Główna Ulica

Re: Główna Ulica

Postprzez Toshizo » 20 sie 2019, o 16:55

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Odnaleźliśmy kupca żywego, finalnie był on w stanie samotnie wrócić do osady, a ja mogłem cieszyć się z dobrze wykonanej roboty oraz zapłaty, która z pewnością przyda mi się podczas trudów bycia... Kimś tam, właściwie ciężko to nawet określić i może właściwsze byłoby stwierdzenie, że pieniądze te przydadzą się w poszukiwaniu swojego przeznaczenia. Kto wie. Tymczasem odwróciłem się w stronę i podrapałem po głowie, myśląc co jeszcze mogę zrobić tego dnia. Finalnie nie pozostało mi nic innego, jak pokręcić się trochę na miejscu, poznać lepiej okolice, ludzie, ich zwyczaje... Po prostu, pożyć. A co dalej?

Zobaczymy.

z/t
Obrazek

Toshizo

Wiek postaci: 30
Ranga: Wyrzutek D
Krótki wygląd: Szczupły i wysoki mężczyzna, włosy blond, na twarzy biały puder.
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=7608

Postprzez Kioko Okamoto » 15 mar 2020, o 18:59

Kioko wiedział, że właśnie znalazł sklep, w którym od dziś będzie zaopatrywał się we wszelkie zioła i składniki na rozmaite napary. W wiosce nie było sklepu, które by sprzedawały tak zróżnicowane ich rodzaje.
-Mam nadzieję, że klientowi, który potrafi docenić gorący trunek dana będzie możliwość zamówienia czegoś z tylnej części sklepu?!- po czym uśmiechnął się szeroko i przeszedł do piwnicy.

Po takim królewskim śniadaniu Kioko marzył tylko o drzemce, ale słowo się rzekło, teraz już musiał pomóc sklepikarzowi. Poszedł za właścicielem do końca wąskiej ulicy i spojrzał na piętrzące się skrzynie. Wiedział dobrze, że przeniesienie wszystkiego zajmie dłuższą chwilę. Chwycił za pierwsze pudła i ruszył w stronę sklepu.

-Niech Pan powie, skąd ma pan te wszystkie zioła i herbaty? Nigdy nie widziałem tutaj takiego asortymentu! W naszym klimacie to niespotykane! Słyszałem, że w innych wioskach picie wywarów jest niemal ceremonią. Bardzo chciałbym tego doświadczyć, to musi być coś niesamowitego. U nas nikt ich nie docenia!

Kioko Okamoto

Wiek postaci: 22
Ranga: Dōkō
Link do KP: viewtopic.php?f=32&t=7594

Postprzez Kamiyo Ori » 16 mar 2020, o 18:19

7/15
„Dostawca"
Kioko Okamoto - D
- Cóż, następnym razem mogę wykonać większe zamówienie. - Mężczyzna uśmiechnął się zasłaniając oczy przed bezlitosnym słońcem. Skwar w godzinach południa bywał bezlitosny w tych stronach. - Ale teraz do roboty! Jak szybko się z tym uwiniemy, to dam ci pierwszemu popróbować tych specjałów. - Podparł się z boku przyglądając się świeżemu towarowi, gotowego do rozładunku.

- Jak to stąd? Z miejsca z którego mam większość towarów. Prosto z karawny z Shigashi no Kibu. Jeśli zaś chodzi o to skąd pochodzą, to słyszałem, że daleko, daleko stąd jest wyspa z której pochodzi to zioło do naparu, którym cię częstowałem.- Uśmiechnął się na tą myśl po czym wszedł na wóz i zaczął się rozglądać za produktami. Na początku sięgnął po zwój i zaczął sprawdzać i liczyć poszczególne towary. Kilka razy przeniósł jakąś skrzynkę z jednej na drugą, aby móc się upewnić, czy wszystko było w porządku.

- Najpierw weźmiemy te mniejsze rzeczy. - Z pomiędzy reszty towarów wyciągnął spory gliniany dzbanek z korkowym wieczkiem. Nie był jednak tak duży jak skrzynki. Podając ci go cicho sapnął, po czym wrócił do rozeznania się w towarach. - Postaw to gdzieś przy wejściu do piwnicy i wracaj. Potem się będziemy kłopotać ich rozłożeniem. - Przetarł mokre czoło rękawem spoglądając z wyrzutem na słońce, które za postanowiło za punkt honoru zrobić z niego lekko zwęglony skwarek. Trzydzieści metrów dalej zaś był upragniony cień i chwila wytchnienia.
Słownik

Postacie
1) Sklepikarz
Mapa
klik
Inne:
Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla autora wpisu.

PH | Ryō | KP
Prowadzone misje:

1) D - Dostawa Kioko Okamoto
2) D - Ze śmiercią jej do twarzy Arata
3) B - Najdroższa przyprawa Yamanaka Inoshi
4) wolny

Spoiler: pokaż
Kod: Zaznacz cały
[color=#40FF40][i]Myśli[/i][/color]
-[color=#FFFF00][b]Mowa[/b][/color]
[color=#FF0000][i]MYŚLI[/i][/color]

Kamiyo Ori

Wiek postaci: 12
Ranga: Wyrzutek D
Krótki wygląd: Drobnej budowy , nawet jak na jego wiek. Na głowie ma czupryne czarnych włosów, dość matowych i nie świecących się zbytnio. Jasna karnacja z ciemniejszymi śladami po opaleniźnie.

Nosi mocno przybrudzoną, szarą yukatę i mocno znoszone sandały geta.
Widoczny ekwipunek: Tobołek
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=7983

Poprzednia strona

Powrót do Kōzan (Osada Rodów Haretsu i Dōhito)