Progi Atrybutów

Progi Atrybutów

Postprzez Defrevin » 1 kwi 2015, o 20:32

Koszta Atrybutów
Ukazany koszt PH tyczy się 1 punktu atrybutu!

ObrazekOpis Statystyki Wytrzymałość odpowiada za kondycję fizyczną i możliwości przyjmowania obrażeń. Wysoka Wytrzymałość pozwala walczyć w stanie w którym normalny człowiek zwijałby się na ziemi z bólu. Od tej statystyki zależy też kondycja - im wyższy próg, tym dłużej wojownik może walczyć bez odczucia zmęczenia. Dodatkowo osoba z wysoką Wytrzymałością szybciej wraca do zdrowia podczas pobytu w szpitalu. Co słabsze trucizny mogą mieć osłabione działanie, zaaplikowane do silnego i zahartowanego organizmu. Statystyka ta jest niezbędna przy wysokich wartościach Siły bądź Szybkości. Dodatkowo wytrzymalsze ciało zapewnia większe pokłady chakry - zasoby zwiększają się o 1% za każde kolejne 10 punktów (liczy się tylko podstawowa wytrzymałość postaci, nie wliczają się w to wszelakie bonusy za AnK, Bijuu, SM, itd.)

1-40 (BARDZO SŁABA) Ktoś taki jest najprzeciętniejszy na świecie. Nie rozpłacze się po jednym uderzeniu i nie popuści w spodnie, ale w zasadzie tylko to. Jego możliwości przyjmowania obrażeń są takie same jak każdego normalnego człowieka, dodatkowo takiego bez muskułów. Kondycja również stoi na przeciętnym poziomie. Właściwie osoba na tym progu nie wyróżnia się niczym szczególnym.

41-80 (SŁABA) Tutaj następuje niewielka poprawa względem poprzedniego progu. Osobnik wyrobił sobie kondycję nieco przekraczającą możliwości typowych Januszy, może biegać dłużej. Limit eksploatowania swojego organizmu jest nieco przesunięty, ale nadal nie jest to nic imponującego. Trochę lepsza wersja Bardzo Słabego. Nadal żaden powód do zachwytu.

81-120 (MIERNA) Tutaj robi się interesująco. Ten próg oznacza, że wojownik zahartował swoje ciało wystarczająco, by zmniejszyć ilość zmęczenia powodowanego przez różnorakie prace fizyczne. Może biegać znacznie dłużej od przeciętniaków i wystawiać swoje ciało na większy wysiłek, a bodźce związane z obrażeniami są przytłumione. Mniejsze skaleczenia i zranienia nie robią na nim większego wrażenia. O ile pierwszy próg można było porównać do lichej deski, to ten jest niczym solidny pień. Osobnik szybciej powraca do pełni sił po potyczce, a jego możliwości w trenowaniu swojego ciała są imponujące.

121-160 (PRZECIĘTNA) Kolejna poprawa praktycznie każdego aspektu związanego z tą statystyką. Osoba na progu Przeciętnym staje się prawdziwym długodystansowcem - 5km umiarkowanym tempem nie zrobi żadnego wrażenia. Ciało zahartowane po wielu bojach i treningach, praktycznie nie bierze pod uwagę pomniejszych złamań i pozornie poważnych ran. Wszelkie świństwa dostające się do organizmu mają na niego mniejszy wpływ, ciało jest w stanie wytrzymywać różnorakie anomalie wewnątrz. Możliwości treningowe rosną jak szalone - wojownik może ćwiczyć bez przerwy wiele godzin, może nawet cały dzień.

161-200 (PONADPRZECIĘTNA) Jak sama nazwa wskazuje, tutaj widać dobitnie różnicę pomiędzy nami, a przeciętnym człowiekiem. Próg umożliwia intensywne, długotrwałe treningi bez chwili wytchnienia. Nawet poruszanie się z ogromnymi prędkościami nie robi na nas żadnego wrażenia. Długie maratony są naszą codziennością. Ciało wytrzymuje obrażenia poważne, a po potyczce pomoc medyczna może nadejść ze znacznym opóźnieniem. Same plusy, ale może być jeszcze lepiej.

200-240 (WIELKA) Człowiek-skała, taki przydomek nadali temu Shinobi jego oponenci. Nie są w ciemię bici i widzą, że ten osobnik jest na innym poziomie od reszty plebsu. Mogą uderzać i uderzać, ale bez rezultatu. Taki osobnik prawie zapomniał, czym jest zmęczenie. Jego ciało może pracować na najwyższych obrotach przez długi czas. Obrażenia, nawet bardzo poważne, są ignorowane bądź odczuwane znacznie mniej. Złamanie komuś takiemu kości graniczy z cudem. Przed takim kimś ciężko uciec. Kiedy inni się męczą i mają mroczki przed oczyma, to ten osobnik ledwie się poci. To zupełnie inna liga.

241+ (MONSTRUALNA) Kim jest ten człowiek? To żelazny posąg nie do ruszenia. Zwykli ludzie prędzej umrą ze starości, niż doprowadzą jego organizm na skraj. Bez odpowiedniej strategii walka może trwać wieki. Taki ktoś nigdy nie krzyknie z bólu, nigdy nie będzie błagał o zaprzestanie tortur. Ten człowiek mógłby nawet przebiec kontynent, o ile wystarczająco by się uparł. Prawie nigdy nie widać, żeby taki człowiek się zmęczył. Prawie. Taki ktoś nawet nie przypomina człowieka. Wojownik może chodzić po ścieżce z klocków LEGO i ani razu nie jęknąć z bólu.Opis Statystyki Siła jest statystyką ważną dla osób walczących wręcz. Odpowiada za krzepę fizyczną postaci, odwzorowywaną w muskulaturze. Im więcej siły, tym uderzenie będzie bardziej dotkliwe, broń po uderzeniu wbije się głębiej w ciało przeciwnika co przekłada się na większe obrażenia. Wysoka Siła gwarantuje możliwość przemieszczania obiektów o ogromnej masie. Niektóre bronie są na tyle ciężkie, że korzystanie z ich wymaga określonej tężyzny fizycznej.
Uwaga: Wytrzymałość powinna stanowić przynajmniej połowę wartości Siły. W przeciwnym razie organizm może nie wytrzymać siły uderzenia, które wykona Shinobi. Im większa różnica tym poważniejsze skutki.

1-40 (BARDZO SŁABY) Osoba z siłą a tym poziomie nie wyróżnia się niczym szczególnym od innych przeciętniaków. Takowy ninja jest w stanie dzierżyć większość przedmiotów, czy to lekkich, czy nawet ciężkich. Jednak jak możecie się domyślić, nie będzie potrafił w pełni wykorzystać potencjału takowych broni, gdyż po prostu jest na to zbyt słaby i jego ciosy nie będą zbyt płynne czy szybkie.

41-80 (SŁABY) Ninja na takim poziomie jest już lekko silniejszy niż zwykły człowiek. Jego siła pozwala na lepsze władanie ciężkimi broniami, lecz nadal będzie on ociężały i wprawny wojownik spokojnie będzie w stanie uniknąć wyprowadzanych zamachów. Siłę takowego osobnika można przyrównać do starcia dziecka z nastolatkiem. Niby to widoczna różnica, aczkolwiek ani ten ani ten nie są zbyt mocarni. Uderzenie pięścią takiej osoby nie powala, jednak da się ją odczuć.

81-120 (MIERNY) Poziom Mierny? Nie dajcie się zwieść nazwie. Cios takiego shinobi czy kunoichi, szczególnie kiedy trafi w brzuch czy twarz, już będzie dotkliwy. Takowe uderzenie może pozbawić tchu na dość spory czas, a wymierzone idealnie może nawet spowodować, że przeciwnik zemdleje. Nie lekceważcie więc takiego osobnika, gdyż może to się okazać zgubne. Ninja na tym poziomie jest w stanie unieść ciężar równy masie jego ciała, chociaż wiadomo jak to wygląda, jedni są lżejsi, drudzy ciężsi.

121-160 (PRZECIĘTNY) O, przeciętniak! To jest dopiero gościu. Osoba na tym progu może już spokojnie walczyć broniami większego kalibru bez większego wysiłku. Jego ciosy będą płynne i niczym nie spowalniane. Brzmi nieźle, co nie? Ale to nie wszystko. Przy odrobinie szczęścia, jeżeli dobrze trafi, może nawet połamać kończynę, a ślady po ich uderzeniu zostawiają na przeciwniku spore siniaki.

161-200 (PONADPRZECIĘTNY) Pamiętacie co potrafi zrobić osoba o poziomie Przeciętnym? No, więc to jest taka trochę podrasowana wersja wyżej wymienionej osoby. Cięższe bronie powoli stają się dla ninja lekkie. Ciężar jaki potrafi podnieść to prawie dwukrotna masa jego ciała! Uwierzycie w to? To dopiero siłacz. Spotykając osobę tak wyćwiczoną trzeba uważać aby nas nie sięgnęła, gdyż jego uderzenia... BOLĄ. Jeśli ktoś powie że taki cios go nie zabolał, to na pewno kłamie. Przy okazji skręcając się z bólu bądź zastanawiając się nad koniecznością odwiedzenia medyka.

200-240 (WIELKI) Co może powiedzieć określenie: "siła na poziomie wielkim"? Nic innego niż to, że cios takiej osoby bez problemu może złamać kości w organizmie. Jedyne czego taki wojownik potrzebuje do siania śmierci, to kastety. Gołą dłonią potrafi przebić słabsze i cieńsze ściany. Pancerz noszony przej jego oponenta, będzie wyginany przez samo uderzenie. Bronie ciężkiego kalibru są dość lekkie i nie krępują żadnych ruchów. Ciężar jaki potrafi unieść... Cholerka! Czterokrotność masy przeciętego mężczyzny (około 350 kilogramów!) Straszny przeciwnik, trzymać się na odległość możliwie ogromną.

241+ (MONSTRUALNY) Poziom Monstrualny... Dokładnie tak jak myślicie. Tylko prawdziwe bestie potrafią dysponować taką potęgą. Ciężka broń? Nie dla niego! To jak zwykła, plastikowa zabawka dzierżona w jego dłoniach. Ściana? Gdzie? Jednym kopniakiem czy uderzeniem wali przed sobą te betonowe bloki. Masz pancerz? Byłoby szkoda, gdyby ktoś go zniszczył jednym ciosem. Żadne łańcuchy nie będą dla Ciebie przeszkodą, niszczysz je jakby były z papieru. Jesteś totalnym monstrum niczym Hulk. Jesteś w stanie podnieść praktycznie wszystko, co istnieje.Opis Statystyki Szybkość wspomaga poruszanie się i refleks wojownika. Im wyższa wartość statystyki, tym więcej ataków może wyprowadzić wojownik w określonym przedziale czasowym. Będą one znacznie trudniejsze do zablokowania, jeśli przeciwnik nie jest równie szybki co atakujący. Wysoki próg tej statystyki pozwala na szybsze poruszanie się po polu bitwy. Przeciwnicy nieprzyzwyczajeni do tak wysokiej Szybkości będą mieć problemy z oceną sytuacji. Od Szybkości zależy również refleks, jednak w stopniu stosunkowo niewielkim. Lepsze efekty uzyskać można rozwijając Percepcję.
Uwaga: Wytrzymałość powinna stanowić przynajmniej połowę wartości Szybkości.W przeciwnym razie organizm nie będzie w stanie wytrzymać osiąganych prędkości, co doprowadzi do błyskawicznego wycieńczenia. Tym szybszego, im większa jest różnica pomiędzy tymi dwoma statystykami.

Ograniczenia Szybkość postaci nieprzynależącej do klanu Hoshigaki znajdującej się pod wodą lub w innej cieczy o podobnej gęstości, ograniczona jest do 0,7x przysługującej jej normalnie szybkości - w stosunku do 1,2x szybkości członku szczepu Hoshigaki. Stworzenia wodne poruszają się z normalną szybkością (1,0x)

1-40 (BARDZO SŁABA) Pierwszy i najbardziej podstawowy poziom szybkości. Osiągnięcie tego progu nie jest niczym specjalnym. Shinobi na tym stopniu jest ledwo szybszy od "zwykłych" ludzi. Nic wielkiego, aczkolwiek widać różnicę. Można powiedzieć, że jest trochę szybszy od przeciętnego sprintera.

41-80 (SŁABA) Osoba na tym poziomie ma nieznacznie polepszony refleks i jest nieco szybsza niż zwykli ludzie, którzy nie przechodzili różnorakich treningów ninja. Poziom ten nie jest niczym wygórowanym, gdyż wciąż jest to praktycznie podstawowe wyszkolenie. Na jednak niezbyt wymagających misjach może okazać się w sam raz.

81-120 (MIERNA) Tutaj mamy już do czynienia z lepszym osobnikiem. Poświęcając sporo czasu na treningi, które wchodziły w aspekt szybkości, można osiągnąć ten poziom. Tutaj widać gołym okiem różnicę między osobą Ninja a zwykłym człowiekiem. Ktoś taki jest już dość szybki i ma jakiśtam refleks, ten aspekt może realnie wpłynąć faktycznie na walkę.

121-160 (PRZECIĘTNA) Ten poziom szybkości jest już faktycznie widoczny podczas walki, a raczej szczególnie jej. Pokonywanie średnich odległości jest dla użytkownika niczym wielkim. Refleks takiego kogoś jest już czymś poważnym i nie można sobie z niego żartować. Można powiedzieć że jest to typowy, wykwalifikowany Ninja.

161-200 (PONADPRZECIĘTNA) Ponadprzeciętny hmm... Ogólnie to mało co różni się od wcześniejszego przedziału. Jest to nieco usprawniona forma Przeciętnego Ninja. Jednak lepiej nie lekceważyć tego osobnika. Jeśli się to zrobi, może on nieźle zaskoczyć swojego oponenta. Jest to jeden z ostatnich poziomów szybkości. Lepiej jest więc uważać na takiego kogoś, zanim się spostrzeżemy możemy zostać pocięci zanim to zauważymy.

200-240 (WIELKA) Tutaj mamy do czynienia z kimś o wręcz niespotykanej szybkości. Ciężko jest walczyć z kimś, kto osiągnął ten poziom, jeżeli sami nie jesteśmy tak dobrze wyszkoleni. Dla kogoś, kto nie jest wystarczający mocny, przeciwnik na tym poziomie praktycznie pojawia się z jednego miejsca w drugie w ułamkach sekund. Nawet średniej długości dystanse nie są problemem dla takiego ninja, pokonuje je z łatwością w krótkim czasie. Na tym poziomie można mówić o byciu maestro szybkości.

241+ (MONSTRUALNA) Ten poziom jest już ostatni. Jak sama nazwa mówi, osoba, która osiągnęła taki poziom, jest niedoścignioną bestią szybkości. Jego refleks jest wystarczający do ogarnięcia swoich ruchów, a szybkość dorównuje błyskawicy. Tak, błyskawicy. Dla niewprawionych shinobi, ba, nawet dla tych, ponadprzeciętnych szybkością, ruchy takiej osoby są jak teleportacja. Ciężko jest z takim osobnikiem walczyć. Struś Pędziwiatr na sterydach.Opis Statystyki Percepcja odpowiada za spostrzegawczość i łapanie bodźców z otoczenia, co przekłada się na skrócony czas reakcji. Jest to główna metoda na poprawienie tych czynników, Szybkość zapewnia je tylko w stopniu niewielkim. Wysoka Percepcja wzmacnia nasze zmysły i pozwala na lepszą kontrolę obszaru wokoło nas. Mimo że szybko przetwarzamy informacje o otoczeniu i zauważamy zagrożenie, bez odpowiedniej Szybkości nie będzie można zareagować - ciało nie idzie w parze z umysłem. Wysoka Szybkość i Percepcja pozwalają na kontrolę otoczenia i błyskawiczną reakcję na wszelkie niebezpieczeństwa. Jeśli posiadana percepcja jest mniejsza od połowy szybkości postaci, wówczas mogą wystąpić problemy z kontrolą otoczenia i np. omijaniem przeszkód przez shinobi poruszającego się z maksymalną prędkością.

Powidok Zjawisko występujące, gdy obiekt porusza się za szybko dla naszych oczu. Podstawowym warunkiem jest jego szybkość na poziomie minimum WIELKIM (201-240). Drugi czynnik konieczny do wystąpienia "efektu" to percepcja obserwatora niższa od połowy szybkości obiektu poruszającego się z ogromną szybkością. Wtedy to mamy do czynienia z powidokiem objawiającym się "teleportacją" czegoś w drugie miejsce pozostawiającą za sobą coś w rodzaju złudzenia optycznego stania w miejscu, bądź przebywania w kilku jednocześnie.

1-40 (BARDZO SŁABA) Pierwszy poziom percepcji. Wpływa tylko nieznacznie na to, jak szybko łapiemy bodźce z otoczenia i jak prędko będziemy mogli zareagować. Jest to jednakże najniższy poziom, więc cudów spodziewać się nie można.

41-80 (SŁABA) Drugi w kolejności poziom percepcji, jest to nieznacznie lepsza wersja podstawy. Trochę lepiej postrzegamy otoczenie i jesteśmy w stanie trochę szybciej zareagować. Nic więcej się o tym nie da powiedzieć.

81-120 (MIERNA) W tym momencie można już mówić o dobrym ogarnięciu. Percepcja kogoś takiego, jest już dość dobra i większość bodźców, które pojawiają się w otoczeniu takiego osobnika, wyłapywana jest bez większych problemów. Słuch jest już bardziej wyczulony niż u zwykłego człowieka. Oczywiście nie jest to tak super słuch, że usłyszy najcichszy szelest.

121-160 (PRZECIĘTNA) Tutaj jest już lepszy poziom percepcji. Jest to dużo większa przepaść między Ninja a zwykłym człowiekiem. Taka osoba usłyszy więcej niż przeciętny mieszkaniec wioski, przewyższa jego naturalne zdolności kilkukrotnie. Praktycznie wszystkie bodźce i dźwięki w okolicy do dwudziestu metrów (nawet te ciche), wyłapie bez problemów, pod warunkiem że się skupi i nic nie będzie mu w tym przeszkadzać. Wpływa to też na refleks wojownika, bo im lepiej postrzega otoczenie, tym lepiej może się przygotować na atak.

161-200 (PONADPRZECIĘTNA) Tutaj sprawa ma się tak, iż jest to tylko lepszy poziom niż przed chwilą. Zmienia się tylko to, że może wyłapywać dźwięki z okolicy 25 metrów i mniej przeszkadzają wszelakie inne dźwięki, jeśli chce się skupić na tym konkretnym. Walka z przytłumionym zmysłem wzroku staje się znacznie prostsza.

200-240 (WIELKA)W końcu mamy do czynienia z prawdziwym wirtuozem. Taka osoba praktycznie bez żadnego problemu wyłapie wszystkie, nawet najmniejsze szczegóły z otoczenia, które są dla osobnika aktualnie ważne. Nie musi się szczególnie wysilać, żeby wyłapywać nawet najcichsze dźwięki z okolicy do 35 metrów. Jest to więc silny sam w sobie sensor, którego powinno się wystrzegać.

241+ (MONSTRUALNA) Najwyższy i najbardziej przerażający poziom wyszkolenia swej percepcji, jaki tylko może być. Takiej osoby nie zaskoczy praktycznie nic. Chyba, że ktoś zrobi niezły podstęp, żeby podejść owego wojownika. Nie musi się w ogóle wysilać żeby wyłapać dźwięki, które tylko mu się żywnie podobają w otoczenie do 50 metrów, na dodatek potrafi wyodrębniać poszczególne dźwięki, żeby słyszeć tylko je. Bodźce które wyłapuje, dochodzą do jego mózgu w ułamkach sekundy, dzięki czemu możliwości jego refleksu strasznie się polepszają. Super w połączeniu z wysokim poziomem szybkości.Opis Statystyki Psychika jest główną statystyką rozwijaną przez osoby korzystające z Genjutsu. Im wyższy próg, tym iluzje zyskują na sile i trwałości. Im większa różnica pomiędzy Psychiką rzucającego a Konsekwencją ofiary, tym mniejsze szanse ma ten drugi na wydostania się z niej. Niekiedy nawet silny ból nie wystarcza. Psychika jest niezbędna w celu prawidłowego kontrolowania przebiegu walki za pomocą Genjutsu. Skuteczność umiejętności niektórych klanów (np. Yamanaka) są powiązane z tą statystyką.

1-40 (BARDZO SŁABY) Osoba na bardzo słabym poziomie w Psychice nie odznacza się szczególnymi umiejętnościami w sztuce iluzji. Potrafi stworzyć prostsze Genjutsu, które stoją na słabym poziomie i dość łatwo jest się przed nimi obronić, rozpoznać je oraz rozproszyć. Techniki wyższego poziomu wykonane na takim poziomie wychodzą marnie co ułatwia przeciwnikowi rozpoznanie Genjutsu.

41-80 (SŁABY) Poziom słaby. Może i nie brzmi to wspaniale, ale jest to znak że jesteśmy już nieco lepsi! Techniki Genjutsu używane przez nas stają się nieco solidniejsze i trudniejsze do wykrycia. Wciąż nie jest to poziom zadowalający, lecz jesteśmy na dobrej drodze, aby stać się znacznie lepszym.

81-120 (MIERNY) Siła tworzonych przez nas technik Genjutsu stoi na nieco wyższym poziomie i wyzwolenie się z naszych iluzji robi się już bardziej problematyczne. Dużo trudniej jest przeciwnikowi rozpoznać co jest iluzją, a co nie, a także ma znacznie większe problemy z jej rozproszeniem.

121-160 (PRZECIĘTNY) Dochodzimy do przeciętnego poziomu, który już jest znacznym wyznacznikiem siły psychicznej użytkownika. Osoby na tym poziomie dobrze władają sztuką iluzji, ich techniki jest trudno przejrzeć i tym samym rozproszyć co tworzy z nich wyjątkowo kłopotliwych przeciwników. Użytkownik potrafi zapoczątkowywać skomplikowane głębie iluzji wraz z ich kolejnymi poziomami.

161-200 (PONADPRZECIĘTNY) Ponadprzeciętne zdolności w sztuce Genjutsu to już wyższa szkoła jazdy. Struktura naszych Genjutsu robi się już na tyle skomplikowana, że przebicie się przez nie staje się już nie lada wyzwaniem - a one same stają się bardzo problematyczne dla oponentów. Jedynie osoby z wysoką Konsekwencją mogą próbować bronić swoje umysły przed tą wyrafinowaną sztuką.

200-240 (WIELKI) Niemal mistrzowski poziom psychiki. Nasze Genjutsu staje się na tyle silne i łatwe w używaniu, że złapanie kogoś w sidła pułapek iluzji staje się czymś dziecinnie prostym. Tworzymy zmyślne iluzje, które stwarzają naszym oponentom nie lada problem, a gdy jakimś cudem uda im się z naszej pułapki wymknąć... okazuje się, że znaleźli się nieświadomie w następnej.

241+ (MONSTRUALNY) Najwyższy możliwy poziom Psychiki do osiągnięcia. Genjutsu wykonywane przez taką osobę jest niezwykle subtelne i potężne - ciężko się zorientować, kiedy się wpadło, lecz gdy już się to rozpozna - najczęściej jest już za późno. Użytkownik swoimi technikami potrafi wywrócić zmysły oponenta do góry nogami - dosłownie. Nawet po przerwaniu łańcucha iluzji, oponent nie może być pewny tego, czy to przypadkiem nie kolejna pułapka.Opis Statystyki Konsekwencja stanowi ochronę przed Genjutsu i jest całkowitym przeciwieństwem Psychiki. O ile tamta zapewniała większą skuteczność Genjutsu, Konsekwencja ją zmniejsza. O wiele łatwiej uwolnić się z iluzji przeciwnika, czy to za pomocą Kai czy innych metod. Jeśli natomiast Konsekwencja jest większa od Psychiki przeciwnika, wrogie Genjutsu nie zadziałają na nas wcale. Wymaga to jednak wielu wyrzeczeń i treningów poświęconych kontroli naszego umysłu. Efekty jednak warte są poświęceń. Konsekwencja zmniejsza również ból będący częścią danej iluzji.

1-40 (BARDZO SŁABA) Poziom bardzo słaby... cóż, trzeba przyznać że na tym poziomie nie jest się zbyt odpornym psychicznie. Taką osobę wyjątkowo łatwo złapać w każdą iluzję, a sam użytkownik złapany ma niemałe problemy z jej rozpoznaniem i tym samym z opuszczeniem Genjutsu.

41-80 (SŁABA) Może i wciąż nie brzmi zachęcająco, ale poziom słaby jest dość dużym wzmocnieniem w stosunku do poprzedniego. Potrafimy już rozpoznać podstawowe techniki Genjutsu, lecz musimy dalej się bardzo starać i pozostać czujnym, aby nie zostać w nie złapanym. W dalszym ciągu trudno nam również złamać iluzję w którą zostaliśmy schwytani.

81-120 (MIERNA) Coraz lepiej, coraz lepiej. Pod względem konsekwencji stajemy się już częściowo odporni nawet na słabsze Genjutsu. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy nieustraszeni, o nie! Dla kogoś wprawnego złamanie naszej odporności psychicznej iluzją nie jest najmniejszym problemem.

121-160 (PRZECIĘTNA) Na tym poziomie można już powiedzieć o silnej psychice godnej tytułu Shinobiego. Potrafimy teraz Genjutsu dość szybko rozpoznać i wytrzymać ich działanie bez utraty zdrowia psychicznego. Co więcej, znacznie trudniej jest nas złapać w iluzję, a także dużo łatwiej jest nam przejrzeć jej działanie.

161-200 (PONADPRZECIĘTNA) Witamy pośród ludzi o psychice twardej jak skała. Użytkownicy z ponadprzeciętną konsekwencją są niezwykle odporni na Genjutsu, a także dość szybko są w stanie przejrzeć iluzje co powoduje, że ich przeciwnicy mają niezwykle trudny orzech do zgryzienia.

200-240 (WIELKA) Trzeba przyznać, że mało kto jest w stanie osiągnąć ten poziom odporności psychicznej. Potrafimy bez problemu wykryć nawet bardzo subtelne Genjutsu i złamać je w zarodku. Co więcej, niezwykle trudno jest nas złapać w iluzję w wyniku czego Genuserzy mają z nami nie lada problemy.

241+ (MONSTRUALNA) Osoba posiadająca konsekwencje na poziomie monstrualnym wykazuje się niezwykłą hardością która uniemożliwia jakikolwiek negatywny wpływ na psychikę użytkownika. Tak wysoka odporność powoduje, że niemal każde Genjutsu spływa po nim jak po kaczce, nie naruszając jego spokoju. Tylko najpotężniejsi Genuserzy są w stanie zagrozić temu komuś.Opis Statystyki Kontrola chakry jest podstawą dla Shinobi lubujących się w częstym korzystaniu z technik. Kontrola definiuje, jak wiele chakry wydajemy na używane techniki. Każdy kolejny próg pozwala na użycie większej ilości technik podczas potyczki. Dodatkowo niektóre rangi i rodzaje technik wymagają dużej Kontroli, przykładowo Iryo Ninjutsu. Najlepsi w tej dziedzinie wzbudzają przerażenie i respekt innych, gdy ci tylko na nich spojrzą.

E (BARDZO SŁABY) Kontrola Chakry na tym poziomie nie jest niczym specjalnym. Mimo wszystko każdy shinobi musi przejść ciężki trening, aby polepszyć jej użytkowanie. Uczenie się technik sprawia spory problem, jeśli podczas nauki techniki uda się ją wykonać za pierwszym razem to jest się niezłym farciarzem. Czuje się jej przepływ, który nie jest zbytnio stabilny, a techniki są słabsze i pobierają więcej chakry. Zasoby chakry nie są większe niż zwykłych ludzi.

D (SŁABY) Na tym poziomie władania chakrą można powiedzieć, że shinobi wyróżnia się z tłumu zwykłych ludzi oraz początkujących shinobi. Ma się już nieco więcej chakry niż zwykli ludzie. Jednak nie są to wielkie ilości. Używanie jej podczas uczenia się technik jest o wiele prostsze. Można dodawać jej ilości i dostosowywać do naszych wymagań bez większych problemów. Uczenie się technik jest łatwiejsze, ale nadal może sprawiać problem. Trzeba się trochę skupić, aby technika wyszła w 100% poprawnie.

C (MIERNY) Na tym poziomie kumulacja energii w różnych miejscach swojego ciała nie jest już dla nas wyzwaniem. Zabawa nią jest prosta i techniki są silniejsze oraz pokłady chakry nie są już takie małe. Techniki które już umiemy wydają się być banalne, a generowanie chakry do ich użycia działa bardzo szybko. Nie musimy już się tak skupiać na wykonywaniu techniki, można być przy tym rozkojarzonym. Jej ilość jest już zadowalająca i szybko się jej nie pozbędziesz. Co za tym idzie możesz sobie pozwolić na więcej technik.

B (PRZECIĘTNY) W tym momencie z taką kontrolą niebieskiej energii można powiedzieć, że nie jesteś już zwykłym shinobi. Nauka technik podstawowych to banał. Tych trudniejszych łatwiej się nauczyć Słabsze techniki praktycznie nie zabierają chakry, a my możemy już ją swobodnie użytkować. Wiemy już jak chakra zachowuje się w naszym ciele i potrafimy to wykorzystać.

A (PONADPRZECIĘTNY) Potrafimy szybciej kumulować chakre, a co za tym idzie również szybciej wykonać technikę. Jeśli zetrzemy się z przeciętniakiem i użyjemy w tym samym czasie tej samej techniki to zrobimy to szybciej. Te kilka milisekundy mogą nas kosztować życie. Pokłady niebieskiej energii są na wysokim poziomie. Użytkowanie jej i wykorzystywanie jej ilości do technik robimy intuicyjnie, nawet nie musimy się na tym skupiać.

S (WIELKI) Bóg? Nie. To jeszcze nie to, ale na pewno użytkownik z taką kontrolą chakry może być nazywany ponad człowiekiem. Bardzo niewielu shinobi potrafi uzyskać taki poziom kontroli chakry. Użytkowanie chakry jest czymś nadzwyczajnym. Prawie każda technika stoi przed nami otworem, a jej nauka to tylko formalność. Ilość chakry jest tak duża, że zwykli shinobi czują respekt przed jej przytłaczającą ilością w momencie gdy tylko na Ciebie spojrzą. Wyprucie się z tej ilości chakry jest praktycznie niemożliwe. +10 Konsekwencja

S+ (MONSTRUALNY) Poziom Wielki można by nazwać idealnym, a więc czym jest poziom Monstrualny? Chakry mamy tak dużo, że można by pomylić nas z ogoniastą bestią co u osób postronnych wywołać może przeróżne doświadczenia uwarunkowane osobowością odbiorcy: od przerażenia, szacunku do determinacji aby stawić godnie czoła takiemu monstrum. Kontrola takiej chakry jest dla nas czymś naturalnym tak jak oddychanie, coby się nie działo nie można jej zakłócić. Użytkownik jeżeli zapragnie to przy pomocy samej uwolnionej chakry jest w stanie kruszyć ściany jak i rozdzierać podłoże. Wykonywanie technik oraz uczenie się ich to dla nas nic. Technika praktycznie odpala się, zanim o tym pomyślisz. Hardkor? Możliwe, że tak, ale mało kto osiągnie taki poziom. +20 Konsekwencja
Jeśli masz ważną sprawę, pytanie lub potrzebujesz pomocy związanej z funkcjonowaniem forum, proszę wyślij do mnie prywatną wiadomość. Z chęcią zapoznam się ze sprawą i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika

Defrevin
Założyciel Forum
 
Posty: 2095
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 22:31
Wiek postaci: 0
GG: 0
Multikonta:

Powrót do Mechanika rozgrywki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość