Dziedziny i Jutsu

Dziedziny i Jutsu

Postprzez Defrevin » 21 mar 2015, o 01:21

Obrazek
Punkty Historii
Zależało nam na jak najprostszym odwzorowaniu rozwoju postaci na forum. W tym celu stworzyliśmy specjalną walutę, którą wykorzystujemy do otwierania dziedzin, są to właśnie Punkty Historii, które otrzymujemy za wykonywanie misji, odbywanie pojedynków jak i po prostu za samo prowadzenie fabuły (w którą również wliczamy zakupy w sklepie, a także naukę Jutsu). To w ich oparciu możemy rozwijać swoją postać w prawdziwą legendę, która będzie później w stanie poskramiać całe osady.

Nauka Dziedzin
Rozwój Ninjutsu, Genjutsu, Taijutsu i wiele innych dziedzin leży z pewnością na sercu każdemu z Ninja. To w końcu na ich podstawie oceniana jest jego siła bojowa i poniekąd stopień ich rozwoju wpływa na postrzeganie takiej osoby przez innych. Jeśli te umiejętności są na wysokim poziomie - Ninja cieszy się autorytetem i poszanowaniem, a wśród wrogów - szacunkiem. Tak jak zostało to wspomniane wyżej, uzyskane Punkty Historii możemy przeznaczać na podnoszenie różnych dziedzin. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy mamy ich wystarczającą ilość. Rozwój poszczególnych dziedzin kształtuje się następująco:

Obrazek
Ważne: Bezklanowcy mają dodatkowy, jeden wolny slot na dziedzinę bez powyższych ograniczeń. Czyli mogą mieć 4 dziedziny S, 5 dziedzin A, 6 dziedzin B, 7 dziedzin C i 8 dziedzin D. Pamiętajmy, że wyżej rozwinięta dziedzina zajmuje miejsce w każdej randze niżej.

Nauka Jutsu
Gdy już Ninja powiększy swoją wiedzę merytoryczną i pozna tajniki wyższego Ninpou, przychodzi czas by przekuć uzyskaną wiedzę teoretyczną w praktyczną. Przykładem są tutaj techniki, które przychodzą z pomocą w trakcie pojedynków jak i misji. W jaki więc sposób możemy nauczyć się Jutsu? Czy trzeba na ich naukę znowu marnować nasze cenne Punkty Historii? Otóż nie, w końcu przecież masz już podstawy, trzeba je teraz tylko przełożyć na konkretne zdolności. Jedyne więc co musimy zrobić, to poświęcić trochę czasu, który w zależności od rangi techniki, kształtuje się na różnym poziomie i napisać trening takiej techniki.

Obrazek
Trening piszemy w w jakimkolwiek temacie (najlepiej takim, gdzie nikt nam nie będzie przeszkadzał), pamiętając przy tym, że post może wynieść wiecej linijek, niż zostało to wskazane w tabelce powyżej. Umieszczono tam wartości minimalne dla długości SAMEGO treningu w poście. Gdy już to napiszemy, po wszystkim należy dodać na koniec adnotację zawierającą nazwę techniki wraz z jej rangą. Informacje te, jak i trening oczywiście możemy ukryć w hide. Ma to być informacja jedynie dla administracji forum. Przypominamy również, że jeden post fabularny odpowiada jednemu treningowi! Obowiązuje zakaz nauki więcej niż jednego Jutsu w jednym poście. Technik nie można uczyć się w formie retrospekcji.
Jeśli masz ważną sprawę, pytanie lub potrzebujesz pomocy związanej z funkcjonowaniem forum, proszę wyślij do mnie prywatną wiadomość. Z chęcią zapoznam się ze sprawą i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika

Defrevin
Założyciel Forum
 
Posty: 2008
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 22:31
Wiek postaci: 0
GG: 0
Multikonta: Kenshi

Powrót do Mechanika rozgrywki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron