Główna Ulica

Re: Główna Ulica

Postprzez Toshizo » 20 sie 2019, o 16:55

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Odnaleźliśmy kupca żywego, finalnie był on w stanie samotnie wrócić do osady, a ja mogłem cieszyć się z dobrze wykonanej roboty oraz zapłaty, która z pewnością przyda mi się podczas trudów bycia... Kimś tam, właściwie ciężko to nawet określić i może właściwsze byłoby stwierdzenie, że pieniądze te przydadzą się w poszukiwaniu swojego przeznaczenia. Kto wie. Tymczasem odwróciłem się w stronę i podrapałem po głowie, myśląc co jeszcze mogę zrobić tego dnia. Finalnie nie pozostało mi nic innego, jak pokręcić się trochę na miejscu, poznać lepiej okolice, ludzie, ich zwyczaje... Po prostu, pożyć. A co dalej?

Zobaczymy.


z/t
Obrazek
Avatar użytkownika

Toshizo
Gracz nieobecny
 
Posty: 57
Dołączył(a): 9 sie 2019, o 14:14
Wiek postaci: 30
Ranga: Wyrzutek D
Krótki wygląd: Szczupły i wysoki mężczyzna, włosy blond, na twarzy biały puder.
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=7608

Re: Główna Ulica

Postprzez Kioko Okamoto » 15 mar 2020, o 18:59

Kioko wiedział, że właśnie znalazł sklep, w którym od dziś będzie zaopatrywał się we wszelkie zioła i składniki na rozmaite napary. W wiosce nie było sklepu, które by sprzedawały tak zróżnicowane ich rodzaje.
-Mam nadzieję, że klientowi, który potrafi docenić gorący trunek dana będzie możliwość zamówienia czegoś z tylnej części sklepu?!- po czym uśmiechnął się szeroko i przeszedł do piwnicy.

Po takim królewskim śniadaniu Kioko marzył tylko o drzemce, ale słowo się rzekło, teraz już musiał pomóc sklepikarzowi. Poszedł za właścicielem do końca wąskiej ulicy i spojrzał na piętrzące się skrzynie. Wiedział dobrze, że przeniesienie wszystkiego zajmie dłuższą chwilę. Chwycił za pierwsze pudła i ruszył w stronę sklepu.

-Niech Pan powie, skąd ma pan te wszystkie zioła i herbaty? Nigdy nie widziałem tutaj takiego asortymentu! W naszym klimacie to niespotykane! Słyszałem, że w innych wioskach picie wywarów jest niemal ceremonią. Bardzo chciałbym tego doświadczyć, to musi być coś niesamowitego. U nas nikt ich nie docenia!
Kioko Okamoto
 

Re: Główna Ulica

Postprzez Kamiyo Ori » 16 mar 2020, o 18:19

7/15
„Dostawca"
Kioko Okamoto - D
- Cóż, następnym razem mogę wykonać większe zamówienie. - Mężczyzna uśmiechnął się zasłaniając oczy przed bezlitosnym słońcem. Skwar w godzinach południa bywał bezlitosny w tych stronach. - Ale teraz do roboty! Jak szybko się z tym uwiniemy, to dam ci pierwszemu popróbować tych specjałów. - Podparł się z boku przyglądając się świeżemu towarowi, gotowego do rozładunku.

- Jak to stąd? Z miejsca z którego mam większość towarów. Prosto z karawny z Shigashi no Kibu. Jeśli zaś chodzi o to skąd pochodzą, to słyszałem, że daleko, daleko stąd jest wyspa z której pochodzi to zioło do naparu, którym cię częstowałem.- Uśmiechnął się na tą myśl po czym wszedł na wóz i zaczął się rozglądać za produktami. Na początku sięgnął po zwój i zaczął sprawdzać i liczyć poszczególne towary. Kilka razy przeniósł jakąś skrzynkę z jednej na drugą, aby móc się upewnić, czy wszystko było w porządku.

- Najpierw weźmiemy te mniejsze rzeczy. - Z pomiędzy reszty towarów wyciągnął spory gliniany dzbanek z korkowym wieczkiem. Nie był jednak tak duży jak skrzynki. Podając ci go cicho sapnął, po czym wrócił do rozeznania się w towarach. - Postaw to gdzieś przy wejściu do piwnicy i wracaj. Potem się będziemy kłopotać ich rozłożeniem. - Przetarł mokre czoło rękawem spoglądając z wyrzutem na słońce, które za postanowiło za punkt honoru zrobić z niego lekko zwęglony skwarek. Trzydzieści metrów dalej zaś był upragniony cień i chwila wytchnienia.
Słownik

Postacie
1) Sklepikarz
Mapa
klik
Inne:
Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla autora wpisu.

PH | Ryō | KP
Prowadzone misje:

1) D - Dostawa Kioko Okamoto
2) D - Ze śmiercią jej do twarzy Arata
3) wolny
4) wolny

Spoiler: pokaż
Kod: Zaznacz cały
[color=#40FF40][i]Myśli[/i][/color]
-[color=#FFFF00][b]Mowa[/b][/color]
[color=#FF0000][i]MYŚLI[/i][/color]
Avatar użytkownika

Kamiyo Ori
 
Posty: 350
Dołączył(a): 27 sty 2020, o 23:25
Wiek postaci: 13
Ranga: Wyrzutek D
Krótki wygląd: Drobnej budowy , nawet jak na jego wiek. Na głowie ma czupryne czarnych włosów, dość matowych i nie świecących się zbytnio. Jasna karnacja z ciemniejszymi śladami po opaleniźnie.

Nosi mocno przybrudzoną, szarą yukatę i mocno znoszone sandały geta.
Widoczny ekwipunek: Tobołek
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=7983

Re: Główna Ulica

Postprzez Shins » 2 lip 2020, o 17:52Po długiej nieobecności w rodzinnym mieście Shins powrócił z myślą znalezienia tutaj pracy. Chciał odetchnąć od zajęć, jakich zwykle łapał się w Yusetsu. Choć praca dla mafii wydawała się mu całkiem dobrą opcję, to konieczność dostarczania żywych ludzi stanowiła pewną niedogodność, więc postanowił poszukać jakiejś ciekawszej opcji tutaj, skąd pochodził. Ciekawy też był jak życie w osadzie zmieniło się odkąd ją opuścił, tak więc tą wyprawą piekł dwie pieczenie na jednym ogniu. Po przyjściu do Kōzan udał się do centrum, gdzie napił się i zjadł do syta oraz chwilę odpoczął, po czym ruszył poszukać jakiegoś ciekawego zlecenia. Na tę chwilę znajdował się na głównej ulicy, gdzie kierował się w stronę miejsc, w których - jak pamiętał, gdy jeszcze był mieszkańcem osady - łatwo było o znalezienie jakiegoś zlecenia dla shinobiego.


SPRZĘT WIDOCZNY - bo nie każdy czyta KP
Spoiler: pokaż
 • Czarny płaszcz
 • Rękawiczki na dłoniach
 • Torba na glinę (Przy prawym boku na pasie)
 • 2 torby zaczepiona z tyłu u pasa
 • Kościany miecz - przepasany do pleców
 • Maska filtrująca zakrywająca twarz
  Obrazek


Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla wybranych osób.
Avatar użytkownika

Shins
 
Posty: 1187
Dołączył(a): 7 kwi 2018, o 16:44
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Nijaki. Zazwyczaj skryty w czarnym stroju ninja - do misji się przebiera. Brak cech szczególnych poza ustami na rękach i piersi.
Widoczny ekwipunek: Torba na glinę u pasa, dwie torby z tyłu. Maska na twarzy, rękawiczki na dłoniach. Miecz zawieszony na plecach. Płaszcz.
Link do KP: viewtopic.php?f=32&t=5284

Re: Główna Ulica

Postprzez Akaruidesu Yoake » 4 lip 2020, o 17:39

"Bojówki Naohiro"
Misja rangi B dla Shins
1/45?


Powrót do rodzinnego miasta może przynieść wiele zawodów w porównaniu z oczekiwaniami. Ciężko powiedzieć, co siedziało w głowie Shinsa, że wylądował z powrotem w stolicy Tsurai, ale wioska nosiła znaki rebelii, w której ten Dohito miał tę wątpliwą przyjemność brać udział. Budynki były widocznie po naprawie, na tablicach wisiały ogłoszenia, które nawoływały do walki po obu stron. Widocznie uszkodzone przeciwne obecnej władzy, które ktoś się starał pozrywać, a znowu te piętnujące Naohiro i jego wpływ na Haretsu były ośmieszane dopiskami i rysunkami. Powstanie się skończyło, ale wojna domowa tli się gdzieś w umysłach mieszkańców.

Gdyby się przyjrzeć dokładniej, część z tych papierów wyglądało na stosunkowo nowe. "Dołącz do walki!", "Precz z Naohiro" i inne tego typu nagłówki, pod którymi widać było jakieś marne mapki i kawałki tekstu. Jakby to wszystko mimo czasu, mimo tych wszystkich lat, ciągle trzeba było dbać o aktualną sytuację polityczną w krainie. Może trzeba było wesprzeć te ciągłe działania i dołożyć kolejną cegiełkę do władzy Dohito w regionie?

Do hidów polecam używania mojego ID: 2457
Avatar użytkownika

Akaruidesu Yoake
Strateg
 
Posty: 523
Dołączył(a): 23 wrz 2019, o 20:00
Wiek postaci: 16
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Niski, blond włosy z ciemniejszymi końcówkami, młodo wyglądająca twarz. Czarne ubranie z długimi rękawami i stojącym kołnierzem, na to żółte haori w białe trójkąty.
Widoczny ekwipunek: Kabura na broń na obu udach. Torba nad lewą nogą. Wakizashi przy pasie po prawej stronie, katana po prawej.
Link do KP: viewtopic.php?f=32&t=7711

Re: Główna Ulica

Postprzez Shins » 5 lip 2020, o 10:15

"Bojówki Naohiro"
Misja rangi B
2/45?


Gdy Shins podróżował do Kouzan nie mógł nie dowiedzieć się o nowo sformowanej Unii Samotnych Wydm. Unii, którą miał zarządzać przeklęty Sabaku. Od pierwszego spotkania z przedstawicielką tego rodu, spotkania, w którym prawie zginął, miał raczej negatywne nastawienie do Sabaków. Pogłębiło się ono po zaprzyjaźnieniu się z Yoshimitsem, który z racji swojej przynależności klanowej (był Kaguyą) także czuł niechęć do władców piasku. Dalsze kontakty z nimi, to jest spotkanie Ichirou a potem przegrana na turnieju przeciw Shenzenowi także nie poprawiły ich notować. A teraz jeden z nich miał zostać liderem Unii. Bardzo się to Shinsowi nie podobało.

Gdy doszedł do Tsurai okazało się, że atmosfera była napięta. Z jednej strony minęło już dużo czasu, bo w końcu parę lat, od rebelii, a jednak można było wyczuć, że w dalszym ciągu odciska ona piętno na stolicy Tsurai. Ogłoszenia zarówno kwestionujące obecne status quo, jak te i starające się ową równowagę promować okazały się być istotnym elementem krajobrazu. Shins widząc to czuł pewne zdziwienie - nie spodziewał się, że wzajemne uprzedzenia będą tak długo komplikowały wspólne rządzenie prowincją. Nie po tym, jak się okazało, że niektórzy z Douhito działali dla Haretsu przeciwko swojemu rodowi. Poza zdziwieniem Shins czuł pewne zadowolenie - nie był szczęśliwy z efektu, jaki przyniosła rebelia. Współrządzenie z Haretsu było porażką. Co prawda Haretsu także ponieśli porażkę, bo w tym konflikcie nie było zwycięzców, a jedynie dwóch przegranych, ale to już było mnie istotne.

Idąc tak i rozglądając się po mieście Shins natrafił na - chyba - aktualne ogłoszenie. Przyjrzał się mu i wynikało z niego, że poszukiwani są ludzie do walki przeciw zwolennikom Naurohiro. Ci entuzjaści starego ładu musieli dobrze się kryć, skoro do teraz nie udało się ich wyeliminować, ale okazja by zabić kilku Haretsu była całkiem kusząca. Shins przeczytał szczegóły i postanowił skierować się do miejsca, w którym mógł podjąć się zlecenia.


Yoek - daj znać czy widzisz hide i czy mam jeszcze coś dorzucić. Np czy chcesz wiedzę postaci?

SPRZĘT WIDOCZNY - bo nie każdy czyta KP
Spoiler: pokaż
 • Czarny płaszcz
 • Rękawiczki na dłoniach
 • Torba na glinę (Przy prawym boku na pasie)
 • 2 torby zaczepiona z tyłu u pasa
 • Kościany miecz - przepasany do pleców
 • Maska filtrująca zakrywająca twarz
  Obrazek


Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla wybranych osób.
Avatar użytkownika

Shins
 
Posty: 1187
Dołączył(a): 7 kwi 2018, o 16:44
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Nijaki. Zazwyczaj skryty w czarnym stroju ninja - do misji się przebiera. Brak cech szczególnych poza ustami na rękach i piersi.
Widoczny ekwipunek: Torba na glinę u pasa, dwie torby z tyłu. Maska na twarzy, rękawiczki na dłoniach. Miecz zawieszony na plecach. Płaszcz.
Link do KP: viewtopic.php?f=32&t=5284

Re: Główna Ulica

Postprzez Akaruidesu Yoake » 6 lip 2020, o 19:46

"Bojówki Naohiro"
Misja rangi B dla Shins
3/45?


Połączenie Pustyni w jedno państwo to jest jakaś porażka. Niektózy myślą, że to Sabakowe, głupie społeczeństwo, ta banda imbecyli, która była za połączenie trzech regionów w jedno, to jest jakieś nieporozumienie. Ale tak na prawdę, to zdania mogły być różne. Jeden Kogo mówił tak, inny Kogo mówił inaczej, ale Unia stała się faktem. Może to była w końcu chwila, by Kaguya przestali być traktowani jak zwierzęta, a Ayatsuri weszli do polityki? Może jest w końcu szansa na jakąś przeciwwagę dla Cesarstwa Morskich Klifów? W ogóle kto się pisał na dołączenie tego podzielonego Tsurai do potencjalnie nowego supermocarstwa? Niby to był wzór dla równorzędnej władzy, ale z drugiej strony, ulotki na ulicach nie wskazywały na to.

Ulotka poza odezwami była dość lakoniczna, ale miała najważniejszą dla Shinsa informację. Jeśli chciał zarobić i pomóc ojczyźnie, musiał się udać do komisji werbunkowej do sił zwalczających istniejące w krainie bojówki. Ta znajdowała się w jednym z tutejszych lokali, a dokładniej - w karczmie Ryuu no kuchi. Kawałek papieru zawierał prostą mapkę, która wskazywała jak tam dotrzeć od najważniejszych lokacji w osadzie, więc trafienie tam jest banalnie proste. Dużo prostsze, niż później może okazać się starcie z siłami, które wyznawały rządy Reptilianina...

Do hidów polecam używania mojego ID: 2457
Avatar użytkownika

Akaruidesu Yoake
Strateg
 
Posty: 523
Dołączył(a): 23 wrz 2019, o 20:00
Wiek postaci: 16
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Niski, blond włosy z ciemniejszymi końcówkami, młodo wyglądająca twarz. Czarne ubranie z długimi rękawami i stojącym kołnierzem, na to żółte haori w białe trójkąty.
Widoczny ekwipunek: Kabura na broń na obu udach. Torba nad lewą nogą. Wakizashi przy pasie po prawej stronie, katana po prawej.
Link do KP: viewtopic.php?f=32&t=7711

Re: Główna Ulica

Postprzez Shins » 7 lip 2020, o 10:19

"Bojówki Naohiro"
Misja rangi B
4/45?


Shins przeczytał uważnie ulotkę w celu zaczerpnięcia informacji w niej zawartych. Okazało się, że było ich tam niezbyt wiele - oprócz miejsca werbunku w zasadzie nie było żadnych konkretów. Było to dosyć interesujące, gdyż zleceniodawcy zwykle starali się dosyć obszernie przedstawić z czym mają problem, by Ci, którzy przyjdą im pomóc byli przekonani, że są w stanie to zrobić. W końcu tłumaczenie na czym ma polegać zlecenie każdemu, kto przyjdzie się o nie dopytać musi być dosyć męczące. Tymczasem jednak, nie mając innego wyjścia chłopak skierował swoje kroki ku znanej już sobie karczmie, by poznać więcej szczegółów zlecenia.

Gdy doszedł on już na miejsce rozejrzał się po karczmie, ale zamiast zgadywać do kogo miałby się udać postanowił wspomóc się najprostszą formą pozyskiwania informacji znaną we wszechświecie - zapytać o to karczmarza. W końcu kto, jak nie on, miałby wiedzieć takie rzeczy. Podszedł do lady i w pierwszej kolejności zamówił coś do picia, po czym spytał - "Znalazłem w ogłoszeniu informację na temat zlecenia. Było tam zapisane, że aby się go podjąć muszę przyjść do komisji werbunkowej znajdującej się tutaj. Możesz wskazać mi drogę?".


Następny temat: Karczma Ryū no kuchi


SPRZĘT WIDOCZNY - bo nie każdy czyta KP
Spoiler: pokaż
 • Czarny płaszcz
 • Rękawiczki na dłoniach
 • Torba na glinę (Przy prawym boku na pasie)
 • 2 torby zaczepiona z tyłu u pasa
 • Kościany miecz - przepasany do pleców
 • Maska filtrująca zakrywająca twarz
  Obrazek


Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla wybranych osób.
Avatar użytkownika

Shins
 
Posty: 1187
Dołączył(a): 7 kwi 2018, o 16:44
Wiek postaci: 21
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Nijaki. Zazwyczaj skryty w czarnym stroju ninja - do misji się przebiera. Brak cech szczególnych poza ustami na rękach i piersi.
Widoczny ekwipunek: Torba na glinę u pasa, dwie torby z tyłu. Maska na twarzy, rękawiczki na dłoniach. Miecz zawieszony na plecach. Płaszcz.
Link do KP: viewtopic.php?f=32&t=5284

Poprzednia strona

Powrót do Kōzan (Osada Rodów Haretsu i Dōhito)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość