Sabishi - opis prowincji

Prowincja w regionie Samotnych Wydm, wysunięta najdalej w kierunku zachodnim. Zamieszkana jest przez Ród Ayatsuri, starający się strzec granic tego terytorium - niestety, jest to trudne zadanie ze względu na wielkość Sabishi oraz sąsiadujące z prowincją nieznane tereny. Krajobraz okolicy jest dosyć monotonny - gdziekolwiek nie spojrzeć, wszędzie ogromne połacie pustyni, z niewielkimi wyjątkami w postaci oaz. W trakcie podróży można się czasem natknąć na gliniane budynki, doskonale zamaskowane. Pośród piasków tych ziem można też znaleźć wędrowne osady Szczepu Kaguya.

Sabishi - opis prowincji

Postprzez Koala » 22 lut 2015, o 14:27

Obrazek

Sabishi (Ród Ayatsuri 操り一族)


Tereny
Prowincja Sabishi zamieszkana jest przez Ród Ayatsuri. Co do samych terytoriów, nie ma nawet za bardzo nad czym się rozpisywać - gdziekolwiek nie spojrzeć, pustynie. Mnóstwo pustyni i mnóstwo wydm. Do tego niekiedy można zobaczyć różnych rozmiarów oazy, na których uprawia się różne ciepłolubne rośliny. Ze względu na niedobór materiałów i surowców mieszkańcy Sabishi wytwarzają większość budowli z wydobywanego w wielu miejscach piaskowca. Głównym źródłem zarobku ludności jest handel właśnie tym budulcem oraz różnymi przyprawami i ziołami, które mogą rosnąć tylko w obecnych warunkach. Zyski przynosi także import szkła i mechanizmów tworzonych przez Ayatsurich. Przez klimat trudno tutaj również o żywność, więc sporo pożywienia jest importowane z innych prowincji. Nieliczne oazy są eksploatowane jak tylko się da, uprawiając daktyle i inne jadalne rośliny mogące rosnąć w gorących klimatach. Proces nawadniania jest wspomagany wynalazkami Ayatsurich, co polepsza ich sytuację w tym sektorze gospodarczym. Na domiar złego spora część północnej granicy przebiega obok Głębokich Odnóg, z której często przybywają grupy barbarzyńców. Umożliwia to stosunkowo równinna granica pomiędzy dwoma prowincjami. Wymusza to na Ayatsurich szczelne rozmieszczenie posterunków na północnych częściach prowincji. Sąsiadami są dwie prowincje Samotnych Wydm - Tsurai i Atsui, które również mają ciężkie warunki. Ostoją jest granica na północnym wschodzie z Shigashi no Kibu - krajem Kupieckim, który jest w dobrych stosunkach z Sabishi i sprzedaje towary po troszkę niższej cenie ze względu na stałość zamówień i ilość towaru sprzedanego. Na ziemiach Sabishi znajduje się również starożytna arena, znana jako Piaskowa Iglica lub Arena Piaskowych Filarów. Miasta i osady rozmieszczone są wokół największych oaz, w tym stolica - Ningyō-shi. Szlaki z utwardzanymi drogami, z uwagi na zasypujące je regularnie burze piaskowe, zostały zastąpione gęstymi systemami drogowskazów, prowadzącymi od osady do osady.

Klimat
Mówiąc najprościej - klimat pustynny, gorący. Ciężko cokolwiek więcej o nim powiedzieć, ponieważ w całym Sabishi gdziekolwiek się nie spojrzy, widzi się ogromne pustynie z nielicznymi oazami. Opady deszczów? Praktycznie tu nie występują. Z obecnie żyjących w prowincji mało kto pamięta, kiedy z nieba spadła chociaż kropla. Nie ma też jakichkolwiek zbiorników wodnych czy rzek. Częstym zjawiskiem za to są burze. Niestety - te piaskowe, które zmieniają położenie i wielkość wydm, utrudniając podróż i ogólny dostęp do prowincji. Swobodne poruszanie się poza szlakami wymaga ogromnej wiedzy, dostępnej jedynie rdzennym mieszkańcom. W nocy z kolei temperatury są skrajnie niskie, co dodatkowo utrudnia noclegi poza osadami. Klimat nie sprzyja roli i produkcji pożywienia (z nielicznymi wyjątkami w oazach), ale wiele regionalnych roślin wymaga właśnie takiego klimatu, częstym widokiem są więc wolnostojące farmy pustynnych ziół i przypraw.

Kultura
Klik

Lider
Przywódcą rodu Ayatsuri i zarazem zarządcą Sabishi jest 36-letnia kobieta imieniem Saori Ayatsuri. Jest osobą o nikczemnym wzroście (165 cm) i bardzo smukłej sylwetce, ze spaloną słońcem karnacją i ciemnymi włosami, często związanymi dla wygody w warkocz. Jej twarz o w miarę delikatnych rysach jest zakończona ostrym podbródkiem. Ma przy tym wąskie usta, często uśmiechnięte, i lekko orli nos. Duże oczy, ukryte pod gęstymi rzęsami, zdają się wwiercać w człowieka przy każdym spojrzeniu... zaś ich barwa - kojarząca się z szafirami - bardzo łatwo przykuwa uwagę i jest jej znakiem rozpoznawczym.
Przywódczyni Sabishi nosi zazwyczaj krótkie spodenki przylegające do jej ciała i top sięgający aż do połowy ud. Do tego zazwyczaj zakłada wysokie, bezpalcowe buty. Przy pasku zazwyczaj nosi kilka sakw i kabur na różnorakie przedmioty, do tego zawsze ma przy sobie średnich rozmiarów zwój. Na łydce można zaś zobaczyć przyczepiony sztylet.
Saori Ayatsuri to osoba bardzo kulturalna, lubiąca dobre wychowanie. Odznacza się również wielkim spokojem - zachowuje trzeźwość umysłu w każdej, nawet najbardziej krytycznej sytuacji. Nigdy nie mówi dopóki nie przemyśli swych słów. Nigdy nie składa przysiąg bez pokrycia, nie znosi kłamstwa i krzywoprzysiężców. Jeżeli już coś obieca - można być pewnym, że słowa dotrzyma. Do swych celów dąży cały czas, niezależnie od sytuacji i problemów. Jako przywódczyni Rodu i władczyni Sabishi znana jest ze stanowczości, lecz prywatnie lubi zmieniać swoje decyzje, jeżeli są zbyt surowe. Jest w pełni świadoma plusów i minusów swojej prowincji, więc wie jak nią zarządzać w najlepszy sposób. Odznacza się dużym poczuciem dumy i honoru, lecz jest w stanie to odsunąć dla dobra prowincji i klanu. Dla zwykłych zjadaczy chleba stara się być dobrą i wyrozumiałą przywódczynią. Posiada również niewiarygodną charyzmę - potrafi przekonać do swoich racji nawet zaprzysiężonego wroga, a swoim oddziałom potrafi prostymi mowami podnieść morale nawet w najgorszych sytuacjach.

Stosunki z sąsiadami
 • Shigashi no Kibu - Dzięki polityce Saori Ayatsuri stosunki między prowincjami są znakomite.
 • Atsui - Stosunki na poziomie neutralnym, skierowanym w stronę współpracy.
 • Tsurai - Dobre stosunki, lecz bez jakiejkolwiek współpracy.

Budynki administracyjne
 • Siedziba władz - Duży, jednopiętrowy (lecz przy tym niezwykle wysoki) budynek z piaskowca, góruje nad większością budowli w osadzie. Znajdują się w nim wszystkie organy odpowiedzialne za funkcjonowanie prowincji.
 • Szpital - Niewielki budynek na pograniczu głównego miasta. Umiejętności medyków chwalone są na całym świecie, zarówno za wysoką jakość świadczonych usług, jak i jedyne w swoim rodzaju możliwości protetyczne. Lider w skali globalnej w zakresie usług medycznych.
 • Koszary - Małe terytorium na południu osady, z kamieniami zamiast manekinów. Posiadają dobrze zaawansowaną zbrojownię, co pozwala ćwiczyć praktycznie każdą bronią dostępną w asortymencie sklepów, a nawet prostymi marionetkami.
 • Sklep z wyposażeniem - Mały budynek niedaleko centrum głównej wioski. Jest zaopatrzony w wszystko czego Shinobi może potrzebować, włącznie ze specjalnymi specyfikami ekskluzywnymi dla tej prowincji.

Specjalne oferty prowincji
 • Sabishi jest producentem znakomitej jakości trucizn, lecz nie idą one na eksport - można je nabyć tylko tutaj.
 • Można tu nabyć znakomitej jakości zioła i przyprawy.
 • Shinobi z prowincji są znakomitymi przewodnikami i ochroniarzami.

Wiedza rodu Ayatsuri
- Akimichi – charakteryzują się nieco większą masą tłuszczową, często spożywają posiłki, jednak potrafią zaskoczyć i są dobrymi wojownikami mimo pozornej nieprzydatności, wyspecjalizowani w taijutsu, potrafią manipulować swoim ciałem, zamieszkują tereny tereny Sakai
- Haretsu – porywa ich wir walki, ale nie posiadają charakterystycznych cech wyglądu, panują i manipulują wybuchem, lubią walkę bezpośrednią, zamieszkują tereny Tsurai
- Inuzuka - często charakterystyczny tatuaż na policzkach, jakby na kształt kłów, towarzyszą im, jak i walczą z nimi psy, preferują walkę bezpośrednią, wyszkoleni w taijutsu, zamieszkują tereny Yustsu
- Kaguya - w większości przypadków mają dwie charakterystyczne kropki na środku czoła, walczą własnymi kośćmi, specjalizują się w walce bezpośredniej – taijutsu, zamieszkują terany Atsui
Szczep Kaguya
Szczep niepodległy


Lider
Po śmierci poprzedniego Lidera, jego następczynią została młoda, bo dwudziestoośmioletnia Kunoichi imieniem Kaguya Nariko. Znana ze swojej niebanalnej urody, znakomitego uwarunkowania fizycznego i bardzo kobiecej budowy ciała, nawet pomimo średniego obdarzenia przez naturę, i chudości. Jest ona rozpoznawalna między innymi za swoje długie, białe włosy, z których zazwyczaj jeden kosmyk wiąże specjalną ozdobą, a reszcie pozwala swobodnie powiewać. Do tego jej znakami rozpoznawczymi są jej oczy - jedno barwy ciemnego błękitu, drugie - jadeitowe, oraz tatuaż w kształcie dwóch kropek na czole.
Co do strojów, zazwyczaj zakłada stroje złożone z jednego długiego, białego pasa materiału, spinanego na wysokości talii w taki sposób, by całość podkreślała jej kształty. To zaś uzupełnia czerwonymi szalami i paskami, owiniętymi wokół ciała, i wiązanymi do kolan sandałami.
Pod względem charakteru, Nariko jest osobą zupełnie inną niż jej przesadnie dumny i zakochany w wojnie poprzednik. Zamiast inwestować większość pieniędzy i siły roboczej w produkowanie armii, preferuje ona rozwiązania wzmacniające gospodarkę stronnictwa, odsuwając militaria na dalszy plan. Zawsze spokojna, woli przemyśleć swoje słowa kilka razy, zanim coś wypowie, i nigdy nie rzuca swoich słów na wiatr. Znakomita strateg, potrafi zawsze zaplanować kilka ruchów naprzód, zazwyczaj dobrze przewidując następne działania innych, kalkulując przy tym zyski i straty. Do tego potrafi ona stłumić swoją dumę i ukorzyć się, gdy jest to potrzebne. Gdy jednak dojdzie do walk, wykorzystuje ona cały swój spryt by wykiwać wroga i pokonać go kilkoma precyzyjnymi uderzeniami. Czy to w walce osobiście, czy to dowodząc oddziałami. Pod względem umiejętności również jest osobą bardzo utalentowaną, doskonale kontrolującą swoje Kekkei Genkai i wytrzymałą w starciu. Nigdy jednak nie pozwala sobie na niedocenianie oponenta.

Stosunki z sąsiadami
 • Atsui - Przez niedawną wojnę z obecnie rządzącym Rodem Sabaku stosunki są bardzo chłodne, graniczące z poziomem pogromów. Przed tymi blokuje tylko stosunkowo dobry kontakt Jou i Nariko.
 • Shigashi no Kibu - niegdyś dobre stosunki, teraz z braku władzy i wielu możliwości handlu - neutralne.
 • Yusetsu - Przyjazne stosunki, umacniane byłymi umowami handlowymi.
 • Sabishi - Ayatsuri tolerują obecność Kaguya na swoich terenach. Całkowicie neutralne stosunki.
 • Tsurai - Dość przyjazne stosunki.
Obrazek
This is a fantasy based on reality
Avatar użytkownika

Koala
Support
 
Posty: 720
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 13:07
Wiek postaci: 0
GG: 0
Multikonta: Shikarui

Powrót do Sabishi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość