Muzeum Pamięci

Największa prowincja Wietrznych Równin zamieszkana przez Ród Inuzuka. Pomimo swoich rozmiarów, prowincja jest zręcznie zarządzana przez Ród, a to dzięki niezwykle efektywnemu przemieszczaniu się członków rodu na swoich psach. Yusetsu od północy sąsiaduje z morzem, od północnego zachodu z prowincjami Karmazynowych Szczytów, od południowego zachodu z prowincjami Samotnych Wydm a z kolei od zachodu z Shigashi no Kibu. Takie umiejscowienie pozwala na rozwój w prowincji zarówno handlu morskiego jak i lądowego. Niektóre osady zamieszkują członkowie podzielonego wewnętrznie Szczepu Terumi.

Muzeum Pamięci

Postprzez Tsuyoshi » 28 sty 2016, o 15:29

Obrazek

Muzeum pamięci to względnie nowy budynek znajdujący się na obrzeżach osady, zbudowany został przez fundatora spoza kraju, które szczególnie umiłował to miejsce. Przybytek zbudowany jest całkowicie z dużych skalnych bloków prezentując się bardzo okazale, wielki drzwi zaczepione na dużej zasuwie zapraszają ciekawskich do dawnej osady utrwalonej w rzeźbach i innych pozostałościach minionej epoki. Pierwsza kondygnacja to preludium do tego co spotka nas dalej, możemy tutaj spotkać portrety i skalne rzeźby wszystkich dawny władców osady aż po dziś dzień, jest to dość sporych rozmiarów sala, na której końcu znajdują się małe drewniane schodki prowadzące do kolejnych eksponatów. Druga część muzeum wypełniona jest wszelkimi prostymi i nieco bardziej skomplikowanymi narzędziami używanymi przez dawne pokolenia zarówno do uprawy ziemi jak i walki, sala jest wypełniona wieloma gablotami i szafkami zasłoniętymi szklanymi zasuwami. Ostatnia reprezentuje dział pism, można tutaj znaleźć wielkie dzieła minionych epok zarówno te przeznaczone do nauki jak i do odnalezienia rozwiązań na nurtujące nas pytania filozoficzne.
Tsuyoshi
 

Re: Muzeum Pamięci

Postprzez Tsuyoshi » 28 sty 2016, o 15:36

Nocka w Muzeum
Misja Rangi D dla Rayne
Post 5/15


Skłoniłeś się przed władcami i bez słowa wyszedłeś z pokoju. Opuściłeś budynek i spokojnie udałeś się w kierunku muzeum, które znajdowało się na małym wzgórzu na obrzeżach wioski. Szedłeś tam jakieś dziesięć minut, po drodze mijałeś wielu przechodniów, którzy już zbierali się do domów po całym dniu pracy. W oknach mieszkań było widać jak niektórzy kończyli powoli swoją kolację i szykowali się do spania, a ty co? Idziesz dopiero do pracy. Budynek muzeum wyglądał na względnie nową budowlę. Wszedłeś do środka. Znajdowało się tutaj kilka gablot ze starą odkopaną bronią, portretami i rzeźbami ludzi oraz różnymi zwojami przedstawiającymi dawne wydarzenia. Kiedy tak stałeś w środku. Z jednego z pomieszczeń wyszedł kustosz. Był to stary niski mężczyzna z długą białą brodą. - Chłopcze, w czym mogę pomóc?
Tsuyoshi
 

Re: Muzeum Pamięci

Postprzez Rayne » 28 sty 2016, o 19:32

Po opuszczeniu pomieszczenia natychmiast skierowałem się do wyjścia z budynku. Gdy już byłem na zewnątrz starałem sobie przypomnieć gdzie znajdowało się muzeum w którym co najlepsze nigdy nie byłem, pomimo że mieszkam w tej wiosce od urodzenia.
-W końcu musi być ten pierwszy raz -Stwierdziłem z lekkim uśmiechem i udałem się ku miejscu docelowemu. Po drodze mijałem wielu ludzi, którzy dopiero wracali do swych rodzin po ciężkim dniu pracy. Po tym jak uświadomiłem sobie że moja praca dopiero się zacznie lekko się załamałem, ale w końcu dotarłem na miejsce. Wszedłem do środka i rozejrzałem się po pomieszczeniu, a wtedy pojawił się kostosz.
-Otrzymałem zadanie pilnowania muzeum podczas dzisiejszej nocy. -Wytłumaczyłem zwięźle i przyjrzałem się obrazom przedstawiającym władców wioski.
Rayne
 

Re: Muzeum Pamięci

Postprzez Tsuyoshi » 29 sty 2016, o 13:36

Nocka w Muzeum
Misja Rangi D dla Rayne
Post 7/15


- Ohh młodzieńcze, to ciebie przysłali do pilnowania. Chodź opowiem ci o eksponatach. - Ponad godzinę oprowadzał cię po tym pokoju, opowiadając bardzo ciekawą historię do każdego z nich. Czułeś, że dziadek posiada bardzo dużą wiedzę, dodatkowo zdawało ci się, że nie jest zwykłym dziadkiem. Prawdopodobnie był kiedyś ninją. Kiedy skończyliście, dziadek powiedział ci, że czas zamykać. - Twoje zadanie jest proste, pilnuj żeby nikt tutaj nie wchodził, i nie wyjmuj eksponatów, przyjdę rano i otworzę muzeum a ty będziesz po skończonej misji. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania do mnie to mów teraz. - Po tych słowach dziadek w swojej dużej torbie zaczął szukać kluczy do dużych stalowych drzwi.
Tsuyoshi
 

Re: Muzeum Pamięci

Postprzez Rayne » 30 sty 2016, o 18:28

Po tym jak poinformowałem staruszka o tym po co tu przyszedłem, zostałem bardzo miło przyjęty. Kustosz muzeum oprowadził mnie po nim i opowiadał o wszystkich eksponatach, a także przywódcach wioski. Zapewne ten mężczyzna sam przeżył kilka z omawianych wydarzeń w okolicach i znał nie jedną osobę o której tu mowa. Po tym jak skończyliśmy wycieczkę zostałem poinformowany na czym ma dokładnie polegać moje zadanie. Jako że nie miałem żadnych pytań to jedynie odpowiedziałem.
-Nie mam żadnych pytań, może pan zamykać. Do zobaczenia jutro. -Uśmiechnąłem się do niego i z rękoma w kieszeniach zacząłem zwiedzać muzeum na własną rękę i przy okazji czytałem wszystkie opisy eksponatów, aby jeszcze lepiaj poznać historię miejsca w którym mieszkam. Może nawet kiedyś mi się przyda ta wiedza.
Rayne
 

Re: Muzeum Pamięci

Postprzez Tsuyoshi » 30 sty 2016, o 19:03

Nocka w Muzeum
Misja Rangi D dla Rayne
Post 9/15


Poszedłeś na pierwszy rutynowy obchód, skradałeś się miedzy gablotami, tak jakbyś to właśnie Ty miał być tym złodziejem. Byłeś jak cień wszystkiego, nikt cię nie mógł zauważyć. Obszedłeś dokładnie całe pomieszczenie, nawet dwa razy, tak dla pewności. Kiedy skończyłeś, wróciłeś do siedzenia przy głównych drzwiach. Mogłeś tylko podziwiać eskopnaty, które znajdują się za gablotami. Niektóre z nich to pozostałości po wspaniałych shinobi, inne też skonfiskowane bardzo niedobrym złoczyńcą. I tak przez dwie, a może nawet trzy godzinki spędziłeś na... siedzeniu i patrzeniu z daleka na eksponaty. Pewnie robiłbyś to dalej, gdyby nie dźwięk, który całkowicie nie pasował do tych słyszanych wcześniej. Usłyszałeś stukot jednej z gablot. Tej w rogu, najmniej oświetlonej.
Tsuyoshi
 

Re: Muzeum Pamięci

Postprzez Rayne » 30 sty 2016, o 19:56

Chodziłem sobie po budynku i podziwiałem eksponaty, aż w końcu minęła już trzecia godzina i wtedy usłyszałem dźwięk, którego usłyszeć nie chciałem. Westchnąłem i wstałem na wyprostowane nogi, aż w końcu powolnym krokiem skierowałem się do galoty umiejscowionej w rogu. Starałem się nie wydawać żadnych dźwięków i dostrzec jakikolwiek ruch przy gablocie. Równie dobrze może to być wina zepsutej gabloty, ale nie można wykluczyć tego że jest tu coś na tyle cennego że warto to ukraść.
-A powiedział że powinno być tu spokojnie. Że też muszę mieć takiego pecha.
Jeśli dostrzegę złodzieja to sięgam do kabury i wyjmuje z niej kunai. Najgorsze jest to że muszę ograniczyć zniszczenia, bo jak coś tu ulegnie zniszczeniu to nie wypłacę się do końca życia.
Rayne
 

Re: Muzeum Pamięci

Postprzez Tsuyoshi » 30 sty 2016, o 21:31

Nocka w Muzeum
Misja Rangi D dla Rayne
Post 11/15


Skradałeś się po cichu z ogromnym zaangażowaniem i przygotowanym kunaiem na wszelki wypadek. Trochę Ci przeszkadzał, ale w razie jakiegoś zagrożenia można kogoś nim dźgnąć. Rozglądałeś się z każdej strony, ale nic nie zauważyłeś, dookoła było bardzo ciemno. Zrobiłeś kilka kroków i minąłeś gablotę, w tym momencie śmignęło ci coś małego i czarnego. Odwróciłeś się i to coś zniknęło za jedną z wystawek. Poszedłeś w tamtym kierunku. Czarne coś znowu śmignęło, tym razem pod twoimi nogami. Bawiłeś się jakieś piętnaście do dwudziestu minut i dalej ci się nie udało go złapać, nawet za bardzo nie wiedziałeś co to jest. Jedno było tylko wiadome, to nie był człowiek. Był o wiele za niski na bycie człowiekiem, musiało więc to być jakieś stworzenie. Postaraj się je złapać.
Tsuyoshi
 


Powrót do Yusetsu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mayū i 0 gości