Sklep z wyposażeniem

Re: Sklep z wyposażeniem

Postprzez Josaiji » 19 sty 2017, o 09:28

Czarnowłosy wymienił listę przedmiotów, które wydawały mu się w tej chwili najpotrzebniejsze. W pewnym momencie mogą uratować mu nawet życie, a nie miał pojęcia co czeka go na tej misji. Pierwszy raz wyruszał na zadanie, na którym będzie mógł się z kimś konfrontować. Co prawda raz walczył na poważnie, pokonując nawet kilku wrogów, ale byli oni zwykłymi ludźmi, bez żadnego doświadczenia w walce z shinobi. Zajmowali się ograbianiem słabszych i nielicznych, często wykorzystywali przewagę liczebną. Gdy już odebrał upragnione rzeczy, te, które wejdą do torby po prostu tam wsadził, a tanto przypiął do paska, z lewej strony. Był praworęczny, więc wygodniej będzie mu je wyciągać, gdy pochwa znajduje się z lewej. Szybkie cięcie w razie ataku i pozbawiamy wroga głowy, ewentualnie podcinamy gardełko. No, ale teraz nie o tym.
Starszy pan, niejaki Hei szybko zorientował się, że to Josaiji został wyznaczony przez lidera i miał robić za dostarczyciela. Młody wiek? Fakt, ale w historii bywali młodsi, dużo potężniejsi niż członek klanu Senju. Czarnowłosy uśmiechnął się delikatnie na myśl, że będzie musiał przewieźć zbroję i dwie długie katany. Kosztowny sprzęt, więc nic dziwnego, że bandyci się tym interesują. Młodzieniec był przekonany, że tym razem będzie podobnie, ktoś musi być opłacony i donosić o ewentualnej podróży bandytom. Przełknął ślinę głośniej niż zwykle, ale w jego oczach strachu nie było - raczej iskra i ogromny zapał aż od niego biło. Dodatkowo dostanie swojego konia i przyczepę, nieźle.
- Jest problem, nigdy nie jeździłem konno. Nie wiem jak okiełznać konia i czy będzie mi posłuszny. To moje pierwsze zmartwienie. Drugim natomiast to, że jestem za tego konia odpowiedzialny. Dlaczego ja? Nie chcę za niego płacić, jeżeli coś mu się stanie. Nie wiem, wejdzie w jakąś pułapkę, uruchomi minę, ucieknie w las, zostawiając mnie samego z przyczepą. Jak to rozwiążemy? Poza tym wszystko inne w porządku, nie widzę problemu żeby jej nie dostarczyć. Możesz być pewnym, że słowa dotrzymam. - zaczął wymieniać minusy, skinając na koniec głową. Cóż, może dostanie jakiegoś przewoźnika.
Josaiji

Postprzez Yoshimitsu » 19 sty 2017, o 22:36

~Patyk między drzewami!
~9/30 Misja C

Sprzedawca patrzył na Twoje iskrzące się zapalenie do zadania, która powoli zamieniało się w pomniejszy płomień. Zdeterminowanie i pewność siebie, to było coś, czego potrzebuje prawdziwy Shinoby na początku by dopiero zacząć prawdziwą podróż w tym świecie. Nie trzeba było niczego więcej, ale faktem jest, że są też inne determinowane aspekty, które kierują człowiekiem w tych czasach, nienawiść, gniew, obietnice czy marzenia... Ale wszystko ma swe własne różne nazwy...
Zleceniodawca niemal nie zaczął siebie przeklinać, kiedy to zapomniał o tym, że nie wiadomo kogo przyślą mu na misję i nie wziął po uwagę, że osoba ta nie będzie umieć jeździć konno czy po prostu prowadzić konia. Dłonie natychmiast złapały za włosy, a jednak z jego ust wypadło ciche nieme przekleństwo. Ślepia rzucały się po pomieszczeniu, w głowach tętniły pomysły, aż wreszcie westchnął głęboko i ręce opadły mu tuż przy ciele.
-To niestety będę musiał zamknąć sklep i jechać z Tobą. Zapomniałem o tym... -pluł sobie w brodę. -Cóż, za konia teoretycznie odpowiadała by wtedy wioska gdyby coś się stało, ale Ty ją reprezentujesz, ale! Oni by ponieśli koszty, teraz to będę musiał być ja, skoro jadę. -znów głęboko westchnął, zaczął szukać kluczy po kieszeniach.
-Jeszcze coś, czy możemy iść? Bo raczej innego wyjścia nie znajdę.
Yoshimitsu

Postprzez Josaiji » 21 sty 2017, o 12:45

Sprzedawca miał minę coś w stylu "no i się zesrało", gdy tylko dowiedział się, że Josaiji nie potrafi prowadzić konia. Czarnowłosy poczuł się z lekka winny całej tej sytuacji, ponieważ Hei będzie musiał zamknąć sklep i cały dzienny utarg poszedł się właśnie kochać. Senju wzruszył ramionami i stanął obok, starając się przeszkadzać jak najmniej. Czekał, aż mężczyzna się naszykuje i będzie gotowy do drogi. Przyglądał się, jak wygląda czynność zamykania sklepu. Jakie towary chowane na zaplecze, w jaki sposób facet zabezpiecza budynek przed niechcianymi gośćmi podczas absencji. Może w przyszłości złamie zabezpieczenia i pożyczy parę przedmiotów, gdy skończą mu się pieniądze.
- Przykro mi, nie spodziewałem się, że kiedykolwiek będę musiał jeździć konno. Nie uczyłem się tego fachu. - powiedział szesnastolatek.
- W zasadzie to wszystko. Możemy ruszać. Prowadź do konia. - dodał po chwili i ruszył w kierunku drzwi. Wyszedł przed sklep, czekając na właściciela.
Josaiji

Postprzez Yoshimitsu » 22 sty 2017, o 11:15

~Patyk między drzewami!
~11/30 Misja C

Tak też tutaj się sprawy miały, właściciel sklepu z wyposażeniem zaczął zamykać wszystko co musiało pozostać zamknięte na klucz, by nikt o zwyczajnych umiejętnościach nie miał do tego miejsca dostępu. Bo po co chronić coś przed jakimś Shinobi, gdzie nie ma się opcji przewidzieć jego umiejętności. Ot prostu właściciel, chcący uchronić swój dobytek przed pijakami i zwyczajnymi złodziejami. Zamykając wszystko na tysiące spustów, wychodząc powoli z budynku, chowając gdzieś do kieszeni klucze do wszystkich zamków, a jeszcze trzeba by wspomnieć, że zmienił swój ubiór. Przyodział się w lekkiej płytowej zbroi, jak i nawet dzierżył przy pasie polerowaną wcześniej katanę, można by wywnioskować, że nie była jednak na wystawę, a należała do niego.
-Skoro nie masz pytań to ruszamy, mam nadzieję, że szybko uda nam się uwinąć z tym wszystkim i jeszcze zdążę dziś otworzyć sklep. Szkoda dnia, bo kto tam wie... Dziś może trafiłby mi się jakiś bogaty kupiec. -stwierdził idąc prosto do jednej z bram wioski. Miał dość szybkie ruchy, no ale przecież wspominał, że trochę mu się śpieszy.
Yoshimitsu

Postprzez Josaiji » 23 sty 2017, o 20:47

Chłopak o mało nie uderzył szczęką w blat, gdy zauważył, że staruszek ubrał się w lekką zbroję i przyczepił do paska katanę. Czyżby miał do czynienia z samurajem, a może po prostu założył ją, żeby wzbudzać respekt? A szkoda gdybać, skoro byli już gotowi do drogi, to trzeba ruszać i załatwić wszystko migiem. Podrapał się jeszcze po czuprynie i czekał na gościa. W sumie to by zapalił papierosa, ale paczka została w domu, a kupować nowej miał zamiaru. Trzeba wypalić tą co ma, a że rzadko pali... Starcza mu na dłużej.
- Myślę, że jak koń będzie szybko jechać, to damy radę załatwić sprawę dość szybko. Nie mam zamiaru wykonywać tego zadania kilka dni. Jak nie wrócimy dzisiaj do wieczora, to się wkurzę. - odpowiedział Josaiji i ruszył za starcem. Po drodze jeszcze poprosił go o chwilę przerwy, ponieważ musiał kupić butelkę wody. Wziął parę łyków i maszerował z butelką w łapie. Skoro czeka ich podróż, to warto zaopatrzyć się w coś mokrego. Gdy udało im się dotrzeć do przyczepy, staruszek załatwił co trzeba i prawdopodobnie ruszyli w stronę bramy. A potem, kto to wie...

<zt>
Josaiji

Postprzez Reika » 12 maja 2017, o 11:36

Hayashimura była przyprószona śniegiem, gdy Reika powróciła z pustyni. Skrzywiła się na ten widok, ciaśniej opatulając się peleryną i rozglądając po znajomych twarzach. Zanim wróci do domu, chciała jeszcze załatwić kilka spraw w centrum, dlatego też ruszyła w tamtym kierunku, wstępując najpierw do sklepu z wyposażeniem dla shinobi. Musiała uzupełnić swoje zapasy, które po ostatnich wydarzeniach trochę mocno jej się skurczyły, a przecież nigdy nic nie wiadomo.
Na jej widok, sprzedawca sklepu rozpromienił się i ukłonił grzecznie. Znał ją, jak spora część mieszkańców i shinobi. Reika nie rozglądała się po towarach, bo nie było takiej potrzeby. Żelastwa miała pod dostatkiem, a i tak prawie wcale go nie używała. Reszta jej ekwipunku też była w dobrym stanie i nic nie trzeba było z tym robić. Kunoichi przyszła tutaj z konkretnego powodu i od razu zakomunikowała sprzedawcy, czego potrzebuje. Ten z uśmiechem sięgnął pod ladę i wyciągnął to, co było trzeba i w wymaganej ilości. Był zadowolony, bo pomimo niepozornych rozmiarów, to co zażyczyła sobie córka Lidera, było bardzo drogie, więc tak czy inaczej zarobi i to całkiem dobrze. Starannie zapakował zakup Reiki, która od razu schowała go do swojej sakwy, po czym zapłaciła odpowiednią za to sumę i pożegnała się z uśmiechem i skinięciem głową. Po opuszczeniu sklepu, ruszyła dalej jedną z głównych ulic, aby poszukać wzrokiem miejsca, którego teraz potrzebowała. Znalazła i już po chwili przekroczyła prób fryzjera.
Kiedy oznajmiła, że chce przefarbować swoje długie włosy na słoneczny odcień blondu, właściciel salonu zatarł ręce i zabrała się do pracy. Jej błękitne włosy były tu jako takim elementem rozpoznawczym, no ale to kwestia przyzwyczajenia. Do jasnych też się przyzwyczają, zwłaszcza że Reika miała sentyment do tego koloru i chciała do niego wrócić, możliwe że już na stałe, jeśli się da. Ichirou będzie się z niej śmiał. Co ich spotkanie, to miała inny kolor włosów. Teraz gdy znowu wypadnie im jakieś spotkanie, znowu będzie miała jasne. Westchnęła i zatonęła we wspomnieniach, poddając swoje włosy całkowitej opiece fachowca.
Gdy Reika wreszcie mogła wstać z fotela i przejrzeć się w lustrze, uśmiechnęła się promiennie na to, co zobaczyła. Jej włosy miały teraz przyjemny, ciepły odcień blondu, zamiast chłodnego błękitu, który niemal zlewał się z jej oczami. Nowy kolor, nowa Reika? Nic z tych rzeczy. Dalej była tą samą osobą i nie zamierzała się zmieniać, nie potrafiła. Nie potrafiła też zapomnieć. Niestety...
Zapłaciła i podziękowała za usługę, po czym wyszła z salonu i ruszyła dalej. Miała zamiar odwiedzić jeszcze kilka miejsc, a potem wrócić do domu.

[zt]

Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla autora wpisu.
Obrazek
Obrazek
|| Karta Postaci || Pieniądze || Punkty Historii || Akuma || Głos ||

Mam wyłączone SB. W razie jakiegoś kontaktu, proszę pisać na PW, GG, lub Discordzie.

Reika

Wiek postaci: 23
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Popatrz na Avatar, a po szczegóły zapraszam do mojej KP <3
Widoczny ekwipunek: Na razie brak takowego, ale może coś się wkrótce znajdzie
Link do KP: http://www.shinobi-war.xaa.pl/viewtopic.php?f=32&t=245
GG: 0
Multikonta: Ayame

Postprzez Kisho » 18 maja 2017, o 12:44

Pora roku wymusiła na Kisho wizytę w sklepie. Niby i tak miał w planach dokupić parę rzeczy na najbliższą misję, ale tym razem ważniejsze od bombek, notek czy nawet kunai było ubranie. Aktualna odzież chłopaka nie wystarczała jako ochrona przed zimnem, dlatego wręcz musiał sprawić sobie coś dodatkowego.
- Dzień dobry - przywitał się na wejściu, strzepując z barków i głowy kilka płatków śniegu.
- Nie taki znowu dobry - odpowiedział starszy mężczyzna.
- Stało się coś? - spytał trochę zaciekawiony.
- A nie widać? Od dawien dawna nie było tu takiej zimy. Ostatnio jak sypnęło śniegiem, to otworzyć drzwi się nie dało! Wszystko sam odśnieżać musiałem. Na dodatek w krzyżach mi strzela... Oj nie te lata panie, już nie te lata. - Pokiwał głową w zrezygnowaniu, ale nagle jakby się opamiętał i spytał w większym entuzjazmem: - A czego pan szuka?
- Jakieś cieplejsze ubranie, sam nie wiem... Płaszcza albo co.
- A to w tamtą stronę. - Wskazał palcem na jedną ze ścian.
- Dziękuję - odpowiedział i ruszył na poszukiwania swego nowego okrycia. Zatrzymał się jednak dwie półeczki wcześniej. Chłopak zwrócił uwagę na jedno ze stanowisko, na którym poukładane były rękawiczki. Zastanawiał się, czy aby nie kupić sobie jednej pary, ale stwierdził, że pierw zakupi płaszcz a później, jeśli zostanie mu kilka zaskórniaków w kieszeni, to wybierze sobie coś z tej bogatej kolekcji.
Przedział z płaszczami był dość spory, ale niestety samego asortymentu nie było za wiele. Pewnie większość została wykupiona pierwszego zimniejszego dnia, a teraz zostały marne ochłapy. Kisho nie miał wielkiego wyboru, więc bez zastanowienia wziął popielaty płaszcz z kapturem. Po prawdzie tylko takie jeszcze pozostały. Cena, 100 ryo za sztukę nie była specjalnie wielka, więc wracając do sklepowej lady, shinobi zabrał parę zwykłych czarnych materiałowych rękawiczek.
- 150 ryo - podliczył szybko sprzedawca. - Będzie coś jeszcze?
- Tak - odpowiedział krótko i w kilku słowach wyjaśnił czego i w jakich ilościach potrzebuje.
Staruszek mimo bólu pleców sprawnie wyłożył wszystko na ladę i skrupulatnie policzył końcową sumę na karteczce. Mężczyźni wymienili się dobrami, pożegnali uściskiem dłoni i wrócili do swoich zajęć.

Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla wybranych osób.
Obrazek

Kisho

Wiek postaci: 20
Ranga: Wyrzutek D
Krótki wygląd: Długie brązowo-blond włosy, błękitne oczy, jasna karnacja, czarne spodnie, czerwono-czarna bluza i jasnobrązowy bezrękawnik z kominem
Widoczny ekwipunek: kabura na broń (na prawym udzie) i torba (na lewym pośladku)
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=2910&p=38523#p38523
Multikonta:

Postprzez Mishima » 3 sie 2017, o 09:29

Do sklepu wszedł Mishima, przyglądając się dookoła wystawie. Idąc na spotkanie z Reiką, zaszedł jeszcze po drodze po uzupełnienie zapasów.

Po ostatniej misji zrobił sobie urlop, a skoro mieli wybrać się gdzieś dalej. No powiedzmy, że czarnowłosy, nie należał do ludzi, którzy są nieprzygotowani. Wszyscy co robił, było zazwyczaj zaplanowane od a do z.

Podszedł do sprzedawcy podajac mu liścik z zamówieniem. Wyciągnął sakiewke z Ryō i podał mu wyliczoną ilość. Spakował wszstko bez słów, kilka rzeczy łącząc ze sobą, jakby był to zestaw. Obkleił kunaie i schował do kabury. Kiwnął głową w zadowoleniu, na dowidzenia i wyszedł ze sklepu. Kierunek? Centrum.

z/t

Obrazek
Wygląd ~Ubiór

Kontakt jedynie na PW

Mishima

Wiek postaci: 27
Ranga: Dōkō
Link do KP: viewtopic.php?f=32&t=3723
Multikonta:

Postprzez Toshio » 13 wrz 2017, o 16:39

Drobne zmagania z czasem wzbudzały poczucie obowiązku. Toshio nie chciał się spóźnić, bo to oznaczałoby ominięcie czegoś ważnego. Tym bardziej przybycie do Sogen na zgrupowanie było czymś istotnym. Należało niezwłocznie być gotowym do wymarszu zaraz po spakowaniu. Tego na pewno nie będzie dużo. Co innego okaże się, gdy wpadnie w wir zakupów. Jak dotąd nie obciążał się, żeby nie stracić mobilności w walce. Teraz, gdy podrósł, wydawał się skłonny do bycia bardziej odważnym w wyborze. Zatem.
Pierwsze, co zrobił Toshio po wyjściu od Shirei-kana to wrócenie do domu po gotówkę. Ciężko zarobione pieniądze, które odkładał na czarną godzinę. Odpowiednią decyzją będzie wydać je teraz na niezbędne uzbrojenie, część stanowczo na medykamenty dla ninja. Nie mógł liczyć, że zdoła wytracić całą broń i nie zostać przy tym ranny. W głowie tworzył się gotowy plan. Wystarczyło go wykonać będąc już w sklepie z wyposażeniem.
W trakcie szykowania tej uroczej wyprawki chłopak dorzucił jeszcze kilka drobnych rzeczy, które podsunęła mu wyobraźnia. Zamysł był całkiem ciekawy, kiedy będzie musiał mierzyć się z żywiołem. Niekoniecznie z pełną skutecznością, ale byle zapobiec najgorszemu.

zt.

Toshio
Najlepszy Męski Charakterek

Wiek postaci: 16
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: W jego strojach góruje szarość barw, zaś na głowie czuprynę przepasa brązowa opaska oraz sporadycznie noszony ochraniacz na czole. Średniego wzrostu wyrostek z niemal ciągłym uśmiechem na twarzy.
Widoczny ekwipunek: Plecak, Torba (przy prawym pośladku); 2x kabura (na prawym udzie); 3 bumerangi (przymocowane z tyłu przy pasie), ochraniacz na czoło
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=1472&p=15868#p15868
GG: 11529895
Multikonta: Saeko

Postprzez Senju Oshi » 14 wrz 2017, o 09:58

Oshi zaraz po wyjściu z gabinetu, wyruszył prosto do miejscowego sklepu, gdzie pośród wysokich półek i długich lad, każdy mógł znaleźć narzędzia mordu odpowiednie dla swych upodobań. Spokojnie, zwalczając wewnętrzną niepewność którą wciąż pojawiała się w pryzmacie rozmyślania o przyszłych wydarzeniach. Chłopak z rodu Senju dotarł wreszcie pod wskazany adres, po czym z zapartym tchem rozejrzał się po wnętrzu rozświetlonym jasnym blaskiem wpadającego słońca… Wpierw musiał ocenić własne zasoby gotówki, po czym wybrać sprzęt najbardziej niezbędny jeśli chodzi o walkę.
Wreszcie wybrał wszystko czego potrzebował, po czym ułożył zakupy na ladzie, odliczając potrzebną kwotę.

Obrazek

Senju Oshi

Wiek postaci: 16
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: -Niebieskie włosy
-Blada cera
-Zlote oczy
-Niebiesko-Biale kimono
-Czarny płaszcz z kapturem
Widoczny ekwipunek: -Plecak(Eventy/misje/wyprawy)
-Torba biodrowa
Link do KP: viewtopic.php?f=33&p=59104#p59104
Multikonta:

Poprzednia strona

Powrót do Hayashimura (Osada Rodu Senju)