Infobrokerzy

Infobrokerzy

Postprzez Exodia » 8 lis 2017, o 22:28

Info Brokerzy
Są to osoby które zajmują się sprzedażą i kupnem informacji wszelkiego rodzaju. Od pozornie błahych do takich o strategicznym znaczeniu. Powiązani z tajemniczymi organizacjami mają zaplecze zaufanych ludzi, których zadaniem jest zbieranie owych informacji i ich weryfikacja. Z uwagi na szerokie znajomości i układy, z takich ludzi lepiej nie robić sobie wrogów. Nawet organizacje o wątpliwej moralności respektują ich przynależność korzystając z ich usług i nie psując relacji z ich "plecami". Usługi te są drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić, samo zdobycie informacji o ich działalności i lokalizacji jest problematyczne, ale wiedza, którą można dzięki nim pozyskać, jest zdecydowanie warta włożonych kosztów i wysiłków.

  Mechanika info brokerów:

 • Są to jednostki u których gracze mogą nabyć informacje odnośnie konkretnych osób, technik, zjawisk czy też organizacji.
 • Żeby dowiedzieć się o lokalizacji takiego kogoś, należy odbyć misję B w którym prowadzący (w ramach nagrody bądź przez wyciągnięcie informacji z przeciwnika) poda nam miejsce urzędowania kogoś takiego. "Przypadkowe" trafienie do tematu z brokerem będzie karane.
 • Korzystając z usług kogoś takiego należy przede wszystkim zaopatrzyć się w duże ilości pieniędzy - tym więcej, im bardziej trudna w zdobyciu była informacja. Nie ma cennika, nie ma przelicznika. Każdy przypadek jest indywidualny (-25% w przypadku sprzedaży członkowi organizacji).
 • Broker może odmówić świadczenia usług powołując się na klauzulę sumienia, bezpieczeństwa osobistego i interesów organizacji.
 • Nikt nie jest wszechmogący - czasem potrzeba będzie czasu na zdobycie informacji. W takim wypadku gracz może odmówić albo też zapłacić i poczekać na fabule na wyniki (2 tygodnie czasu rzeczywistego).
 • Czasem wymagane będzie podanie konkretnych informacji o celu, jeśli nie jest szeroko rozpoznawalny. Miejsce zamieszkania, nawyki, ostatnia znana lokalizacja, itd. Wszystko co mogłoby pomóc w zlokalizowaniu delikwenta.
 • Istnieje też opcja sprzedawania brokerowi informacji o graczach i ich umiejętnościach. Trzeba być jednak odpowiednio postawionym członkiem Kruków, żeby gracz jako źródło był wiarygodny.
 • Brokerzy rezydują jedynie w miastach kupieckich i są pod stałą protekcją Kruków. Wejście w konflikt z nimi może zaowocować przykrościami dla postaci.
 • Prowadzenie infobrokerów jest domeną wyłącznie członków Moderacji/Administracji i upoważnionych przez nich osób,
  nie mogą być też wykorzystywane do misji bądź pojawiać się w nich bez wcześniejszego kontaktu z Administratorem Fabularnym.
Administrator Fabularny
W razie jakichkolwiek pytań czy spraw, pisać na gg/PW. Chętnie pomogę : )
Avatar użytkownika

Exodia
Administrator
 
Posty: 1710
Dołączył(a): 8 gru 2015, o 15:36
Wiek postaci: 0
Ranga: Admin Fabularny
GG: 45935453
Multikonta: Murai

Powrót do Mechanika rozgrywki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości