Shigashi no Kibu - opis prowincji

Shigashi no Kibu jest krajem kupieckim na północ od Samotnych Wydm. Południowa granica kraju styka się z Sabishi i Atsui, zaś północna - z Soso i Kyuzo. Na zachodzie graniczy z Głębokimi Odnogami, a na wschodzie z krainą Yusetsu. Choć krajem w teorii zarządza gildia kupiecka, tak naprawdę główną władzę w Shigashi no Kibu stanowią trzy rodziny Yakuzy. A co najciekawsze, pomimo sporów zarządzają państwem w bardzo sprawny i względnie sprawiedliwy sposób, dzięki czemu Shigashi mogło się bardzo sprawnie rozwinąć.

Shigashi no Kibu - opis prowincji

Postprzez Exodia » 12 mar 2017, o 23:18

Obrazek

Shigashi no Kibu (Kraj Kupiecki 国の商人)


Tereny
Tereny Shigashi no Kibu są porównywalne pod względem powierzchni z innym krajem kupieckim - Ryuzaku no Taki. Mimo że trochę większe, to nie dorównuje swojemu rywalowi w kwestii bogactwa i ilości pieniędzy przepływających przez ten obszar. Brak dostępu do morza uniemożliwia czerpanie korzyści z handlu morskiego, zamiast tego skupiając się na szlakach lądowych. Drogi w tej prowincji są znane jako jedne z najlepszych. To i fakt, że towary rozprowadzane są na całą resztą okolicznych prowincji, pozwolił wyrobić krajowi handlowemu stałą pozycję. Tereny są bardzo różnorodne, za sprawą graniczenia z dużą ilością prowincji o różnych klimatach i ukształtowaniu terenu. Od północy prowincja granicy z Soso i Kyuzo, przygraniczne tereny są więc pagórkowate i wyżynne. Idealne do wypasania licznych stad bydła. Południe to Atsui i Sabishi, tereny pustynne. Przy granicach jest bardzo mało roślinności, a tereny są bardzo równe, ale daleko im do pustynnych krajobrazów. Yusetsu od wschodu także są łagodne, ale i żyzne, i to właśnie tam znajduje się większość pól rolnych w prowincji. Zachód to po części Głębokie Odnogi i Sabishi, czyli mieszanka wyzinno-równinna, pokryta dużą ilością lasów. Odnogi sprawiają problem władzy przez stałe zagrożenie przejścia przez granicę nieproszonych jednostek, ochrona w tamtych terenach jest więc wyjątkowo silna. Mimo tego ludzie stronią od tamtych terenów jeśli mowa o osiedlaniu się i umieszczaniu ważniejszych budynków zasilających gospodarkę. Jedynie myśliwi z radością korzystają z dobrostanu leśnego. Sama osada leży bliżej granicy północnej, na jednym z większych pagórków.

Klimat
Klimat już nie jest aż tak zróżnicowany, jak tereny. Dzieli się on na skrajnie południowy i resztę. Dlaczego tak? Bowiem jedynie część prowincji w sąsiedztwie z Samotnymi Wydmami ma problemy suszą i wysokimi temperaturami. Im dalej w kraj, tym przyjemniej i lepsze warunki do hodowania czegokolwiek. Dominuje tutaj umiarkowany klimat z wyraźnym podziałem na cztery pory roku. Mimo wszystko temperatury nie przekraczają zazwyczaj -15 stopni w najsurowszych dniach zimy. Lato zazwyczaj utrzymuje się w granicach 30 stopni, chociaż wcale nie tak rzadko zdarzają się bezlitosne dni, gdy temperatura chce dobić do 40 stopni. Oczywiście im bardziej na północ kraju, tym rzadziej dzieje się coś takiego. Wschód, północny-wschód i północ to obszary wietrzne. Zawsze wieje tam wiatr, a burze to istne wichury, które potrafią siać zniszczenie. Zatem Shigashi no Kibu jest prowincją o dwóch klimatach, chociaż jeden dotyczy prawie całego terenu, a drugi jedynie małej jego części.

Lider
Oficjalnie Shigashi no Kibu rządzi Gildia Kupiecka, czyli coś na wzór Rady Możnych z Ryuzaku no Taki. Zamysł jest ten sam - najbogatsi kupcy wchodzą w skład Gildii Kupieckiej i tym samym zdobywają prawo do decydowania o losach prowincji. Dołączyć może każdy. No, każdy obrzydliwie bogaty kto wkupi się w łaski Gildii, aby zostać przyjętym.
Prawdziwą władzę w Shigashi no Kibu sprawują jednak trzy rodziny Yakuza i nie jest to żadnym sekretem. Mieszkańcy doskonale wiedzą kto tak naprawdę pociąga za sznurki, lecz nikt o tym głośno nie mówi, aby nie wplątać się w kłopoty. Kiedy obywatel mówi o władzy, to wymienia Gildię Kupiecką, a na myśli ma jedną z trzech rodzin Yakuzy. Niestety rodziny te nie dogadują się co doprowadza do wielu sporów. Te, co ciekawe, nie przeszkadzają w sprawnym zarządzaniem państwem. Shigashi pod władaniem walczących o dominację rodzin wcale nie rozwija się źle, a wręcz przeciwnie! Kraj Kupiecki jest w swoim złotym okresie i jego bogactwo oraz sława rośnie z dnia na dzień.
Trzy rodziny Yakuza to:

  - Rodzina Ekibyō - najbardziej wpływowa rodzina w Shigashi no Kibu, która zdominowała dwójkę swoich konkurentów. Cechuje się przemyślanymi, ale stanowczymi i bezlitosnymi zachowaniami. Bez jej zgody nie dzieje się nic, kupcy chcący zarobić musza w pierwszej kolejności zgłosić się do nich. Jej wpływy sięgają daleko poza Shigashi. Zrobienie sobie z nich wroga to praktycznie pewna śmierć. Głową rodziny jest Ryuichi Ekibyō.
  - Rodzina Yoshida - głównie zajmująca się poszerzaniem swych wpływów wśród niezależnych kupców, aby "pomóc" im osiągnąć większe bogactwo. Zapewniają eskorty, pożyczają pieniądze, ostatecznie uzależniając ich od siebie i czyniąc gotowymi na każde skinienie rodziny. Ich majątek jest największy spośród wszystkich trzech grup, chociaż niekiedy wycofują się z agresywnych starć z innymi rodzinami. Cokolwiek ma związek z handlem - to oni. Głową rodziny jest Arata Yoshida.
  - Rodzina Akiyama - z pewnością najagresywniejsza z wszystkich trzech rodzin. Prowadzą brutalną politykę i ciężko przewidzieć ich ruchy. Udają najlepszych przyjaciół i pomagają pozornymi drobnostkami, zyskując zaufanie, by po chwili wbić nóż w plecy. Wszystko się zmienia jeżeli dołączysz do rodziny - wewnątrz panuje kodeks, który zabrania im szkodzić swoim. Ich domeną jest bezwzględność i brak jakichkolwiek zasad dla ludzi spoza rodziny. Porwania, wymuszenia, napady, morderstwa, haracze... Nie ważne są środki, ważny jest efekt. Głową rodziny jest, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich rodzin, kobieta - Hibiki Sagakura.

Stosunki sąsiadów
 • Kyuzo - Ród Hyuuga postarał się o to, aby ich relacje z sąsiadującym Krajem Kupieckim były pozytywne. Nie są zbyt serdeczne, lecz da się je określić jako przyjazne.
 • Soso - Shigashi no Kibu z własnej woli nieco odcina się od Rodu Yamanaka ze względu na ich niesamowite zdolności klanowe. Gildia Kupiecka oraz Rodziny Yakuza obawiają się, że Yamanaka dowiedzą się więcej, niż powinni, zatem relacje są neutralne oraz całkiem chłodne.
 • Yusetsu - Ciężko cokolwiek więcej powiedzieć o relacjach Kraju Kupieckiego z Rodem Inuzuka. Jest prowadzona żywa wymiana handlowa między tymi prowincjami, jednak same stosunki są dosyć ograniczone. Możnaby je nazwać neutralnymi, chociaż mogłyby zmienić się na przyjazne.
 • Atsui - Za panowania Rodu Kaguya Atsui było w nieco wrogich stosunkach z Shigashi no Kibu ze względu na próby wymuszenia. Aktualnie sytuacja się zmieniła, gdyż Atsui należy do Rodu Sabaku. Kraj Kupiecki jednak doskonale wie, że Ród Sabaku do niedawna był szczepem i mocno ucierpiał w wojnie, więc wykorzystują swoją silną pozycję wobec niego. Ceny często są zawyżone, a jeżeli są obniżane to tylko po to, aby uzyskać wpływy w Atsui.
 • Sabishi - Od dawna Shigashi no Kibu utrzymuje wyjątkowo przyjazne relacje z Rodem Ayatsuri. Handel między tymi dwoma prowincjami tętni życiem. Nie zapowiada się na to, by kiedykolwiek ta relacja uległa ochłodzeniu.

Budynki Administracyjne
 • Szpital - Jeden z najważniejszych budynków w całym Shigashi no Kibu. Umiejscowiony jest niedaleko głównej bramy do osady. Spory budynek, w którym nie brakuje miejsca wypełniony jest kadrą medyczną na naprawdę wysokim poziomie. Szczególną rzeczą jest wyposażenie szpitala, gdyż można je łatwo określić jako doskonałe. A wszystko dzięki współpracy z Rodem Ayatsuri, który produkuje oprócz trucizn także leki. Podobno ich wyposażenie medyczne jest najlepsze na całym świecie.
 • Sklep z wyposażeniem - Długi, chociaż wcale nie tak duży budynek na drugim końcu wioski. Jego wyposażenie jest zupełnie normalne - ani nic wysokiej jakości, ani niskiej. Całkowicie przeciętnie, ale w dużej ilości. 1
 • Budynek władz - Nie tak wielki jak w Ryuzaku no Taki, ale nadal ogromny budynek o trzech piętrach i strzelistym dachu. Na najwyższym piętrze obradują kupcy należący do Gildii Kupieckiej w sporej sali z paleniskiem na środku.
 • Koszary - Przyciśnięty do muru przy samej bramie budynek o pokaźnych rozmiarach. Należy on do strażników i armii Shigashi no Kibu. Do treningu korzystają albo z Areny, albo ze swojego pola treningowego, które znajduje się zaledwie dwa kilometry na zachód od osady.
 • Punkty Celne - innowacyjny pomysł Shigashi. Rozrzucone po całej prowincji niewielkie budynki, które kontrolują przepływ towarów. Samo wjechanie kupca do prowincji jest poprzedzone właśnie wizytą w takim punkcie, gdzie mogą żądać nawet dopłaty na niektóre rodzaje wytworów. Wszystko to by kontrolować ilość i jakość towarów w celu uzyskania jak największych zysków.

Specjalne oferty wioski
 • Sąsiadowanie z Samotnymi Wydmami sprawiło, iż w Shigashi no Kibu można znaleźć wiele przypraw oraz ziół, które mogą być uprawiane jedynie w gorącym klimacie.
 • Żywa wymiana handlowa z rodem Ayatsuri poskutkowała możliwością znalezienia tutaj niektórych mechanizmów przez nich wykonywanych.
 • Mieszkania w Shigashi no Kibu są, jak na standardy Kraju Kupieckiego, wyjątkowo tanie i w dobrej jakości.
 • Shigashi no Kibu bogate jest w mięso z dzikiej zwierzyny. Można kupić surowe, ale także spróbować wspaniałych potraw z ich wykorzystaniem.
 • Niektórzy rzemieślnicy z Rodu Ayatsuri posiadają w Shigashi no Kibu swoje warsztaty, które można odwiedzić. Za, wcale nie taką drobną, opłatą są skłonni stworzyć skomplikowane mechanizmy. Oczywiście o ile to wykonalne, gdyż nie są cudotwórcami.

Wiedza obywateli Shigashi no Kibu
KLIK
Administrator Fabularny
W razie jakichkolwiek pytań czy spraw, pisać na gg/PW. Chętnie pomogę : )
Avatar użytkownika

Exodia
Administrator
 
Posty: 2567
Dołączył(a): 8 gru 2015, o 16:36
Wiek postaci: 0
Ranga: Admin Fabularny
GG/Discord: Wolfig#2761
Multikonta: Mujin

Powrót do Shigashi no Kibu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość