Tablica z ogłoszeniami

Tablica z ogłoszeniami

Postprzez Hayami Akodo » 3 sty 2018, o 10:46

Ogłoszenia, ogłoszenia...mniejsze, większe, poważniejsze, bardziej żartobliwe, zlecenia na misje, "sprzedam kota", "wynajmę pokój", "szukam służącej". Owa pozornie niewielka, dębowa tablica pomalowana na jasnoniebiesko, w rzeczywistości mieści w sobie naprawdę dużo informacji. Łatwo tu znaleźć i pracę, i graffiti w rodzaju "kocham Yukkiego". Znajduje się ona w samym centrum Shiroi-iwa, Białej Skały, osady rodziny Hyūga i najczęściej zawiera zlecenia proponowane zarówno przez białookich, jak i przez inne osoby.
Avatar użytkownika

Hayami Akodo
Dobry Duszek Forum
 
Posty: 842
Dołączył(a): 20 sie 2017, o 14:45
Wiek postaci: 19
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: https://imgur.com/a/9wDbR - po lewej stronie aktualne ubranie Hayamiego,
plus kremowy płaszcz i czarne rękawiczki bez palców
- długa blizna na piersi po pojedynku z Megumi Ishidą
- blizna na prawej nodze po walce pod Murem
Widoczny ekwipunek: - włócznia yari
- katana
- plecak
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=4011
GG: 0
Multikonta: Terumi Arisa

Re: Tablica z ogłoszeniami

Postprzez Kei » 28 sty 2018, o 16:17

Polowanie na zadanie
1/15 D


W ten pochmurny, choć na szczęście bezdeszczowy dzień pewna kobieca sylwetka skierowała się w stronę tablicy ogłoszeń. To była Ayame, która przybyła w celu rozejrzenia się za jakimiś interesującym zleceniem. W pewnym sensie miała szczęście, gdyż z powodu wątpliwej pogody nie musiała się przepychać między ludźmi, by w ogóle zobaczyć ogłoszenia. Z drugiej strony nie padało, więc nie groziło jej zmoknięcie. Podchodząc do tablicy mijała osoby w łachmanach, jak lepszych ubraniach, które zatrzymywały się by zerknąć na zamieszczone informacje, bądź też po prostu przechodziły dalej. Co do samych ogłoszeń, to było ich niezwykle dużo, lecz nie wiązało się to niestety z sporą ilością zleceń do wyboru. Tak, po prawdzie, to na tablicy panował chaos. Najwyraźniej nikt tego nie kontrolował, gdyż znajdowały się tam również ogłoszenia nie kompletne i przestarzałe, a kupcy swe reklamy wywieszali bezczelnie zakrywając inne informacje. Mimo to Ayame po krótkim rozglądaniu udało się coś znaleźć.
1) Poszukuję kogoś do pomocy z pracami w świątyni. Mile widziane osoby młode i pełne energii.
2) Potrzebna pomoc na cmentarzu. Poszukuję osób, które nie boją się wyczerpujących zadań.
3) Zaginął czarny kot z dwiema białymi plamkami na brzuchu. Ostatnio widziano go w centrum osady. Przewidziana sowita dla znalazcy.

Ogłoszenia chyba były niczego sobie, pytanie tylko, czy wybierać coś z tego, czy może jeszcze się rozejrzeć?
Kei
 

Re: Tablica z ogłoszeniami

Postprzez Ayame » 28 sty 2018, o 18:05

Dobrze było po takim czasie znowu wyrwać się do miasta i znaleźć wśród ludzi. Nie to, że czas, jaki przeznaczyła na treningi, był dla niej uciążliwy, jednak co innego przebywać cały czas na terenie własnej posesji, a co innego wyjść do ludzi, zobaczyć znajome twarze i uśmiechy. Owszem, treningi dobrze jej zrobiły, bo zdecydowanie poprawiły jej fizyczne możliwości, jednak to nie wszystko. Czas był podjąć się kolejnych zleceń, jeśli chciała dalej zdobywać doświadczenie i zasłużyć sobie na pierwszy awans, na który tak ciężko pracowała.
Zlecenia najłatwiej można było zdobyć w centrum stolicy, gdzie przewalała się cała masa ludzi. Nie raz sami zaczepiali shinobich i mówili, co im leży na sercu, jednak najczęściej zostawili na tablicy ogłoszenie i kontakt, aby chętni mogli odpowiedzieć na to. Ayame w tym wypadku także postanowiła udać się do tablicy z ogłoszeniami, mając nadzieję na jakieś zgłoszenie. Była osobą, która nie wybrzydzała i nie przebierała w zgłoszeniach. Gdyby mogła, wzięłaby wszystkie od razu, jednak przez ten czas, gdy ona by wykonywała jedno zlecenie, ktoś mógłby podjąć się już innego, dlatego najlepiej brać pojedynczo i potem patrzeć, czy dalej coś jeszcze zostało.
Tak jak się spodziewała. Tablica była dosłownie zawalona ogłoszeniami i kupieckimi reklamami, dlatego potrzeba było dłuższej chwili, żeby zorientować się w tym, co było do dyspozycji. Ostatecznie wyłapała trzy aktualne ogłoszenia, które warte były zainteresowania. Pomoc w świątyni, którą jakiś czas temu pomagała odbudowywać po tym, jak z jej winy wyleciała w powietrze, szukanie zaginionego kota po centrum miasta, który pewnie wyszedł sobie na łowy i wróci jak mu się będzie chciało, no i praca na cmentarzu, czegokolwiek ma dotyczyć. Lekko upiorna perspektywa, ale praca miała być wyczerpująca, więc przyda im się ktoś silniejszy. Świątynia i kot mogą poczekać, więc ostatecznie kunoichi zerwała ogłoszenie z pomocą na cmentarzu i ruszyła w odpowiednim kierunku. Cmentarz znajdował się poza miastem, na szczycie pobliskiej góry, więc czekała ją wędrówka górskim szlakiem. Przynajmniej pogoda dopisywała, a w powietrzu czuć było prawie lato. Górski spacer dobrze jej zrobi.


[zt]

viewtopic.php?p=39161#p39161
Avatar użytkownika

Ayame
 
Posty: 392
Dołączył(a): 1 mar 2017, o 18:52
Wiek postaci: 27
Ranga: Akoraito
Krótki wygląd: Czarne, proste włosy i białe oczy
Widoczny ekwipunek: Torba przy pasie, kabura na prawym udzie
Link do KP: viewtopic.php?f=32&t=3319&p=46427#p46427
GG: 0
Multikonta: Reika


Powrót do Shiroi-iwa (Osada Rodu Hyūga)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość