Sakai - opis prowincji

Kolejna z prowincji Wietrznych Równin o dość pokaźnych rozmiarach. Sakai zamieszkiwane i zarządzane jest przez Ród Akimichi. Prowincja sąsiaduje od południowego zachodu z regionem Samotnych Wydm, a od południowego wschodu z regionem Prastarego Lasu. Od południa Sakai z kolei sąsiaduje z terenami niezbadanymi, co niejednokrotnie powoduje zbrojne utarczki. W prowincji tak jak w regionie, od czasu do czasu dopatrzeć się można niewielkich zagajników leśnych, ale w przeważającej części dominuje ukształtowanie równinne, z wysoką trawą, które idealnie nadaje się do hodowli bądź uprawy roli. Nieopodal granic znajdują się również wioski pod zarządem Szczepu Kakuzu.

Sakai - opis prowincji

Postprzez Defrevin » 5 kwi 2015, o 00:22

Obrazek

Sakai (Ród Akimichi 明道一族)


Tereny
Rozmiar prowincji Sakai nie odbiega wielce od wielkości terenów innych rodów obszaru Wietrznych Równin. Z tego regionu, to właśnie Sakai leży najbardziej na południe. Tą prowincję zamieszkuje ród Akimichi, który sprawuje tam władzę. Tereny te są głównie równinami, a gleba jest wyjątkowo żyzna co sprawia, że uprawa roli jest tutaj kluczowym elementem gospodarki oraz wyżywienia tego pochłaniającego duże ilości pokarmu klanu. Na polach rosną tutaj różnego rodzaju zboża, warzywa i dosłownie wszystko co tylko ma możliwość wegetacji w tych warunkach. Sakai graniczy od zachodu z Atsui, od północy z Yusetsu, od wschodu z Sogen, od południowego wschodu z Shinrin, a od południa z niebezpiecznymi i niezbadanymi terenami Tajemniczego Lasu. Wielu sąsiadów oraz nieduża odległość od Shigashi no Kibu sprawia, że handel jest wyjątkowo prosty i rozległy. Brak dostępu do morza zmusza Ród Akimichi do importu ryb, które sprzedaje im Ród Inuzuka za stosunkowo niskie ceny. Nie wydobywa się tutaj żadnego minerału, ani nawet nie wycina drzew, gdyż jest ich mało, zatem mieszkańcy zarabiają rolnictwem, uprawą i hodowlą.

Klimat
Klimat w prowincji Sakai można określić jako = umiarkowany ciepły, a im bliżej zachodu tym bardziej ciepły, a nawet gorący, gdyż obszar ten sąsiaduje z terenami Samotnych Wydm. Wiosny są ciepłe i rzadko pada deszcz, Lata zazwyczaj sprowadzają gwałtowne burze, których częstotliwość jest wyjątkowo wysoka, lecz ulewy rekompensują spore upały w tym miejscu, Jesienie są wietrzne i deszczowe, a zimy krótkie i wbrew nazwie niezbyt zimne. Cały klimat składa się na niesamowicie długi okres wegetacji roślin co pozwala zbierać plony z niektórych upraw nawet kilkukrotnie w ciągu roku. Jest to wyjątkowo ważna cecha prowincji Sakai, gdyż zamieszkuje ją właśnie ród Akimichi słynący ze swoich niesamowitych zdolności pochłaniania pożywienia.

Lider
Takuro Akimichi to duży człowiek. Nikogo to nie dziwi, gdyż taka jest specyfika tego klanu. Wszyscy członkowie są wyjątkowo otyli, a ta cecha wbrew pozorom wcale nie jest utrudnieniem w byciu ninja. Wręcz przeciwnie - wykorzystują oni swoją wagę na własną korzyść. Lider rodu Akimichi i zarządca Sakai mierzy sobie 180cm wzrostu i liczy 115kg wagi. Jego postura jest zatem masywna, lecz ciężar to nie tylko sam tłuszcz, a również skryte pod nim potężne mięśnie.. Twarz mężczyzny jest typowo szeroka, z dużymi, pucułowatymi policzkami bardzo charakterystycznymi. Usta duże, mięsiste, a nos mały i parkaty. Oczy również małe, wciśnięte w czaszkę. Tęczówki Takuro są czarne, podobnie jak długa do samego pasa broda, które zazwyczaj pozostaje rozpuszczona. Lider ten wygląda na wyjątkowo pogodną osobę.
Człowiek ten nosi na stopach ciężkie, wzmacniane metalem, czarne, pełne obuwie ninja. Nogi okrywają szerokie, luźne, szare spodnie w kroju specyficznym dla klanu Akimichi. Tors okryty ma bordową koszulką z krótkim rękawem. Na czole ma zazwyczaj opaskę w barwach grafitu. W obu uszach ma okrągłe, złote, niewielkie kolczyki.
Takuro to osoba nadzwyczaj pogodna jak na człowieka zajmującego się całym Sakai. Zazwyczaj jest uśmiechnięty oraz często żartuje rozluźniając atmosferę. Pomimo tego jest niesamowicie rozważny i rozsądny. Nie podejmuje żadnych decyzji bez uprzedniego zastanowienia się nad konsekwencjami. Zawsze dąży do znalezienia najlepszego sposobu na rozwiązanie dręczącego go problemu. Niezależnie czy chodzi o sprawy prywatne czy wagi całej prowincji. Ma niesamowity zmysł do prowadzenia gospodarki, a nawet handlu z innymi krajami. Gorzej już jest z wojnami, gdyż nie należy on do taktyków, ani strategów, lecz nie można odmówić mu umiejętności walki. Jest najsilniejszym ninja z rodu Akimichi, lecz rzadko chwali się tym tytułem, gdyż jest osobą skromną. W odróżnieniu od innych liderów jest bardzo gościnny. Każdego przybysza przyjmuje z należytym szacunkiem i - jak to jest w zwyczaju - odpowiednim wyżywieniem.

Stosunki sąsiadów
 • Yusetsu - Ród Akimichi z Rodem Inuzuka utrzymuje wyjątkowo dobre kontakty, głównie za sprawą handlu. Liderzy są zaprzyjaźnieni ze sobą.
 • Sogen - Relacje z Rodem Uchiha pozostają drażliwe, gdyż Ci zabiegają o co raz większe wpływy w Wietrznych Równinach.
 • Shinrin - Stosunki są całkowicie neutralne, chociaż Sakai skupuje od Shinrin spore ilości drewna.
 • Atsui - Stosunki neutralne, nie utrzymywane są żadne większe relacje.

Budynki Administracyjne
 • Koszary - Duży teren wyznaczony kilka kilometrów na wschód od głównej wioski. Treningi nie są ciężko, lecz swoją częstotliwość nadrabiają gorliwością.
 • Szpital - Duży budynek praktycznie w centrum osady. Doskonale wyposażony oddział posiadający również w swojej kadrze wielu utalentowanych medyków potrafiących zająć się nawet najcięższymi przypadkami.
 • Sklep z wyposażeniem - Malutki, drewniany budynek na obrzeżach wioski. Jego asortyment jest standardowy - podobnie jak cena.
 • Budynek władz - Duży, monumentalny, dwupiętrowy budynek. Parter jest zbudowany z ciemnego kamienia, pierwsze piętro z jaśniejszego, a drugie z jeszcze jaśniejszego.

Specjalne oferty wioski
 • Sakai jest największym producentem żywności na całym świecie.
 • W głównej osadzie Sakai znajdują się knajpy oferujące najlepsze potrawy możliwe do znalezienia na całym kontynencie oraz poza nim.
 • Pożywienie jest tutaj wyjątkowo tanie.

Wiedza rodu Akimichi
- Inuzuka - często charakterystyczny tatuaż na policzkach, jakby na kształt kłów, towarzyszą im, jak i walczą z nimi psy, preferują walkę bezpośrednią, wyszkoleni w taijutsu, zamieszkują tereny Yustsu
- Kaminari – członkowie tego klanu w większości przypadków charakteryzują się ciemniejszą karnacją, z natury spokojni, specjalizują się w manipulacji raitonem, wytwarzając go w innej, znanej sobie wersji, stawiają na ninjutsu, zamieszkują tereny Antai
- Nara - przeważnie nie wykazują chęci do walki, nie lubują się w bezpośrednich starciach, potrafią manipulować cieniem, używając go w walce, posiadają niesamowitą inteligencje, z natury są raczej strategami, specjalizują się w ninjutsu, zamieszkują tereny Midori
- Senju - młody wygląd i stosunkowo długi żywot, często wyśmienici w konkretnie jeden dziedzinie, manipulują drewnem, specjalizują się w ninjutsu, zamieszkują tereny Shinrin
- Shabondama – nie mają charakterystycznych cech wyglądu, ale potrafią tworzyć bańki, które potrafią być niebezpieczne, zamieszkują tereny wysp
- Uchiha – w większości przypadków ciemnowłosy przedstawiciele tego klanu, posiadają wyjątkowe oczy, które przy aktywacji stają się czerwone, zazwyczaj posługują się katonem, specjalizują w genjutsu i ninjutsu, zamieszkują tereny SogenSzczep Kakuzu
Szczep niepodległy


Lider
Liderem Szczepu jest Rentaro Mitsuchi, którego wiek ciężko oszacować po samym wyglądzie z uwagi na unikalne właściwości Szczepu. Wygląda na około czterdzieści lat, ale ciężko szukać jakiegokolwiek potwierdzenia, nawet od jego najbliższych współpracowników. Jego całe ciało pokryte jest różnej wielkości szwami z czarnych nici, a źrenice są zielone, z czarnymi białkami. Jego rysy twarzy są mocno zarysowane, a sam kształt oczu i intensywność spojrzenia przywodzi na myśl drapieżnego ptaka. Jego czarne, krótkie włosy, są rozczochrane z odpowiednim ładem i porządkiem. Zazwyczaj nosi się po staroświecku, często w męskich kimonach o stonowanych barwach i drewnianych chodakach.
Charakter Mitsuchiego opiera się na niezachwianym spokoju podczas podejmowana ważnych decyzji, a nawet w codziennym życiu. Opanowanie które nigdy nie znika, nawet na chwilę, pozwala mu na obiektywną ocenę sytuacji i wyciągnięcie z niej wszystkiego, co tylko się da. Najpewniej wynika to z wieloletniego doświadczenia jako Shinobi i Shirei-kan. Każde słowo płynące z jego ust musiało być dokładnie przemyślane i dobrane do sytuacji, zawsze myśli zanim powie. Często zasięga opinii innych, żeby móc spojrzeć na sprawę z innego punktu i na podstawie tego wyciągnąć wnioski. Zawsze na pierwszym miejscu jest jego Szczep jako ogół. Nie znaczy to jednak że nie dba o poszczególne jednostki, starając się służyć im radą i doświadczeniem. Z tego też powodu podwładni darzą go głębokim szacunkiem i zaufaniem. Nie jest wylewny, a emocjonalność jest u niego stonowana i skromna. Jest on kulturalny i obyty, ale nie przepada za większymi spotkaniami i bardziej zatłoczonymi miejscami. Wielki miłośnik win, oczywiście w umiarkowanych ilościach, a także tradycyjnych ubrań, w tym męskich kimon.
Jeśli masz ważną sprawę, pytanie lub potrzebujesz pomocy związanej z funkcjonowaniem forum, proszę wyślij do mnie prywatną wiadomość. Z chęcią zapoznam się ze sprawą i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika

Defrevin
Założyciel Forum
 
Posty: 2116
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 23:31
Wiek postaci: 0

Powrót do Sakai

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości