Antai - opis prowincji

Najmniejsza, a zarazem najbardziej wysunięta na północ prowincja Wietrznych Równin. Antai zamieszkiwany jest przez Ród Kaminari i ze względu na swoje położenie, ma idealne warunki do rozwoju wszelakich przedsięwzięć bazujących na żegludze morskiej. Ukształtowanie terenu w przeważającej części jest równinne, i dopiero przy linii brzegowej zauważyć może wszelkie niewysokie, porośnięte trawą wydmy. W południowych sektorach prowincji można zaś znaleźć niewielkie osady Szczepu Kami.

Antai - opis prowincji

Postprzez Defrevin » 6 mar 2015, o 22:02

Obrazek

Antai (Ród Kaminari 雷一族)


Tereny
Ród Kaminari zamieszkał prowincję Antai, która to znajduje się na jedynym półwyspie kontynentu. Jest on wysunięty na północ i umożliwia wspaniałe możliwości wykorzystania morza, zarówno do handlu jak i rybactwa. Teren jest wyjątkowo łagodny i nizinny. Dopiero przy linii brzegowej można zauważyć wydmy porośnięte trawami, często na nich wypasane są zwierzęta. Są tutaj, aż trzy duże porty. Środkowy, a zatem północny należy do władz i jest on największy oraz najbardziej dochodowy. Żyzne ziemie w połączeniu z rybołówstwem zapewniają żywność mieszkańcom. Ze względu na klimat panujący w Antai, są tutaj uprawiane zioła, oliwki, owoce cytrusowe, a także winogrona. Uprawy zbóż oraz ziemniaków i innych roślin tego typu zajmują południową część prowincji. Hoduję się tutaj również owce, których wełna idzie na sprzedaż wraz z nadwyżką innych towarów. To właśnie handel utrzymuję całą gospodarkę i to on pokrywa wydatki władz. Skupowane towary to głównie broń, gdyż reszta jest dostępna w samym Antai. Warto też napomnieć, że wymiany dóbr dokonywane są nie tylko drogą morską, ale także lądową. Antai graniczy z Sogen i Yusetsu, lecz karawany docierają również do Sakai, a nawet Soso. Bogata osada Rodu Kaminari znajduje się dwie godziny drogi od głównego, "centralnego" portu, czyli tego leżącego na północy.

Klimat
Klimat łatwo da się określić jednym słowem - morski. Całymi dniami wieje na ląd lekka bryza, by nocami kierunki się odwróciły. Latem bywa tutaj niesamowicie gorąco, wręcz nieznośnie dla przybyszy z innych, chłodniejszych krain, lecz mieszkańcy zdążyli już się przyzwyczaić i znoszą upały bez problemu. Temperatury oraz wilgotność sprzyjają uprawie ziół i owoców, których nigdzie indziej nie dałoby się wyprodukować. Wiosna, lato i jesień tworzą niemalże jedną porę roku. Różni ich niewielka zmiana temperatur, siły wiatru, jak i częstotliwości deszczu. Zimy są chłodniejsze, co źle znoszą tubylcy. Wietrzne, a zarazem mroźne nocami i porankami. Na południu prowincji klimat jest zbliżony do umiarkowanego ciepłego, dlatego to tam znajduje się zwyczajne rolnictwo zapewniające wyżywienie.

Lider
Prowincją Antai zarządza Ukyo Kaminari, syn poprzedniego lidera. Mierzy on, aż 195 cm wzrostu i jest mężczyzną o masywnej posturze wskazującej na jego pieczołowitość w odniesieniu do fizycznych treningów. Jego karnacja - jak każdego członka rodu Kaminari - jest stosunkowo ciemna. Twarz budują ostre, męskie rysy o wyraźnie podkreślonych kościach szczęki. Usta duże, mięsiste, koloru niemalże brązowego. Nos duży, bulwiasty, a oczy małe, o czarnym kolorze, zwykle lekko przymknięte. Niegdyś miał na głowie swoje symboliczne, jasnobłękitne włosy, lecz ostatnimi czasy ogolił głowę na łyso. Na prawym przedramieniu posiada tatuaż z dziwnymi, zachodzącymi na siebie wzorami przypominającymi coś na wzór tych, które znajdują się na notkach wybuchowych. Jego plecy są wytatuowane w całości. Widnieje na nich czarny obraz dwójki walczących ze sobą tygrysów, które wyglądają jakby żywcem zostały wyjęte z opowiadań.
Często nosi wzmacniane blachą, czarne obuwie ninja oraz tej samej brawy spodenki do kolan z białymi poprzecznymi pasami. Tors okrywa cienką kamizelką bez rękawów o prawej połowie białej, a lewej czarnej. Na jego nadgarstkach można zauważyć trzy czarne, metalowe obręcze, które służą mu do treningu siły. Na plecach nosi ogromny miecz Zanbatō, zaś do paska ma przypiętą jedną torbę, którą wypełniają po brzegi inne przyrządy niezbędne do walki.

Ukyo to osoba niesamowicie poważna, u której uśmiech pojawia się równie często co pełne zaćmienie słońca. Jego słowa zawsze są stanowcze, a siłę zyskują przez jego bardzo niski głos. Wyraża się krótko i konkretnie - nie ma zbędnych słów. Zawsze stara się analizować wszystko zanim cokolwiek wykona, lecz jest dosyć nerwową jednostką. Zdenerwowany bywa wyjątkowo nierozsądny i agresywny, w takich sytuacjach udaje się do koszar, gdzie wyładowuję emocje podczas treningu. Wyraża niesamowitą gorliwość w treningach swojego ciała. Nie odpuszcza sobie żadnego dnia i nie słyszano, by kiedykolwiek okazał słabość rozumiana poprzez chorobę. Ludzie postrzegają go jako niebezpiecznego, pełnego charyzmy mężczyznę, który wyzbył się wszelkiego strachu. Warto wspomnieć, że nie brakuje mu odwagi i wszelkim problemom stawia czoło, nigdy nie udaje, że nie widzi ich. Nienawidzi kłamstw oraz intryg i surowo karze każdego, kto spróbował tych sztuczek co stawia dyplomatów w ciężkiej sytuacji. Jest dosyć inteligentną osobą, lecz trzeźwe patrzenie na świat przysłania mu właśnie jego osobowość. Dąży do prostych rozwiązań i nie stroni od konfliktów. Jeżeli najprostszym sposobem jest zabicie kogoś, bądź atak, to tak postąpi.

Stosunki sąsiadów
  • Yusetsu - Stosunki są przyjazne. Liderzy szanują się wzajemnie i lubią, dlatego prowincje współpracują ze sobą.
  • Sogen - Relacje z klanem Uchiha kształtowały się bardzo dobrze, mimo że prowincja rywalizuje z Antai w handlu morskim. Po weselu między rodami, na którym zginęła członkini Kaminari, stosunki dość mocno się pogorszyły. Po wojnie stosunki są dość rozchwiane, lecz dążą ku lepszemu.

Budynki Administracyjne
  • Szpital - Niewielki budek o skromnym oddziale, lecz wysokiej klasy medykach. Leczenie tutaj można ocenić jako bardzo dobre, a wyposażenie jako bogate.
  • Sklep z wyposażeniem - Ma on wszystko, gdyż spory nacisk jest nałożony na import broni oraz wszelkiej maści uzbrojenia. Ceny jednak są dosyć wygórowane, gdyż wliczają koszty sprowadzenia.
  • Budynek władz - Piękny, jednopiętrowy budynek zbudowany z ciemnego drewna - hebanu. Podłogi są z czerwonego dębu, a ściany wewnętrzne to wielokrotnie nałożony papier ryżowy. Posiada jedno wielkie pomieszczenie i wiele mniejszych obok. Jako, że mieści się na wydmie to ma balkon, z którego widać linię morza.
  • Koszary - Spory, wydzielony plac w zachodniej części osady, oraz kilkaset metrów poza nią. Jest również kilka budynków i ogromne miejsce treningowe dla każdego chętnego.

Specjalne oferty wioski
  • Antai sprzedaje najlepszej jakości zioła.
  • Tylko tutaj można zdobyć niektóre owoce cytrusowe.
  • Jedynie ta prowincja produkuje wina, które są towarem luksusowym ze względu na jakość i cenę.
  • Mieszkańcy Antai chętnie odgrywają rolę najemników czy przemytników.

Wiedza rodu Kaminari
- Hōzuki – charakterystyczne, ostro zakończone uzębienie, lubią przebywać blisko wody, którą świetnie manipulują i potrafią się w nią zmienić, nie mają określonego typu walki, są w niej mało oczywiści i nieprzewidywalni, zamieszkują tereny Kantai
- Inuzuka - często charakterystyczny tatuaż na policzkach, jakby na kształt kłów, towarzyszą im, jak i walczą z nimi psy, preferują walkę bezpośrednią, wyszkoleni w taijutsu, zamieszkują tereny Yustsu
- Uchiha – w większości przypadków ciemnowłosy przedstawiciele tego klanu, posiadają wyjątkowe oczy, które przy aktywacji stają się czerwone, zazwyczaj posługują się katonem, specjalizują w genjutsu i ninjutsu, zamieszkują tereny Sogen
Jeśli masz ważną sprawę, pytanie lub potrzebujesz pomocy związanej z funkcjonowaniem forum, proszę wyślij do mnie prywatną wiadomość. Z chęcią zapoznam się ze sprawą i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika

Defrevin
Założyciel Forum
 
Posty: 2116
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 22:31
Wiek postaci: 0
GG: 0
Multikonta:

Powrót do Antai

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość