Yusetsu - opis prowincji

Największa prowincja Wietrznych Równin zamieszkana przez Ród Inuzuka. Pomimo swoich rozmiarów, prowincja jest zręcznie zarządzana przez Ród, a to dzięki niezwykle efektywnemu przemieszczaniu się członków rodu na swoich psach. Yusetsu od północy sąsiaduje z morzem, od północnego zachodu z prowincjami Karmazynowych Szczytów, od południowego zachodu z prowincjami Samotnych Wydm a z kolei od zachodu z Shigashi no Kibu. Takie umiejscowienie pozwala na rozwój w prowincji zarówno handlu morskiego jak i lądowego. Niektóre osady zamieszkują członkowie podzielonego wewnętrznie Szczepu Terumi.

Yusetsu - opis prowincji

Postprzez Defrevin » 6 mar 2015, o 22:37

Obrazek

Yusetsu (Ród Inuzuka 犬塚一族)


Tereny
Yusetsu to największa prowincja w regionie Wietrznych Równin. Osada leżąca w centrum jest zamieszkała przez Ród Inuzuka. Położenie sprawia, że członkowie rodu posiadają dostęp do morza, a także mają wielu sąsiadów z Karmazynowych Szczytów, czy Samotnych Wydm. Tereny te są nadzwyczaj żyzne, dlatego gospodarka rolna odgrywa tutaj wielką rolę finansową. Handel morski również jest rozwinięty w zaawansowanym stopniu, co z pewnością wspiera budżet. Mieszkańcy sprzedają głównie żywność i drogocenne przyprawy, a także bawełnę oraz wyroby skórzane. Jak nazwa regionu wskazuje ukształtowanie terenu jest łagodne pomimo, iż graniczy z górzystym Soso. Jest tutaj zarówno bogata flora, jak i fauna. Dziki, sarny, jelenie, łosie, zające, wilki, lisy oraz wszelkiego rodzaju ptactwo, a nawet jadowite zwierzęta typu węże, czy pająki - wszystko to tutaj się znajduje. Często członkowie rodu Ayatsuri przybywają do Yusetsu, by zebrać jad, który później wykorzystują do walk.

Klimat
Cały region Wietrznych Równin, a szczególnie Yusetsu może pochwalić się wspaniałym, łagodnym oraz umiarkowanym klimatem. Istnieją cztery pory roku, które z łatwością można odróżnić. Wegetacja roślin trwa tutaj wiele dłużej niż w innych częściach kontynentu, co sprawiło, że rolnictwo odgrywa tak ważną rolę w życiu tej prowincji. W okresie zimy temperatury nie przekraczają -15 stopni, a śnieg kilku, może kilkunastu centymetrów. Roztopy niestety często przynoszą podtopienia na nizinnych obszarach. Przy szczególnie srogich zimach bywają nawet powodzie, które niszczą uprawy i domostwa mieszkańców, powodując niewyobrażalne straty finansowe. Lata bywają zdradzieckie, gdyż często spotyka się tutaj gwałtowne i niespodziewane burze. Jesienie są obfite w deszcze oraz porywisty wiatr przekraczający niekiedy nawet 150 km/h!

Lider
Obszarem Yusetsu włada Miyoko Inuzuka. Mierzy ona 182cm wzrostu i ma 35 lat. Jej twarz jest smukła, o ciemnej karnacji. Usta zaś są duże, naturalnie dosyć blade, dlatego często maluje je krwistoczerwoną szminką. Oczy spore, o niezwykłym, czarnym kolorze. Jej włosy mają kolor brązu i są ścięte na krótką, dosyć chłopięcą fryzurę. Dorosła sylwetka obfita w spory biust dodaję jej jednak kobiecości, której brak można by było zarzucić. Zazwyczaj na nogach nosi czarne obuwie ninja, zaś dół zakrywa długimi, ciemnozielonymi spodniami z żółtym bluszczowatym wzorkiem na bokach. Tors okrywa białą, obcisłą koszulką o dużym dekolcie i krótkim rękawie. Na lewej ręce nosi srebrną bransoletkę, a na szyi naszyjnik z zielonym kryształem. Na lewym udzie ma przypiętą kaburę, a do paska dwie torby. Na plecach ma również Tanto.
Miyoko to zaskakująćo otwarta, gadatliwa oraz przyjazna osoba. Zawsze znajdzie czas dla mieszkańców jej prowincji, by wysłuchać jaki mają problem. Stara się być dobrym władcą, który dba o ludność. Czasami bywa uparta i ciężko odwieść ją od podjętej decyzji, które często bywają nieprzemyślane, a intuicyjne. Jej żywiołowość nieraz sprawia, że coś zrobi zanim pomyśli. Honor znaczy dla niej wiele, jednak nie kieruje się nim na co dzień. W stosunku do nieznajomych jest trochę nieufna, lecz dosyć szybko znajduję z każdym wspólny język starając się osiągnąć dobre stosunki.

Stosunki sąsiadów
 • Soso - Stosunki z tą prowincją są na granicy neutralnych, a przyjaznych. Między liderkami jest zgoda.
 • Sogen - Stosunki w pełni neutralne, chociaż mieszkańcy obawiają się członków rodu Uchiha.
 • Atsui - Tutaj jest dosyć przyjaźnie. Handel między mieszkańcami umocnił więzy obu prowincji.
 • Sakai - Stosunki z Sakai są wyjątkowo przyjazne. Obie prowincje utrzymują mocne relacje handlowe.
 • Antai - Jest przyjaźnie. Mieszkańcy współpracują ze sobą, a liderzy lubią się oraz szanują.

Budynki Administracyjne
 • Szpital - Spory budynek o dużej kadrze, która posiada wykształcenie powyżej przeciętnego. Jest to najprawdopodobniej najlepszy szpital w regionie Wietrznych Równin. W dodatku medyk sprawujący pieczę nad tą budowlą jest przyjacielem liderki.
 • Sklep z wyposażeniem - Dosyć przeciętny, lecz posiadający jedne z najlepszych ubrań bojowych sprowadzanych z Soso.
 • Budynek władz - Średniej wielkości dwupiętrowa siedziba zbudowana z drewna. Na balkonie zwykle można zobaczyć Miyoko, chociaż częściej przebywa na dole, w głównej sali przyjmując audiencję.
 • Port - Oddalony od osady, największy port. Handlowe serce Yusetsu.
 • Koszary - Oprócz kilku budynków, na koszary składa się ogromny plac poza terenem osady.

Specjalne oferty wioski
 • Yusetsu jest czołowym producentem przypraw.
 • Bawełna z tej prowincji ma najlepszą jakość.
 • Najlepsze na świecie stroje są produkowane właśnie tutaj.
 • Yusetsu słynie ze wspaniałej, bogatej w aromaty i smaki kuchni.

Wiedza rodu Inuzuka
KLIK
Szczep Terumi
Szczep niepodległy


Sytuacja Szczepu
W przypadku szczepu Terumi, sytuacja wewnętrzna jest dość... skomplikowana. Jako że członkowie tego tajemniczego i utytułowanego klanu dzierżą dwa różne Kekkei Genkai, dość szybko po powstaniu ich społeczeństwa doszło do rozłamu: jedna ze stron, która postanowiła tytułować się Sanjin, postanowiła odrzucić brutalność i zapalczywość związaną z Yōtonem, Uwolnieniem Lawy, i skupiła się na subtelności i zbalansowaniu Futtonu, Uwolnienia Kwasu. Ich oponentami stali się gardzący tchórzliwością Futtonu, miłujący bezpośredniość i gwałtowność Uwolnienia Lawy Yōgan. Obie strony czują do siebie niechęć i szukają każdej sposobności, by osłabić tych drugich, przez co Szczep jest wiecznie w stanie zimnej (a czasem i gorącej) wojny. Zarówno Sanjin, jak i Yōgan posiadają własnych liderów i mają oddzielne cele, do których dążą.

Liderzy
Sanjin
Liderką tej gałęzi szczepu jest młoda, bo dwudziestosiedmioletnia kobieta imieniem Eriko, która chociaż w teorii dzierży imię rodowe Sanjin, od początku oznajmiała, że pragnie ona w końcu zaprzestać wojen z ich pobratymcami - i dlatego przyjęła ona ich wspólne imię, Terumi. Początkowo wielu członków Sanjin uznawało Eriko za osobę zbyt miękką i pacyfistyczną, aby miała ona rację bytu na pozycji Shirei-kana, który otrzymała od poprzedniego lidera, jej kuzyna Shinjiego. Szybko jednak udowodniła, że nawet pomimo jej ogólnej serdeczności wobec pozostałych, potrafi być twarda i bezlitosna, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia skierowanego wobec jej podwładnych.
Eriko jest znana z nikczemnego wzrostu i dość egzotycznej urody - skóra o nieco ciemniejszej niż u pozostałych shinobi z jej rodu barwie, spore, czekoladowe oczy, wąskie usta i delikatnie orli nos. Do tego obrazka można też dopisać bardzo długie, czarne włosy, zazwyczaj związane w gruby warkocz zawinięty wokół jej filigranowej szyi. Zwykle nosi przewiewną, błękitną tunikę, pod którą zakłada ciemny podkoszulek i bardzo krótkie spodenki. Do tego często można ją zobaczyć z kilkunastoma kaburami na wyposażenie.

Yōgan
Przywódcą tej bardziej niezrównoważonej części Terumich jest Yōgan Jōichirō, czterdziestodwuletni mężczyzna o bardzo umięśnionej posturze i opalonej skórze ze śladami blizn, pokazującej że ma on duże doświadczenie z temperaturami i nie obawia się on nawet żywego ognia. Samo spojrzenie jego szkarłatnych oczu spod gęstych brwi jest w stanie przyprawić o dreszcze, a niedbale zaczesane włosy jasnobrązowej barwy i starannie przystrzyżona broda nadają jego wyglądowi trochę majestatu. Co do stroju Jōichirō, jest on znany z jego niechęci do zakładania jakichkolwiek koszul - prawie zawsze można ujrzeć jego wytatuowany tors, nieważne jak zimno by było. Co do reszty, zazwyczaj zakłada wysokie skórzane buty i bufiaste, czarne spodnie, oraz mnóstwo kabur i pasów na wyposażenie.
Z charakteru, Shirei-kan Yōgan jest osobnikiem bardzo wybuchowym i zapalczywym - nie oznacza to jednak, że jest przy tym bezmyślnym berserkerem. Po prostu nigdy nie ukrywa emocji, jakie nim targają, i zawsze okazuje je w stu procentach - czy to smutek, czy to furia, czy to radość. Przy czym bardzo łatwo sprawić, że te jego stany się zmieniają - wystarczy jedno źle dobrane słowo, by z wesołka stał się istnym wulkanem, dlatego w jego obecności trzeba być bardzo ostrożnym. Co ciekawe, wbrew niepisanym zasadom między Yōgan i Sanjin, nie żywi on urazy do użytkowników Futtonu - uznaje tę całą odwieczną wojnę jako swego rodzaju tradycję.

Stosunki z sąsiadami
 • Soso - Neutralność. Ani Sanjin, ani Yōgan nie mają zbytniej styczności z Yamanakami.
 • Sogen - Sanjin traktują Uchihów jako klan silny, choć nieprzewidywalny, Yōgan uważają ich za niebezpieczeństwo i stronią od nich.
 • Atsui - Sanjin utrzymują tylko kontakty z Maji, jako że dla nich Kaguya są zbyt nieokrzesani. Yōgan zaś utrzymują dobre kontakty z władcami kości, jako że ich ideologie są podobne.
 • Sakai - Obydwie gałęzie Terumi dobrze się dogadują z Akimichi.
 • Antai - O ile Yōgan uznają Kaminari za jednostki nie wnoszące zbyt wiele do walk i traktują ich zbywająco, o tyle Sanjin utrzymują z nimi doskonały kontakt.
Jeśli masz ważną sprawę, pytanie lub potrzebujesz pomocy związanej z funkcjonowaniem forum, proszę wyślij do mnie prywatną wiadomość. Z chęcią zapoznam się ze sprawą i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika

Defrevin
Założyciel Forum
 
Posty: 2121
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 23:31
Wiek postaci: 0

Powrót do Yusetsu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości