Posejdon atakuje #3

Moderatorzy: Tsuyoshi, Seinaru, Jun, Akaruidesu Yoake, Shins

Posejdon atakuje #3

Postprzez Yujiro » 29 cze 2017, o 11:11

Kolejny opek :v
Nazwa
Iyashi

Poziom
Prosty

Rodzaj
Medykament

Forma
Płyn

Sposób aplikacji
Bezpośrednio na ranę

Efekty
Zmniejszenie widoczności blizny

Opis
Słodka substancja lekko zielonkawym zabarwieniu. Trochę jak lekko rozwodniona pasta miso

Działanie Medykament jest w postaci lekko klejącej się mazi ,którą można trzymać w słoiczku. Służy ona głównie do zmniejszania widoczności blizn. Nie usunie ich do końca, ale może sprawić, że nie będzie ona widoczna na pierwszy rzut oka. Dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu się można zauważyć widoczną zmianę skórną. Pomaga to głównie ściganym listem gończym, gdzie zwykle wypisane są cechy charakterystyczne. Przyjmowanie przez trzy fabularne dni po jednej dawce pomaga zmniejszyć widoczność blizny.


link
Ostatnio edytowano 1 lip 2017, o 19:29 przez Yujiro, łącznie edytowano 2 razy
Yujiro
 

Re: Posejdon atakuje #3

Postprzez Ocir » 30 cze 2017, o 13:06

Jedna dawka tej substancji może zdziałać cuda. No może nie cuda, ale z pewnością na coś się może przydać

Niepotrzebna wzmianka, która nic nie wnosi.

Generalnie samo przyśpieszanie skrzepu krwi bo tak bym to widział uszłoby na poziom prosty. Jednak przyśpieszanie leczenia jak i usuwanie blizn to już na pewno poziom wyżej.
Avatar użytkownika

Ocir
Administrator
 
Posty: 3464
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 00:33
Wiek postaci: 0
GG/Discord: Ichi#9163
Multikonta: Ichirou

Re: Posejdon atakuje #3

Postprzez Yujiro » 30 cze 2017, o 14:04

Przyspieszenie leczenia jest bardziej fabularne niż rzeczywiste. Jeżeli rana nie odpocznie - dalsza walka, dużo ruchu, zbyt duża rana - to po prostu na nowo się otworzy.
Pozostaje więc fabularne zasklepienie ran no i ewentualne usuwanie blizn
Yujiro
 

Re: Posejdon atakuje #3

Postprzez Tsukune » 30 cze 2017, o 15:16

zamiast usuwania blizn daj że po jej użyciu blizny są bardziej białe i mniej widoczne, To bardziej by pasowało na prostą trutkę. Zamiast przyspieszenia leczenia daj że bardziej wspomaga organizm przy zasklepianiu ran. Czyli po prostu szybciej ci się zatamuje krwawienie tak przynajmniej ja uważam
Avatar użytkownika

Tsukune
 
Posty: 2389
Dołączył(a): 24 maja 2015, o 23:14
Wiek postaci: 28
Krótki wygląd: Czarne lub szarawe włosy, brudnoczerwony kolor oczu. "Szeroki" uśmiech. Wystające dwa kiełki. Na szyi materiałowa opaska z krzyżem i trumną. Zabandażowane lewe przedramię, pod którym znajduje się tatuaż 2 głowego węża
Widoczny ekwipunek: Futerał na plecach, wachlarz w pokrowcu przyczepiony do paska, rękawica łańcuchowa na lewej ręce, dziwna rękawica na prawej ręce, katana przy pasie [z 5cm ostrza], pasek z biczem, laska
Link do KP: http://www.shinobi-war.xaa.pl/viewtopic ... 4864#p4864

Re: Posejdon atakuje #3

Postprzez Katsuko » 30 cze 2017, o 17:30

Poziom
Prosty

Trening
5h, 10 linijek

Wymagania Brak

Opis Każdy od czegoś zaczyna, a ten poziom jest absolutną podstawą jeśli chodzi o tworzenie substancji. Adept czytając różne książki i atlasy zielarskie uczy się rozpoznawania ziół, przygotowywania składników i ich obróbki. Poszczególne rośliny jest w stanie wyhodować w warunkach domowych niewielkim kosztem, mając jedynie nasiona i sprzyjające warunki. Zna funkcje i sposób korzystania z podstawowych narzędzi, takich jak moździerze czy aparatura alchemiczna. Substancje wytwarzane na poziomie prostym nie są wyjątkowo silne, leki dają jedynie zmniejszenie siły chorób, trucizny natomiast szkodą w stopniu stosunkowo niewielkim, przez co ciężko oczekiwać od nich jakichś wielkich zastosowań bojowych. Na tym poziomie można tworzyć trucizny, które będą wywoływały, np.: delikatne wysypki, szczypanie, lekkie podrażnienie oczu czy też lekko uciążliwy kaszel.


Substancja prosta może ci dać co najwyżej zwiększyć ci krzepliwość krwi i zmniejszyć czas zasklepiania ran o 30%, według mnie oczywiście.
Katsuko
 

Re: Posejdon atakuje #3

Postprzez Yujiro » 30 cze 2017, o 17:54

Tsukune - uwzględniam, zaraz będzie edit
Naoki - teoretycznie ciężko wyznaczyć ten czas, więc mowa o procentach tutaj trochę nie ma sensu :D (no chyba że 40% ~~). Pasuje Ci to, co dał Tsukune?
Yujiro
 

Re: Posejdon atakuje #3

Postprzez Katsuko » 30 cze 2017, o 17:58

Nie. Prosty medykament nie pozwoli ci zatamować krwawienia, a do tego prowadzi propozycja Tsukune. Odnośnie do procentów, 30% to jest maks, a i tak dotyczy to przypadków: skaleczenie i lekka rana (przecięty naskórek).
Katsuko
 

Re: Posejdon atakuje #3

Postprzez Yujiro » 30 cze 2017, o 18:17

Propozycja Tsukune nie mówi o zasklepieniu ran, tylko wspomaganiu organizmu w tym. Ergo - po nałożeniu tego nie ma magicznego "zasklepienia rany", ale jego zmniejszenie, pomoc w zasklepianiu.
No i tak, w grę wchodzą głównie skaleczenia, lekkie przecięcia. Coś co dla Chiyute jest chwilą.
Yujiro
 

Re: Posejdon atakuje #3

Postprzez Ocir » 1 lip 2017, o 13:59

W sumie Naoki na dobrą sprawę poparł moje stanowisko. Jedyne co się uda uzyskać to przyśpieszenie skrzepienia. To wspomaganie leczenia mogłoby być czymś w rodzaju odkażania. Wątpię by znano bakterie, chociaż występowały jakieś nano owady i o nich wiedziano więc w sumie kto wie. Niekoniecznie zresztą musimy wiedzieć jak dokładnie to działa. Po prostu w skutek eksperymentów coś co odkaża wywołało łatwiejsze leczenie ran według naszych obserwacji bo nie wda się zakażenie, a i krew szybciej skrzepła pod wpływem specyfiku. Przy czymś takim naturalną koleją rzeczy, byłoby jednak palenie przez jakiś czas miejsca aplikacji co należałoby uwzględnić w opisie.
Avatar użytkownika

Ocir
Administrator
 
Posty: 3464
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 00:33
Wiek postaci: 0
GG/Discord: Ichi#9163
Multikonta: Ichirou

Re: Posejdon atakuje #3

Postprzez Yujiro » 1 lip 2017, o 15:21

Raczej w przypadku Naruto nie zagłębiałbym się aż tak w to "jak to działa", bo ciężko określić ich poziom wiedzy. Ograniczam się do efektu.
Skoro wspomaganie leczenia odpada, to może jednak zostaniemy przy tym usuwaniu blizn bez innych efektów? W sensie samo usunięcie, tak jak mówiłem - trzy dni przyjmowania po jednej dawce.
Yujiro
 

Re: Posejdon atakuje #3

Postprzez Katsuko » 1 lip 2017, o 16:14

Blizna (łac. cicatrix) – w dermatologii zmiana skórna będąca najczęściej następstwem uszkodzenia skóry właściwej i zastąpieniem ubytku przez tkankę łączną włóknistą.


Jak można usunąć bliznę? Usuwając tkankę łączną włóknistą i dając skórze możliwość wytworzenia odpowiedniej warstwy. Czyli na moment obecny twoja substancja miałaby dwa zastosowania:
a) zwiększenie krzepliwości krwi, wspomagające tworzenie nowych tkanek
b) usuwanie blizn, czyli niszczenie tkanek, a potem tworzenie nowych

Wiesz w czym tkwi problem? Że nie możesz powiedzieć do maści "o, teraz zniszcz te niedobre tkanki" kiedy chcesz pozbyć się blizny, a za drugim razem "maściu, maściu, stwórz nowe tkanki, ale nieniszcz starych, okej?".
Albo jedno, albo drugie.
Katsuko
 

Re: Posejdon atakuje #3

Postprzez Yujiro » 1 lip 2017, o 16:53

Naoki - odnoszę po prostu do technik medycznych. Trzymając się wikipedii nie żadna z nich nie ma sensu tym bardziej ta z wyciąganiem trucizny z czyjegoś ciała - często to nawet miligramy, których nie widać gołym okiem, a tym bardziej dotknąć -> jak ta technika rozpoznaje co jest be, a co jest oki? Pozostawiam do wam :D
Tak samo jak działa najprostsza technika medyczna Chiyute? Czary mary, zielona poświata, energia robi fiuuu a rana magicznie się zasklepia. Nie ma tego wyjaśnionego.
Serio zaczynamy się bawić w wikipediowe formułki medyczne?

Okej, no to dobra. W takim razie mogę zedytować, że maść przyspiesza wzrost skóry właściwej przez nasączenie je substancją, mając tym samym szkodliwy wpływ na "tkankę łączną włóknistą". Szczerze - podchodzi mi to poziom, albo nawet dwa wyżej, bo może mieć różne, dziwne zastosowania.

Wracając do poprzedniego posta - co z wersją, samego usuwania blizn? Faktycznie wprowadzenie obu efektków może być za silne na ten poziom.
Yujiro
 

Re: Posejdon atakuje #3

Postprzez Murai » 1 lip 2017, o 17:18

Chcesz medykament na usuwanie blizn i zasklepianie ran? Albo jedno albo drugie, chociaż z tym usuwaniem blizn to prędzej widziałbym jakąś technikę.

Jeśli tak bardzo chcesz to możesz tą maścią niszczyć tkankę z blizn, by potem ponownie ją zasklepić jakimiś silnymi technikami medycznymi. Ale nie wiem czy niszczenie tkanki to coś co można przepchnąć na specyfiku "Prostym"
Murai
 

Re: Posejdon atakuje #3

Postprzez Yujiro » 1 lip 2017, o 18:35

ten uczuć, gdy masz wrażenie, że każdy czyta pierwszego posta, nie patrząc na resztę :v

Czy ktoś zauważył, że od wczoraj, godziny 15 moja kochana maź nie USUWA blizny, a ZMNIEJSZA JEJ WIDOCZNOŚĆ?
"Wspomaganie leczenia" miało być czysto fabularne, skoro tyle o niego szumu to rezygnuje i od 3ech postów bodajże - co z wersją z brakiem tego całego wspomagania ran, a po prostu zmniejszania widoczności blizn.
Yujiro
 

Re: Posejdon atakuje #3

Postprzez Tsukune » 1 lip 2017, o 18:59

Usunąć nie usuniesz tych blizn to na pewno. JEDNAK jeżeli chcesz sprawić że będą nieco jaśniejsze. Nie całkowicie jasne bo to za jedną dawką jest niemożliwe na takim poziomie substancji tylko po kilku dawkach. Powiedzmy byłyby nadal widoczne lecz należałoby się bardzo dobrze przyjrzeć miejscu w którym znajdowała się rana. [A wiem co mówię bo mam jedną bliznę na palcu po przetarciu skóry gumką. Mówię tu o takiej jaka jest wykorzystywana do zestawy treningowego w tenisa by nie latać jak głupi za piłką i jak się przyjrzę dokładnie to widzę tą białą kreskę] Takie coś powiedzmy mogłoby przejść. Chociaż na tym poziomie to jedyne mógłbyś sprawić że maść po prostu "zabarwiłaby"? Bliznę tak aby przypominała bardziej kolor naturalnej skóry jaką ma użytkownik lecz nadal jest zgrubienie/otwór itp itd.

Mam nadzieję że w miarę zrozumiale napisałem o co mi chodzi jak nie to postaram się napisać to bardziej w punktach
Avatar użytkownika

Tsukune
 
Posty: 2389
Dołączył(a): 24 maja 2015, o 23:14
Wiek postaci: 28
Krótki wygląd: Czarne lub szarawe włosy, brudnoczerwony kolor oczu. "Szeroki" uśmiech. Wystające dwa kiełki. Na szyi materiałowa opaska z krzyżem i trumną. Zabandażowane lewe przedramię, pod którym znajduje się tatuaż 2 głowego węża
Widoczny ekwipunek: Futerał na plecach, wachlarz w pokrowcu przyczepiony do paska, rękawica łańcuchowa na lewej ręce, dziwna rękawica na prawej ręce, katana przy pasie [z 5cm ostrza], pasek z biczem, laska
Link do KP: http://www.shinobi-war.xaa.pl/viewtopic ... 4864#p4864

Następna strona

Powrót do Przedmioty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości