Górski Las

Druga co do wielkości prowincja Karmazynowych Szczytów od wieków znajduje się pod opieką słynnego Rodu Hyūga, który bardzo dokładnie dba o rozwój wewnątrz swego kraju, a także o bezpieczeństwo granic - zważając na sąsiedztwo z niezbadaną powierzchnią lądową (znaną pod nazwą Głębokich Odnóg) na południowym zachodzie. Podobnie jak w pozostałych prowincjach Karmazynowych Szczytów, dominuje tutaj krajobraz górzysty i roślinność wysokogórska, lecz Kyuzo może pochwalić się bogatszą fauną - wiele zwierząt chętnie poszukuje kryjówek w głębokich jaskiniach prowincji, chroniąc się przed dość kapryśną pogodą.

Górski Las

Postprzez Ayame » 20 lis 2017, o 19:27

Obrazek
~***~

Pomimo faktu, że Kyuzo leży w górzystej części kontynentu, jest tu też całkiem sporo lasów. Głównie iglastych, pełnych wysokich sosen i jeszcze wyższych świerków. Te majestatyczne drzewa górują wysoko nad głowami przechadzających się po leśnych ścieżkach i zachwycają nie tylko swoim rozmiarem, ale także rozpiętością gałęzi. Można tu spotkać tak zwane ''Sosny Strażniczki'' ulubione drzewa podróżników, leśniczych i myśliwych. Ich gałęzie sięgają do samej ziemi i tworzą coś na wzór naturalnego szałasu, chroniącego przed deszczem i wiatrem. W środku można ułożyć sobie całkiem wygodne posłanie, a nawet rozpalić ogień, bo dym zostaje spokojnie odprowadzony przez lukę przy samym pniu. Oprócz bogatej roślinności i specjalnych ziół, jakie można tu znaleźć, te lasy są bardzo bogate w zwierzynę. Żyją tu jelenie, dziki, zające, lisy i tak dalej. Można też spotkać watahę wilków, a także niedźwiedzia górskiego, ale z tymi ostatnimi lepiej od razu brać nogi za pas. Nie mniej, jest to naprawdę urokliwa okolica, a ścieżkami często przechadzają się koneserzy leśnych spacerów, zbieracze jagód i grzybów, medycy szukający rzadkich ziół, podróżni, czy nawet kupcy, zmierzający do stolicy.

Ayame

Wiek postaci: 25
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Czarne, proste włosy i białe oczy
Widoczny ekwipunek: Torba przy pasie, kabura na prawym udzie
Link do KP: viewtopic.php?f=32&t=3319&p=46427#p46427
GG: 0
Multikonta: Reika

Re: Górski Las

Postprzez Kuroshi » 4 lut 2018, o 15:05

Spoglądałem w głąb lasu, w coraz bladszy mrok, niknący w świetle poranka. Słyszałem liczne śpiewy ptaków, świst chłodnego wiatru i pieśni lasu, odgłosy zwierząt, jeleni uciekających płochliwie przed dzikimi psami i wilkami. Niezliczone dowody o istnieniu magii lasu, naturalnej, lecz nieskażonej niczym ludzkim. O tym właśnie rozmyślałem, przeskakując bezgłośnie z jednej gałęzi na drugą, podążając wzrokiem czy to za wiewiórkami uciekającymi na wyższe piętra drzew, czy to na ptaki wzbijające się do lotu na mój widok. Oddychałem głęboko, rozkoszując się każdą chwilą odbicia się od drzewa, poruszając się niemal jak wiatr.
W końcu, zatrzymałem się, spoglądając na niewielką polanę w środku lasu, otoczoną drzewami. Na samym jej środku była największa sosna, górująca nad innymi drzewami. Zeskoczyłem zwinnie z gałęzi i ruszyłem ku sośnie powolnym spacerkiem, myślą o wielu rzeczach naraz. O pochłaniającej mnie niesprawiedliwości, którą widziałem za każdym razem, gdy spoglądałem w białe oczy innych Hyūga. Powoli czułem, że nadchodził powoli czas, by zniknąć – po prostu odejść, tak jak tego dnia do lasu i nigdy nie wrócić do Kyuzo, a wyruszyć w podróż, o której tak często marzyłem. Nie zaprzeczałem, górzysty klimat i panorama tej prowincji była bajeczna, lecz po tylu latach chce się czegoś nowego. A skąd miałbym mieć pewność, że gdzieś tam, gdzie słońce znika za horyzontem nie znajduje się kraina piękniejsza od tej, w której mieszkałem?
Usłyszawszy cichy odgłos w głębi lasu, złamane gałązki na mchu, zareagowałem czysto instynktownie. Wyciągnąłem w jednej chwili shurikena z kabury i cisnąłem nim tam, gdzie usłyszałem chrzęst liści i połamanych gałęzi. Odwróciwszy się, zobaczyłem, że trafiłem w drzewo, zaś w mrok lasu uciekała młoda łania. Widząc to, złapałem się za głowę i zaśmiałem się z własnej głupoty. Poszedłem wyciągnąć shurikena, po czym usiadłem pod sosną na środku polany, wyciągnąłem długi, drewniany flet i zacząłem grać melancholijną melodię, wyłączając myślenie, a skupiając się na samej muzyce.

Kuroshi

Wiek postaci: 19
Krótki wygląd: 192cm|87kg|ubrany w czarny płaszcz z kaburą przy lewym udzie|wygląd jako taki to jak na avku
Widoczny ekwipunek: płaszcz, kabura
Link do KP: viewtopic.php?f=32&t=4848&p=72381#p72381
GG: 51586834
Multikonta:

Postprzez Ayato » 5 lut 2018, o 16:13

Misja D
2/15+

Las rządził się swoimi własnymi prawami. Spokój panował tutaj prawie od rana, aż do zmroku. Wesoła melodia ptaków była najgłośniejsza o poranku, kiedy cała fauna budziła się po ciężkiej nocy. Miło było się tym wszystkim rozkoszować w wakacyjny poranek, kiedy jeszcze było chłodno. Nawet w górach upały potrafiły być nie do zniesienia.
Niestety, dzisiejszy spokój został zakłócony. Nieprzyjemna aura zaczęła unosić się w powietrzu. Delikatny wiaterek przybrał nieco na sile, targając włosami na wszystkie strony. A ptaki. Ptaki zamilkły, by po chwili gwałtownie zerwać się do lotu. Czarne cienie na niebie błyskawicznie zniknęły między drzewami, pozostawiając za sobą tylko kilka piór na ziemi.
Nieprzyjemne szelest liści i stukot podeszwy o gałęzie drzew było słychać z każdej strony. Co z tego, jak na pierwszy rzut oka w górze nie było niczego widać.
Blady mężczyzna o włosach czarnych niczym węgiel upadł na twarz tuż przed Tobą. Cały brudny od błota i zadrapań spojrzał prosto w Twoje oczy. Jego białe ślepia wskazywały na to że również był Hyugą. Dyszał bardzo panicznie, a pot spływał po jego skroniach.
-Weź to! – wydukał z siebie, przypadkiem wyrywając flet z Twoich ust. Tylko czy był on teraz aż tak istotne? Mężczyzna wyraźnie wyglądał na zdesperowanego. Nie wahał się, by Ci zaufać. Powierzyć jakiś ważny sekret w zapieczętowanej kopercie.
Przerażenie na jego twarzy wręcz krzyczało – uciekaj!
Obrazek

Ayato

Wiek postaci: 0
Ranga: C
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=2314
Multikonta:

Postprzez Kuroshi » 5 lut 2018, o 22:34

Misja D
3/15+

Wszelkie moje myśli skupiły się na graniu melodii, dlatego też dałem się tak zaskoczyć, że mężczyznę zobaczyłem już gdy był w połowie drogi do pagórka, zaś dźwięk instrumentu zagłuszył wszelki szelest. Szybko wstałem na równe nogi, nie zważając na flet, który zniknął w trawie, turlając się ku dole wzniesienia. Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy to charakterystyczne źrenice mojego klanu, dlatego też przejmując kopertę ani mi się myślało pozostawiać mężczyznę w takim stanie. Wziąłem głęboki oddech, zamknąłem oczy, po czym złożyłem palce w charakterystyczny dla każdego ninja sposób i wykrzyknąłem, wraz z gwałtownym otwarciem oczu:
- Byakugan! - Następnie moje pole widzenia zmieniło się nie do poznania - nagle zacząłem widzieć przez konary drzew, wgłąb lasu, i też to, co było poza nim. Zacząłem wyczuwać także chakre najbliższych mi osób, wszystkich w promieniu 30 metrów. Zaś sama moja fizjonomia również się zmieniła - me blado-fioletowe oczy zmieniły swą barwę na całkowicie białe, zaś wokół oczu uwydatniły się żyły, co było charakterystyczne dla tej techniki.
Pierwsze, co wyczułem to właśnie nikłe pokłady chakry u mego towarzysza, który leżał przed nim, sapiąc jak niedźwiedź w swoim okresie godowym. Skupiłem się jednak na tym co się działo wokół, chcąc wyczuć choćby odrobinę chakry napastnika. Byłem przygotowany na każdą możliwość, czy to użyć techniki podmiany, czy w niebywałym tempie zgrabnie uniknąć atak. Oddychałem zachowując zimną krew, czekając na to, co miało się wydarzyć. Wypatrywałem wokół siebie wszelkich shurikenów, praktycznie zapominając, że obok mnie jest jeszcze jeden człowiek. Całkowicie wyłączyłem umysł na jego jęczenie, chcąc skupić całą swoją uwagę na niebezpieczeństwie. Tak, jak się uczyłem...

Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla wybranych osób.

Kuroshi

Krótki wygląd: 192cm|87kg|ubrany w czarny płaszcz z kaburą przy lewym udzie|wygląd jako taki to jak na avku
Multikonta:

Postprzez Ayato » 7 lut 2018, o 17:10

Misja D
4/15+

Świat przybrał nieco innych barw, a czas jakby nagle zaczął biec dużo szybciej niż zazwyczaj. Dyszący, na wpółżywy mężczyzna nie był jedyną osobą w okolicy. Oczy Byakugana pozwalały dostrzec Ci kilka innych postaci. Jedna, dwie, może trzy. Wszystkie pędziły w Twoim kierunku, że aż ciężko było za nimi nadążyć. Zbliżali się bardzo szybko – to jedyne czego mogłeś być pewien.
Mocne szarpnięcie za spodnie, zwróciło Twoją uwagę ku ziemi. Chociaż z białych oczu ciężko było wyczytać jakieś emocje, to te wyrażały przerażenie. Dłonie mężczyzny drżały. Podobnie było z jego wargami, kiedy otwierał usta. Chciał coś powiedzieć, jednak ciężko mu było cokolwiek z siebie wydusić.
-Uciekaj! – krzyknął ostatkiem siły, kiedy z trudem przełykał ślinę. Niemalże natychmiast trzy kunai wbiły się głęboko w jego plecy, a mężczyzna splunął krwią na Twoje buty. Jego twarz zamarła i bezsilnie upadł do boku. Czerwona plama zaczęła przykrywać leśną ściółkę. Ewidentnie były to jego ostatnie słowa. Był gotów oddać życie dla sprawy. Obowiązek dostarczenia wiadomości teraz spadł na Ciebie.
Ubrane na czarno postacie osiadły na pobliskich drzewach. Spod kominiarek było widać jedynie ich oczy - niebieskie. Uważnie obserwowali Cię i to jak zdecydujesz się postąpić. Zaryzykujesz w nieuczciwej walce trzech na jednego czy może posłuchasz ostatniej woli zleceniodawcy i dostarczysz wiadomość do wioski? Czas błyskawicznie uciekał i trzeba było podjąć szybką decyzję.
Obrazek

Ayato

Wiek postaci: 0
Ranga: C
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=2314
Multikonta:

Postprzez Kuroshi » 15 lut 2018, o 23:04

Nie czekałem za długo. Wystarczyło mi, że zaobserwowałem kilku przeciwników. Nie potrafiłem z tej odległości ocenić ich umiejętności, czy dałbym sobie rade nawet z trzema. Zmrużyłem oczy, starając się jakoś wyostrzyć obraz, chociaż wiadomym było, że to tak nie działa. Zbliżali się nieubłaganie, a ja starałem znaleźć w sobie siłę by ich pokonać. Nie mogłem się ruszyć, emocje i podjęcie decyzji skutecznie owijały łańcuchy wokół mych nóg, przytwierdzając je do podłoża.
O co mi chodziło? Przecież byli jeszcze daleko, mógł spokojnie odwrócić się i pobiec, ostatecznie znikając z pola widzenia przeciwników. Tu mi chodziło o tego nieszczęśnika, który otrzymał tę misję i za wszelką cenę chciałem mu w tym pomóc, lecz najważniejsze dla mnie było jego życie.
Szarpnięcie za nogę obudziło mnie z rozmyślań, które w końcu doprowadziłyby do śmierci ich obu. Spojrzałem w dół, w głębie tęczówek, które wyrażały tylko jedną emocję, lecz w tak niewyobrażalnie wielkim stopniu, że aż sam się przeraziłem. Wytarłem pot z czoła i już miałem go podnieść i nieść, lecz wzdrygnąłem się słysząc jego krzyk. Mimo napiętej atmosfery przez cały ten czas nie było słychać żadnego dźwięku, a ten właśnie okrzyk przerwał tę chwilę. Miałem zignorować jego słowa, gdy nagle splunął krwią, a w jego łopatkach tkwiły trzy czarne kunai, połyskujące złowieszczo w świetle słońca. Serce podeszło mi do gardła, lecz nie pozwoliłem by strach zapanował nad mym ciałem. Sekundę temu wpatrywałem się w zwłoki krewniaka, teraz biegłem przez las wbijając się w górę, na gałęzie, skąd będzie lepszy widok. W dłoni trzymałem pakunek. Misja automatycznie stała się moim zadaniem i nie mogłem zawieść. Biegłem, całkowicie skupiony. Spodziewałem się, że przeciwnicy poślą shurikeny czy kunai również za nim, byłem więc przygotowany na ewentualny unik. W drugiej ręce trzymałem już shurikena.

Kuroshi

Multikonta:

Powrót do Kyuzo