Wioska ukryta wśród drzew

Kolejna prowincja przynależąca do Prastarego Lasu o znacznej powierzchni. Midori zamieszkiwane jest przez Ród Nara i tak jak Shinrin oraz Kaigan, w głównej mierze pokryty jest gęstą puszczą, która słabo przepuszcza promienie słoneczne. Prowincja od wschodu graniczy z Ryuzaku no Taki, od południa z Kaigan, od zachodu z Shinrin oraz od północy z regionem Wietrznych Równin, co pozwala na rozwój handlu oraz żeglugi morskiej.

Re: Wioska ukryta wśród drzew

Postprzez Hibana » 19 lip 2019, o 07:05

Obrazek
"Serduszko" cz.2
Dla: Masachi
Misja rangi D
15/15


„Saya”, „Zabiorę Cię do Sayi” te słowa podziałały na mężczyznę jak magiczne zaklęcia.
Nie walczył gdy chłopak postanowił potraktować go jak worek ryżu, ale i tak Masachi musiał się z nim trochę namęczyć. Osłabione przez głód i pragnienie ciało nie chciało się słuchać mimo najszczerszych chęci ratowanego. Po prostu nie miał sił. Nie był w stanie ani wskoczyć, ani utrzymać się zbyt długo na plecach ratownika. Koniec końców Masachi pewnie i tak musiał go przywiązać, inaczej zbierałby pustelnika z dna wąwozu.
Wspinaczka szła Masachiemu dość sprawnie. Już żadna lina nie zastrajkowała i nie pękła. Skała też była wyjątkowo łaskawa i pozwalała kłuć się ostrzami chłopaka nie powodując przy tym obrywów.
Droga powrotna była nieco dłuższa. Zapewne z powodu wiercącego się i niezdolnego samodzielnie iść balastu.
Masachi pewnie miał swego rodzaju stracha. A jeśli się pomylił? Jeśli zamiast ojca rodziny sprowadzi im do domu jakiegoś szalonego menela?
Ryzyko było, a jednak chłopak się nie poddawał. Co więcej, jego wysiłki w przywróceniu mężczyżnie mowy zaczynały przynosić rezultaty. Coraz lepiej mówił i coraz więcej rozumiał.
Kiedy dotarli do wioski i domu pani Sae, nie było już mowy o pomyłce. Mała natychmiast rzuciła wszystko i pobiegła w stronę przybyszy.
-Tatuuuś!
Masachi poczuł jak głowa rodziny szarpie się z przytrzymującym go sznurkiem.
-S-Saya? - Wyjąkał spełzając z pleców bohatera. - Saya. Saya! Moje serduszko!
W wychudzonego pustelnika wstąpiły nagle nadludzkie siły. Biegł do swojej córeczki, a ona biegła do niego. Spotkali się w pół drogi w wytęsknionym uścisku. Zaraz dołączyła do nich też matka dziewczynki.
O nic nie pytały. Płakały tylko ze szczęścia.
Najpierw się wszyscy wypłakali i wyprzytulali, a dopiero potem Sae znalazła chwile żeby przywalić mężowi „z liścia” i zwyzywać od najgorszych. Za to, że je zostawił. Za to, że nie wrócił. Za to, że sama musiała radzić sobie z długiem. Za to, że było im tak ciężko. I za wiele, wiele innych rzeczy...
dopiero gdy opadły emocje i weszli do domu, mała Saya zwróciła uwagę na coś, na co nikt wcześniej nie zwrócił.
-Tatusiu, a co Ty masz na sobie?
„Rzeczywiście” pomyślała wtedy Sae, a może i Masachi.
Mężczyzna tylko się uśmiechnął i zdjął z grzbietu ogromne, białe futro. Dopiero kiedy rozłożył je na podłodze było widać do kogo pierwotnie należało. To było futro niedźwiedzia. Białego niedźwiedzia.
Sae aż jęknała. Wiedziała co to znaczy.
Udało im się. Jemu się udało. Zdobył skórę tego albinosa, po którego była ta cała wyprawa. A to znaczy...
-Mamo, czy my teraz jesteśmy bogaci? - Zapytała szczerze dziewczynka, a jej rodzicielka w ciszy pokiwała głową.

Masachi zapewne nie chciał zostawać na dłużej – natura wędrowca – i zdążył doczekać się spieniężenia futra, dlatego też Sae dała mu tylko tyle pieniędzy ile jej jeszcze zostało po przegonieniu oszusta.
-Zasługujesz na dużo więcej – powiedziała na pożegnanie, a Saya przytuliła swojego nowego, najlepszego przyjaciela.
Masachi świata nie zmienił, ale dla tej rodziny był już bohaterem, o którym będą opowiadać potomnym.

Koniec misji. Dziękuję za udział :)
ObrazekLokalizacja Hibany: Polana na obrzeżach osady
Prowadzone misje: Masachi - D; "Serduszko"
Urlop
Avatar użytkownika

Hibana
Niespodzianka Zimy
 
Posty: 395
Dołączył(a): 8 lip 2018, o 17:36
Wiek postaci: 21
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Wysoka, czerwonowłosa, złotooka kobieta, z dużą blizną na twarzy.
Ubranie czarne z czerwonymi elementami.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie. Torba przy pasie. Dwa miecze przy biodrach.
Link do KP: viewtopic.php?f=32&t=5993&p=92024#p92024
GG: 66265515
Multikonta:

Re: Wioska ukryta wśród drzew

Postprzez Masachi » 19 lip 2019, o 19:34

Masachi, dotargał starca z pewnymi problemami do jego włości. Droga była uciążliwa, najpierw się wspinaj, potem ucz menela mówić na nowo, a cały czas jeszcze nieś go na plecach. Ehh na prawdę miał złote serce. Gdy tak dreptali przed siebie brzuch burczał mu niemiłosiernie, nie spodziewał się że ktoś mu zje resztę prowiantu, raczej spodziewał się wejście do wąwozu, kilku walk z lokalnymi zwierzętami, a potem wyrąbanie sobie drogi na wolność. A tutaj nie dosyć że walki nie było to jeszcze problemami był apetyty ratowanego i stroma skała. Ale cieszył się. Cieszył z tego że odmienia życie jakiejś rodziny. Życie to seria takich nieplanowanych spotkań w których to splatamy nasze losy z losami innych. Przekonał się o tym dobitnie kiedy dotarł do domu i rodzina ze łzami w oczach ponownie się spotkała. Podrapał się po głowie patrząc w niebo. Ludzie się go obawiali z racji ogromnego miecza na plecach i zresztą bardzo dobrze. Jednak jedna mała dziewczynka podeszła bez uprzedzeń, a teraz dzięki swojej dziecięcej niewinności, a może i naiwności mogła radować się zarówno bogactwem, jak i ponownie pełną rodziną. Dlatego warto być miłym dla innych. Bez oporów wziął kilka groszy od rodziny i odszedł szybko, by im nie przeszkadzać. Co teraz ? Przeć dalej w kierunku miasta kupieckiego, czy może spędzić troszkę czasu wśród leśnych ludów. O tym jeszcze zdecyduje.
z/t
Avatar użytkownika

Masachi
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 20:37
Wiek postaci: 23
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Blizna na karku wchodząca na lewy policzek. Wytatuowany lis na lewym boku. Jasnoniebieskie włosy. 180cm. Czerwone spodnie, nieodziany tors, brązowawe buty ze skóry. Na to narzucony bordowy płaszcz.
Widoczny ekwipunek: Zanbato na plecach
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=7045
GG: 67779192
Multikonta: -

Poprzednia strona

Powrót do Midori

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość