Kontrola Chakry

Kontrola Chakry

Postprzez Defrevin » 9 kwi 2015, o 22:10

Obrazek

Chakra i jej kontrolowanie
Kontrola Chakry jest niezwykle ważnym atrybutem dla Shinobiego, ponieważ odpowiada za zdolność do skutecznego korzystania z arsenału technik jakie Ninja posiada. Co więcej, zdolność kontrolowania własnej chakry, wpływa na zdolność opanowywania poszczególnych dziedzin Ninpou. Co to oznacza? W praktyce to, że jeżeli wojownik nie będzie rozwijał zdolności do odpowiedniego kontrolowania własnej chakry, w dłuższej perspektywie nie będzie w stanie dalej się rozwijać. Oczywiście, będzie w stanie dalej wzmacniać swoje ciało i ducha, ale nie będzie to szło w parze, ze zdolnością do korzystania z coraz potężniejszych technik. Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, i tak jak rybie woda jest niezbędna do życia, tak aby osiągnąć poziom mistrzostwa w Ninpou tak wymagane jest poświęcenie w nauce kontrolowania własnej energii.

Lepsza Kontrola Chakry oznacza lepsze wyodrębnianie energii z ciała jak i umysłu, a następnie efektywniejsze jej formułowanie poprzez odpowiednie pieczęcie, które ułatwiają krystalizowanie tworów Ninja w postaci Jutsu. Tworzenie technik w zależności od rangi jak i dziedziny Ninpou wymaga innego poboru chakry, jednak lepsze panowanie nad własnymi zasobami (a więc wyższa ranga Kontroli Chakry) sprawia, że użytkownik efektywniej tworzy Jutsu, które wymagają od niego znacznie mniejszych pokładów chakry.

  • KC S: +10 konsekwencji
  • KC S+: +20 konsekwencji (nie sumują się)

Wpływ Kontroli Chakry na opanowywanie dziedzin Ninpou
Niektóre dziedziny Ninpou, wymagają od innych znacznie lepszego panowania nad własną chakrą. Wynika to z faktu, iż zbyt gwałtownie zebrana i wykorzystana chakra, może wywołać nieposzlakowane szkody. Przykładem są choćby techniki Iryōjutsu, które wymagają od medyków, ogromnego skupienia i praktyki, aby wykorzystywana przez nich chakra, przez dłuższy okres czasu, znajdowała się pod idealną, równomierną kontrolą.

    Iryōjutsu - nauka technik możliwa dopiero od Kontroli Chakry na poziomie C
    Fūinjutsu - nauka technik od rangi B wymaga Kontroli Chakry na poziomie D
    Ninjutsu, Genjutsu - nauka technik od rangi A wymaga Kontroli Chakry na poziomie C
    Żywiołowe, Klanowe - nauka technik rangi S wymaga Kontroli Chakry na poziomie C
Powyższe zależności zostały już ujęte w kosztach technik. Przykładowo, może być tak, że opanowanie jakieś techniki wymaga posiadanie minimalnej kontroli chakry już na wyższym poziomie od rangi E

Rozwój Kontroli Chakry

Obrazek
Jeśli masz ważną sprawę, pytanie lub potrzebujesz pomocy związanej z funkcjonowaniem forum, proszę wyślij do mnie prywatną wiadomość. Z chęcią zapoznam się ze sprawą i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika

Defrevin
Założyciel Forum
 
Posty: 1944
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 22:31
Wiek postaci: 0
GG: 0
Multikonta: Kenshi

Powrót do Mechanika rozgrywki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość