Shinrin - opis prowincji

Najdalej wysunięta na północ prowincja Prastarego Lasu. Obszar ten jest zamieszkiwany oraz kontrolowany przez Ród Senju. Prowincja w ogromnej części pokryta jest lasem, który jest schronieniem zarówno dla zwierząt jak i ludzi w nim żyjących. Shinrin od zachodu graniczy także z „niezbadanymi terenami” co może w przyszłości zaowocować potyczkami zbrojnymi. W prowincji rozwinięte jest głównie zbieractwo oraz łowiectwo.

Shinrin - opis prowincji

Postprzez Defrevin » 5 kwi 2015, o 01:04

Obrazek

Shinrin (Ród Senju 千手一族)


Tereny
Zamieszkała przez ród Senju prowincja Shinrin jest najbardziej wysuniętym na północ terenem regionu Prastarego Lasu. Praktycznie cała powierzchnia tych ziem jest pokryta wielkimi, starymi drzewami. Pomiędzy nimi znaleźć można ścieżki prowadzące do głównej osady i mniejszych wiosek. Bardzo niewielka część lasów została wykarczowana ustępując miejsca polom uprawnym, które w niskim stopniu zasilają potrzeby żywnościowe prowincji. Ludność głównie zajmuje się zbieractwem i łowiectwem dzikiej zwierzyny. To te dwie dziedziny sprawiają, że mieszkańcy Shinrin mają co jeść oraz coś na sprzedaż. Handel jednak nie zamyka się tylko na pożywieniu, lecz rozszerza go również drewno, zioła i wyroby drewniane, które są eksportowane. Warto wspomnieć, że wycinki drzew są traktowane z niesamowitą powagą. Ściąć można jedynie oznaczone pnie, a każdy z drwali dostaje pewien przydział raz na miesiąc. Mogą używać tylko tych, które dostali w rozpisce. Limit drwali również jest ciągle sprawdzany. Wszelkie niezgodności są surowo karane. Ród Senju niezwykle szanuje lasy pośród, których żyją. Shinrin ma czwórkę sąsiadujących prowincji i jeden teren. Na południu graniczy z Kaigan, następnie na wschodzie z Midori, na północnym wschodzie z Sogen, na północnym zachodzie z Sakai, zaś na zachodzie z Tajemniczym Lasem.

Klimat
Klimat w Shinrin najłatwiej określić jako umiarkowany ciepły. Występują tutaj normalne cztery pory roku chociaż zimami rzadko można spotkać tutaj śnieg. Długi okres wegetacji roślin wydaje się wspaniałą opcją dla rolników, lecz to lasy dominują wszelką roślinność. Upały tutaj nie dają się tak we znaki jak w innych prowincjach, gdyż zdecydowana większość terenów jest skryta za koronami drzew, które dają upragniony cień. Ulewy są dosyć niebezpieczne dla mieszkańców, gdyż zwykłe lasy zmieniają się w swego rodzaju bagna zdolne wciągnąć człowieka bez powrotu, dlatego nieobeznanie w trasach i podróże podczas deszczowych pór mogą spowodować śmierć nieroztropnych podróżników.

Lider
Po zrzeknięciu się pozycji Shirei-kana przez Senju Kazuo, na jego miejsce została wybrana Senju Mukuro. Kobieta jest w wielu czterdziestu lat, jednak wcale na tyle nie wygląda z uwagi na długowieczność charakteryzującą Ród Senju. Jej jasna cera i zadarty nos dosłownie zatrzymały się w czasie, a w jasnobrązowych oczach nadal tli się iskra determinacji i młodzieńczego wigoru. Kobieta ma krótkie, brązowe włosy, z których ta dłuższa część spięta jest w postaci gustownej "palmy" ma głowie za pomocą długiej, szpiczastej spinki z motywem motyla na jednym z jej końców. Cała reszta opada swobodnie w dół, ledwie sięgając do uszu. Na jej uszach wiszą kolczyki złożone z kilku białych pereł, jedna pod drugą. Cała jej osoba emanuje elegancją. Ubiór tylko to potęguje. Jest to białe kimono z czerwonymi pasami i okazjonalnymi purpurowymi motylami. Kimono przepasane jest fioletowym obi. Fioletowy pas haneri zakrywa okolice pod szyją. Kimono jest długie i zakrywa całe jej ciało, widoczne są jedynie jej głowa i dłonie. Ona sama posiada kilkanaście rodzajów kimon o różnym stopniu skomplikowania na wszelkie okazje i bardzo często je zmienia. Na bose stopy zakłada geta - drewniane sandały.
Nie dajcie się zwieść miłemu dla oka wyglądowi. Mukuro preferuje twardą i bezwzględną politykę, sama też doskonale to odzwierciedla swoim charakterem. Mimo wzorowych manier i etykiety jest nie do ruszenia. Bez względu na to jak bardzo zła jest sytuacja albo jak bardzo słowa do niej skierowane się jej nie spodobają, nie da tego po sobie poznać. Miły uśmiech, albo w najgorszym wypadku chłodna obojętność, zagości na jej twarzy kiedy padnie rozkaz albo wyrok. Na co dzień emanuje spokojem i ciepłem domowego ogniska, by w jednej chwili stać się bezwzględną i chłodną przywódczynią. Lubi być najbardziej doinformowaną osobą, dlatego wymaga regularnych raportów z sytuacji w prowincji i indywidualnych poczynań Ninja jej podległych. Jeśli coś się dzieje to ona powinna być pierwszą która o tym wie. Dąży do kontroli nad każdym jednym elementem istotnym dla prawidłowego funkcjonowania prowincji - od pościgów za Nukeninami do finansów i szkolenia najmłodszego pokolenia - i stopniowego ulepszania go. Znana jest z tego, że nie wybacza i nie daje drugiej szansy. Ceni honor Rodu i jego status ponad wszystko, jej działania zawsze kierowane są korzyścią dla Senju.

Stosunki sąsiadów
 • Sakai - Stosunki w pełni neutralne, drewno jest sprzedawane do Sakai, lecz nic więcej.
 • Sogen - Obecnie panuje bardzo kruchy pokój, wywołany chęcią zadośćuczynienia za wojnę ze strony Katsumi Uchiha.
 • Midori - Stosunki bardzo dobre, obie prowincje handlują ze sobą wieloma towarami oraz utrzymują dobry kontakt.
 • Kaigan - Stosunki w pełni neutralne. Nie handlują ze sobą, ani nie utrzymują zbytniego kontaktu.

Budynki Administracyjne
 • Szpital - Spory, jednopiętrowy, drewniany budynek z piwnicami. Wyposażenie nie należy do najlepszych, aczkolwiek medycy są okrzyknięci najznakomitszymi na całym świecie.
 • Sklep z wyposażeniem - Niewielki, drewniany budynek. Nie wyróżnia się niczym szczególnym. Posiada pełen asortyment.
 • Siedziba władzy - Dwupiętrowy, wysoki budynek w całości zbudowany z drewna, z pięknymi zdobieniami z tego samego materiału. Budowla ta jest swego rodzaju dumą osady.
 • Koszary - Kilka budynków poza terenem osady oraz spory plac w środku gęstego lasu - to wchodzi w skład koszar.

Specjalne oferty wioski
 • Najpiękniejsze meble pochodzą z Shinrin.
 • Można znaleźć tutaj niektóre rzadkie, bagienne zioła.
 • Shinrin oferuję najlepszą opiekę medyczną.

Wiedza rodu Senju
KLIK
Jeśli masz ważną sprawę, pytanie lub potrzebujesz pomocy związanej z funkcjonowaniem forum, proszę wyślij do mnie prywatną wiadomość. Z chęcią zapoznam się ze sprawą i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika

Defrevin
Założyciel Forum
 
Posty: 2121
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 23:31
Wiek postaci: 0

Powrót do Shinrin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość