Dodatki

Tutaj znajduje się aktualna lista przedmiotów dostępnych w sklepach na całym świecie. Wliczają się do tego stroje, broń i wyposażenie ogólne.

Wszelkiej maści przybory codziennego użytku

Postprzez Ocir » 4 lut 2018, o 19:33


Nazwa
Dzwoneczek

Typ
Przedmiot podstawowy, instrument muzyczny

Objętość
0,25

Opis Mały, okrągły dzwoneczek, który łatwo można przymocować do linki lub kunaia i z powodzeniem wykorzystać w odpowiednich technikach. Alternatywę stanowi wykorzystane dzwoneczków do stworzenia prowizorycznego alarmu. Ich wysoki dźwięk może więc wcześniej nas ostrzec, lub odwrócić uwagę wroga.

Cena
10 Ryō za sztukę
Góra


Nazwa
Karteczki

Typ
Przedmiot podstawowy, artykuł piśmienniczy

Objętość
0,1 szuka

Opis Zestaw dziesięciu zwykłych, papierowych karteczek, na których można zanotować ważne informacje, o ile tylko posiadamy coś, czym można pisać. Karteczki nie są wodoodporne, ale gdy są suche mogą skutecznie posłużyć jako rozpałka. Oprócz standardowych zastosowań mogą okazać się cennym nabytkiem dla członków szczepu Kami, służąc im do zwiększenia arsenału bojowego. Ostatnim, już nieco mniej powszechnym zastosowaniem jest użycie takowej karteczki do techniki Bijū Chakra Fūin lub innych pieczęci, gdzie wymagana jest pusta notka.

Cena
10 Ryō za 10 karteczek
Góra


Nazwa
Ołówek

Typ
Przedmiot podstawowy, artykuł piśmienniczy

Objętość
1

Opis Zwykły ołówek, którym przede wszystkim można sporządzić notatkę na papierze. Napisy są dość trwałe, nie zamazują się od samego, nawet wielokrotnego kartkowania zeszytu. Jeżeli użytkownik zna pewne techniki albo posiada specjalne umiejętności może wykorzystać ten kawałek drewna nawet jako broń.

Cena
5 Ryō za sztukę
Góra


Nazwa
Notes

Typ
Przedmiot podstawowy, artykuł piśmienniczy

Objętość
7

Opis Notes, zeszyt, kajet, skoroszyt - po prostu zestaw kartek solidnie ze sobą połączonych i oprawionych cienką skórą, dzięki czemu wszystkie przelane na papier myśli pozostają w jednym miejscu, chronione również przed przemoczeniem. Posiada 50 karteczek. Dostępny w różnych wariantach kolorystycznych, który podajemy przy zakupie.

Cena
50 Ryō za sztukę
Góra


Nazwa
Glina

Typ
Dodatek

Objętość
15 dla 1 kg

Opis Biała glina używana do tworzenia misek, czarek czy nawet wytworów artystycznych. Należy przechowywać ją w torbach chroniących przed wyschnięciem oraz wilgocią. Do celów bojowych jako jedyni wykorzystują ją członkowie klanu Dōhito, wtłaczając w nią wybuchową chakrę podczas modelowania, dzięki czemu zwykły "dar" natury staje się śmiercionośną bronią umiejscowioną w odpowiednich rękach.

Cena
150 Ryō za 1 kg
Góra


Nazwa
Torba na glinę

Typ
Schowek

Objętość
110

Pojemność
Torba może pomieścić przedmioty do 35 cm długości. Wejdzie 90 objętości.

Opis Jest to specjalna torba stworzona z materiału, który chroni swoją zawartość przed działaniem wilgotnego powietrza, a także niesprzyjających warunków atmosferycznych. Można w niej pomieścić maksymalnie do 6 kg gliny. Została ona zaopatrzona w zamknięcie, dzięki czemu nawet przy dynamicznym przemieszczaniu się, naszemu ładunkowi nic nie grozi.

Cena
150 Ryō
Góra


Nazwa
Dmuchawka do baniek

Typ
Broń, dodatek

Objętość
Dmuchawka
3
Pełen pojemnik
10

Opis Przyrząd ten wykorzystuje głównie Szczep Shabondama. Jest to metalowa, "pogięta" rurka, pozwalająca na wykonywanie całkiem sporych baniek. Z racji materiału, z którego jest zbudowana, można nią zablokować nawet atak kunaiem. W zestawie znajduje się dodatkowo specjalny pojemnik na wodę zmieszaną z odrobiną mydła, która służy nam za "tworzywo" do technik. W rękach zwykłego człowieka nie będzie stanowić niczego innego, niż zabawkę dla dzieci potrafiącą umilić czas, wieczór przy zachodzie słońca lub po prostu pozwoli zabić nudę.

Cena
100 Ryō
Góra


Nazwa
Lusterko

Typ
Przedmiot podstawowy

Objętość
2

Opis Zwykłe, uniwersalne lusterko, które swoje zastosowanie znajdzie praktycznie wszędzie. Od pomocy przy poprawianiu wyglądu, po niektóre techniki szpiegowskie. Lusterko oprawione jest w ramkę w różnych wariantach kolorystycznych, które podajemy przy zakupie.

Cena
50 Ryō za sztukę
Góra


Nazwa
Gurda

Typ
Schowek

Objętość
270

Pojemność
Zwykły użytkownik
70 litrów
Klan Sabaku
Informacje znajdziemy tutaj

Opis Pojemne, ceramiczne naczynie noszone zazwyczaj na plecach. Można ją napełnić wszystkim, od wody poprzez piasek i trucizny, a na owadach skończywszy. Wykonanie, pomimo użytego materiału, nie pozostawia nic przypadkowi. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością, jednakże jak wszystkie tego typu przedmiotu, jest niestety podatna na uderzenia.

Wymagania
Założenie - pełna
20 siły i wytrzymałości
Pełna sprawność - pełna
40 siły i wytrzymałości

Dodatkowe W przypadku nieosiągnięcia pełnej sprawności, nasza szybkość spada o taką samą wartość, jaką brakuje nam w atrybucie wytrzymałości i siły (suma), oprócz tego szybciej się męczymy. Jeśli posiadamy statystyki wymagane do pełnej sprawności, przestajemy odczuwać jakiekolwiek ujemne modyfikatory, a sama gurda stanowi dla naszego ciała coś zupełnie "naturalnego", nie przeszkadzając absolutnie w niczym, a przy tym zapewniając ochronę.

Uwaga
W KP należy sprecyzować w jakim stopniu gruda jest wypełniona.

Cena
200 Ryō za sztukę
Góra


Nazwa
Pędzel

Typ
Przedmiot podstawowy, artykuł piśmienniczy

Objętość
1,5

Opis Najzwyklejszy pędzel, zrobiony z drewnianego patyka i kępki zwierzęcego włosia. Jeden z podstawowych środków piśmienniczych. Zamoczony w atramencie pozwala na umieszczanie trwałych symboli na zwoju. Poręczny i lekki.

Cena
25 Ryō za sztukę
Góra


Nazwa
Atrament

Typ
Przedmiot podstawowy, artykuł piśmienniczy

Objętość
5

Opis Substancja używana do piśmiennictwa, używana w parze z pędzelkiem. Sprzedawana w niewielkich szklanych ampułkach, przystosowanych do korzystania w warunkach polowych. Jedna ampułka starczyć może na wypełnienie dwóch małych zwojów bądź jednego średniego. Całkowite wypełnienie dużego wymaga zużycia aż czterech. Do jednorazowego użytku.

Cena
25 Ryō za ampułkę
Góra


Nazwa
Zwój

Typ
Dodatek

Objętość
Mały zwój
10
Średni zwój
30
Duży zwój
90

Pojemność
Pojemność zwojów opisana jest w dziale z technikami pieczętującymi.

Opis Zwoje, to nic innego jak nawinięte na rolkę połacie materiału, których używa się w wielu dziedzinach życia. Występują w kilku rozmiarach, od małych do ogromnych. Ninja korzystają z nich do pieczętowania przedmiotów, poprzez umieszczenie odpowiednich symboli zgodnych ze sztuką Fuuinjutsu. Na zwojach da się też zapisywać informacje, tak samo jak w książkach, jednak w sposób bardziej trwały. Raz naniesione symbole pozostają na nim na zawsze, muszą być jednak naniesione atramentem. Zwoje są wodoodporne. Zwoje można zapieczętować w innym zwoju tylko wtedy, kiedy w nich samych nie ma nic zapieczętowanego.

Cena
Mały zwój
50 Ryō za sztukę
Średni zwój
200 Ryō za sztukę
Duży zwój
500 Ryō za sztukę
Góra


Nazwa
Mapa prowincji

Typ
Przedmiot użytkowy, mapa

Objętość
10

Opis Składana harmonijkowo karta przedstawiająca teren jednej prowincji. Zaznaczone są na niej niej charakterystyczne szczegóły rzeźby terenu, lasy, rzeki i jeziora, a także ważniejsze trakty i osady. Bardziej szczegółowe informacje można nanosić na papier samodzielnie. Ułatwia podróż przez nieznane tereny oraz dzielenie się informacjami na temat lokacji.

Dodatkowe Osobna dla każdej prowincji. Do zakupu jedynie w osadzie prowincji, której dotyczy mapa.

Cena
250 Ryō
Góra


Nazwa
Namiot

Typ
Namiot

Objętość
600

Opis Składający się materiału i metalowych rurek przedmiot, w którym po rozłożeniu miło mieści się dwójka osób, co prawda, muszę się do siebie poprzytulać, ale przynajmniej jest ciepło. Namiot skutecznie chroni przed deszczem i wiatrem, a także częściowo przed temperaturą na zewnątrz. Zestaw zawiera również krótkie linki i tzw. śledzie służące do ustabilizowania czaszy. Po złożeniu, nosi się go na, lub pod plecakiem.

Dodatkowe W zestawie znajduję się ponad to cieplusi kocyk i zrolowana mata bambusowa x 2

Cena
750 Ryo
Góra


Nazwa
Ogniskowy zestaw do gotowania

Typ
Naczynia

Objętość
100

Opis Zestaw metalowych naczyń, bez którego nie uda się żadna wyprawa na biwak, składający się z następujących elementów: Metalowy rondelek, w którym z przy odrobienie umiejętności i fantazji można ugotować sobie smaczny posiłek, jednogarnkowy! Jest on kompatybilny ze wszystkimi rodzajami opału i o ile się o niego dba, potrafi służyć przez lata.
W zestawie znajdują się ponad to metalowa chochla, specjalne metalowe chwytaki (pręty), którymi można go zdjąć z ogniska oraz rozkładany metalowy czwórnóg, który ustawiamy nad ogniem, by podgrzać posiłek.
Kompletu dopełniają dwa metalowe głębokie talerze, gdyby przypadkiem zdarzyło się nam mieć towarzysza podróży z którym dzielić możemy się strawą.

Cena
175 Ryo
Góra


Nazwa
Manierka

Typ
Naczynie

Objętość
15

Opis Niezawodny kompan każdego wędrowca, pozwalający przechowywać świeżą wodę. Ma ona objętość około jednego litra, wyposażony jest w specjalny pasek który można sobie zarzucić przez ramię, a sam wykonany jest z metalu.

Dodatkowe Opcjonalnie

Cena
50 Ryō
Góra


Nazwa
Krzesiwo i hubka

Typ
Przybory traperskie

Objętość
7

Opis Niewątpliwie, jeden z najważniejszych elementów wyposażenia prawdziwego wędrowca – jeden by krzesać iskry (w zasadzie dwa, bowiem krzesiwo wymaga krzemienia) i drugi by ów iskry utrzymać (hubka). Nie zajmuje wiele miejsca, a pozwala rozpalić ogień w warunkach trudnej podróży.

Cena
100 Ryō
Góra
Avatar użytkownika

Ocir
Administrator
 
Posty: 3457
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 00:33
Wiek postaci: 0
GG/Discord: Ichi#9163
Multikonta: Ichirou

Medykamenty

Postprzez Ocir » 4 lut 2018, o 19:39


Nazwa
Bojowa pigułka żywnościowa

Typ
Medykament

Objętość
1

Efekt
+40% chakry oraz odnowienie sił w przypadku zmęczenia

Opis Specjalny medykament będący wynalazkiem ostatnich lat. Ta mała pigułka wykorzystywana jest przez Ninja tylko w kryzysowych sytuacjach, gdyż poważnie nadwyręża i eksploatuje cały organizm. Zażycie jednej bojowej pigułki powoduje gwałtowne zregenerowanie chakry, a także niweluje zmęczenie i trudy walki, uzupełniając stracone przez użytkownika siły. Zażywanie bojowych pigułek żywnościowych obarczone jest jednak poważnym ryzykiem, gdyż druga porcja tego medykamentu w odstępie krótszym niż 24h, poważnie nadwyręża organizm, ogołacając go z cennych wartości odżywczych. To z kolei prowadzi do pozbawienia przytomności przez użytkownika, a nawet może spowodować niewydolność organizmu i w konsekwencji przyczynić się do śmierci postaci. Wyjątek stanowi sytuacja, w której posiadamy ponad 160 punktów Wytrzymałości. Przy takiej sposobności organizm jest w stanie znieść zażycie dwóch takich pigułek. Nasz limit podnosi także umiejętność nabyta - Żelazny Organizm, która zwiększa odporność na skutki uboczne przy zażyciu dodatkowej pigułki.

Cena
500 Ryō za sztukę
Góra


Nazwa
Pigułka ze skrzepniętą krwią

Typ
Medykament

Objętość
1

Efekt
Uzupełnia w pewnym stopniu utraconą krew oraz tamuje lżejsze rany

Opis Ninja każdego dnia ryzykują swoje życie, dlatego utrata krwi jest u nich chlebem powszednim. Dlatego pigułka ta używana jest, gdy wojownicy w wyniku ran, stracili jej zbyt dużo. Warto jednak wiedzieć, że lek ten nie hamuje rozwoju ran, ani upływu krwi. Może tylko trochę uzupełnić braki tej zbawiennej cieczy, przedłużając czas, który jesteśmy w stanie utrzymać się przy życiu, aż do przybycia pomocy medycznej. Mimo swoich, jakby się mogło zdawać, cudownych właściwości, nie jest stosowana przez ninja aż tak powszechnie, jak przez medyków, którzy używają jej dla szybszego postawienia na nogi pacjenta. W końcu co z tego, że uleczyliśmy ranę, gdy ubytki krwi są znaczne? Pigułka ze skrzepniętą krwią rozwiązuje ten problem.

Cena
300 Ryō za sztukę
Góra


Nazwa
Pojemnik z substancją konserwującą

Typ
Dodatek, medykament

Objętość
Mały
10
Duży
30

Opis Jest to słoik, wypełniony przezroczystą, dziwną substancją, która dzięki swym właściwościom bakteriobójczym stosowana jest do konserwacji i przechowywania preparatów biologicznych. Dzięki temu wiemy, iż dana część ciała nie zgnije po kilku dniach. Otworzenie jest bardzo proste, chociaż pochłania kilka sekund spędzonych na kręceniu pokrywką wykonaną z metalu, dlatego lepiej używać go, gdy już pozbyliśmy się oponenta i nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo, chociażby w postaci wylania drogiej substancji. Wyróżnia się dwa typy - mały i duży. Mniejszy pozwala zmieścić parę oczu, może nawet dłoń, duży natomiast nawet połowę ręki. W substancji można przechowywać organy przez nieograniczony czas.

Cena
Mały
200 Ryō
Duży
1000 Ryō
Góra


Nazwa
Zestaw medyczny

Typ
Dodatek, medykament

Objętość
20

Opis Jest to zestaw zawierający wszystkie narzędzia medyczne, które pozwalają nawet na bardzo poważne zabiegi. Choć narzędzia te są wielokrotnego użytku, należy je wymieniać co jakiś czas. Można przedłużyć także ich trwałość dbając o nie, lecz i tak po jakimś dłuższym czasie będą do wymiany. Spowodowane jest to ich stępieniem się przy długim uzytkowaniu oraz zagrożeniem zakażenia podczas jednego z kolejnych zabiegów/operacji. Warto pamiętać o tym, że przed zabiegiem, narzędzia powinny zostać odkażone, chociażby poprzez potraktowanie ich ogniem.

Cena
300 Ryō za sztukę
Góra


Nazwa
Strzykawka

Typ
Dodatek, medykament

Objętość
2

Opis Jest to specjalna strzykawka, w której mogą być przechowywane najróżniejsze płyny. Najczęściej są to medykamenty, gdyż aplikacja odbywa się poprzez energiczne uderzenie wbijające igłę. Miejscem owej aplikacji powinien być docelowo mięsień, który łatwo trafić, dzięki czemu dawka dobrze się rozprzestrzeni, a szkodliwość tego działania będzie bardzo niska. Co bardziej odważni mogą rzecz jasna eksperymentować, jednakże nie jest to zalecane. Z racji swojej budowy idealnie sprawuje się na polu walki, gdzie po prostu nie mamy czasu na skrupulatny i powolny proces użycia zwykłej strzykawki. Pomieści jedną dawkę substancji (50 ml).

Cena
50 Ryō za sztukę
Góra
Avatar użytkownika

Ocir
Administrator
 
Posty: 3457
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 00:33
Wiek postaci: 0
GG/Discord: Ichi#9163
Multikonta: Ichirou

Alchemia

Postprzez Ocir » 4 lut 2018, o 19:40


Nazwa
Statyw alchemiczny

Typ
Dodatek

Ninpō
Dokotsukuru

Objętość
Podstawowy
70
Zaawansowany
100
Mistrzowski
130

Opis Specjalna aparatura złożona z sieci szklanych naczyń, podkładek pod ogień, moździerzy i innych przyrządów niezbędnych do prawidłowego przyrządzania trucizn i leków. Przyrządy są stosunkowo delikatne, więc ich obsługa wymaga precyzji i dokładności. Zniszczenie sprzętu podczas nieuważnej pracy jest bardzo łatwe. Dostępne są trzy modele statywu, różniące się ilością sprzętu, jego skomplikowaniem, a także doświadczeniem potrzebnym do jego prawidłowej obsługi i poziomem trucizn możliwych do uwarzenia. Statyw podstawowy wymagany jest do tworzenia substancji Prostych i Umiarkowanych, statyw zaawansowany do substancji Zaawansowanych i Wybitnych, a statyw mistrzowski do substancji Mistrzowskich.

Cena
Podstawowy
500 Ryō
Zaawansowany
750 Ryō
Mistrzowski
Misja rangi A
Góra


Nazwa
Zestaw ziół

Typ
Dodatek

Ninpō
Dokotsukuru

Objętość
12

Opis Zestaw ziół opracowany na potrzeby adeptów sztuki Dokotsukuru, na każdym poziomie zaawansowania. Składniki z każdego zestawu są idealnie dobrane w taki sposób, by z ich kombinacji móc uzyskać większość możliwych efektów. Zioła zachowują świeżość na długo, jednak przechowywane w nieodpowiednich warunkach tracą na jakości, co bezpośrednio przekłada się na produkty z nich stworzone. Poziom zestawu odpowiada poziomowi substancji, którą chcemy wykonać. Tak więc z Zestawu Ziół Wybitnego można zrobić wyłącznie Truciznę wybitną, bądź Lek wybitny.

Cena
Prosty
75 Ryō
Umiarkowany
100 Ryō
Zaawansowany
150 Ryō

Wybitny
200 Ryō
Mistrzowski
300 Ryō

Uwaga
Zestawy wybitny i mistrzowski dostępne są jedynie jako towary luksusowe
Góra


Nazwa
Zestaw nasion

Typ
Dodatek

Ninpō
Dokotsukuru

Objętość
6

Opis Specjalna paczka nasion przygotowana przez czołowych ekspertów w dziedzinie Dokotsukuru. Zasianie ich pozwala na zebranie plonów po upływie 6 miesięcy (czasu na forum) w zaciszu swojego domowego ogródka, bądź w donicach do tego przystosowanych. Po wydaniu plonów i zebraniu ich, nasiona obrodzą raz jeszcze za kolejne pół roku, po czym obumrą. Określone zestawy wydadzą odpowiednie do swoich poziomów plony np. z zestawu nasion umiarkowanych uzyskamy zestaw ziół umiarkowanych, itd.

Cena
Prosty
50 Ryō
Umiarkowany
75 Ryō
Zaawansowany
100 Ryō

Wybitny
150 Ryō
Mistrzowski
200 Ryō

Uwaga
Zestawy wybitny i mistrzowski dostępne są jedynie jako towary luksusowe
Góra


Nazwa
Pusta bombka

Typ
Broń miotana

Ninpō
Seido

Objętość
Kula
2
Podłużna
6

Opis Przezroczysta kapsuła o różnych kształtach, stworzona z delikatnego tworzywa (najczęściej szkła). Na tyle wytrzymała, by nie rozpaść się w kieszeni, na tyle delikatna by przy mocniejszym uderzeniu rozpaść się na kawałeczki. Specjaliści od trucizn mogą wypełnić ją rozmaitymi toksynami, ze szczególnym uwzględnieniem tych zmieniających się w dym przy kontakcie z powietrzem, a następnie rzucić w niespodziewającego się niczego przeciwnika. Zabójcza broń w odpowiednich rękach. Wyróżnia się dwa typy: podłużną oraz długą. Pierwsza posiada pojemność na 1 dawkę substancji (50 ml), druga na 3 dawki (150 ml).

Cena
Podłużna
25 Ryō
Kula
75 Ryō
Góra


Nazwa
Pojemnik na substancję

Typ
Dodatek

Objętość
Duży
30
Mały
10

Pojemność
Duży
30 dawek substancji (1,5 litra)
Mały
10 dawek substancji (0,5 litra)

Opis Szklany pojemnik w kształcie butelki, który pozwala przechowywać różne płynne substancje. Ze względu na korkowany dozownik, a także możliwość przewieszenia naczynia przez szyję, zarówno użytkowanie, jak i jego transport jest stosunkowo wygodny.

Cena
Duży
200 Ryo
Mały
80 Ryo
Góra
Avatar użytkownika

Ocir
Administrator
 
Posty: 3457
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 00:33
Wiek postaci: 0
GG/Discord: Ichi#9163
Multikonta: Ichirou

Przedmioty Specjalne

Postprzez Exodia » 18 maja 2020, o 13:14


Nazwa
Odznaka ninja

Typ
Przedmiot specjalny

Objętość
0

Opis Mała odznaka o rozmiarze podobnym do monety. Wykonana ze specyficznego stopu metali i różnych barwników, służy jako identyfikator ninja. Po jednej stronie znajduje się symbol danego klanu i ranga posiadacza, a po drugiej - unikalny pięciocyfrowy numer, a także imię i nazwisko właściciela. Każdy klan stosuje takie oznaczenia, podobnie jak miasta kupieckie. Sposób produkcji i tożsamość rzemieślników objęta jest tajemnicą, a proces fałszerstwa, korzystania z czyjejś odznaki, albo jej kradzież, to sprawa gardłowa. Z tyłu znajduje się niewielkie kółeczko do przyczepienia rzemienia albo łańcuszka. Medal wydawany jest jedynie przy wstąpieniu do służby i wymieniany podczas awansów. Pełnoprawni klanowicze otrzymują medale ze złotym połyskiem, najemnicy i inni "dołączeni" do klanu - srebrne. Szczepy nie produkują odznak.

Cena
Brak (przedmiot nie jest na sprzedaż; otrzymywany za darmo na start rozgrywki)
Góra
Administrator Fabularny
W razie jakichkolwiek pytań czy spraw, pisać na gg/PW. Chętnie pomogę : )
Avatar użytkownika

Exodia
Administrator
 
Posty: 2567
Dołączył(a): 8 gru 2015, o 16:36
Wiek postaci: 0
Ranga: Admin Fabularny
GG/Discord: Wolfig#2761
Multikonta: Mujin


Powrót do Wyposażenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość