Ciemna Alejka

Re: Ciemna Alejka

Postprzez Takeshi » 18 cze 2017, o 20:00

Shiryuu na tropie
Ranga D
Post 11/15


Strażnik potaknął słysząc tłumaczenia i wzruszył ramionami nie wiedząc dalej co o tym myśleć.
-W sumie... to nie wiem, dowiemy się co i jak - odpowiedział mu dość krótko i dreptał dalej w kierunku wskazanym przez smoczka. Będąc niedaleko mogli zobaczyć jak z alejki wybiega strażnik, rozgląda się na boki i podbiega do waszej trójki. Zdyszany ciężko łapał oddech, aż w końcu dał radę:
-Zabójstwo! Tutaj blisko, szybko. Jakaś kobitka zgłosiła niedawno. - powiedział i spojrzał na shiryuu, ale zaraz znowu popatrzył na strażnika. Ten szybko uspokoił go i chyba połączył fakty. Zaraz znaleźli się na miejscu zbrodni. Była tam wasza trójka (Ty plus dwóch strażników), ten który przybiegł, a także dwóch strażników razem z kobitką, która zgoniła na Ciebie winę.
-Tak, to on! To on zabił tego kogoś! - wystawiła znana już kobieta palucha prosto w stronę Ryuu, który mógł zobaczyć coś ciekawego. Płaszcz zasłaniający jej ramiona opadł, gdy ta wystawiła rękę i będący przeciwko niej shinobi mógł zobaczyć czarno-czerwoną plamę na jej łokciu.
Takeshi
 

Re: Ciemna Alejka

Postprzez Shiryuu » 18 cze 2017, o 21:34

I sobie tak szli przed siebie i nagle z alejki w której Shiryuu był jakiś czas temu wybiega strażnik który zaczął się kierować w ich stronę. Czy to koniec naszego ninjy? Czyżby już za chwilę strażnik miał go złapać za ramię i prowadzić w stronę więzienia? Na całe szczęście tak się nie stało. Wszyscy ruszyli w kierunku miejsca zbrodni. Znaleźli się już na miejscu i znajdowała się tutaj także kobieta z którą shinobi miał już wątpliwą przyjemność się spotkać wcześniej. Oczywiście oskarżała naszego bohatera o to co się tu zdarzyło, jednakże chłopak dostrzegł jeden mały szczegół na jej łokciu. Było to coś co mogło pomóc naszemu młodzieńcowi.
- Skoro jestem winny to powiedz skąd posiadasz tę plamę na swoim łokciu? A może to krew? No, przyznaj się, to ty go zabiłaś.
Shiryuu
 

Re: Ciemna Alejka

Postprzez Takeshi » 19 cze 2017, o 19:59

Shiryuu na tropie
Ranga D
Post 13/15


Jego słowa zmieszały ją całkowicie. Gdyby mogła pewnie zaklęłaby teraz najgłośniej jak się dało, ale przy świadkach to nie było zbyt mądre. Strażnicy jednak spojrzeli po sobie poprawiając jeszcze ukryte w kaburze ostrze, które czekało na lepszą okazję. Nie mogli na bazie podejrzeń zabrać kogoś ze sobą tak po prostu. Strażnik stojący tuż obok Shiryuu chyba także zauważył to, co chłopak.
-Mogłabyś w takim razie opuścić swój rękaw? - powiedział spokojnie,nie spiesząc się. Rozgrywał to dosyć inteligentnie, statycznie, jednak jego ręka instynktownie znajdowała się tuż przy mieczu w razie problemów. Kobieta spoglądała po mężczyznach czując się osaczona - i słusznie. Rzuciła się wgłąb alejki, tuż obok strażników przepychając ich na boki, starając się uciec jak najdalej się dało.
Takeshi
 

Re: Ciemna Alejka

Postprzez Shiryuu » 23 cze 2017, o 20:03

Jedyne co pozostało naszemu bohaterowi to czekać na to co się wydarzy. Po chwili kobieta postanowiła uciekać. Teraz nikt nie miał już wątpliwości kto był zabójcą. Był to zbyt oczywiste. Właściwie to był nawet ciekaw czemu go zabiła. Być może go znała i się wydarzyło coś między nimi? Pewnie tak, ponieważ czemu miałaby zabić jakiegoś obcego człowieka? To nie miałoby sensu. Może i by ją o to zapytał lecz czy by mu odpowiedziała? To jest dobre pytanie. Postanowił odpuścić zadawanie jej jakichkolwiek pytań. Tym się już zajmie straż. Postanowił pozostawić resztę im. Przecież nie byli leszczami żeby dać uciec jakiejś kobiecie, no nie? Byli w straży więc nie powinni mieć problemów. Jednakże gdyby im się nie udało chłopak wyciąga z kieszeni jednego kunaia i rzuca go w udo przedstawicielki płci przeciwnej w celu spowolnienia jej.
Shiryuu
 

Re: Ciemna Alejka

Postprzez Takeshi » 23 cze 2017, o 22:02

Shiryuu na tropie
Ranga D
Post 15/15


Shiryuu nie był nawet zmuszony do wykorzystania swojej morderczej broni w postaci kunaia. Strażnicy rzucili się na kobitkę i przygwoździli ją do ziemi. Dwóch barczystych facetów na jednej kobiecie i nie była to scena ustawiona - to raczej nie dawało jej dużej szansy na ucieczkę. Stojący obok Senju strażnik potaknął i spojrzał na shinobiego:
-Kto by pomyślał... czyli jednak jesteś czysty. Masz tutaj, na pocieszenie. W końcu jakoś tam nam pomogłeś jakby nie patrzeć. Trochę sobie posiedzi to przemyśli czy było warto - wzruszył ramionami i rzucił mu woreczek z garścią monet. To czy je weźmie zależało już tylko od niego. Kto to wie, może uznawał to za brudny pieniądz? W każdym razie Shiryuu był już wolny.

Misja zakończona \o/
Wstawię link w wynagrodzeniach, bo ja już nagrodę odebrałem.a
Takeshi
 

Re: Ciemna Alejka

Postprzez Shiryuu » 4 lip 2017, o 15:23

Mimo iż nasz młody shinobi był przygotowany na to że będzie musiał użyć kunaia nie musiał tego robić. Mężczyźni natychmiast rzucili się na sprawczynię tego całego zamieszania, w skutek czego przygwoździli ją do ziemi. Shiryuu w nagrodę iż w jakiś sposób przyczynił się do pojmania morderczyni został nagrodzony workiem. No był to mały woreczek, lecz w środku niego znajdowała się pewna suma pieniężna. Schował go w tylnej kieszeni spodni, po czym ruszył do przodu zostawiając za sobą to miejsce zbrodni. Idąc tak był ciekaw czemu to zrobiła. Może coś zaszło między nimi? Być może zaszedł jej czymś za skórę? Możliwe, jednakże teraz się już chyba tego nie dowie. Co teraz powinien zrobić nasz bohater? Jeszcze nie wiedział, lecz jakieś zajęcie z pewnością się znajdzie prędzej czy później. Zawsze jest dobrze zarobić jakiś pieniądz by móc wydać go na coś. Pełen optymizmu szedł dalej poszukując pracy.

[z/t]
Shiryuu
 

Poprzednia strona

Powrót do Hayashimura (Osada Rodu Senju)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość