Akaruidesu Yoake

W tym dziale lądują zaakceptowane karty postaci. Na ich podstawie można się upewnić wyglądu właściwie wykonanej KP, aby uniknąć późniejszych poprawek.

Akaruidesu Yoake

Postprzez Akaruidesu Yoake » 23 wrz 2019, o 21:53


DANE PERSONALNE


IMIĘ: Yoake
NAZWISKO: Akaruidesu
KLAN:
Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla wybranych osób.

PRZYNALEŻNOŚĆ: Klan Kaminari
WIEK [DATA URODZENIA]: 17 [372]
PŁEĆ: Shinobi
WZROST | WAGA: 161 cm | 55 kg
RANGA: Doko


APARYCJA


WYGLĄD: Świat shinobi rodzi wielu potężnych wojowników, którzy sami swoją budową ciała potrafią przerazić swego przeciwnika i zmusić go do poddania się. Yoake nie jest jednak jednym z nich. Chłopak wydaje się być niepozorny, niski i stosunkowo wątły. Mimo spokrewnienia z klanem Kaminari, jego skóra jest jasna, a natura tego świata obdarzyła go włosami koloru blond, które przyciemniają się przy końcówkach. Fryzura utrzymywana jest tak, by zakrywała uszy, a grzywka nie zasłaniała oczu, przy czym niektóre kosmyki opadają na kark. Wszystko jednak wskazuje, że wzorem, od którego dobierane były długości poszczególne kosmyków, była miska lub inne podobne naczynie. Chociaż faktycznie tak nie było, a nawet istnieje trochę nieregularności, to jednak wciąż można zauważyć pewne podobieństwo.
Niewielki wzrost i umięśnienie, jak na człowieka płci męskiej, może sprawić, że przeciwnicy go zlekceważą. Mimo okresu dojrzewania wyglądał jeszcze dość dziecinnie, ale nie znaczyło to przecież dla shinobi. Prawdziwa siła drzemie wewnątrz człowieka, a nie w długości ramion. Niektórzy wierzą jednak, że oczy to zwierciadło duszy, a złociste ślepia Yoake dają do zrozumienia, że jest zawzięty i nigdy się nie podda, że iskra potęgi, którą może z siebie wykrzesać pochodzi z jego duszy, a nie drobnego ciała.

UBIÓR: Strój noszony przez najmłodszego reprezentanta rodziny Akaruidesu jest dość prosty i przypominający w swym kroju mundur, który mogłyby nosić siły jakiegoś klanu lub organizacji. Szerokie nogawki zawężają się, by gładko opinać łydki. Góra spodni spięta zaś jest białym pasem. Górna część ubrania się wyróżnia trochę bardziej, gdyż cztery pozłacane guziki czasem odbiją światło i zwrócą na siebie uwagę. To jednak nie jedyny element będący dodatkiem do czerni ubioru. Mała kieszonka na lewej piersi i stojący kołnierz mają na sobie białe wykończenia, ale prawdziwy znak szczególny znajdował się na plecach. Chodzi o wyszyty na biało znak 雷 oznaczający błyskawicę, czy też nazwisko klanu Kaminari, który opiekował się młodzieńcem. Znak ten jest jednak raczej niewidoczny, gdyż na czarnym stroju Yoake nosi żółte haori w białe trójkąty.

ZNAKI SZCZEGÓLNE: Brak


OSOBOWOŚĆ


CHARAKTER: By wykuć dobry miecz, trzeba zmieszać rudę o różnych właściwościach. Ostrze stworzone ze spieczenia kruchego, lecz twardego materiału symbolizuje to, jak Yoake prze do przodu, na wprost przeciwnościom losu. Jego upór w dążeniu do celu pozwala mu rozciąć napotkane przeszkody. Nie jest jednak ograniczony tu do pojedynczej możliwości. Czasem zdarza się, że trzeba wycofać i uderzyć pod innym kątem. Chłopak widząc coś ponad jego siły nie ruszy natychmiast, by zginąć próbując, a pokieruje swe działania, by albo spróbować inną drogą, albo by wrócić później i dopiąć swego. Upór nie zawsze musi się wiązać z bezmyślnością, czego blondyn jest doskonałym przykładem.
Pod ostrzem jednak musi być warstwa, która jest trwalsza i wytrzymalsza niż samo ostrze. Ta część symbolizuje służbę, jaką pełni Yoake. Jest on poddanym klanowi, który się nim zaopiekował i wyszkolił. Młodzieniec jest jego ostrzem, ale to o nich rozbija się każde podjęte przez niego działanie. Nie jest wykluczone, że podporą może zostać coś innego, byle by mogło podtrzymać jego parcie naprzód. W końcu nawet jego własne ambicje mogą stać się tym, co utrzyma go w ryzach i pokieruje ostrzem, ale same ambicje go nie ochronią, potrzebuje też siły, która przyjmie wrogie ciosy.

Nie wszystko jednak polega na wytrwałości, uporze i oparciu. Prawdziwy rdzeń tej osobistości jest plastyczny. Możliwy do przekształcenia w zależności od sytuacji, ale ograniczony wciąż przez pozostałe cechy. Yoake trzyma się więc określonych ram, ale wciąż potrafi zmienić kierunek działań, ale mimo wszystko dąży naprzód. Jego wnętrze jednak często filozofuje, szczególnie nad popełnionymi czynami, co nie zmienia faktu, że jest w stanie wszystko sam sobie wytłumaczyć, wpływając na to, co będzie w stanie zrobić następnym razem.

NAWYKI: Trzymanie dłoni na rękojeści miecza

NINDO: Będę najtrwalszym mieczem ze wszystkich

HISTORIA: Dzieje wielu shinobich zaczyna się w ogniu straty. Nie inaczej było w rodzinie Yoake. Narodził się on w drobnej rodzinie Akaruidesu, która była daleką gałęzią rodu Kaminari. Żyli oni na niewielkich wzgórzach w granicach Antai, gdzie urodził się nasz bohater. Chociaż byli wyszkoleni, to oddaleni od tarczy jaką zapewniał klan czarnoskórych ze swej stolicy. Właśnie ten dystans przyczynił się do katastrofy, która spotkała w ich domu, bowiem zostali zaatakowani przez przypadkowych wyrzutków-degeneratów, którzy przeszukali ich gospodarstwo dla łupu. Nie byli na tyle sprytni, by przeszukać ukrytą piwniczkę, w której schował się kilkuletni chłopak. Nie pomogło nic, nie pomógł element Błyskawicy ani tajemniczy element Burzy używany przez panią Akaruidesu.
Sierota po zakończeniu burzy zobaczyła, że niektóre budynki płoną. To był ogień, który roztopił rudę, z której zbudowany był mały blondyn. Teraz musiał zostać uformowany. Ruszył w samotną podróż, szukając kogoś, kto pomoże mu i nauczy go żyć. Pięciolatek w samotnej podróży. Brudny, zmęczony, głodny. Trafiał do pomniejszych osad w Antai, gdzie próbowali go przyjąć, umyć i nakarmić. Nigdzie nie trwało to jednak długo, bo gdy tylko dowiedział, którą drogą trafić do stolicy prowincji, to uciekał z nowego domu i ruszał dalej. Ci dobrzy ludzie chronili go, próbowali się nim zająć, kując dobroć serca. Bał się jednak, że jeśli zostanie, to ta sama tragedia spotka jego dobroczyńców. Poza tym, nie liczyło się dla niego tylko przetrwanie. Poza rodzicami miał kogoś, kto mógł się nim zająć, wiedział też, gdzie powinien móc go znaleźć. Miał cel, który oświetlał jego drogę. Pierwszy cel w jego życiu, którym było odnalezienie dziadka mieszkającego w Raigeki. Musiał się nauczyć, jak chronić tych, którzy nie mogą.

Po prawie roku dotarł w końcu do serca Antai, czyli osady klanu Kaminari. Z pomocą władz odnalazł swego dziadka, Youtę, który piastował pozycję Kogo. Doświadczony shinobi, zaawansowany w użyciu miecza i elementów szkolił go, dając nową nadzieję na jego życie. Trening był ciężki, był jak potężne uderzenia, które kształtują wypalane żelazo w stal tworzącą miecz. Yoake wpajane były obyczaje, droga miecza, sztuki ninpou. Stawał się wojownikiem, a przez to, jak młodo zaczął – stał się ostrzem na usługach klanu. Zaadaptowane zdolności bojowe były nieocenionym skarbem. Klan przyjął odpowiedzialność za chłopaka i dał oparcie, którego potrzebował, szczególnie w postaci starego Youty. Dzięki temu mógł wytrwać w ciężkim treningu. Ale w głębi duszy ciągle był sobą. Tyle razy uciekał z przybranych domów, tyle naszedł się przez rok po stracie rodziców, że nic, co udało się narzucić na chłopaka, nie było w stanie złamać jego ducha.

Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla wybranych osób.WIEDZA


Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla wybranych osób.ZDOLNOŚCI


Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla wybranych osób.EKWIPUNEK


PRZEDMIOTY PRZY SOBIE (WIDOCZNE): Kabura na broń na obu udach, Torba nad lewą nogą, Wakizashi przy prawym boku, Katana przy lewym boku

Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla wybranych osób.ROZLICZENIA


PIENIĄDZE: viewtopic.php?f=101&t=7709
PH: viewtopic.php?f=34&t=7708
MISJE:
Linki do rozliczeń:

    D -
    C - 5/5
    B -
    A -
    S -

PREZENT OD ADMINISTRACJI:
Pośmiertna z viewtopic.php?f=32&t=6012
Ostatnio edytowano 29 sie 2020, o 17:41 przez Akaruidesu Yoake, łącznie edytowano 17 razy
Do hidów polecam używania mojego ID: 2457
Avatar użytkownika

Akaruidesu Yoake
Strateg
 
Posty: 538
Dołączył(a): 23 wrz 2019, o 20:00
Wiek postaci: 16
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Niski, blond włosy z ciemniejszymi końcówkami, młodo wyglądająca twarz. Czarne ubranie z długimi rękawami i stojącym kołnierzem, na to żółte haori w białe trójkąty.
Widoczny ekwipunek: Kabura na broń na obu udach. Torba nad lewą nogą. Wakizashi przy pasie po prawej stronie, katana po prawej.
Link do KP: viewtopic.php?f=32&t=7711

Re: Akaruidesu Yoake

Postprzez Ocir » 24 wrz 2019, o 17:18

Akcept.
Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla wybranych osób.
Avatar użytkownika

Ocir
Administrator
 
Posty: 3464
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 00:33
Wiek postaci: 0
GG/Discord: Ichi#9163
Multikonta: Ichirou


Powrót do Zaakceptowane karty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości