Style walki Bukijutsu

Style walki Bukijutsu

Postprzez Ocir » 11 mar 2015, o 21:03

Jak każdy wie, istnieje wiele stylów walki. Można posługiwać się jednym, dwoma, trzema, a nawet więcej - niestety, zdolność ta wymaga wielu treningów. Poniżej znajduje się lista podstawowych stylów walki z zakresu Bukijutsu. Każdy Ninja początkowo posługuje się tylko jednym z takowych.


Nazwa
Chanbara

Zasięg
Zależy od długości ostrza

Specjalizacja
Broń sieczna, w szczególności miecze

Opis Styl walki bazujący głównie na szybkości i sile. Chanbara polega na walce mieczami - niezależnie jakimi. Czy ostrze jest długie/średnie/krótkie, to należy kierować się tym stylem walki, by zwiększyć swoje zdolności szermierki. Większość użytkowników tej sztuki szkoli u siebie podstawowe zasady walki bronią białą, a także wykształca charakterystyczne cechy Chanbary - "Im bardziej posiekany jest przeciwnik, tym mniejsza szansa że wstanie".

Właściwości Chanbara daje nam bonus w postaci lepszego posługiwania się bronią biała, a także wzmacnia wszelakie Kenjutsu. Użytkownik tego stylu znacznie sprawniej posługuje się bronią, zaś techniki wykonywane ze znajomością tego stylu są płynniejsze i precyzyjniejsze. Dodatkowo shinobi zyskuje na fizycznej sile i szybkości.Nazwa
Seido

Zasięg
Zależy od możliwości użytkownika

Specjalizacja
Broń miotana

Opis Styl walki bazujący na percepcji. Dzięki niemu użytkownik szkoli się w sztuce walki na daleki dystans. Adept ma do dyspozycji dużą gamę broni miotanych, począwszy na shurikenach i kunai, kończąc na ich większych odpowiednikach bądź innych abstrakcjach pokroju bumerangów. Posługuje się nimi znacznie lepiej od zwykłego Shinobi, mogąc rzucać nimi znacznie dalej i z większą precyzją. Podejście do mistrza Seido na odległość miecza jest niezwykle problematyczne.

Właściwości Użytkownik tego stylu otrzymuje większe szanse na trafienie bronią miotaną, nieznacznie zwiększone obrażenia oraz lepszą technikę rzutu, co pozwala nieco zwiększyć odległość lotu pocisku.
Nazwa
Mokuzai

Zasięg
Zależy od długości broni

Specjalizacja
Broń drzewcowa

Opis Jeden z najbardziej wszechstronnych stylów walki - podobnie jak chanbara, mokuzai daje swoim użytkownikom olbrzymi wybór w kwestii broni, jaką będą się posługiwać. Każda z nich opiera się na drewnie, czasem złączonego z ostrzem. Zaczynając od kijów, przechodząc przez włócznie i naginaty na kosach kończąc. Osoba posługująca się mokuzai nie może więc narzekać na nudę i brak broni, bo nawet zwykła laska wspierająca wędrowca może okazać się zabójczym narzedziem. Oczywiście, każdym rodzajem walczy się inaczej - kije stawiają na szybkość i połamanie oponenta; włócznie pozwalają trzymać dystans i uderzać w czułe punkty; naginata bez problemu potnie przeciwnika nie dając zranić osoby nią walczącej, a kosy... Cóż, potężne i chaotyczne uderzenia pozwalają szybko zakończyć walkę. Ponadto użytkownicy tego stylu mogą atakować na średni dystans kontrolując swoją broń za pomocą linek.

Właściwości Mokuzai pozwala na lepsze posługiwanie się bronią drzewcową (za wyjątkiem tonf, nunchaku itp.), a ataki tego stylu opierają się głównie na sile i szybkości.
Nazwa
Chēn

Zasięg
Zależny od długości posiadanego łańcucha

Specjalizacja
Liny, łańcuchy, żyłki

Opis Jeden z najrzadziej wykorzystywanych stylów walki. Oparty jest on na sile i percepcji osoby władającej łańcuchami i wszelkiego rodzaju linami, żyłkami etc. Jego użytkownicy potrafią bez problemu unieruchomić przeciwnika gdy ten tylko znajdzie się w jego zasięgu. Można zaryzykować stwierdzenie, że łańcuch czy lina w dłoniach mistrza Chēn zachowuje się niczym tresowany wąż zdolny udusić przeciwnika. Szczególnie niebezpieczną bronią staje się łańcuch z kolcami - pochlastanie czy nawet dekapitacja przeciwnika za jednym pociągnięciem.

Właściwości Chēn pozwala na lepsze posługiwanie się łańcuchami, linami, biczami etc. a także wzmacnia wszelakie Kusarijutsu. Poziom manipulacji tego typu bronią jest znacznie wyższy niż w przypadku innych shinobi.
Nazwa
Takeda

Zasięg
Zależy od rodzaju łuku

Specjalizacja
Łuki

Opis Styl walki oparty na percepcji. Podobnie jak w Seido - sztuce Shurikenjutsu - użytkownik specjalizuje się w posługiwaniu bronią dystansową, lecz główną różnicą jest jej rodzaj. Tutaj - w przeciwieństwie do broni miotanej ze stylu Seido - shinobi skupia się na używaniu broni strzeleckich, w szczególności łuku. Dzięki szkoleniu się w tym kierunku użytkownik jest w stanie wykonywać celniejsze strzały z większych dystansów.

Właściwości Użytkownik tego stylu otrzymuje większe szanse na trafienie z broni strzeleckiej, nieznacznie zwiększone obrażenia oraz poprawioną penetracją - z każdą rangą w dziedzinie rośnie siła strzału.
Nazwa
Nanaken no Mai

Zasięg
Zależy od długości ostrzy

Specjalizacja
Użytkowanie wielu broni siecznych jednocześnie

Opis Odmiana Chanbary będąca bardzo dziwnym sposobem na posługiwanie się bronią białą. Użytkownik włada bowiem aż siedmioma mieczami jednocześnie. Są to ostrza krótsze od katany znajdujące się w podanych miejscach: w ustach, między łokciami i przedramionami, pod lewą pachą, przyciśnięty ramieniem do szyi, pod kolanem i przyciśnięty udem do brzucha. Chwyty broni są na tyle solidne, że można spokojnie władać bez obawy o wypadnięcie broni w trakcie walki. Z uwagi na to fakt, że użytkownik tego stylu przedkłada szybkość i percepcję ponad siłę cięć, walka przy pomocy Nanaken no Mai polega bardziej na wielu płytszych cięciach na ciele oponenta, atakując różne strefy jego ciała. Nie uświadczymy tutaj zatem technik kończących walkę jednym cięciem, które przecina każdą obronę. Ze względu na częsty brak możliwości wyprowadzenia solidnego zamachu do ataku, użytkownikowi tego stylu trudniej przebijać się przez zbroje i różnego rodzaju defensywy, jednak świetnie radzi sobie w walce z wieloma przeciwnikami naraz i omijaniem bloków postawionych przez wrogie bronie. Ważnym elementem stylu jest niemożność swobodnego i płynnego biegu z uwagi na miecz umieszczony w zgięciu nogi i w pasie. Użytkownik Nanaken no Mai porusza się za pomocą szybkich doskoków i płynnych akrobacji.

Właściwości Użytkownik tego stylu jest w stanie używać większej ilości broni siecznych jednocześnie, co przekłada się na jego zdolności bojowe - staje się bardziej nieprzewidywalny w walce bezpośredniej, a przez to niebezpieczniejszy. Sama walka mistrza Nanaken no Mai przypomina żonglerkę wszystkimi mieczami naraz, przez co przeciwnikowi trudno jest nadążyć za ostrzami wprawionymi jednocześnie w ruch i nacierającymi z różnych stron. Z kolei samo poruszanie się jest mniej płynne z uwagi na konieczność wykonywania doskoków i co za tym idzie łatwiejsze do przewidzenia.

Bonusy Z każdym kolejnym poziomem opanowania stylu, użytkownik może dołożyć do swojego arsenału jeden miecz (z wyjątkiem przeskoku z A na S). Zaczynając od dwóch na randze D, kończąc na siedmiu na randze S.
D - 2; C - 3; B - 4; A - 5; S - 7
Użytkownicy Nanaken no Mai nie otrzymują bonusów podczas wykonywania technik danego stylu (mowa o możliwych do stworzenia Własnych Technikach). Zamiast tego, otrzymują oni pasywne bonusy do szybkości i percepcji gdy walczą przy użyciu danej ilości mieczy. W przeciwieństwie do innych Stylów Walki, dodatkowe atrybuty otrzymuje się w zależności nie tylko od poziomu opanowania Nanaken no Mai, lecz również używanej aktualnie ilości mieczy:
2 miecze: Szybkość +5, Percepcja +5
3 miecze: Szybkość +10, Percepcja +10
4 miecze: Szybkość +15, Percepcja +15
5 mieczy: Szybkość +20, Percepcja +20
7 mieczy: Szybkość +25, Percepcja +25
Bonusy na każdej randze nie sumują się. Aby otrzymać bonus płynący z ilości mieczy należy posiadać rangę stylu na poziomie, która umożliwia władanie daną ilością ostrzy.

Opis Uwaga! Ten styl walki mogą opanować jedynie wybrane osoby, posiadające zgodę Administracji.
Avatar użytkownika

Ocir
Administrator
 
Posty: 3354
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 00:33
Wiek postaci: 0
Multikonta: Ichirou

Powrót do Bukijutsu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość