorę. Jakie plany wiążesz z tą postacią?

Na pewno zreformować świątynie amaterasu, może połączyć ją z sektą jashina, ale to na odległą przyszłość. Na ten moment przeżyć, nieco ją wzmocnić i dobrze się bawić. Trochę za wcześnie na dokładne planowanie piątego serca.
10) 34584 - wiesz co to za liczba?

Nie wiem, ale raczej nie numer telefonu.

11) Od tylu minut żyje Sora. Nie za długo?

Fabularnie od 8812800 minut, właściwie to chyba nie. Klan Kakuzu poza tym, że współgrał z historią jest trudny do zabicia, więc liczę że pożyje fabularnie 17625600 minut. ;3

12) Słyniesz z tego, że często wdajesz się w bitkę. Dużo walczysz. Robisz nietypowe rzeczy, a gdy postać ginie – Ty masz już gotową KP na pośmiertną. Co daje Ci najwięcej frajdy, co trzyma przy Naruto PBF?

Chyba przywiązanie. Sw podoba mi się fabularnie i mechanicznie, lubię wczuć się w postać chociaż czasem marnie to wychodzi. No i co najważniejsze jest fajna atmosfera. Samo granie potrafi być równie przyjemne co robienie kp, zwłaszcze gdy ma się już jakiś pomysł. Bardziej trzyma mnie samo SW, niż Naruto. Hmmm... Ale jeśli mam wybrać to co daje mi najwięcej prawdy, to odgrywanie postaci w uniwersum, które w miarę dobrze znam.

13) Na koniec zostawiam Ci miejsce na pozdrowienia. Tylko się streszczaj, bo papier jest drogi.

Chcę pozdrowić Hayami, Sagę, Shina, emm... Drogi mówisz? Całe SW \o/

Kari


Jubileuszowy numer i konkurs!

Z okazji zbliżającego się jubileuszu gazetki - mimo wszystko to już dziesiąty numer, więc to chyba coś znaczy, nie? - postanowiłam razem z członkami redakcji zorganizować konkurs. Spróbujcie sobie wyobrazić jakąś zabawną, wzruszającą, ciekawą lub po prostu wakacyjną sytuację, w której brałyby udział Wasze postacie, i opiszcie jedną, krótką scenkę z jej udziałem. Może Wasza postać uczy się pływać? Albo zrywa kwiaty na polu, będąc w towarzystwie ukochanej przyjaciółki? A może przegania demony, w czym towarzyszy jej spirytus sanktus? Zwycięzca konkursu i autor najciekawszej scenki (może to być też autorka) będzie mógł odbyć jednorazowy staż w rdakcji, przyjrzeć się od kuchni temu, jak wygląda praca w gazetce, nabyć nieco doświadczenia i wpisać sobie do forumowego CV pracę u boku wspaniałego teamu redakcyjnego! Przewidywane są też inne nagrody dla chętnych... kappa
Ponadto, najciekawsze utwory zostaną zebrane i opublikowane w osobnej rubryce w 10 numerze.


Z ostatniej chwili!

Z radością donosimy, że wprowadzono na forum spore zmiany! Jeszcze przed odejściem Avarice'a zespół adminów w składzie: Exodia i Koala stworzyli realia forum oraz opis kultur w prowincjach. Jesteś ciekawy, z jakim akcentem mówią sogeńczycy? Zastanawia Cię, dlaczego Arisa szukała na czacie męża? Martwisz się, czy Twoja postać nie popełniła aby srogiego faux-pas? W powyższym temacie znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie!
Zmieniono również objętość zbroi - w obecnej chwili zbroja sklepowa ma objętość 400, natomiast zbroja samurajska ma 450. Zmianę tę, w trosce o użyszkodników, wprowadził nowo mianowany TwoFace i jego nieco tylko starszy odeń stażem kolega Ocir - dzięki temu unikamy sytuacji, w których w jednym plecaku mieści się...5 zbroi samurajskich (?!). Dodano też liczne nowe techniki, w tym Senju Sōbu i Suiryuuben, a nawet doprecyzowano kwestię braku chakry!
Ocir i jego towarzysz idą jednak dalej. Nie poprzestają na tych zmianach, lecz codziennie dodają coś nowego! Zmieniono limit misji, mechanikę eksperymentów dla osób z UW Pasożyt, pojedynki stały się o wiele bardziej opłacalne, w sklepach wypuszczono nową kolekcję ubrań - tym razem kamizelkę shinobi (ostatni krzyk mody lata 385!) oraz zestaw małego harcerza, ponadto zreworkowano Suyaki no Jutsu, dodano Mizuame Haji, jednym słowem codziennie coś się zmienia. Nasze forum żyje i przechodzi naprawdę fajną ewolucję, co chyba powinno cieszyć, prawda?


Spotted Shinobi War!
Nie samą wojną Yamanaków człowiek żyje - jak wszyscy powszechnie twierdzą, Yamanaki to raki, więc no. <jaszczureł>
Co dzieje się na fabułach i w misjach? Dużo rzeczy: pijany Numa budzi się na straszliwym kacu, nieco wcześniej siejąc zgorszenie wśród ludzi, bo jak to tak, żeby bezdomny Ranmaru taki niegrzeczny był? Młodzieniec znany jako Akenomyōsei Byakuren, odznaczający się nietypową urodą i niemniej nietypowym pochodzeniem, wchodzi w tajemniczy układ ze swoim starym przyjacielem w karczmie - ciekawe, co z tego wyniknie?
UroczyIgarashi Saito pomaga sprzedawać dywany pewnej staruszce; Yura ochrania kupca z osady Sabaku i pilnuje jego karawany (niestety, w jej skład nie wliczamy żadnego haremu <delfineł>), Inoshi Yamanaka pracuje w szpitalu (dobrze, że nie w kwiaciarni, za duży headcanon). Kaze Tetsu ratuje honor pewnej firmy w gorących źródłach, a Senju Keizo zdradza się z celem misji przed samym cesarzem Natsume...


W Ryuzaku bez zmian!

Raport z oenzetu

W Soso i w Kyuzo formuje się już front, wszędzie są rumuńskie biedronki i uchodźcy, szpiedzy, Jamesy Bondy wrogich rodów! Jak żyć? Nie wiadomo. Zwłaszcza, że w Ryuzaku również zaczyna dziać się coś niedobrego...
"Po przybyciu okrętów z ocalałymi do portu, z katastrofy która miała miejsce w Kami no Hikage, większość lokali w mieście zostało przepełnionych, nawet budynki zagospodarowane przez władze nie wystarczyły dla wszystkich, część lokali zdecydowało się przyjąć więcej ludzi niż jest w stanie zakwaterować zapewniając im jedynie miejsce do spania. Wszystko chyliłoby się ku lepszemu jutru gdyby nie plotce o coraz szybciej roznoszonej przez uchodźców ze stolicy zarazie, głównie w dzielnicy portowej... Jednak plotki to tylko plotki, prawda?"
Ów uroczy minievent organizuje dla nas znakomity Inoshi - prosimy o wielkie brawa dla tego pana! Mamy nadzieję, że owe plotki rzeczywiście okażą się plotkami, a łzy użyszkodników i tak się zbiorą. Ponadto życzymy powodzenia licznemu gronu graczy, które zgodziło się wystąpić na arenie wydarzeń! Jak na razie wszyscy przebywają w ryokanie i albo deprawują młodzież jak Yasuo, albo niczym Senju Hyojin reprezentują rodzinę, albo demaskują ukryte gwichty niczym Keion i Hiroshi...Obrazek

Witam wszystkich serdecznie w kolejnym naszym artykule, gdzie wyłapujemy raczki z naszej pięknej strefy działu własnych technik. Zanim przedstawię wam nasze dzisiejsze perełki chciałbym tylko potwierdzić wyniki z poprzedniego numeru. Bez żadnego zaskoczenia wygrały Yamanaki, bo to są raki. Bez obrazy dla naszych pięknych pań z tego rodu, to też urocze zwierzątka, a do tego przepyszne do skonsumowania. No dobra, to przechodzimy do rzeczy...

#Rak1
Spoiler: pokaż

Nazwa
Taijū Henka no Jutsu

Dziedzina
Ninjutsu

Ranga
B

Pieczęci
Brak

Zasięg
Na całe ciało

Koszt
E: 36% | D: 28% | C: 20% | B: 16% | A: 12% | S: 8% | S+: 4% (1/2 na turę)

Zmiana Opcji
6%

Dodatkowe
Brak dodatkowych wymagań

Opcja Siła
Siła
+50%
Szybkość
-50%

Opcja Szybkość
Siła
-50%
Szybkość
+50%

Opis Technika pozwala na manipulację ciężarem własnego ciała aby zyskać na sile czy szybkości kosztem jednego z tych atrybutów. Przykładowo możemy zwiększyć swój ciężar aby zyskać na sile ciosu jednak ucierpi na tym nasza szybkość. To samo w drugą stronę czyli możemy zmniejszyć ciężar ciała aby zyskać na szybkości jednak tracimy przez to na sile. Wybrany wariant możemy zmienić jednak kosztuje nas dodatkową utratę chakry. Technikę łatwo rozpoznać, ponieważ jej użyciu towarzyszy dość widoczne ale delikatne powiększenie/zmniejszenie ciała w zależności od wybranego wariantu.


Mem do raka:
Spoiler: pokaż
Obrazek


Powyższy spoiler mówi więcej niż tysiąc słów tak na prawdę. Obrazek z powiększającą łapą bardziej jak Hozuki napychający ramię wodą. Można powiedzieć, że ktoś w ten sposób chciał zrobić sobie dwóch technik zakazanych manipulujących wagą (kolejna rzecz do zmiany, połączenie ich, na po,po...,pojutrze), tylko w bardziej pasującej nam dziedzinie. Do tego z niższą dziedziną, zmianą bezproblemową w dowolnej sekundzie. Jedyna różnica, że nie można zmieniać kogoś innego wagi. Pomijam już wszelaki osób, który jest na moim poziomie. A to bardzo źle z Tobą użyszkodniku. Zresztą, na serio. Ktokolwiek nawet by zastanawiał się przez chwilę nad przepuszczeniem?

#Rak2
Spoiler: pokaż

Nazwa
Hyōton: Doku Kōri no Jutsu

Dziedzina
Klanowa - Hyōton

Ranga
B

Pieczęci
Wąż → Szczur → Smok

Zasięg
Bezpośredni - dostanie się do organizmu | Nałożenie - do 5m

Koszt E: 36% | D: 28% | C: 20% | B: 16% | A: 12% | S: 8% | S+: 4%
+ koszt użytego Reberu/innej techniki

Dodatkowe Technikę należy użyć wraz z Reberu, lub inną techniką Hyōtonu, która zostanie jej nośnikiem.

Opis Technika ta nie bez powodu została nazwana techniką trującego lodu, gdyż jej działanie można porównać do działania trucizny, podczas gdy powoduje ona zwykłe wychłodzenie organizmu. Na początku składamy pieczęci, następnie wybrana technika klanowa/Reberu zostaje pokryte dodatkową chakrą Hyōtonu (twór musi znajdować się do 5m od użytkownika), która utrzymuje się przez kolejne 2 tury. Chakra owa przejawia się tym, że lód nią pokryty zaczyna lekko parować (podobnie jak ciekły azot). Żeby technika zaczęła działać, owa chakra musi dostać się do organizmu (np. przez ranę). Wtedy zaczyna się jej działanie:Tura 0: Nie dzieje się nic.
Tura 1: Chakra zaczyna obniżać temperaturę organizmu, co w tym momencie objawia się jedynie lekkim uczuciem chłodu - temperatura ciała spada do ~35℃.
Tura 2: Temperatura ciała spada do ~32℃, pojawia się I Stadium Hipotermii.
Tura 3: Temperatura ciała spada do ~28℃, pojawia się II Stadium Hipotermii. Jeżeli w trakcie tej tury organizm wystawiony będzie na temperatury w okolicach 0℃ i mniejsze, to w kolejnej turze wchodzi w III Stadium Hipotermii, a co za tym idzie traci przytomność i jeżeli nie otrzyma pomocy osób trzecich, to może się to skończyć nawet śmiercią.
Tura 4: Temperatura ciała podnosi się do ~32℃, wraca I Stadium Hipotermii.
Tura 5: Temperatura ciała zaczyna się stabilizować, pozostaje jedynie lekkie mrowienie ciała.
Działanie tej techniki jest dobrym potwierdzeniem tego, że Yuki korzystają na ujemnych temperaturach. Niestety można to też odwrócić i stwierdzić, że tracą oni na temperaturach dodatnich, gdyż można załagodzić efekty tej techniki korzystając z dobrze ogrzanego otoczenia, ciepłych okładów i rosołku.


Mem do raka:
Spoiler: pokaż
Obrazek


Nakrywasz sobie co chcesz, potem kontrolujesz to przez dwie tury do maksymalnego zasięgu przykładowo reberu 150 metrów i przy tylko jakimkolwiek draśnięciu możesz mówić, że już po gościu. No serio, tylko ociupinkę ochładza tak całe ciało? Od kiedy też Yuki ma ciekły azot, bo jak już to mi wygląda na coś takiego. Do tego możesz pokryć to jeszcze dodatkowo wszelakimi różnymi technikami. Nie ważne ile ktoś ma danej wytrzymałości, czy czegokolwiek efekt jest zawsze ten sam. Aby schładzać całe ciało w taki sposób jakoś się to rozprzestrzenia bez naszej ingerencji i nawet skupieniu się na tym samoczynnie? Stąd ten licznik dziwny tur?
Idealne skrytobójstwo, jakby tak pomyśleć i dać tego też trochę do napoju ciekawe co by się stało? Może wybuch jak mentosa z pepsi, ale chyba za daleko już próbuję szukać jeszcze jakichś dziwnych użyć. Takowe nie powinny się pewnie wydarzyć w żadnej rzeczywistości.

To wszystko w tym numerze, a waszym zdaniem który rak tym razem powinien stanąć na podium?


Cóż można więcej powiedzieć...W tym momencie redakcja, rozliczywszy się ze Strusiem naczelnym w kwestiach finansowych - tak, tak, wszystkim już przelałam te upragnione PH i ustawowe bonusy za pracę w ciężkich warunkach! <jaszczureł> - udaje się na zasłużony wypoczynek, aby nabrać sił przed następnym numerem gazetki. Kto zostanie nowym członkiem redakcji? Jakie jeszcze mroczne powiązania odsłonią nasi niezależni informatorzy? Czy nowy admin udźwignie ciężar odpowiedzialności? Jak potoczą się dalej losy Shinobi War po upadku Kami no Hikage? Czy ścieżki młodych shinobi i kunoichi się wyprostują? A może skomplikują się jeszcze bardziej? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w jubileuszowym już numerze dziesiątym! Zostańcie z nami!

Obrazek

Redakcja gazetki Shinobi War (alfabetycznie):
  Arbuzik
  Herbatniczek
  Mister I.
  Kari
  Ratowniczka
  Shi
  Struś
  TripleFace
  Yoda

i gazetkowy tygrys, który macha Wam łapką na pożegnanie.

Żeby nie było, że nie szanujemy rododendronów: we do not own these gifs or drawing, all rights reserved to Arbuzik, giphy or other services, to mark Godfather itede, itepe...
Obrazek


“Though my body may decay on the isle of Ezo
My spirit guards my lord in the east.”głos Hayamiego | PH i bank


W OBECNEJ CHWILI NIE PROWADZĘ ŻADNYCH MISJI. NIE PODEJMUJĘ SIĘ TEŻ PROWADZENIA GAZETKI ZE WZGLĘDU NA BRAK CZASU, ZACHĘCAM JEDNAK DO PODSYŁANIA MATERIAŁU NA GG, PW BĄDŹ NA DISCORDA.
Avatar użytkownika

Hayami Akodo
 
Posty: 1121
Dołączył(a): 20 sie 2017, o 15:45
Wiek postaci: 22
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: https://imgur.com/a/9wDbR
- po lewej stronie aktualne ubranie Hayamiego,
plus kremowy płaszcz i czarne rękawiczki bez palców
- długa blizna na piersi po pojedynku z Megumi Ishidą
- blizna na prawej nodze po walce pod Murem
Widoczny ekwipunek: - włócznia yari
- katana
- plecak
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=4011

Re: Głos Shinobi #9 - Summertime!

Postprzez Yami » 4 sie 2018, o 18:49

Wierutne bzdury ktoś wygaduje. Nawet jak delta wychodzi ujemna to można przejść w urojone.
Jeśli chodzi o raki. W tym numerze nie są aż tak paskudne dlatego mam problem z określeniem tego groźniejszego dla zdrowia psychicznego.
Postawię chyba jednak na Trujący lód, który jest sterowalnym gazem jako kontrola lodu <notlikethis>

Całościowo. Niezła Robota ;)
Avatar użytkownika

Yami
Szarak
 
Posty: 1996
Dołączył(a): 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 21
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=4268

Re: Głos Shinobi #9 - Summertime!

Postprzez Shikatsu » 4 sie 2018, o 21:50

Dziękuję pięknie za horoskopik, wreszcie wiem, co mam zrobić z moim życiem!

A ty, tajemniczy Uchiho spod znaku ryb, call me kappa
猪 · 鹿 · 蝶
Obrazek
ph · bank · kp · głos
Avatar użytkownika

Shikatsu
Postać porzucona
 
Posty: 460
Dołączył(a): 11 maja 2018, o 17:47
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Shikatsu to tam takie tam, jakaś tam laska. Taka se o, ciemne włosy, niebieskie oczy, kurtka na grzbiecie, znudzona mina.
Widoczny ekwipunek: Torba nad zadkiem. Dwie kabury na udach. Czarny płaszcz. Złożony Fūma Shuriken przytwierdzony nad torbą. Duży Shuriken przytroczony do pleców.
Link do KP: viewtopic.php?p=85101#p85101
GG/Discord: urb#6156
Multikonta: -

Re: Głos Shinobi #9 - Summertime!

Postprzez Dōhito Satori » 4 sie 2018, o 23:46

Fajne to jest. Nieźle wyszło. Teraz tylko postarać się by pojawić się w następnym numerze >:V
Dōhito Satori
 

Re: Głos Shinobi #9 - Summertime!

Postprzez Mitsuyo » 5 sie 2018, o 12:25

Może nie wszystko było dla mnie zrozumiałe (bo różowodziób forum), ale miło i szybko się czytało. Odwaliliście kawał świetnej roboty i czekam na wincyj <feelsgoodman>
Mitsuyo
 

Re: Głos Shinobi #9 - Summertime!

Postprzez Yama-uba » 5 sie 2018, o 15:48

Nic mi nie udowodnicie! <babyrage> <babyrage> <babyrage>
Obrazek
Moje pyszne, cudowne i pachnące: Trucizny
Komu, komu bo idę do domu~
Avatar użytkownika

Yama-uba
Gracz nieobecny
 
Posty: 71
Dołączył(a): 21 sty 2018, o 22:51
Wiek postaci: 0
Link do KP: viewtopic.php?f=32&t=4424http://shinobi-war.xaa.pl/viewtopic.php?f=32&t=4770&p=71528#p71528
Multikonta: Atari Sanada

Re: Głos Shinobi #9 - Summertime!

Postprzez Sora » 5 sie 2018, o 18:45

będę sławny *^* gazetka genialna ;3
Sora
 

Re: Głos Shinobi #9 - Summertime!

Postprzez Sagisa » 7 sie 2018, o 16:24

Jak zwykle bez dokładnej korekty, ale u Emi to już norma xD Pytania 5. i 21. (z tych do redakcji) się powtarzają, na przyszłość zwracać większą uwagę!

Gazetka w porządku ^^ <ma zaciesz, bo została wymieniona osobiście w pozdrowieniach przy wywiadzie *^*>
Obrazek
Avatar użytkownika

Sagisa
 
Posty: 665
Dołączył(a): 30 kwi 2017, o 20:26
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: - długie czerwone włosy, stalowoszare oczy
- koszula z długim rękawem, długie ciemne spodnie, wygodne buty
- cienkie pajęczynki blizn po raitonie pod ubraniem
- sygnet na łańcuszku schowany pod koszulą
- płaszcz podróżny z kapturem
Widoczny ekwipunek: - torba na biodrze, po prawej
- kabury na udach
- wakizashi za pasem
- manierka z wodą przy pasie
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=3511&p=49998#p49998

Re: Głos Shinobi #9 - Summertime!

Postprzez Hayami Akodo » 7 sie 2018, o 18:23

Ale co jest nie tak? Pytania musiały się powtórzyć, bo by było za mało Seinara, jak mnie poinformowano kappa Czyżby gdzieś był błąd ortograficzny, stylistyczny albo inny?
Różowodzióbku, polecam się łaskawej pamięci w razie wątpliwości. :*
Serdecznie dziękujemy za każdy komentarz! Każdym komentarzem dokarmiacie małe emu i tygryska forumu!
Obrazek


“Though my body may decay on the isle of Ezo
My spirit guards my lord in the east.”głos Hayamiego | PH i bank


W OBECNEJ CHWILI NIE PROWADZĘ ŻADNYCH MISJI. NIE PODEJMUJĘ SIĘ TEŻ PROWADZENIA GAZETKI ZE WZGLĘDU NA BRAK CZASU, ZACHĘCAM JEDNAK DO PODSYŁANIA MATERIAŁU NA GG, PW BĄDŹ NA DISCORDA.
Avatar użytkownika

Hayami Akodo
 
Posty: 1121
Dołączył(a): 20 sie 2017, o 15:45
Wiek postaci: 22
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: https://imgur.com/a/9wDbR
- po lewej stronie aktualne ubranie Hayamiego,
plus kremowy płaszcz i czarne rękawiczki bez palców
- długa blizna na piersi po pojedynku z Megumi Ishidą
- blizna na prawej nodze po walce pod Murem
Widoczny ekwipunek: - włócznia yari
- katana
- plecak
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=4011

Re: Głos Shinobi #9 - Summertime!

Postprzez Kenshi » 7 sie 2018, o 19:43

Świetne wydanie, mam nadzieję, że jubileuszowe będzie trzymało ten poziom :) Szczególnie podoba mi się tyle odniesień do różnych graczy. Z mojego punktu widzenia, osoby której jest dużo mniej na forum - w przyjemny sposób można choć trochę nadrobić zaległości.
Wiem, że niektórzy mają ser­ca jak dzwon

Silne, głośne, pra­wie niez­niszczal­ne

Lecz zim­ne jak żela­zo, z które­go je odlano


Obrazek
Avatar użytkownika

Kenshi
Postać porzucona
 
Posty: 426
Dołączył(a): 3 sty 2017, o 13:21
Lokalizacja: Atsui
Wiek postaci: 25
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły brunet o jasnych, żółtych tęczówkach. Cechą charakterystyczną jest głęboka blizna przecinająca twarz. Mężczyzna nosi lekki, przewiewy strój w którego skład wchodzą spodnie, tunika, okrycie głowy i szyi - wszystko w odcieniach bieli.
Widoczny ekwipunek: Płaszcz, tunika, okrycie głowy i szyji, rękawiczki, blaszane plakietki na nadgarstkach oraz pochwa z kataną przypasana u boku.
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=3384&p=47577#p47577
Multikonta: Azuma


Powrót do Gazetka forumowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości