Misje dokańczane a limit

Oto miejsce, w którym można pytać o wszystko, czego się nie wie w działaniu forum. Znajdziesz tutaj również samouczki pozwalające na lepszym opanowaniu niektórych cech naszego forum.

Misje dokańczane a limit

Postprzez Shikatsu » 4 cze 2019, o 14:09

Ja w sumie mam pytanie jeśli chodzi o graczy, którzy znikają z misji, a potem magicznie wracają, bo nie daje mi to spokoju dzisiaj.
Jeśli jest to gdzieś wyjaśnione, to bardzo przepraszam za zaśmiecanie tematu, ale nie przypominam sobie. (:

Powiedzmy hipotetycznie, że jest sytuacja, że prowadzę już 4 misje + mam jedną nieaktywną do dokończenia, bo jeden z moich graczy zniknął.
Misje, które dokańczam, nie liczą się w limit 4 misji, czyli możliwa jest sytuacja, gdy mam 4/4 + 1 i aktywnie wszystkie prowadzę.

I tu zaczynam się zastanawiać:

Powiedzmy, że gracz wraca, czyli mam teraz:
4/4 misje + 1 do dokończenia.

Potem załóżmy, że skończyłam jedną z misji.
Mam 3/4 misje + 1 do kończenia.

Gracz, któremu misję muszę dokończyć, wraca.

Czy w takiej sytuacji mam teraz:

a) 3/4 misje + 1 do dokończenia i mogę dobrać następną misję: czyli mam 4/4 + 1 do dokończenia, bo misja kończona nie wlicza się w limit?

b) mam 4/4 misje i nie wolno mi już dobierać, bo misja kończona wlicza się w limit?
猪 · 鹿 · 蝶
Obrazek
ph · bank · kp · głos

Shikatsu
Śmieszek

Wiek postaci: 19
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Taka se o, ciemne włosy, niebieskie oczy, kurtka na grzbiecie, znudzona mina.
Widoczny ekwipunek: Torba nad zadkiem. Dwie kabury na udach. Czarny płaszcz. Duży shuriken na grzbiecie. Złożony Fūma Shuriken przytwierdzony nad torbą.
Link do KP: viewtopic.php?p=85101#p85101
GG: 1756825
Multikonta: -

Re: Misje dokańczane a limit

Postprzez Yasuo » 4 cze 2019, o 21:20

Ja się nie znam, ale się wypowiem kappa.

A tak bardziej serio... wydaje mi się, że jeśli prowadziłabyś 4 misje i miała jedną do dokończenia, a później skończyłabyś jedną z obecnie prowadzonych misji i miałabyś 3 misje + jedną do dokończenia, to ciągle możesz dobrać kolejną misję.

Na chłopski rozum tak to by było. Nie pamiętam idei ograniczenia limitu misji do 4, ale załóżmy, że tą misję "do dokończenia" byś jednak skończyła, bo gracz by nie zniknął i potem wzięła sobie 4 inne misje. Łącznie przeprowadziłabyś 5 misji. Jeśli gracz zniknie, to administracja poleci Ci dokończyć misję jak on wróci i zwolni Ci slota. Czyli w takim wypadku także przeprowadziłabyś 5 misji.

Z matematycznego punktu widzenia, wychodzi więc na to samo. Misję "do dokończenia" to stare misje, które wzięłaś kiedyś tam. Po prostu odkładają się w czasie, ale nie powodują, że nagle prowadzisz więcej misji niż inny gracz i oszukujesz w ten sposób system.

Dlatego ja bym stawiał na wariant a) bo jest moim zdaniem bardziej sensowny niż b). Bardziej sensowny, bo bardziej sprawiedliwy. Dlaczego z winy gracza, który zniknął na 2 miesiące powiedzmy i potem wrócił do gry (i Ty musisz mu dokończyć misję), masz tracić jeden slot?

Taka jest moja opinia, ale poczekajmy na wypowiedź adminów/modów.
- Mowa
Kod: Zaznacz cały
[color=#00FFFF]- Mowa[/color]

"Myśli"
[color=#00FFFF][i]"Myśli"[/i][/color]

Prowadzone Misje: Kyasupa Nagai, Tsukune, Hotaka, Fumiko

Wzór Misji:
Spoiler: pokaż
[quote][center][i]Nick gracza[/i]
[b]Misja rangi Y
1/X
<Pora roku>, <Rok> roku[/b][/center]

[akap]Tu wstaw tekst...[/akap][/quote]

[center][i]Misja wykonana pomyślnie![/i]
[b]X PH, Y Ryo(, dodatkowe wynagrodzenie lub informacje - opcjonalnie)![/b][/center]

[center][i]Misja zakończona niepowodzeniem.[/i]
[b]Informacje.[/b][/center]

Yasuo

Wiek postaci: 20
Ranga: Samuraj
Widoczny ekwipunek: ---
- Wakizashi (znajdujące się w pochwie przy pasie po lewej stronie) - imię tego miecza to Nikushi ( ニキシー ) co oznacza "Rusałkę".
- 2 Bokkeny (znajdujące się w pochwach po prawej stronie pasa)
- Torba #1 (przypięta do pasa, w okolicach lewego pośladka).
- Worek Mikołaja (przewieszony przez ramię, znajdujący się na plecach).
- Zbroja (ubrana) - opis w KP. Wizualizacja Zbroi: https://i.pinimg.com/564x/5c/f8/84/5cf8 ... cb17a6.jpg
Link do KP: viewtopic.php?f=32&p=55892#p55892
GG: 4278470
Multikonta: Brak

Powrót do FAQ