Pytanka no ... Moje

Oto miejsce, w którym można pytać o wszystko, czego się nie wie w działaniu forum. Znajdziesz tutaj również samouczki pozwalające na lepszym opanowaniu niektórych cech naszego forum.

Pytanka no ... Moje

Postprzez Yasuo » 30 paź 2017, o 00:56

Siemka.
Wielu z Was pewnie mnie nie lubi, ale trudno. Być może chociaż odpowiecie na pytania, które tutaj zamieszczę.

1. Czy techniki Iaidō można użyć z bronią dwuręczną? Np. z Mieczem-tasakiem, znajdującym się na plecach (saya to pochwa japońskiego miecza, a przecież miecz dwuręczny też jest w pochwie)?
    Spoiler: pokaż

Nazwa
    Iaidō

Pieczęci
    Brak

Zasięg
    Zależy od długości ostrza

Koszt
    Brak

Dodatkowe Wysoka szybkość (ok. 80), posiadanie obu rąk, na czas używania techniki otrzymujemy +15 do szybkości

Opis Technika stanowiąca "podstyl" walki w obrębie Battodo. Jest to umiejętność zadania błyskawicznego ataku z miecza znajdującego się w saya - cięcie może być zarówno horyzontalne, jaki i pionowe, skośne czy też w ogóle nie być cięciem lecz uderzeniem rękojeści, a nawet wykonanie bloku - wszystko to zależy od sytuacji oraz wyszkolenia wojownika.
    Praktyk Iaido stawia na rozwiązanie walki w jednym, celnym uderzeniu, które dzięki zastosowaniu tzw. saya-biki (cofnięcia saya), zyskuje ogromną prędkość.
    Warunki:
    - Cięcia są zadawane z szybkością użytkownika zwiększoną o 15
    - By ponownie użyć techniki Iaido należy schować miecz.
  2. To samo co w poprzednim pytaniu, ale odnośnie techniki Shōten. Jeśli tak, to jak?

Nazwa
    Shōten

Pieczęci
    Brak

Zasięg

Koszt
    Brak

Dodatkowe Znajomość Iaidō, na czas używania techniki otrzymujemy +45 do szybkości

Opis Technika rzadko używana w starciach jednak bardzo skuteczna, gdy zostanie poprawnie wykorzystana. Zaczynamy od trzymania Katany w Sayi, a dłoni na rękojeści (Tsuka). Wtedy to skupiamy się na jednym obiekcie, który zbliża się do nas, bądź stoi w miejscu w naszym zasięgu i po dłuższej chwili uspokajania oddechu oraz organizmu wykonujemy jedno czyste cięcie. Nie jest to całkowicie zwyczajny atak, dzięki długiemu czasowi skupienia jest on niesamowicie precyzyjny oraz zaskakująco szybki. Gdy już skupiliśmy się na celu, a ten jest w zasięgu to uniknięcie go pozostaje wyzwaniem nawet dla szybkich i zręcznych shinobi. Czas skupienia w zależności od percepcji prezentuje się następująco:
    Percepcja <50 - 6 sekund
    Percepcja 51 - 75 - 5 sekund
    Percepcja 76 - 100 - 4 sekundy
    Percepcja powyżej 101 - 3 sekundy
  3. Czy podczas wykonywania Iaidō/Shōten, można jednocześnie aktywować Kenryūtō?

Nazwa
    Iaidō

Pieczęci
    Brak

Zasięg

Koszt
    Brak

Dodatkowe Wysoka szybkość (ok. 80), posiadanie obu rąk, na czas używania techniki otrzymujemy +15 do szybkości

Opis Technika stanowiąca "podstyl" walki w obrębie Battodo. Jest to umiejętność zadania błyskawicznego ataku z miecza znajdującego się w saya - cięcie może być zarówno horyzontalne, jaki i pionowe, skośne czy też w ogóle nie być cięciem lecz uderzeniem rękojeści, a nawet wykonanie bloku - wszystko to zależy od sytuacji oraz wyszkolenia wojownika.
    Praktyk Iaido stawia na rozwiązanie walki w jednym, celnym uderzeniu, które dzięki zastosowaniu tzw. saya-biki (cofnięcia saya), zyskuje ogromną prędkość.
    Warunki:

Nazwa
    Kenryūtō

Pieczęci
    Brak

Zasięg
    Kilka centymetrów więcej niż długość ostrza broni

Koszt
    E: 36% | D: 28% | C: 20% | B: 16% | A: 12% | S: 8% | S+: 4%

Dodatkowe Brak dodatkowych wymagań

Opis Technika stworzona na podstawie niektórych jutsu stosowanych przez shinobi. Poprzez przesłanie energii duchowej do ostrza, użytkownik jest w stanie zwiększyć jego długość oraz ostrość. Technika zwiększa o wiele możliwości przeciętnego miecza, właśnie dlatego jest bardzo przydatna podczas walki. Tak wzmocniony miecz może np. przebić bez problemu kamienny filar.

Nazwa
    Shōten

Pieczęci
    Brak

Zasięg

Koszt
    Brak

Dodatkowe Znajomość Iaidō, na czas używania techniki otrzymujemy +45 do szybkości

Opis Technika rzadko używana w starciach jednak bardzo skuteczna, gdy zostanie poprawnie wykorzystana. Zaczynamy od trzymania Katany w Sayi, a dłoni na rękojeści (Tsuka). Wtedy to skupiamy się na jednym obiekcie, który zbliża się do nas, bądź stoi w miejscu w naszym zasięgu i po dłuższej chwili uspokajania oddechu oraz organizmu wykonujemy jedno czyste cięcie. Nie jest to całkowicie zwyczajny atak, dzięki długiemu czasowi skupienia jest on niesamowicie precyzyjny oraz zaskakująco szybki. Gdy już skupiliśmy się na celu, a ten jest w zasięgu to uniknięcie go pozostaje wyzwaniem nawet dla szybkich i zręcznych shinobi. Czas skupienia w zależności od percepcji prezentuje się następująco:
    Percepcja <50 - 6 sekund
    Percepcja 51 - 75 - 5 sekund
    Percepcja 76 - 100 - 4 sekundy
    Percepcja powyżej 101 - 3 sekundy
  4. Co się stanie, jeśli ostrze pokryte chakrą (Kenryūtō) włożymy do pochwy?

Nazwa
    Kenryūtō

Pieczęci
    Brak

Zasięg

Koszt

Opis Technika stworzona na podstawie niektórych jutsu stosowanych przez shinobi. Poprzez przesłanie energii duchowej do ostrza, użytkownik jest w stanie zwiększyć jego długość oraz ostrość. Technika zwiększa o wiele możliwości przeciętnego miecza, właśnie dlatego jest bardzo przydatna podczas walki. Tak wzmocniony miecz może np. przebić bez problemu kamienny filar.
  5. Czy techniki Iaigiri można użyć bez uprzedniego wykonania Iaidō? Ile cięć musimy wykonać przed użyciem? Czy te cięcia muszą być zwyczajne, czy mogą to być inne techniki?

Nazwa
    Iaigiri

Pieczęci
    Brak

Zasięg

Koszt Brak

Dodatkowe
    Znajomość Iaidō, na czas używania techniki otrzymujemy +60 do siły

Opis Iaigiri jest specjalnym ciosem, który naprawia wszystkie błędy sposobu walki opisanego powyżej. Kiedy użytkownik wykona początkową serię cięć, zamiast chować miecz do pochwy, może za to wykonać ogromne cięcie z powietrza, które przetnie każde ciało. Jest ono tak silne, że zostawia za sobą poświatę, i może przeciąć lub rozproszyć nawet takie materie jak... mgła.

Nazwa
    Iaidō

Pieczęci
    Brak

Zasięg

Koszt
    Brak

Warunki:
  6. Co się dzieje jak miecz pokryty Kenryūtō wyrzucimy?

Nazwa
    Kenryūtō

Pieczęci
    Brak

Zasięg

Koszt

7. Pytanie do administracji (głównie): W przypadku transfuzji PH trzeba wykonać wyprawę rangi C/B. Co się dzieje, jeśli postać podczas tej wyprawy poniesie śmierć? PH z poprzedniej postaci przepadają, czy można je jeszcze odebrać na następnej (i następnej, i następnej ... i tak dalej)? Czy po pomyślnym zakończeniu tej wyprawy dostajemy tylko PH z transfuzji czy jeszcze jakieś dodatkowe PH za sam fakt odbycia wyprawy?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jak coś to jeszcze będę tutaj zamieszczał różne rzeczy.
- Mowa
Kod: Zaznacz cały
[color=#00FFFF]- Mowa[/color]

"Myśli"
[color=#00FFFF][i]"Myśli"[/i][/color]

Prowadzone Misje: Kurusu, Kohei

Yasuo

Wiek postaci: 18
Ranga: Samuraj
Link do KP: viewtopic.php?f=32&p=55892#p55892
GG: 0
Multikonta: Brak :(

Re: Pytanka no ... Moje

Postprzez Hayami Akodo » 14 gru 2017, o 09:42

Jeśli chodzi o Iaigiri, to lepiej już mieć Iaidō. Ja, trenując z Seinaru, nauczyłam się i jednego, i drugiego, lepiej, żebyś się tego nauczył. Zawsze przydaje się wymaksować styl.
Po co chcesz wkładać miecz z chakrą do sayi? Czy to nie tak, że powinieneś zdjąć z miecza tą chakrę?
Mi się wydaje, że nie możesz użyć razem Iaidō i Kenryūto, bo to osobne techniki i powinny być używane osobno, a nie w duecie.
Jak go wyrzucisz z ekwipunku, to go zwyczajnie nie masz. Chyba, że ci chodzi np. o wyrzucenie w powietrze czy coś...*ledwo myśli, więc ten tego*
Obrazek

michi

Obrazek - mon rodu Akodo

MISJE:

W OBECNEJ CHWILI JESTEM NA URLOPIE OD MISJI, TRWAJĄCYM DO 5.05.

Hayami Akodo
Dobry Duszek Forum

Wiek postaci: 17
Krótki wygląd: https://imgur.com/a/9wDbR - po lewej stronie aktualne ubranie Hayamiego,
plus kremowy płaszcz i czarne rękawiczki bez palców
- długa blizna na piersi po pojedynku z Megumi Ishidą
- blizna na prawej nodze po walce pod Murem
Widoczny ekwipunek: - włócznia yari
- katana
- plecak
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=4011
Multikonta: Terumi Arisa

Postprzez Sznycel » 18 gru 2017, o 09:13

1. Miecze dwuręczne rzadko kiedy są w pochwie - są po prostu nieporęczne, długie, ciężkie. Wsadzanie długiego ostrza do pochwy i wyjmowanie go z niej jest po pierwsze niewygodne, a po drugie zrobić to jedną ręką jest niemożliwe - nasze rączki nie sięgają tak daleko. Krótko mówiąc w technice raczej chodziło o założenie o szybkim, krótkim machnięciu kataną (półtoraręczną jakby nie patrzeć) i ponownym jej schowaniu do pochwy. - na dniach dodam zapisek mówiący o tym, by technika dotyczyła mieczy jedno i półtoraręcznych.
2. J.W.
3. Według mnie można, ale trzeba pamiętać, że masz miecz w pochwie i by tej pochwy przypadkiem nie przeciąć. Wyciągając miecz na pewno można i na pewno się chociaż delikatnie o nią zahaczy przez co możesz ją zniszczyć. Tak więc - tak, można, ale w ten sposób możesz ją rozwalić.
4. J.W.
5. Tutaj dobre pytanie, będę musiał zmienić opis, bo techniki samurajów zostały przeniesione. Raz że nie odnosi się do techniki wyżej, dwa że z tym opisem coś mi nie gra totalnie i będę musiał pogadać z chłopakami o tym.
6. Zgodnie z ostatnim tematem Avy, który wrzucił Kenryuto powinno zostać przerwane. Nie podtrzymujemy obiegu chakry, więc po prostu się "wyłączy". Technika będzie miała koszt utrzymywany, co obecnie siedzi w pomysłach i czekamy tylko na doprecyzowanie wszystkiego.
7. Tutaj się nie wypowiem, bo niestety odpowiedzi nie znam. Nie miałem nigdy takiej sytuacji, więc polecam napisać Avie na PW (prędzej je zobaczy) :D

Dzięki za wszystkie uwagi :)

@Hayami Endomondo :3
Żeby używać Iaigiri potrzeba mieć Iaido, więc jedno jest z drugim jakoś powiązane i trzeba znać jedno, by poznać drugie xD
A pytania myślę, że są bardziej teoretyczne z cyklu: "co by było gdyby?". W sumie przez takie myślenie często wychodzą takie rzeczy nieoczywiste dla wszystkich.
Kiedy kawałek mięsa wpada żeby zrobić porządek, to wiedz, że coś się dzieje.

Sznycel
Moderator

Wiek postaci: 0
GG: 5488733
Multikonta: Kuroi Kuma

Postprzez Kakita Asagi » 18 gru 2017, o 11:26

Coś tam o Iaido od strony praktycznej wiem to pozwolę sobie zabrać głos ;)

AD 1
Technik iaido nie robi się bronią noszoną na plecach. Jedna ręka dobywa miecz a druga cofa saya (ponadto ta która cofa saya nadaje kąt cięcia).
Sensowność i idea iaido opiera się o ogromną masę technik jakie można wyprowadzić z takiego ułożenia broni. Na plecach jest to wysoce nieefektywne.
JEDNAKOWOŻ pamiętać należy że da się robić Iaido za pomocą nodachi noszonym za pasem (np. szkoła Shin Muso Hayashizaki Ryu jak ktoś chce oblukac na YT)

AD2
Na moje to Nodachi OK europejski miecz dwuręczny nie.

AD3
Ja uważam że tak ale trzeba być wprawny by odpalić kenryuto jak już miecz poza saya.

AD4
Rozwalimy saya. Kenryuto wydłuża i poszerza miecz więc wniosek nasuwa się sam ;)

AD5
Na moje jest tam w ogóle błąd - Iaigiri to nie nie jest czasem jedno potężne cięcie z iaido?

AD6
A to nie zależy od rodzaju broni? Kastety Asumy mogły trzymać chakra użytkownika nawet po ich wyrzuceniu ale imo zwykła katana tak nie może.

Mam nadzieję że nieco pomogłem.
Pozdrawiam :) na

Kakita Asagi

Wiek postaci: 21
Krótki wygląd: Mężczyzna o ciemnych włosach i niebieskich oczach, wzrostu około 170 cm. Ubrany w kremowe kosode, z brązową hakama oraz granatowym haori z rodowym symbolem. Na głowie wysłużony, ale nadal w dobrym stanie kapelusz.
Widoczny ekwipunek: - Katana + Wakizashi
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=4518
GG: 9017321
Multikonta:

Postprzez Buka » 18 gru 2017, o 12:30

To ja wyjaśnię to co nie wyjaśnione lub są różne opinie.

AD. 4. Kenryuto rozwali pochwę.

Ad. 6. Asuma używał innej techniki, która jest bodajże w futonie, ale nie jestem pewien. Pojawiła się w pomysłach odnośnie podtrzymywania chakry.

Ad. 7. Te wyprawy po odzyskanie PH z drugiej postaci raczej nie wiążą się z śmiercią. Jest ją tam ciężko uzyskać, bo polega ona na treningu pod czyimś okiem głównie.

P.S. Czemu pytać Avy jak on się nie zna? kappa
Obrazek
Administrator Ogólny - jak komuś się nie chce tam szukać to w skrócie mówiąc jestem od wszystkiego, a przynajmniej tak możecie mnie praktycznie traktować. W razie potrzebnej pomocy serdecznie zapraszam na discorda/gg lub pw (na które zaglądam najpóźniej).

Buka
Administrator

Ranga: Dobry Duszek
Krótki wygląd: Tak jak na avatarze i sygnie
GG: 12819100
Multikonta: Hikari

Postprzez Yasuo » 18 gru 2017, o 16:07

Buka:
Odnośnie tych wypraw: Czyli mogę sobie trzasnąć wyprawę rangi C, by odzyskać PH z Yamiyo i nie przejmować się tym, że mam 700 PH mniej niż przeciwnicy na wyprawach rangi C?
- Mowa

"Myśli"

Yasuo

Multikonta: Brak :(

Postprzez Buka » 18 gru 2017, o 20:42

Dokładnie tak, wyprawa C nazwana z względu na minimalna długość w wątku, a nie zagrożenie. Na niej nie występuje, bo to jest jakiś trening z nauczycielem może być różnorodnie prowadzony. A i PH za nią przysługuje.
Obrazek
Administrator Ogólny - jak komuś się nie chce tam szukać to w skrócie mówiąc jestem od wszystkiego, a przynajmniej tak możecie mnie praktycznie traktować. W razie potrzebnej pomocy serdecznie zapraszam na discorda/gg lub pw (na które zaglądam najpóźniej).

Buka
Administrator

Ranga: Dobry Duszek
Krótki wygląd: Tak jak na avatarze i sygnie
GG: 12819100
Multikonta: Hikari

Postprzez Yasuo » 19 gru 2017, o 06:42

A to sztos. Dzięki za info :). Już myślałem, że będę musiał się użerać przez pół roku z niemalże nową postacią. Moje nadzieje na fajną rozgrywkę powróciły dzięki Tobie :).
- Mowa

"Myśli"

Yasuo