Ujęcie wody

Ujęcie wody

Postprzez Ayatsuri Juranu » 12 sie 2019, o 00:11

Jedno ze znaczących miejsc w Ningyo-shi, a mianowicie głębinowe ujęcie wody. Znajdują się tu prototypy głębinowych pomp zaprojektowanych przez Ayatsuri. Cała aparatura schowana jest w sporym budynku na planie sześciokąta z bramami pozwalającymi na wjazd sporych wozów. Każde wejście obstawione jest przez strażników z ramienia klanu, żeby dbać o porządek w tym jakże strategicznym punkcie. Jakkolwiek to miejsce może zapewnić spore zasoby życiodajnego płynu, używane jest raczej jako punkt uzupełnienia dużych zbiorników, jakie wyruszają w celu zaopatrzenia pustynnych wiosek czy niewielkich farm. Pojedynczy mieszkańcy muszą się raczej zadowolić małym kioskiem z wodą dostawionym przy jednej ze ścian ogromnej budowli.
Ayatsuri Juranu
 

Re: Ujęcie wody

Postprzez Ayatsuri Yujiro » 12 sie 2019, o 21:19

Miejsce to wyglądało całkiem intrygująco. Z tego, co było mężczyźnie wiadomo, to miał się tutaj pojawić, by móc wykonać misję rangi D. Jak najbardziej pasowało to Yujiro, bo bez pieniędzy nie dałby rady zrealizować planów na niedaleką przyszłość. Finanse będą potrzebne, gdyż ma zamiar wykupić wyposażenie dla lalki, która jeszcze nie jest wytworzona, ale powstał na nią dokładny plan w ostatnim czasie. Z początkowych wyliczeń wysnuł, że czysto teoretycznie i prawdopodobnie starczy na samą marionetkę, ale nie na amunicję przez nią utylizowaną. Z projektu, który wytworzył, oczywiste wydawało się, że bez odpowiednich „narzędzi” pozostanie ona niemal kompletnie bezużyteczna. Nie uznawał tego za jakąś wielką wadę, minus idei, bo był pewien, że ogólny szkic jest najzwyczajniej w świecie na tyle jakościowy, że nie ma czym zawracać sobie głowy. Kroczył przez piaski, a włosy tańczyły na grającym świszczącą melodię wietrze, poruszając dodatkowo szatą mężczyzny. Jak zwykle było ciepło. Okropny i bezlitosny skwar. Znalazł się niedaleko bramy i zamiast wypowiedzieć cokolwiek, to tylko podniósł rękę powyżej bioder w geście powitania i utrzymał chwilkę kontakt wzrokowy ze strażnikiem, lekko podnosząc kącik ust; wyglądało to prawie jak uśmiech, ale jakiś posępny, nieszczery. Był wymęczony tworzeniem szkiców swojej przyszłej broni. Nadal pracował nad nazwą dla marionetki, ale nic nie przychodziło mu do głowy. Zamyślony przekroczył prędko bramę i rozglądnął za misjodawcą.

Ciekawe co będę musiał tutaj robić. Cholera. Mam tylko nadzieję, ze nie napracuje się jakoś nad moje możliwości. – wyrzekł cichutko pod nosem.
Avatar użytkownika

Ayatsuri Yujiro
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 sie 2019, o 11:55
Lokalizacja: Katowice
Wiek postaci: 19
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Zadarty nos, gęste brwi, błękitne oczęta, spore usta i nieco szpiczasty podbródek. Szare krótsze włosy z prześwitami czarnych kosmyków. Wyblakła szata, luźny biały żakiet, jasna koszulka, workowate spodnie, kolczyki z notkami.
Widoczny ekwipunek: Brak.

Re: Ujęcie wody

Postprzez Ayatsuri Juranu » 14 sie 2019, o 14:50

"Pomocna dłoń"
Misja rangi D dla Ayatsuri Yujiro
1/15

Plotki dotyczące możliwości zarobienia niedaleko ujęcia wody dotarły to uszu chłopaka z rodu Ayatsuri, a to już było wystarczające by go zwabić i pozwolić rozejrzeć się po otoczeniu. Zobaczył, że bramy do budynku były zamknięte, co dziwne przez wagę tego budynku. Strażnicy jednak wciąż czuwali przy każdych wrotach i rozglądali się po placyku. Nie widać było jednak, żeby ktoś miał wchodzić do środka. Czyżby było nieczynne? Mały kiosk na boku wciąż pozwalał na uzupełnienie manierek przechodniów. Na wjazd jednak do głównej części czekał tylko jeden osobnik z wozami z beczkami. Stał niecierpliwie oparty o wóz, starszawy mężczyzna. Wystukiwał nogą jakiś rytm, co pewnie wynikało z jego nudy i zniecierpliwienia. Zerkał to na niebo, to na bramy do budynku. Na pewno miał tutaj coś do załatwienia, a przyspieszenie spraw mogło go trochę kosztować. A w końcu karawany zazwyczaj związane są z pieniędzmi. Woda też była bardzo cenionym zasobem na pustyni, więc szansa na wyłapanie trochę grosza wydawała się coraz bardziej wiarygodna. Tylko czy młodemu Ayatsuri uda się zawrzeć korzystną umowę z podstarzałym mężczyzną pragnącym uzupełnić zasoby wody?
Ayatsuri Juranu
 


Powrót do Ningyō-shi (Osada Rodu Ayatsuri)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość