Świątynia Jurōjina

Kolejna prowincja przynależąca do Prastarego Lasu o znacznej powierzchni. Midori zamieszkiwane jest przez Ród Nara i tak jak Shinrin oraz Kaigan, w głównej mierze pokryty jest gęstą puszczą, która słabo przepuszcza promienie słoneczne. Prowincja od wschodu graniczy z Ryuzaku no Taki, od południa z Kaigan, od zachodu z Shinrin oraz od północy z regionem Wietrznych Równin, co pozwala na rozwój handlu oraz żeglugi morskiej.

Świątynia Jurōjina

Postprzez Shikatsu » 23 sty 2020, o 13:24

Obrazek

Niecałe dwadzieścia minut drogi od Yokukage znajduje się dość duży przybytek, który poświęcony jest kultowi Jurōjina - jednego z siedmiu bogów szczęścia. Budynek postawiony został w samym sercu gęstego lasu. Do właściwego chramu prowadzą wykute w kamieniu schody, które codziennie pokonują grupy wiernych. Świątynia często odwiedzana jest nie tylko przez pielgrzymów, ale również przez zamieszkujące tutejsze puszcze jelenie.
猪 · 鹿 · 蝶
Obrazek
ph · bank · kp · głos
Avatar użytkownika

Shikatsu
Postać porzucona
 
Posty: 460
Dołączył(a): 11 maja 2018, o 17:47
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Shikatsu to tam takie tam, jakaś tam laska. Taka se o, ciemne włosy, niebieskie oczy, kurtka na grzbiecie, znudzona mina.
Widoczny ekwipunek: Torba nad zadkiem. Dwie kabury na udach. Czarny płaszcz. Złożony Fūma Shuriken przytwierdzony nad torbą. Duży Shuriken przytroczony do pleców.
Link do KP: viewtopic.php?p=85101#p85101
GG/Discord: urb#6156
Multikonta: -

Re: Świątynia Jurōjina

Postprzez Inoyū » 23 sty 2020, o 19:17

Nigdy nie zastanawiała się nad kruchością ludzkiego życia; tego typu refleksje są całkowicie zbędne osobom parającym się zawodem obarczonym tak wysokim ryzykiem śmierci. I to też nie było tak, że nie miała styczności z umierającymi - a i owszem, miała, ale wyłącznie jako ktoś, kto miałby przeprowadzić ich na tamten świat. Ale zawsze to był ktoś inny. Ktoś obcy, ktoś nic nie znaczący. Inoyū, pomimo swojej kapłańskiej posługi, nigdy nie mogła zdecydować, czy tak naprawdę wierzy w te wszystkie bożki, demony i inne nadnaturalne istoty. A jeśli jednak owszem, wierzy - to na ile ta wiara jest narzucona przez jej świątobliwą mamusię, która jej tą lojalność wobec bóstw narzuciła. Nie miała żadnych intencji, w których mogliby wykazać się swoją wszechmocą. Nie potrzebowała ich pomocy.
Aż do tej pory.
Ostatnia przygoda na morzu sprawiła, że stała się bardziej bogobojna. I chociaż ona sama wyszła z tej rzezi praktycznie bez szwanku, to trup ścielił się na pokładzie tak gęsto, że kilka pierwszych dni po powrocie z Nishihary spędziła na odizolowaniu się od świata zewnętrznego, by na spokojnie to wszystko przetrawić. Nie czuła strachu. Po prostu musiała to wszystko przeanalizować, podsumować, aż w końcu zapomnieć, by móc dalej normalnie funkcjonować.
Dość częstym celem jej samotnych wycieczek była niewielka świątynia jednego z siedmiu bogów szczęścia, Jurōjina, którego czcili zarówno w Midori, jak i w Soso. Być może przez swoją nieznajomość prowincji, a może przez jej mniejszą popularność w tych stronach nie spotkała na swojej drodze zbyt wiele chramów poświęconych Amaterasu - a te, które minęła, były w opłakanym stanie. Jeżeli już gdzieś ma się żarliwie modlić, to tylko w miejscu ładnym. Brzydota zbyt ją dekoncentrowała.
Tego dnia, jak i każdego poprzedniego, przybyła na miejsce wczesnym rankiem. Chciała uniknąć towarzystwa innych wiernych, a wybranie się do świątyni tuż po świtaniu było jedyną szansą na modlitwę bez niczyjej obecności. Wyminęła jakiegoś zagubionego jelenia, który akurat przebywał sobie na schodach, a gdy już dotarła na samą górę ukłoniła się, klasnęła parę razy i zamknęła oczy. Pozwoliła myślom swobodnie płynąć.
Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla wybranych osób.
Zerknęła ostatni raz w stronę świątyni, narzuciła na grzbiet jakiś łach, który podebrała tuż przed wyjściem matce Shi i wróciła niespiesznym krokiem do domu.

z/t -> Onsen w Yokukage


Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla autora wpisu.
PH BANK GŁOS

Obrazek

· 鹿 ·
Avatar użytkownika

Inoyū
Postać porzucona
 
Posty: 470
Dołączył(a): 11 maja 2018, o 17:55
Wiek postaci: 20
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Albinos, brak źrenic, czerwony cień wokół oczu, dość niska, przewieszona zbędnymi wstążkami, talizmanami i ciężką, mosiężną biżuterią; źle jej z oczu patrzy; ubrana w białe keikogi i czerwoną hibakamę.
Widoczny ekwipunek: Wakizashi u boku, torba na biodrze, dwie kabury na udach, rękawiczki z blaszkami, bordowy płaszcz.
Link do KP: viewtopic.php?p=85248#p85248
GG/Discord: Vay#6526
Multikonta: nope


Powrót do Midori

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość