Pieczętowanie przedmiotów

Pieczętowanie przedmiotów

Postprzez Ocir » 11 mar 2015, o 22:41

Pieczętowanie przedmiotów

Obrazek


Krótkie wprowadzenie

Fūinjutsu to dziedzina skupiająca się na pieczętowaniu wszelkiej maści obiektów, najczęściej w zwojach. Wszystko zależy od biegłości w tej sztuce i wielkości zwoju (można je zobaczyć tutaj i kupić w sklepie), bowiem każdy z nich posiada swoją pojemność. Wartość ta nie jest jednak stała, a zwiększa się wraz z naszym rozwojem w sztuce pieczętowania. Szczegółowa rozpiska znajduje się nieco niżej (tabelka). Każdy przedmiot na forum posiada swoją objętość i to właśnie ona zapełnia "miejsce" w zwoju. Nie można przekroczyć tej wartości. Pod względem odwzorowania w wyglądzie, zapełnia się on znakami, zupełnie jakbyśmy robili notatki. Oznacza to, że w pewnym momencie osiąga limit, po którym nie wejdzie już nic więcej. Jest jeszcze jedna rzecz, którą musisz koniecznie wiedzieć - jesteś w stanie odpieczętować jedynie coś "skompresowanego" do jednej rangi wyżej. Jeśli wejdziesz w posiadanie zwoju z przedmiotami zapieczętowanymi przez kogoś z rangą S, gdy posiadasz rangę B, nic nie będziesz w stanie z tym zrobić, dopóki nie podwyższysz swoich umiejętności.
Ważne: Zwoje służą jedynie do przechowywania obiektów nieożywionych, chyba że posiadamy do tego specjalną technikę. Wyjątek stanowią tutaj artefakty, zarówno te kanoniczne jak i stworzone przez graczy (nie można ich zapieczętować z powodu chakry, jaką najczęściej są wypełnione). Ogoniaste bestie mogą zostać zapieczętowane jedynie w jakiejś osobie, bądź specjalnie przeznaczonym do tego przedmiocie (wyłącznie do zdobycia).


Pojemność zwojów w zależności od rangi Fūinjutsu

Fūinjutsu E
Mały zwój
75
Średni zwój
nd
Duży zwój
nd

Fūinjutsu D
Mały zwój
150
Średni zwój
400
Duży zwój
1000

Fūinjutsu C
Mały zwój
225
Średni zwój
600
Duży zwój
1500

Fūinjutsu B
Mały zwój
300
Średni zwój
800
Duży zwój
2000

Fūinjutsu A
Mały zwój
375
Średni zwój
1000
Duży zwój
2500

Fūinjutsu S
Mały zwój
450
Średni zwój
1200
Duży zwój
3000

Ważne: W przypadku pieczętowania bierzemy pod uwagę objętość zgodną ze stanem faktycznym przedmiotu, czyli jego pełną objętość, nawet jeśli pojemnik jest pusty. Objętość się nie zmienia niezależnie od tego, czy przedmiot jest złożony, coś się w nim znajduje, czy nie.

Notka: Ludzkie zwłoki przyjmuje się jako 500 jednostek objętości. Ludzka głowa zajmuje 60 jednostek objętości.O zniszczonych zwojach

Zdarzają się sytuacje, w których zwój zawierający cenne dla posiadacza przedmioty zostanie zniszczony podczas zajadłej walki. Co dzieje się w takim przypadku z uwięzionymi w pieczęci przedmiotami? Nie musisz się martwić o stracony dobytek, ponieważ można go odzyskać. Proces odzyskiwania przedmiotów ze zniszczonego zwoju uwarunkowany jest od poziomu zniszczonej pieczęci.
W przypadku, gdy zwój nie uległ całkowitemu zniszczeniu (np. został przepołowiony) przedmioty można odzyskać poprzez przeniesienie ich na nowy, czysty zwój. Wymaga to odtworzenia na nim pieczęci i wykonania techniki Fūin no Jutsu na czystym zwoju posiadając w pobliżu kawałki starego zwoju. Proces ten jednak nie jest natychmiastowy jak w przypadku pieczętowania przedmiotów oraz wymaga odrobiny umiejętności (Fūinjutsu rangi C).
W chwili, gdy zwój bądź pieczęć zostaną całkowicie zniszczone (np. przez spalenie) odzyskanie ich jest znacznie trudniejsze. Nie posiadamy już referencji pieczęci, tak więc praca odzyskiwania polega często na próbie jej odbudowy z pamięci, bądź przez eksperymentowanie z nowymi pieczęciami, które mogłoby imitować zniszczony twór. Proces wymaga udziału specjalisty (Fūinjutsu rangi A) i wymaga często długiej pracy rzędu dwóch/trzech godzin.Czytanie pieczęci

Techniki Fūinjutsu opierają się na tworzeniu pieczęci, które za sprawą chakry pozwalają na wykonywanie określonych zadań, takich jak pieczętowanie przedmiotów bądź chakry oponenta. Ze względu na powiązanie pieczęci z charakterem wykonywanych technik, osoby rozwijające się w dziedzinie Fūinjutsu są w stanie częściowo odczytać nieznane im pieczęci. Odczytana pieczęć pozwala zrozumieć charakter Fūinjutsu, jednak nie pozwoli na pełne zrozumienie jej funkcjonowania. Przykładowo - osoba, która nie zna techniki Fūka Hōin będzie mogła jedynie dowiedzieć się, że pieczęć ma powiązanie z ogniem. Możliwość czytania pieczęci jest możliwa, kiedy ranga opanowanego Fūinjutsu jest co najmniej równa randze techniki, którą chcemy ocenić i zrozumieć. Możliwość czytania pieczęci nie pozwala jednak na rozgryzienie pryncypiów, jakie stoją za jego powstawaniem. Oznacza to tyle, że nie będziemy mogli nauczyć się techniki tylko dlatego, że wiemy jak może ta pieczęć działać.
Avatar użytkownika

Ocir
Administrator
 
Posty: 3457
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 00:33
Wiek postaci: 0
GG/Discord: Ichi#9163
Multikonta: Ichirou

Powrót do Fūinjutsu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość