Podróże

W tym dziale można na własne oczy przekonać się, jakim małym ziarenkiem jest życie Shinobich. Ogromne połacie lasów, ciągnące się w nieskończoność wydmy piaskowe, sięgające chmur szczyty górskie, wody o niezbadanych głębinach, to wszystko składa się na świat tychże wojowników.

Podróże

Postprzez Harikken » 12 sty 2019, o 12:38

Podróże

Obrazek

Podróże to nieodłączna część życia każdego shinobi, a więc także rozgrywki na forum. Fabułę postaci bardzo trudno jest utrzymać w jednym miejscu, czy nawet na terenie jednej prowincji, dlatego też poniżej znajduje się kilka ogólnych zasad podróżowania, zarówno podczas misji, jak również luźnej fabuły postaci bez udziału MG.
  • Mapa świata, na której toczy się nasza forumowa rozgrywka (a raczej jej wycinek) jest kopią tego co widzieliśmy w oryginalnym Naruto, jednak nazwy i stolice prowincji są naszą twórczością własną. Dla ciekawych jak wygląda obszar poza ustalonymi ramkami, tutaj mamy poglądową mapę całego wielkiego świata wykorzystywanego w Naruto: KLIK. Na forum jednak nie są znane tereny wykraczające poza obszar uwzględniony w opisach prowincji i nie ma potrzeby odbywać tam żadnych ciekawskich ekspedycji - nie ma żadnych planów dotyczących rozszerzenia świata gry. Nie wykorzystujemy również w prowadzonych misjach NPC "z dalekich krajów".
  • Rozmiar świata, na którym toczy się gra zawsze był pojęciem bardzo względnym. Dla ujednolicenia i wyeliminowania pojawiających się co jakiś czas nieścisłości przyjmujemy, że przejście przez większość prowincji aby dostać się do kolejnej, to około tygodniowa wyprawa pieszo. Oczywiście ten fabularny czas spada przy wykorzystaniu środków transportu takiego jak konie, summony czy inne twory jak np. gliniane ptaki Douhito. Za przykład tej odległości "do przejścia w tydzień" można przyjąć rozpiętość Atsui, jako prowincji o najbardziej regularnym kształcie.
  • Podróże morskie odbywają się wyłącznie przy pomocy łodzi, przywołańców czy tworów z chakry nie wymagających stałego podtrzymywania. Nie ma możliwości przejścia z jednej prowincji do drugiej leżącej za morzem po prostu idąc po wodzie. Jakkolwiek absurdalnie brzmi ten pomysł, przewija się on co jakiś czas, więc zawczasu ostrzegamy, że nie ma mocarza który przeszedłby taką odległość za jednym zamachem, a bez możliwości odpoczynku na otwartym morzu postać utonie.
  • Nie ma obowiązku zaopatrywania się w zapasy na podróż, śpiwory i cały biwakowy sprzęt przy okazji podróży z prowincji do prowincji odbywanej jako fabuła postaci bez udziału MG. W przypadku misji i wypraw, trzeba liczyć się z tym, że jedną z trudności postawioną przez MG może (lecz nie musi) być długa pielgrzymka z miejsca A do miejsca B. Prowadzący ma wtedy pełne prawo (lecz nie obowiązek) wymagać od nas wykazania się wyobraźnią i umiejętnością zadbania o swoją postać podczas wędrówki. To samo dotyczy np. sytuacji, gdzie postać jest kilka dni na misji w terenie i oprócz przeciwników, musi radzić sobie również z głodem i warunkami atmosferycznymi zależnymi od danej prowincji.
  • W przypadku gdy podczas wspólnej fabuły postacie przenoszą się z jednej prowincji do drugiej, wystarczy że na szlaku transportowym "posta z podróżą" napisze tylko jeden gracz, uwzględniając w treści, że bohaterowie wędrują razem. Oczywiście opłaty ze ewentualne płatne środki transportu cały czas obowiązują każdego z graczy osobno.
Avatar użytkownika

Harikken
Moderator
 
Posty: 2547
Dołączył(a): 11 lut 2018, o 12:20
Wiek postaci: 0
GG/Discord: Harikken#4936
Multikonta: Toshiro

Powrót do Mapa świata i regionów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości