Kami

Kami

Postprzez Yukirin » 3 sie 2018, o 11:28

Obrazek
Kokami - zdolność szczepu Kami opierająca się na kontroli papieru. Wydałoby się, że jest to mało groźna umiejętność, lecz to tylko pozory. Utwardzony za pomocą chakry papier potrafi być ostry jak nóż, a same papierowe twory mogą zamienić się niekiedy w wybuchowe notki. Pomijając aspekty dotyczące zdolności klanowych, jego członkowie od najmłodszych lat są bardzo dobrzy w sztuce zwanej Origami. Nie każdy kocha składać papier, jednak pozostaje to umiejętnością niezbędną do prawidłowego korzystania ze zdolności klanowych. Samo już uformowanie odpowiedniego kształtu przy pomocy dłoni nie raz może stanowić wyzwanie, ale czymże jest to w stosunku do robienia tego samego przy pomocy chakry? Właśnie dlatego sztuki tej uczymy się całe życie.

Kilka słów o mechanice klanu
 • Reberu służy nam zarówno za "środek transportu" kartek oraz narzędzie do ich kształtowania.
 • Wykonanie techniki wiąże się z wytworzeniem kartek z naszego ciała (bądź klona). Są one wliczone w koszt.
 • W przypadku użycia już istniejących kartek techniki kosztują 1/2 swojej pierwotnej wartości co sprawia, że przy dłuższej walce klan ten jest niesamowicie tani względem innych. Techniki, których to nie dotyczy posiadają odpowiednią informację w rubryce "dodatkowe".
 • Kartki są niesamowicie delikatne i jedynie rzeczy wykonane lub wzmocnione przy pomocy techniki Kami Shuriken mogą się równać ze stalowymi odpowiednikami. Dodać do tego należy także techniki: Kami Chakuramu i Kami Uingusu Shuriken.
 • Z czasem ich wytrzymałość nieco się zwiększa (poprzez obcowanie z naszą chakrą), ale nie należy jej interpretować bezpośrednio. Ma ona znaczenie jedynie w przypadku dużej ich ilości.
 • Kartki są nasączone chakrą, przez co bez problemu znoszą np. deszcz. Jednak w starciu z technikami elementarnymi (zwłaszcza suitonem i katonem) efekt ocenia sędzia/prowadzący, biorąc pod uwagę ilość kartek, użyte jutsu (albo poziom reberu) i siłę techniki przeciwnika. Np. bardzo duże ilości papieru mogą zatrzymać niektóre katony. Nie należy także przeceniać tej właściwości jeśli zanurzymy je w całości, to nadal nasiąkną wodą.
 • Reberu nie może posłużyć do stworzenia przedmiotów ożywionych. Owszem możliwe jest uformowanie czegoś na kształt tygrysa co będzie się nawet w ten sam sposób poruszało, ale nie będzie w stanie pełnić roli chociażby głupiego golema, który ślepo wykonuje nasze polecenie o bardziej zaawansowanych procesach myślowych nie wspominając. Kontrola takim tworem będzie się w całości odbywać przy pomocy Reberu.
 • W przypadku starcia dwóch członków klanu Kami nie ma możliwości przejęcia kontroli nad czyimś papierem. Należy przez to rozumieć sytuację w której oboje kontrolujemy kartki. Jeśli jeden z nich zaniecha przesyłania chakry do chociażby małej części ze swojego "arsenału", to drugi użytkownik może go przejąć.
 • W przypadku próby przejęcia "neutralnego" papieru przez nikogo niekontrolowanego, wygra osoba, która znajduje się bliżej.
 • Zabić przedstawiciela klanu Kami można na kilka sposobów. Najprostsze jest po prostu zaskoczenie go, by nie zdążył zamienić ciała w papier. Jeśli jednak mu się uda należy zaatakować jego głowę. W przypadku całkowitej zamiany w papier na polu bitwy nie może zostać więcej niż 300 kartek. W takim przypadku nie będzie on w stanie uformować ponad połowy głowy, która jest konieczna do odbudowy ciała, zatem umrze z powodu braku chakry. Ostatnią metodą jest walka na wyczerpanie. Jeśli naszemu oponentowi skończy się chakra nie będzie w stanie zamienić się w papier, a co za tym idzie jego ciało będzie wykazywać cechy normalnego śmiertelnika.


Notka 1: Szybkość i wytrzymałość na każdym reberu to wartości pomiędzy minimum, a maksimum danego progu atrybutu. Np. 41-80 - reberu wynosi wtedy mniej więcej 60.

Notka 2: Możliwe jest używanie niższego poziomu reberu, niż maksymalnie opanowany. Wiąże się to z mniejszymi możliwościami, ale też mniejszymi kosztami.

Notka 3: Koszta Reberu na danym poziomie są przedstawione dla maksimum zdolności (brana jest pod uwagę przede wszystkim objętość i ewentualnie poziom skomplikowania ruchów). Użycie niepełnego potencjału Reberu oznacza mniejsze zużycie zasobów energii, przy czym najmniejszy możliwy koszt (nie licząc naprawdę subtelnych zastosowań) wynosi 1/3 kosztu. Prowadzący i sędziowie muszą brać to pod uwagę i w razie potrzeby korygować rozliczenia chakry graczy. W przypadku uwzględnienia pomniejszonych kosztów zalecane jest liczenie na prostych ułamkach, na przykład: 1/3, 1/2, 2/3 i pełny koszt Reberu. Koszty chakry są liczone względem maksymalnych objętości zależnych od skupienia lub jego braku, więc konkretna objętość może kosztować więcej w przypadku braku skupienia niż w przypadku posiadania skupienia na Reberu.

Notka 4: Postacie nie posiadają wiedzy o technikach zakazanych dopóki nie uzyskają go fabularnie (np. od lidera, podczas wyprawy, itd.). Więcej szczegółów pod tym linkiem.

Skupienie
Do korzystania z pełnego potencjału używanego Reberu wymagane jest skupienie, czyli poświęcenie sporej części swojej koncentracji na aktualnie tworzone lub kontrolowane obiekty. Brak skupienia oznacza zmniejszone maksymalne zasięgi oraz wymiary Reberu o połowę. W przypadku utraty koncentracji działania poza obniżonym zasięgiem zostają wstrzymane - piach Sabaku i papier Kami będą leciały bezwładne lub po prostu opadną, a procesy tworzenia lodu przez Yuki i kryształu Kōseki zostaną zatrzymane. Podobnie dzieje się w przypadku przekroczenia objętości - nadwyżkowe ilości surowca przestaną być kontrolowane lub tworzone. Kiedy brak skupienia jest jedynie efektem chwilowym, to po powrocie do pełnej koncentracji przerwane akcje również będą wznowione (o ile plany postaci nie ulegną zmianie).

Czynniki powodujące brak skupienia:
 • Oberwanie silniejszym atakiem (może pomóc wysoka Wytrzymałość).
 • Posiadanie bardzo poważnych ran.
 • Konieczność wykonania gwałtownego uniku np. przed zagrożeniem, które niespodziewanie pojawiło się obok lub za plecami.
 • Przewrócenie, poślizgnięcie.
 • Mocne zdekoncentrowanie wywołane np. wybuchem notki świetlnej przed oczami.
 • Jednoczesne skupianie na innych działaniach, które wymagają dużej koncentracji, jak np. techniki wymagające kontrolowania (nie podtrzymywania).


Obrazek

Nazwa
Kokami no Jutsu: Reberu Di

Ranga
D

[justify]Pierwszy z poziomów odblokowujący możliwość kontroli papieru. Jest to bardzo proste, wystarczy, że użytkownik prześle chakrę do kartek, a uzyska nad nimi kontrolę. Poziom ten ogranicza się jedynie do przemieszczania kartek w liczbie do 600 oraz tworzeniu z nich prostych przedmiotów, które charakteryzują się jednak bardzo słabą wytrzymałością - są one w stanie zadać pewne obrażenia jednak w kontakcie z metalem nie mają żadnych szans. Reberu może także posłużyć do poruszania przedmiotami wykonanymi przy jego pomocy lub innej techniki. Trzeba się jednak liczyć z tym, że zwykłe rzucenie czymś może być znacznie bardziej efektywne i szybsze, niż stała kontrola (rzucić można także za pomocą Reberu).

Wytrzymałość
Bardzo słaba (20)

Szybkość
Słaba (60)

Zasięg
Brak Skupienia
10 metrów

Pełne Skupienie
20 metrów

Kontrola
Brak Skupienia
200 kartek

Pełne Skupienie
600 kartek

Koszt Chakry
E: 14% | D: 12% | C: 10% | B: 8% | A: 6% | S: 4% | S+: 2% (na turę)Nazwa
Shikigami no Mai

Ranga
D

Pieczęci
Brak

Zasięg
Własne ciało

Ilość kartek
Technika je tworzy

Koszt
E: 14% | D: 12% | C: 10% | B: 8% | A: 6% | S: 4% | S+: 2%

Dodatkowe
Technikę tą nie obowiązuje obniżony koszt.

Opis Podstawowa technika origami, polegająca na zmianie swojego organizmu w zwyczajne kartki papieru, dzięki czemu możemy uzyskać bardzo szybki dostęp do dużej ich ilości. Oprócz zastosowania "wspomagającego", jesteśmy w stanie na krótką chwilę usunąć swoją dłoń, rękę czy nogę, a nawet tułów by uniknąć ataku, jednak głowa zawsze musi pozostać na swoim miejscu, będąc słabym punktem techniki. Maksymalna ilość kartek, którą jesteśmy w stanie osiągnąć ze swojego ciała, to 2000, jako że składa się z 2500. Ilość kartek które jesteśmy w stanie uzyskać z pojedynczego użycia zależy od dziedziny klanowej:
  Dziedzina klanowa D
  300 kartek

  Dziedzina klanowa C
  600 kartek
  Dziedzina klanowa B
  1000 kartek

  Dziedzina klanowa A
  1500 kartek

  Dziedzina klanowa S
  2000 kartek

  Do czasu uzupełnienia powstałej "luki" należy się liczyć z potrzebą stałego użycia Reberu, aby nie upaść na ziemię.
  Uwaga! Za pojedyńcze kartki pobierane jednorazowo na dobę fabularną za pomocą techniki nie ponosimy kosztów chakry.

  Technika posiada także swój drugi wariant, który pozwala na tworzenie nowych kartek. Czynność ta jest nieco droższa oraz ilość uzyskanego w ten sposób papieru jest znacznie mniejsza niż przy zwykłej zamianie ciała w papier (połowa ilości). Oprócz tworzenia "surowca" wykorzystywanego do technik klanowych. Odmiany tej można użyć także do odbudowywania ciała w przypadku zniszczenia całego pozostałego na polu walki papieru. Wytwarzać kartek nie można na czas działania technik Kami Chou Sekkou no Jutsu i Kyuuzou no Jutsu (wyjątkiem jest odbudowywanie ciała).

  Koszt
  E: 24% | D: 18% | C: 15% | B: 12% | A: 9% | S: 6% | S+: 3%  Nazwa
  Kami Sakusei

  Ranga
  D

  Pieczęci
  Brak

  Zasięg
  Wytworzenie
  Opanowanego Reberu
  Długość lotu
  60 metów

  Ilość kartek
  Małe bronie
  2-3 kartki
  Średnie bronie
  15-20 kartek
  Duże bronie
  40-50 kartek

  Koszt E: 14% | D: 12% | C: 10% | B: 8% | A: 6% | S: 4% | S+: 2% (za 10 małych / 2 średnie/ 1 dużą)

  Opis Technika służy do wytwarzania lub wzmacniania tworów wykonanych przy pomocy Reberu. Poprzez dołożenie dodatkowych kartek i ich wielokrotne złożenie otrzymujemy coś dorównującego stali. Ma to jednak swoje wady - kształty nie mogą być specjalnie skomplikowane, przez co technika ta ogranicza się raczej do zwykłych tarcz, broni miotanej czy też służącej do walki w zwarciu, czyli w skrócie - asortymentu podobnego do tego dostępnego w sklepie. Sprzęt ten nadal charakteryzuje się podatnością zarówno na wodę, jak i ogień, jednak odczuwalne jest to w znacznie mniejszym stopniu. Do małych broni zaliczamy shurikeny i kunaie, średnie to odpowiedniki katany, a duże można porównać do fuuma shurikenów, tarcz itp. W przypadku senbonów jest nieco inaczej, gdyż są one naprawdę małe i dzięki temu dwie takie igły są liczone jak jeden mały przedmiot.


  Obrazek

  Nazwa
  Kokami no Jutsu: Reberu Shi

  Ranga
  C

  Użytkownik na tym poziomie zwiększa swoje możliwości. Przede wszystkim jego papier staje się szybszy, niestety główna bolączka klanu nadal pozostaje aktualna - papier jest tak samo delikatny, jak był na poprzednim poziomie. Prędkość lotu naszego "surowca" czy też przedmiotów za pomocą Reberu jest już zadowalająca. Mimo wszystko pozostaje wciąż zbyt małą, aby porzucić rzucanie chociażby shurikenem. Penetracja uzyskana najprostszą metodą będzie większa, niż próba wlecenia nim w oponenta.

  Wytrzymałość
  Bardzo słaba (20)

  Szybkość
  Mierna (100)

  Zasięg
  Brak Skupienia
  20 metrów

  Pełne Skupienie
  40 metrów

  Kontrola
  Brak Skupienia
  400 kartek

  Pełne Skupienie
  1200 kartek

  Koszt Chakry
  E: 24% | D: 18% | C: 15% | B: 12% | A: 9% | S: 6% | S+: 3% (na turę)  Nazwa
  Yoku no Jutsu

  Ranga
  C

  Pieczęci
  Tygrys

  Zasięg
  Tworzenie
  Na ciało
  Wysokość lotu
  Do 25 metów

  Ilość kartek
  700-800 kartek

  Koszt
  E: 24% | D: 18% | C: 15% | B: 12% | A: 9% | S: 6% | S+: 3%

  Statystyki
  Dziedzina klanowa B
  +10 szybkości

  Dziedzina klanowa A
  +20 szybkości
  Dziedzina klanowa S
  +30 szybkości

  Dodatkowe
  Brak

  Opis Technika która umożliwia nam usunięcie ciała do pasa, a na naszych plecach zaczynają formować się skrzydła, niczym u anioła - białe i potężne. Fundamentalną wadą jest to, że jej uformowanie zajmuje około 3 sekundy, podczas których narażeni jesteśmy na atak, gdyż nie jesteśmy w stanie się poruszać. Wyjątek stanowi tutaj sytuacja, podczas której skrzydła formujemy z dostępnych kartek, a nie ze zmienionych w nie nóg. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykonać odpowiedni unik. Skrzydła pozwalają na unoszenie się nad ziemią. Oprócz tego mogą służyć za bardzo dobrą defensywę z racji, że przechowują w sobie masę kartek. Do ich utrzymania potrzebne jest jednak stałe korzystanie z Reberu co najmniej Rangi C, użycie wyższego poziomu Reberu zapewnia dodatkową szybkość przemieszczania.  Nazwa
  Kami Haimen Sekkou

  Ranga
  C

  Pieczęci
  Małpa

  Zasięg Max.
  Dowolny

  Ilość kartek
  1 kartka

  Koszt
  E: 24% | D: 18% | C: 15% | B: 12% | A: 9% | S: 6% | S+: 3% (za każdą prowincję)

  Do 300 metrów
  1/3 kosztu
  Od 300 do 600 metrów
  2/3 kosztu
  Powyżej 600 metrów
  Całość

  Dodatkowe W koszcie uwzględniamy także naszą prowincję. Technikę tę nie obowiązuje obniżony koszt.

  Opis Technika służąca do przesyłu informacji na dalekie odległości. Po uformowaniu znaku małpy kartka składa się w samolocik, a następnie zaczyna lecieć w wyznaczone miejsce. Dzięki znajomości dokładnego położenia taki samolocik możemy posłać na niemal dowolną odległość. Porusza się on także z zadowalającą prędkością około 30 km/h. Sprawia to, że dostarczenie wiadomości jest niewiele szybsze od zwykłego posłańca, jednak jest ona znacznie trudniejsza do przechwycenia  Nazwa
  Kami Kogushi

  Ranga
  C

  Pieczęci
  Brak

  Zasięg
  Wykonanie
  Opanowanego Reberu
  Długość lotu
  40 metrów
  [/tmax]
  [tname=Ilość kartek]Wykorzystuje już istniejące.

  Koszt
  E: 24% | D: 18% | C: 15% | B: 12% | A: 9% | S: 6% | S+: 3%

  Dodatkowe Technika wspomagająca nasze Reberu, nie może wylecieć poza jego zasięg. Działa na maksymalnie 2500 kartek. Technikę tę nie obowiązuje obniżony koszt.

  Opis Do kartek kontrolowanych przy pomocy Reberu przesłana zostaje chakra przyśpieszająca je (szybkość traktowana o poziom wyżej, czyli przy Słabej na Reberu poruszają się z Mierną). Taką kaskadą mogą spaść prosto na przeciwnika, ograniczając jego widoczność i przyklejając się. Efektem końcowym jest całkowite oblepienie oponenta lub zostawienie niektórych miejsc odkrytych jeśli użytkownik tak sobie zażyczy np. ust w celu przesłuchania. Innym sposobem użycia jest po prostu szybkie przemieszczenie papieru w jakieś miejsce - ogranicza nas tak naprawdę jedynie wyobraźnia. Wadą techniki jest to, że przyśpieszony papier może poruszać się wyłącznie w linii prostej.  Nazwa
  Kami Bunshin no Jutsu

  Ranga
  C

  Pieczęci
  Brak

  Zasięg
  Tworzenie
  Obok użytkownika
  Zasięg
  50 metrów od użytkownika

  Ilość kartek
  300 kartek

  Koszt E: 14% | D: 12% | C: 10% | B: 8% | A: 6% | S: 4% | S+: 2% (za klona) + to, co przekażemy (minimum 1%)

  Statystyki
  Szybkość
  Równa twórcy

  Siła
  1/5 twórcy

  Wytrzymałość
  20

  Opis Jutsu klonowania stworzone przez klan Kami. Po zgrupowaniu w jednym miejscu sporej ilości kartek tworzymy z nich klona na nasze podobieństwo. Proces ten nie jest jednak natychmiastowy zajmuje około 2 sekundy. Klon potrafi wykonywać wszelkie techniki klanowe oraz Tai/Buki (bez wykorzystywania chakry) znane oryginałowi. Stworzona kopia nie posiada ekwipunku swojego twórcy, za wyjątkiem tej widocznej na wierzchu co utrudnia odróżnienie oryginału od kopii. Tak skopiowany ekwipunek jest równie groźny co oryginalny. Właściwości artefaktów nie zostają skopiowane, tak samo jak np. właściwości notek wybuchowych lub bombek dymnych. Potrafi także wytwarzać sam kartki przy pomocy Reberu. Największą jego zaletą jest jednak to, że w przypadku jego zniszczenia możliwe jest odzyskanie kartek użytych do jego stworzenia. Ich ilość określa MG/sędzia. Mogą one zostać wykorzystane do wykonania jakiejś techniki lub chociażby uformowania kolejnej sztuki, tworząc swojego rodzaju perpetuum mobile.
  Klon nie posiada wolnej woli oraz zdolności mówienia. Ze względu na brak świadomości jest więc niepodatny na genjutsu. Jego działania są w pełni uzależnione od stwórcy, który musi wydawać mu mentalne polecenia. W przypadku braku poleceń wywołanych np. krytycznymi ranami użytkownika bądź wykluczenia z walki, klony rozpadają się.


  Obrazek

  Nazwa
  Kokami no Jutsu: Reberu Bi

  Ranga
  B

  Trzeci z kolei poziom Kokami. Tutaj użytkownik zyskuje znacznie większe możliwości. Możliwe jest tworzenie kształtów wielkością porównywalnych do rozmiarów człowieka, a więc możemy tworzyć chociażby wilki, tygrysy, papierowe kukły - spektrum naszego działania znacznie się poszerza. Kontrola papieru jest płynna i prosta, a zasięg zadowala już nawet najbardziej wybrednych. Cóż, jednak idzie za tym większy koszt tworzenia papierowych tworów i kontrolowania ich.

  Wytrzymałość
  Słaba (60)

  Szybkość
  Przeciętna (140)

  Zasięg
  Brak Skupienia
  30 metrów

  Pełne Skupienie
  60 metrów

  Kontrola
  Brak Skupienia
  1000 kartek

  Pełne Skupienie
  3000 kartek

  Koszt Chakry
  E: 36% | D: 28% | C: 20% | B: 16% | A: 12% | S: 8% | S+: 4% (na turę)  Nazwa
  Kami Chakuramu

  Ranga
  B

  Pieczęci
  Brak

  Zasięg
  Wytworzenie
  W dłoniach
  Długość lotu
  Opanowanego Reberu

  Ilość kartek
  100-120

  Koszt
  E: 36% | D: 28% | C: 20% | B: 16% | A: 12% | S: 8% | S+: 4%

  Dodatkowe
  Zachowuje on swój pęd przez 3 tury

  Opis Członek klanu Kami wystawia ręce, a następnie formuje z dużych ilości papierowych kartek pocisk na podobiznę czakramu. Jest on pusty w środku, więc może sprawiać wrażenie zwykłego okręgu. Podczas lotu, obraca się on z ogromną prędkością, a jego trajektorią lotu i nachyleniem można prawie dowolnie manipulować. Techniki tej nie wolno lekceważyć, czakram obraca się tak szybko, że zderzenie dwóch powoduje całkiem spory "wybuch". Sterowanie takim tworem odbywa się za pośrednictwem Reberu.  Nazwa
  Kami Aburagami

  Ranga
  B

  Pieczęci
  Ptak → Koń

  Zasięg Max.
  Promień 3m od użytkownika

  Ilość kartek
  Wykonywane na kartki

  Koszt
  E: 36% | D: 28% | C: 20% | B: 16% | A: 12% | S: 8% | S+: 4%

  Dodatkowe Jedna butelka - czyli użycie techniki starcza na pokrycie 2500 kartek. Należy otworzyć butelkę z zawartością i złożyć pieczęcie. Ciecz zostanie podzielona na idealnie dawki pokrywając karteczki. Technikę tę nie obowiązuje obniżony koszt.

  Opis Technika będąca swoistym przeciwstawieniem się prawom rządzącym papierem, a mianowicie podatności na wodę. Co zrobić by poradzić sobie z tak ciężką sprawą? Wystarczy pokryć swoje kartki olejem, a jak wiadomo woda się z nim nie łączy przez co zapewnia on doskonałą obronę. Metoda ta nie jest pozbawiona wad. Olej jest niesamowicie łatwopalny przez co jakakolwiek styczność z ogniem powoduje bardzo szybkie jego rozprzestrzenianie się. W takim wypadku potraktowanie wodą nic nie da gdyż jedynie pogorszy sytuację (spowoduje wybuch). Rzecz jasna inteligentny członek klanu Kami może wykorzystać ten mechanizm na swoją korzyść. Wystarczy pokryć kartki olejem, podpalić go i potraktować wodą obok oponenta. Technikę tę można także użyć do zmoczenia kartek wodą. Nie mogą one jednak wtedy unosić się w powietrzu oraz są bardzo podatne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne takie jak np. cięcia, jednak stają się one odporne na ogień. Można się zastanawiać skąd w technice tej koszt chakry. Szybkie rozprowadzenie cieczy na kartkach papieru jest niesamowicie problematycznie w warunkach bojowych, da się to zrobić własnoręcznie, ale zajmie sporo czasu. Technika ta jest natomiast bardzo szybka. Cały proces nie zajmie nam więcej niż 2 sekundy, przy czym jest on niemal niezauważalny dla zwykłego obserwatora.  Nazwa
  Kami Bakuhatsu Shīru

  Ranga
  B

  Pieczęci
  Brak

  Zasięg
  Stworzenie
  Do 15 metrów od użytkownika
  Kontrola
  Opanowanego Reberu

  Ilość kartek
  1 na notkę

  Koszt
  E: 36% | D: 28% | C: 20% | B: 16% | A: 12% | S: 8% | S+: 4% (za 3 sztuki)

  Dodatkowe
  Wymaga Fūinjutsu na randze B. Technikę tę nie obowiązuje obniżony koszt.

  Opis Technika stanowiąca fundament późniejszej potęgi osób trudniących się w posługiwaniu papierowymi tworami. Pozwala ona na przekształcenie niepozornej karteczki, nawet tej wytworzonej z własnego ciała, w wybuchową notkę, którą można użyć do zaskoczenia przeciwnika, chociażby wtapiając ją pomiędzy inne swoje twory. Charakteryzują się one nieco mniejszą siłą niż te dostępne w sklepie - bardziej skupiają się na temperaturze, aniżeli fali uderzeniowej. Oprócz tego bardzo łatwo wtapiają się pomiędzy biały papier gdyż w przeciwieństwie do tych dostępnych w sklepie, te nie posiadają jaskrawego, czerwonego zabarwienia. Jest to po prostu czarna pieczęć na białym papierze. Pod względem samej mechaniki działania nie różnią się niczym od zwykłej notki.  Nazwa
  Kami Chou Sekkou no Jutsu

  Ranga
  B

  Pieczęci
  Tygrys

  Zasięg Max.
  Dziedzina klanowa B
  Nasza prowincja
  Dziedzina klanowa A
  Prowincje obok
  Dziedzina klanowa S
  Do dwóch prowincji od nas

  Ilość kartek
  Wykonywane własnym ciałem, uzyskujemy 2500 kartek w formie motyli

  Koszt
  E: 36% | D: 28% | C: 20% | B: 16% | A: 12% | S: 8% | S+: 4%

  Dodatkowe Szybkość na poziomie Ponadprzeciętnym (180) na czas przemieszczania. W przypadku podróży między prowincjami płacimy koszt za każdą którą przebędziemy wliczając w to także swoją (zajmuje 1/5 czasu). Technikę tą nie obowiązuje obniżony koszt.

  Opis Prosta technika pozwalająca zamienić całe swoje ciało w kartki papieru, a następnie złożyć je w motylki. Służą one do szybkiego poruszania się na duże odległości. Technika ta wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Nie możemy podczas niej używać żadnych technik. Działa ona na zasadzie wybrania punktu do którego się udamy, a motyle lecą tam bez możliwości zmiany kierunku, po dotarciu do celu następuje materializacja ciała z kartek. Sprawia to, że jesteśmy w tej postaci wyjątkowo narażeni na ataki. W przypadku zniszczenia 1/3 motyli wymagana jest natychmiastowa materializacja w miejscu w którym się obecnie znajdujemy oraz jego odbudowanie z kartek. Sprawia to, że użycie tej techniki podczas walki jest niesamowicie ryzykowne, jednak jeśli nam się uda, to poprzez rozproszenie motyli jesteśmy zdolni do ucieczki. Zamiana w motyle jak i materializacja zajmuje 5 sekund, podczas których jesteśmy wystawieni na atak.


  Obrazek

  Nazwa
  Kokami no Jutsu: Reberu Ei

  Ranga
  A

  Przedostatni z poziomów kontroli papieru. Tutaj użytkownik otrzymuje znacznie więcej opcji. Przede wszystkim jego zdolności tworzenia stają na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu możliwe jest wytworzenie przedmiotów znacznie większych od człowieka (gigantyczne bronie, bariery). Zasięg jest imponujący, tak samo jak szybkość, jednak wytrzymałość nadal nie prezentuje się najlepiej.

  Wytrzymałość
  Słaba (60)

  Szybkość
  Ponadprzeciętna (180)

  Zasięg
  Brak Skupienia
  40 metrów

  Pełne Skupienie
  80 metrów

  Kontrola
  Brak Skupienia
  3000 kartek

  Pełne Skupienie
  10000 kartek

  Koszt Chakry
  D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5% (na turę)  Nazwa
  Kyuuzou no Jutsu

  Ranga
  A

  Pieczęci
  Brak

  Zasięg
  Bezpośredni

  Ilość kartek
  Wykonywane własnym ciałem, uzyskujemy 2500 kartek

  Koszt
  D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5% (na turę)

  Dodatkowe Szybkość używanego Reberu na czas całkowitej przemiany w kartki. W formie tej możemy używać jedynie Reberu oraz technik klanowych. Możliwa jest materializacja części swojego ciała jednak koszt pozostaje niezmienny. Technikę tę nie obowiązuje obniżony koszt.

  Opis Technika dzięki której jesteśmy w stanie całkowicie zamienić się w kartki razem z głową. To co od zawsze stanowiło naszą piętę Achillesową na tym etapie przestaje stanowić problem. Piękna wizja nieprawdaż? Otóż nie do końca. Po pierwsze - szybkość przemieszczania w tej formie jest zależna od Reberu, którego używamy. Po drugie - kartki na które się rozpadamy wliczane są do limitu maksymalnej ilości kartek które możemy kontrolować przez co minimalny poziom Reberu którego możemy używać to Bi. W formie tej nie jesteśmy w stanie wykonywać żadnych technik. By tego dokonać potrzebne jest zmaterializowanie części głowy razem z kawałkiem torsu z 500 kartek. Wyjątek stanowi próba odbudowania własnego ciała. Wymagane jest wtedy 300 kartek, a sama odbudowa odbywa się poprzez tworzenie nowych kartek przy pomocy Shikigami no Mai. Technika ta mogła wydawać się perfekcyjną defensywą, jednak należy być ostrożnym, gdyż oberwanie jedną obszarową techniką w tej formie może sprawić, iż stracimy zbyt dużą ilość papieru, aby być w stanie odbudować własne ciało, a to równoznaczne jest ze śmiercią. Jeśli zaprzestaniemy utrzymywania techniki, to następuje natychmiastowa materializacja ze wszystkich pozostałych kartek (maksymalnie 2500).  Nazwa
  Kami Meisai

  Ranga
  A

  Pieczęci
  Zając → Smok → Ptak → Koń → Pies

  Zasięg Max.
  Do 50m od użytkownika

  Ilość kartek
  4000-5000

  Koszt
  D: 45% | C: 35% | B: 25% | A: 15% | S: 10% | S+: 5%

  Dodatkowe
  Stworzenie konstrukcji zajmuje około 20 sekund.

  Opis Bardzo przydatna technika, gdy potrzebujemy schronienia na noc lub po prostu by ukrycia przed nieprzyjacielem. Pozwala ona na stworzenie jakiegoś elementu terenu lub nawet domu przy pomocy papieru. Nie jest on zbyt wytrzymały, ale izoluje od temperatury na zewnątrz, chroni przed deszczem oraz przed wykryciem przez sensorów. Wykrycie jest możliwe tylko w przypadku, gdy przesyłamy chakre bezpośrednio z kryjówki za nią i oponent będzie mieć z nią jakąkolwiek styczność (dotknięcie odbiornika np. kontrolowanej kartki). Kartki użyte do wykonania tego typu struktury mogą przybrać dowolny kolor jaki sobie tylko wymarzymy (bez przesady nie twórzmy budowli ze złota). Odróżnienie takowej struktury od terenu możliwe jest jedynie przy bardzo małej odległości - około 5m i mniejszej.


  Obrazek

  Nazwa
  Kokami no Jutsu: Reberu Esu

  Ranga
  S

  Finalny etap rozwoju Kokami. Tutaj użytkownik ma bardzo duże pole do popisu i w przeciwieństwie do ograniczeń z poprzednich rang - teraz posiada ich znacznie mniej. Może on wytwarzać ogromne bariery, stwory i tym podobne, dając się ponieść wyobraźni. Choć wytrzymałość ciągle jest największą bolączką Kami, to jednak nie jest to odczuwalnym aż tak, dzięki wysokiej szybkości Kokami. Dochodzi nam także umiejętność zabijania poprzez owinięcie papierem. Da się nawet zamykać wielkie obiekty, porównywalne z Summonami, czasem i z Ogoniastymi Bestiami. Jak widać - na tym poziomie nasze zdolności klanowe są naprawdę imponujące oraz potężne.

  Wytrzymałość
  Mierna (100)

  Szybkość
  Wielka (220)

  Zasięg
  Brak Skupienia
  50 metrów

  Pełne Skupienie
  100 metrów

  Kontrola
  Brak Skupienia
  5000 kartek

  Pełne Skupienie
  Dowolna ilość kartek.

  Koszt Chakry
  C: 50% | B: 40% | A: 30% | S: 20% | S+: 10% (na turę)  Nazwa
  Kami Uingusu Shuriken

  Ranga
  S

  Pieczęci
  Brak

  Zasięg lotu
  Wykonanie
  Ze skrzydeł
  Długość lotu
  100 metrów

  Ilość kartek
  Wykonywane przy pomocy kartek ze skrzydeł w ilości 200

  Koszt
  C: 50% | B: 40% | A: 30% | S: 20% | S+: 10% (salwa 200 pocisków)

  Dodatkowe Wymaga użycia Yoku no Jutsu. Bez problemu poradzi sobie z Suitonami i Katonami rangi B oraz zneutralizuje te z rangi A.

  Opis Bardzo szybka, precyzyjna i zabójcza technika w arsenale tego klanu. Do jej wykonania wymagane jest wytworzenie skrzydeł. Gdy już tego dokonamy, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby całkiem nieoczekiwanie wystrzelić ogromną masę pocisków będących bardzo dobrze złożonymi, ostrymi kartkami, które jeszcze przed chwilą stanowiły część składową naszych skrzydeł. Na ich miejsce od razu tworzone są nowe przez co nic nam nie ubywa, a przeciwnik cóż... ma nie lada problem. Technika jest niesamowicie trudna do uniknięcia zważywszy na szybkość pocisków, jak i samego wykonania. Same w sobie nie są bardzo silne, jednak tutaj liczy się ich ilość. Jest tak ogromna, że słabsza i przeciętna technika Katon nie nadąży z ich niszczeniem i po prostu zostanie stłumiona nawet w swoich ogromnych gabarytach.  Nazwa
  Kami no Shisha no Jutsu

  Ranga
  S

  Pieczęci
  Stworzenie
  Smok → Tygrys → Baran → Pies

  Aktywacja
  Rozłożenie dłoni

  Zasięg Max.
  1000 metrów

  Ilość kartek
  Minimum 100 000

  Przygotowanie
  Potrzebny czas ocenia MG. Zależy on głównie od wielkości pułapki.

  Koszt aktywacji
  B: 60% | A: 45% | S: 30% | S+: 15%

  Detonacja
  B: 4% | A: 3% | S: 2% | S+: 1% (za 10000 notek)

  Dodatkowe Technika wraz z notkami musi być przygotowana przed walką. Wymaga Fūinjutsu rangi B.

  Opis Przygotowanie tej potężnej techniki odbywa się przeważnie przed walką (bo po prostu inaczej przeciwnik nie wejdzie w dany obszar). Potrzebujemy wyznaczyć sobie miejsce, a także mieć wcześniej stworzone lub zakupione notki. Następnie wykonujemy pieczęcie i rozkładamy papier jak nam się podoba, trwa to przeważnie trochę czasu, gdyż rozlokowanie sporej ilości notek jest zwyczajnie czasochłonne - czas ocenia MG. Notki nie są z początku widoczne, zlewają się z otoczeniem i nie sposób ich wykryć nawet przy pomocy Doujutsu. Innymi słowy - stają się jakby niewidzialne. Następnym etapem jutsu jest aktywacja. W mgnieniu oka po przesłaniu chakry i rozłożeniu rąk notki po prostu pojawiają się i tworzą swego rodzaju symfonie eksplozji. Użytkownik może sterować ów notkami, by te przykładowo pomknęły w stronę oponenta jak i również jednocześnie eksplodowały. (W M&A pokazany jest przykład użycia i tutaj też możemy doprowadzić do "wodospadu" notek. Ogranicza nas ogólnie teren i wyobraźnia). Do wykonania pułapki można także użyć zwykłego papieru, mieszając go gdzieniegdzie z wybuchowymi notkami.

  Uwaga Jest to technika zakazana, możliwa wyłącznie dzięki specjalnemu zwojowi znajdującemu się w posiadaniu lidera Klanu. Do jego nauki wymagane są zasługi dla klanu i odpowiednia ranga fabularna. W przypadku Nukeinów wymagana jest wyprawa rangi S. Szczegóły i pozwolenie na zdobycie trzeba uzgodnić z Administracją.
  Obrazek
  Avatar użytkownika

  Yukirin
  Administrator
   
  Posty: 4346
  Dołączył(a): 14 lut 2015, o 12:23
  Wiek postaci: 0
  Ranga: Królowa
  GG/Discord: Yukirin#7705
  Multikonta: Asaka

  Powrót do Techniki Klanowe

  Kto przegląda forum

  Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość