Technika Atutowa

Technika Atutowa

Postprzez Defrevin » 18 sie 2016, o 19:13

Czym jest Technika Atutowa (TA)?
Jest to technika, w której korzystaniu specjalizuje się dany Shinobi i tym samym staje się w jego rękach jeszcze większym zagrożeniem niż zazwyczaj. W starciu z innym użytkownikiem tej techniki oczywistym jest przewaga wojownika, który wykształcił z niej Technikę Atutową. Jest ona znacznie silniejsza od swojego pierwowzoru, niekiedy zyskując nowe, niedostępne normalnie właściwości i cechy. Przekłada się to bezpośrednio na potencjał w boju, ale opanowanie Techniki Atutowej nie jest proste. Wiąże się z tym ogromna ilość pracy, lata morderczych treningów i praktyk, mistrzowskie opanowanie danego rodzaju technik, a także naturalne predyspozycje. Efekty jednak są warte wyrzeczeń i trudności. Może być to cokolwiek - kula ognia trzykrotnie większa od zwyczajnej, technika medyczna potrafiąca leczyć przypadki normalnie nieuleczalne, sekwencja uderzeń wykonywana z nadnaturalną prędkością, itd. Wszytko zależy od typu technik, w jakim wyspecjalizowała się dana osoba, a także od indywidualnych zachcianek.


Mechanika Technik Atutowych

 • Technika Atutowa jest unikalną mechaniką polegającą na wybraniu przez gracza techniki i stworzeniu jej silniejszej wersji na specjalnych zasadach, która następnie podlega ocenie i modyfikacjom przez Administrację/Modów WT.
 • Technika ulepszana może być z dowolnej dziedziny dostępnej na forum (poza klanowymi od rangi B wzwyż), musi jednak znajdować się w spisie technik ogólnodostępnych. Nie może być tez Zakazana.
 • Zaakceptowana Technika Atutowa zastępuje swój pierwowzór, który staje się niedostępny dla posiadającego TA.
 • Dodatkowe właściwości i wzrost siły mogą być powiązane z innymi dziedzinami/klanem/UW, a także z zwiększoną rangą i kosztami. W krytycznych przypadkach siła techniki może odbijać się negatywnie na samym wykonującym.
 • Jeden gracz może posiadać maksymalnie 2 Techniki Atutowe (3 w wypadku UW Geniusz).
 • Nie mogą istnieć dwie identyczne Atutowe Techniki, nie da się ich także nauczyć innego Shinobi. To bonus tylko i wyłącznie dla jednej postaci.


Wymagania i proces zdobywania

 • Być aktywnym użytkownikiem z półrocznym stażem.
 • Posiadać rangę S w wybranej dziedzinie.
 • Posiadać postać z pulą 2000 PH (3500 PH w przypadku drugiej TA).
 • Odpowiednia prośba do Administacji, a w niej fabularne uzasadnienie “pierwszeństwa” danej dziedziny nad inną - dlaczego akurat technika w tej dziedzinie powinna być Atutową. Miłym byłoby, gdyby dziedzina/technika ta była najczęściej wykorzystywaną.
 • Po otrzymaniu zgody umieścić w dziale WT post z Techniką Atutową według szablonu (wstawionego na samym dole).
 • Po uzgodnieniu rodzaju wzmocnienia z Administracją i Moderatorami działu należy odbyć trening trwający 48h długości 30 linijek tekstu, który podlega sprawdzeniu przez Administratora.
 • Gratuluję! Posiadasz swoją własną Atutową Technikę!


Spoiler: pokaż
Kod: Zaznacz cały
[tab=jutsu][center][img]Obrazek[/img][/center]
    [tname=Pierwowzór][/tname]
    [tname=Dziedzina][/tname]
    [tname=Ranga][/tname]
    [tname=Pieczęci][/tname]
    [tname=Zasięg][/tname]
    [tname=Koszt][/tname]
    [topis=Opis Techniki][/topis]
    [topis=Link do tematu postaci][url=-]KLIK![/url][/topis][/tab]
Jeśli masz ważną sprawę, pytanie lub potrzebujesz pomocy związanej z funkcjonowaniem forum, proszę wyślij do mnie prywatną wiadomość. Z chęcią zapoznam się ze sprawą i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika

Defrevin
Założyciel Forum
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 22:31
Wiek postaci: 0
GG: 0
Multikonta: Kenshi

Powrót do Mechanika rozgrywki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość