Pytanka małe i nie małe

Oto miejsce, w którym można pytać o wszystko, czego się nie wie w działaniu forum. Znajdziesz tutaj również samouczki pozwalające na lepszym opanowaniu niektórych cech naszego forum.

Pytanka małe i nie małe

Postprzez Tsukune » 24 wrz 2018, o 20:19

Pierwsze takie pytanko na przyszłą postać.

Czy jeżeli napisałbym w KP że moja postać "poznała" a raczej pokazano jej z Nanaken no Mai jak odpowiednio trzymać/używać 2 ostrzy to musiałbym wpisać to jako styl?
Ewentualnie czy byłaby możliwość zamiast "wybrać" Nanaken no Mai stworzyć swój odrębny styl w którym korzystałoby się z 2 ostrzy jednocześnie?

Na razie to tyle pytań. Jestem ciekaw czy zobaczenie/poznanie od kogoś jak odpowiednio posługiwać się 2 ostrzami z tego stylu byłoby uznane za jego naukę czy tylko po prostu za informację.

Tsukune

Wiek postaci: 24
Krótki wygląd: Czarne lub szarawe włosy, brudnoczerwony kolor oczu. "Szeroki" uśmiech. Wystające dwa kiełki. Na szyi materiałowa opaska z krzyżem . Zabandażowane lewe przedramię, pod którym znajduje się tatuaż 2 głowego węża
Widoczny ekwipunek: Futerał na plecach, wachlarz w pokrowcu przyczepiony do paska, rękawica łańcuchowa na lewej ręce, dziwna rękawica na prawej ręce, katana przy pasie [z 5cm ostrza], pasek z biczem, laska
Link do KP: http://www.shinobi-war.xaa.pl/viewtopic ... 4864#p4864
GG: 8518406
Multikonta:

Re: Pytanka małe i nie małe

Postprzez Yamanaka Inoshi » 24 wrz 2018, o 23:03

Poznanie stylu/opanowanie to dwie różne rzeczy więc zobaczyć pewnie i byś mógł ale opanować już no nie bardzo od tak sobie.

By opanować ten styl nanaken no mai musisz mieć pozwolenie administracji.

By walczyć dwiema broniami i korzystać z technik musisz opanować styl[swój własny] lub nanaken na poziomie D chyba.

By walczyć dwiema broniami bo tak[ dalej używając technik tak jakbyś walczył jednym mieczem, nie podwójnie ] już chyba możesz bez żadnych problemów co wynika z pewnej dyskusji która miała już swoją chwilę w brakujących technikach.

Prowadzone misje:
C->BW - Bezpańskie Psy - Terumi Hikari
Rezerwacje:
Hikari, Numa

Spoiler: pokaż
Zamrożone:
- CW - - Kontakt utracony. Próba nawiązania dialogu!. - Kaminari Shigemi

Yamanaka Inoshi
Forumowy No-Life

Wiek postaci: 15
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: - Akcent Karmazynowych szczytów - Francuski
- Blond włosy do przed ramion, grzywka na prawą stronę twarzy
- Zielone oczy - w stylu Yamanaka
- Wzrost 155
- Ubranko->
https://i.imgur.com/nUEyczI.png
Widoczny ekwipunek: Podwieszona kusarigama
Duża Torba
Kabura z prawej strony na udzie.
[na misjach]
Link do KP: viewtopic.php?f=32&t=4957
GG: 64789656
Multikonta:

Postprzez BeeBee-Hachi » 24 wrz 2018, o 23:05

Z tego co wiem taką wiedzę można czerpać jedynie z fabuły z graczami, bądź też misji/wypraw. Nie jestem pewien jak to jest ze stylem, ale na pewno odnosi się to do paktów, czy też zakazanych technik, nie można czerpać czegoś takiego z opisu swojej historii.

Co do drugiego pytania, to jest możliwość zaczęcia bez wpisania sobie stylu. Potem, w trakcie gry uzupełniasz, możesz też uzupełnić to własnym stworzonym w WT stylem.
Obrazek

BeeBee-Hachi
Moderator

Wiek postaci: 0
GG: 9261903
Multikonta: Arashi

Postprzez Tsukune » 25 wrz 2018, o 04:26

Mi tu po prostu chodziło o to czy mogę wpisać w KP iż widziałem jak ktoś posługuje się 2 ostrzami na raz.

Bo planuję posługiwać się albo 2 ostrzami jak w Nanaki, 1 takim i sztyletem bądź 2 sztyletami i dlatego jestem ciekaw czy do tego wymagana byłaby znajomość Nanaki na D czy tylko wzmianka iż widziało się iż ktoś używa 2 ostrzy jednocześnie

Tsukune

Krótki wygląd: Czarne lub szarawe włosy, brudnoczerwony kolor oczu. "Szeroki" uśmiech. Wystające dwa kiełki. Na szyi materiałowa opaska z krzyżem . Zabandażowane lewe przedramię, pod którym znajduje się tatuaż 2 głowego węża
Widoczny ekwipunek: Futerał na plecach, wachlarz w pokrowcu przyczepiony do paska, rękawica łańcuchowa na lewej ręce, dziwna rękawica na prawej ręce, katana przy pasie [z 5cm ostrza], pasek z biczem, laska
Multikonta:

Postprzez Ocir » 25 wrz 2018, o 09:51

Dwa ostrza to nie nanaken, nana - siedem, ken - miecz. Styl nanaken to siedem mieczy, a to co widzimy na randze D to po prostu jego upośledzona, początkowa wersja. Chodzi mi o to, że walka dwoma sztyletami czy kompletem mieczy długi + krótki (tzw. daisho) było popularne m.in. wśród samurajów swego czasu.
Z fabularnego punktu widzenia wygląda tak, że bezpieczniej będzie napisać w historii, że widziałeś jak ktoś się posługuje dwoma mieczami, ale bez podawania nazwy konkretnego stylu, wtedy nie będzie to po prostu nanaken, a coś innego, bliżej nieokreślonego.
Z mechanicznego punktu widzenia możesz posługiwać się dwoma ostrzami nie mając nawet otwartego żadnego stylu. Oczywiste jest jednak, że z poznanym, stworzonym stylem pod taką walkę będzie to wychodziło o niebo lepiej. Bez stylu ciągle będziesz tylko amatorem, dopiero szkoląc się w czymś masz szansę osiągnąć mistrzostwo.
Wraz ze zniesieniem konieczności wyboru stylu na start wydaje mi się, że została zniesiona również konieczność posiadania pierwszego stylu kanonicznego, więc jeśli już to mógłbyś pójść w tą stronę, tzn. stworzenie własnego stylu pod dwa sztylety czy dwa-co-tam-chcesz.

Ocir
Administrator

Wiek postaci: 0
GG: 401110
Multikonta: Ichirou

Postprzez Tsukune » 25 wrz 2018, o 10:06

No i taka odpowiedź mi się podoba. Z tym Nanaki to podałem tylko jako przykład.

Dobrze wiedzieć że można się spokojnie posługiwać takim zestawem

Tsukune

Multikonta:

Powrót do FAQ