Plagiatowanie innych

Oto miejsce, w którym można pytać o wszystko, czego się nie wie w działaniu forum. Znajdziesz tutaj również samouczki pozwalające na lepszym opanowaniu niektórych cech naszego forum.

Plagiatowanie innych

Postprzez Hiroki » 25 lip 2019, o 22:53

No siema, mam w sumie dwa pytanka dotyczące Sharinganka, otóż na pierwszych dwóch łezkach możemy kopiować Taijutsu i Bukijutsu.
1. Czy można kopiować techniki ze stylów walki których nie posiadamy?
2. Czy jeżeli skopiuje technikę rangi A, samemu posiadając Taijutsu na (załóżmy) D - mogę jej użyć? I jak duże będzie to "dodatkowe zmęczenie"
3. Jeżeli mogę kopiować techniki ze stylów walki to czy mogę ich normalnie używać, bez żadnego negatywnego modyfikatora, o ile moje tai/buki jest na odpowiednim poziomie?
4. Czy mogę kopiować techniki taijutsu będąc jedynie obserwatorem, nie uczestniczącym w walce?
Chętnie poprowadzę misję C/D!

Prowadzone misje:

Głos Hirokiego :3
Kod: Zaznacz cały
[color=#BF8000]Dialog[/color]

Hiroki

Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Czarne włosy, średniego wzrostu, ubrany w czarne ubranie, skryte pod białym płaszczem. Na szyi komin, kaptur na plecach.
Widoczny ekwipunek: Kabura na prawym udzie
Kabura na lewym udzie
Torba na biodrze
Plecak
Płaszcz
Rękawiczki
Komin na szyi
Link do KP: viewtopic.php?p=117788#p117788
GG: 7689869
Multikonta:

Re: Plagiatowanie innych

Postprzez Sagisa » 25 lip 2019, o 23:07

W sumie mogę odpowiedzieć:
1. i 4. Możesz kopiować tai i buki z dowolnego stylu; nie musisz brać udziału w starciu, wymagana jest jednak aktywność sharingana (to się rozumie samo przez się xD)
2. W sumie tu nie mam pewności, ale chyba bezpieczniej będzie nie używać techniki A przy tai na D xD W kwestii wysokości "dodatkowego zmęczenia" to ci nie odpowiem, niestety ;-;
3. Skopiowanych jutsu możesz normalnie używać, jeśli masz odpowiedni poziom. Było chyba coś o tym modyfikatorze w przypadku technik ze stylu, którego nie posiadasz, o ile dobrze pamiętam (tu nie mam pewności), w przypadku posiadanego stylu nie ma żadnych negatywów raczej - jest po prostu tak, jakbyś się tej techniki "nauczył" z pomocą sharingana.
Obrazek

Sagisa
Młoda Matka

Krótki wygląd: - długie, spięte z tyłu czerwone włosy,
- stalowoszare oczy
- jasna cera
- koszula z długim rękawem, długie ciemne spodnie, wygodne buty
- skryte pod ubraniem cienkie pajęczynki blizn po raitonie
- płaszcz podróżny z kapturem
Widoczny ekwipunek: - torba na biodrze, po prawej
- kabury na udach
- wakizashi za pasem
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=3511&p=49998#p49998
GG: 9256888
Multikonta:

Postprzez Yamanaka Inoshi » 25 lip 2019, o 23:08

1. Czy można kopiować techniki ze stylów walki których nie posiadamy?

Tak, ale nie możesz ich wykonać bez stylu :D

2. Czy jeżeli skopiuje technikę rangi A, samemu posiadając Taijutsu na (załóżmy) D - mogę jej użyć? I jak duże będzie to "dodatkowe zmęczenie"

Raczej jej nie wykonasz. Fizycznie nie wydolisz. Techniki fizyczne i tak zależne są od fizycznych statystyk postaci. To nic nie zmienia tak naprawdę, taki sam ruch możesz zrobić i bez rangi ale będzie po prostu słabszy. A robienie takich technik na siłę może sprawić, że zwyczajnie sobie możesz krzywdę zrobić. Ręką, noga... Co pierwsze do złamania?

3. Jeżeli mogę kopiować techniki ze stylów walki to czy mogę ich normalnie używać, bez żadnego negatywnego modyfikatora, o ile moje tai/buki jest na odpowiednim poziomie?

No skopiowana technika to tak jakby nauczona, jeśli o to pytasz.

4. Czy mogę kopiować techniki taijutsu będąc jedynie obserwatorem, nie uczestniczącym w walce?

A dlaczego miałbyś nie móc? Patrzysz = kopiujesz

Ale to tylko moje wnioski po przeczytaniu tematu Sharingana i moich zetknięć z nim.

Prowadzone misje:

Rezerwacje:

Kategorycznie nie przejmuję żadnych misji.

Spoiler: pokaż
Zamrożone:

Yamanaka Inoshi
Forumowy No-Life

Wiek postaci: 17
Krótki wygląd: - Akcent Karmazynowych szczytów - Francuski
- Blond włosy długością do brody
- Zielone oczy - w stylu Yamanaka
- Wzrost 157
- Ubranko -> https://imgur.com/btjthaA.png
- Widoczne bandaże na dłoniach.
Widoczny ekwipunek: Podwieszona kusarigama
Duża Torba
Kabura z prawej strony na udzie.
[na misjach]
Link do KP: viewtopic.php?f=32&t=4957
GG: 64789656
Multikonta: Hoshigaki Maname

Postprzez Hiroki » 25 lip 2019, o 23:26

No to jak jest z tymi stylami, Inoshi pisze, że nie mogę, Saga, że mogę? Jak to jest.

Prowadzone misje:

Hiroki

Krótki wygląd: Czarne włosy, średniego wzrostu, ubrany w czarne ubranie, skryte pod białym płaszczem. Na szyi komin, kaptur na plecach.
Kabura na lewym udzie
Torba na biodrze
Plecak
Płaszcz
Rękawiczki
Komin na szyi
Multikonta:

Postprzez Hitsukejin Shiga » 27 lip 2019, o 00:14

Wiesz, żadne z nich w praktyce nie kopiowało tych technik i chyba najlepiej jakbyś zwrócił się do administracji, a nie do graczy bo tbh zdanie graczy jest mało warte bo każdy ma swoje własne i często nie pokrywają się one ze zdaniem adm (które jest wiążące).
Obrazek

Aktualny wygląd fortecy-sana.
Spoiler: pokaż
Uśmiech normalny, nie od ucha do ucha, ale jednak kły zwierzęce, kły bestii ze stali - ostatnie zęby jaśniejsze. Całe ciało owinięte bandażami. Mocne buty, rękawice z płytami na dłoniach. Na lewym ręku widoczna kusza z systemem szpulowym. Na prawym ręku pazurzasta, przerażająca rękawica. Na plecach u boku wypełniony kołczan, na biodrze duża torba, a na niej zwinięty namiot. Ogólnie całe ciało opancerzone pancerzem Shinobi, a na głowie, prócz bandaży wszystko ukrywających (Chyba, że jasno zaznaczone, że jest inaczej), znajduje się maska jeżdzca głodu.

Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla autora wpisu.

Hitsukejin Shiga
Antybohater

Wiek postaci: 20
Ranga: Doko
Krótki wygląd: Forteca-san. Po lepszy pogląd kierować się do podpisu.
Widoczny ekwipunek: Na plecach wypełniony kołczan i torba, z namiotem na torbie. Do tego na jednej ręce kusza, na drugiej pazurzasta rękawica. No i oczywiście zbroja, maska, bandaże i pełen fortecowy ekwipunek.
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=4164
GG: 0
Multikonta:

Postprzez Ocir » 28 lip 2019, o 22:15

Chwilkę porozmawialiśmy sobie o tym kopiowaniu taijutsu przez sharingana i doszliśmy do porozumienia, że owszem, jest jest możliwość skopiowania techniki taijutsu (lub buki) obcego stylu, ale polega to na skopiowaniu samego ruchu bez dodatkowej premii do statystyk. Przy spełnianiu wymogów techniki, tj. przy posiadaniu stylu na danym poziomie i statystyk, jeśli są jakieś wymagane, wtedy skopiowana technika zostanie wykonana z pełnym potencjałem, wraz z bonusami.
Dodam o tym info w jakiejś kolejnej notce w opisie klanu żeby nie było niejasności na przyszłość.

Ocir
Administrator

Wiek postaci: 0
GG: 401110
Multikonta: Ichirou

Postprzez Hiroki » 28 lip 2019, o 22:24

No i wszystkie moje wątpliwości zostały rozwiane - dziękuję.

Prowadzone misje:

Hiroki

Kabura na lewym udzie
Torba na biodrze
Plecak
Płaszcz
Rękawiczki
Komin na szyi
Multikonta:

Powrót do FAQ