Sogen - opis prowincji

Trzecia pod względem wielkości prowincja Wietrznych Równin zamieszkała przez Ród Uchiha. Prowincja Sogen zarówno od północy jak i południowo-wschodniej strony sąsiaduje z morzem, z kolei od południa graniczy z regionem Prastarego Lasu. To co jednak w szczególności warte jest odnotowania, to fort graniczny postawiony od północnego wschodu na granicy z niezbadanym obszarem dawno upadłego kraju, zniszczonego jeszcze w trakcie potyczki z Juubim. Kultura prowincji w głównej mierze skupia się na militariach, przemyśle żeglarskim oraz hodowli co wynika z uwarunkowań geograficznych.

Sogen - opis prowincji

Postprzez Defrevin » 5 kwi 2015, o 00:54

Obrazek

Sogen (Uchiha うちは一族)

Tereny
Sogen jest otoczone z wielu stron morzem, ale mają również sporą ilość sąsiadów i wiele niezbadanych terenów od północnego wschodu. Same tereny są wyjątkowo nieprzyjemne do życia, występuje tutaj spora ilość wody, która co prawda pozwala na rozwój przemysłu żeglarskiego, ale również często powoduje powodzie. Prowadzi również do powstawania sporej ilości bagien, w związku z powyższym aglomeracja miejska ulokowana jest na stosunkowo małym obszarze. Podobnie jak hodowla zwierząt i roślin, które ze względu na wysokie nawilżenie terenów rozwijają się bardzo szybko i stanowią paszę dla zwierząt, w związku z powyższym ciężko byłoby doprowadzić do wygłodzenia Uchihów. Całość terenów jest równa i płaska, poza miejscami w których woda wytworzyła niewielkie depresje. Każdy dom w tym terenie ma zabezpieczenie przeciwpowodziowe. Jest to jeden z najmniejszych terenów na Wietrznych Równinach. Na terenach mieszkalnych w wielu miejscach porozstawiane są wysokie odgromniki, które mają za zadanie ściągać na siebie wszystkie pioruny w przypadku burzy.

Klimat
Klimat jest umiarkowany, przez większość czasu dość ciepły. Czasami jak to na Wietrzne Równiny przystało wiatr przywiedzie inny front atmosferyczny, co powoduje długie i potężne burze. To one zazwyczaj powodują powodzie i to właśnie przez nie budowane są piorunochrony, aby zabezpieczać domostwa. Przez większość czasu jest tu jednak nadzwyczaj spokojnie jeżeli chodzi o klimat, chociaż również zdarzają się wspomniane już wcześniej powodzie. Uchiha starają się być jednak przygotowani na takie niedogodności. Najczęściej wieje tutaj przyjemny zefirek.

Lider
Liderką Rodu Uchiha, wybraną bardzo szybko po śmierci swojego poprzednika, jest Uchiha Katsumi, mająca zaledwie 22 lata kobieta o niezwykle rozwiniętym talencie analityczno-taktycznym. Znana jest również ze swojej niezwykłej urody, wywołującej pożądanie u bardzo wielu mężczyzn. Niska, mająca niecałe 164 centymetry wzrostu kobieta daje się zauważyć z oddali dzięki swoim długim niemal do pasa, krwistoczerwonym włosom, zazwyczaj ułożonym tak, by całość opadała na ramiona, odliczając krótką grzywkę zasłaniającą jedno oko. Nie wyróżnia się umięśnieniem, jako że nigdy nie przepadała za walką wręcz i zawsze szkoliła się w innym kierunku, w zamian jednak jest ona... no, dość obficie obdarzona przez naturę. Na wąskiej, małej twarzy, dość dobrze odznaczają się jej czarne oczy, mały nos i wąskie usta, zazwyczaj zmrożone w poważnej minie.
Co do strojów, Katsumi nigdy nie przepadała za ekstrawagancją - na czas walk zazwyczaj zakłada standardowy pełen pancerz shinobi. Na co dzień zaś zazwyczaj zakłada obcisłą, bordową bluzkę z golfem i oddzielnymi rękawami, noszonymi nieco jak karwasze. Do tego wkłada dość krótką spódnicę, zazwyczaj o podobnym kolorze (ewentualnie ciemniejszym). Całości dopełniają sandały "rzymianki, z rzemieniami aż do kolan.
W przeciwieństwie do swojego poprzednika, Katsumi znana jest z bardzo ostrożnego i dyplomatycznego podejścia, zarówno w polityce zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Ponad wszystko ceni sobie pokój, i pragnie znajdować takie sposoby na jego utrzymanie, by zmniejszyć ilość wojen do absolutnego minimum. Katsumi znana jest jako jeden z obiektów eksperymentalnych polityki Hisato, czego efektem jest przebudzenie w jej oczach Mangekyou Sharingana, którego jednak praktycznie nie używa. Pomimo rządzenia Rodem z dość mroczną i niezbyt optymistyczną przeszłością, zachowała ona bardzo uprzejmy i stonowany charakter, starając się naprawić wyniszczony Ród.

Stosunki sąsiadów
 • Antai - Po weselu między Uchiha i Kaminari, na którym zginęła członkini Kaminari, początkowo dobre stosunki prowincji znacząco się pogorszyły. Po wojnie, dzięki Katsumi, stosunki stopniowo się poprawiają.
 • Yusetsu - Panuje tu ogólny strach przed ludźmi z Sogen, klan stara się unikać konfliktów.
 • Shinrin - Obecnie między Senju i Uchiha trwa bardzo kruchy pokój, spowodowany chęcią zadośćuczynienia za bitwę pod Dokuroyamą.
 • Midori - Neutralne stosunki. Nara starają się unikać konfliktów z rodem Uchiha.
 • Sakai - Po wojnie i ciężkich stratach po obu stronach, Akimichi i Uchiha starają się zachować neutralność wobec siebie.

Budynki Administracyjne
 • Sklep z wyposażeniem - Bardzo dobrze wyposażony, nie brakuje tu niczego czego mógłby sobie zamarzyć Uchiha. Jest to mały budynek na skraju wioski opatrzony sporym, rzucającym się w oczy szyldem.
 • Szpital - Przyzwoicie wyposażony, ale można go uznać za najsłabiej rozwinięty budynek administracyjny w tej prowincji. Średniej wielkości jednopiętrowa budowla.
 • Budynek Władz - Umieszczony tuż przy granicy z Yustetsu lider niemalże go nie opuszcza, ma tam wszystko niezbędne do życia. Jest to piękny, wykonany z drogiego drewna budynek jednopiętrowy.
 • Port - Oddzielony od siedzib mieszkalnych bagnami, jednak bardzo dobrze funkcjonujący, czasami służy za transport innym klanom.
 • Koszary - Istnieją dwa miejsca jako koszary. Oba to są kilka kilometrów za wioską i oba wyposażone są w narzędzia umożliwiające trening. Szkolenia odbywają się tutaj regularnie.


Specjalne oferty wioski
 • Transport morski do każdego portu na świecie za grosze (transport o połowę tańszy)
 • Niektórzy z Uchiha chętnie podejmują się pracy najemnych wojowników.
 • Sogen produkuje wysokiej jakości mięso, szczególnie wołowe.

Wiedza rodu Uchiha
- Aburame – ich ubranie zasłania praktycznie całe ich ciało, a oczy przysłonięte są przez ciemne okulary, potrafią manipulować robactwem, używając go w walce, specjalizują się w ninjutsu, zamieszkują tereny Kaigan
- Akimichi – charakteryzują się nieco większą masą tłuszczową, często spożywają posiłki, jednak potrafią zaskoczyć i są dobrymi wojownikami mimo pozornej nieprzydatności, wyspecjalizowani w taijutsu, potrafią manipulować swoim ciałem, zamieszkują tereny tereny Sakai
- Hōzuki – charakterystyczne, ostro zakończone uzębienie, lubią przebywać blisko wody, którą świetnie manipulują i potrafią się w nią zmienić, nie mają określonego typu walki, są w niej mało oczywiści i nieprzewidywalni, zamieszkują tereny Kantai
- Kaminari – członkowie tego klanu w większości przypadków charakteryzują się ciemniejszą karnacją, z natury spokojni, specjalizują się w manipulacji raitonem, wytwarzając go w innej, znanej sobie wersji, stawiają na ninjutsu, zamieszkują tereny Antai
- Nara – przeważnie nie wykazują chęci do walki, nie lubują się w bezpośrednich starciach, potrafią manipulować cieniem, używając go w walce, posiadają niesamowitą inteligencje, z natury są raczej strategami, specjalizują się w ninjutsu, zamieszkują tereny Midori
- Senju – młody wygląd i stosunkowo długi żywot, często wyśmienici w konkretnie jeden dziedzinie, manipulują drewnem, specjalizują się w ninjutsu, zamieszkują tereny Shinrin
Jeśli masz ważną sprawę, pytanie lub potrzebujesz pomocy związanej z funkcjonowaniem forum, proszę wyślij do mnie prywatną wiadomość. Z chęcią zapoznam się ze sprawą i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika

Defrevin
Założyciel Forum
 
Posty: 2122
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 23:31
Wiek postaci: 0

Powrót do Sogen

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron