Ukrywanie treści [bbcode]

Ukrywanie treści [bbcode]

Postprzez Defrevin » 20 mar 2015, o 00:07

Obrazek

Rozgrywka na forum opiera się w oparciu o tzw. ukryte ruchy, które tak jak nazwa wskazuje, polegają na ukryciu swoich zamierzeń/czynności/planów przed wzrokiem osób postronnych. Jeśli więc zamierzamy zaatakować znienacka naszego towarzysza, bądź po prostu prowadzimy pojedynek, to właśnie w takich momentach z pomocą przychodzą nam ukryte ruchy, które mamy w postaci bbcodów przygotowanych w panelu podczas pisania postów. Wyróżniamy trzy rodzaje przycisków bbcode ukrycia ruchów, które można wykorzystać na forum.

[thide] - pierwszy rodzaj znacznika bbcode, który wykorzystujemy w momencie, gdy zależy nam na tym, aby naszą wypowiedź zobaczyli jedynie administratorzy, moderatorzy działu, a także osoby, które napiszą posta w danym temacie. Znacznik thide ma zastosowanie przede wszystkim w tematach, w których chcemy aby zawartość zobaczyły jedynie te osoby, które uczestniczą w wypowiedziach danego wątku.
Kod: Zaznacz cały
[thide]Treść postu ukazuje się użytkownikom dopiero po napisaniu postu w danym temacie[/thide]


[uhide] - drugi rodzaj znacznika bbcode, który wykorzystujemy w momencie, gdy zależy nam na tym, aby naszą wypowiedź zobaczyli jedynie administratorzy oraz moderatorzy działu. Znacznik uhide ma zastosowanie przede wszystkim w dziale technik, gdy tworzymy własne Jutsu i chcemy by zawartość oceniły jedynie osoby upoważnione do tego, a także w kuźni, gdzie stworzone przez nas przedmioty podlegają moderacji.
Kod: Zaznacz cały
[uhide]Treść postu widoczna tylko dla administracji oraz moderacji[/uhide]


[uhide=] - trzeci, ostatni rodzaj bbcode ukrycia ruchu i zarazem najważniejszy. Pozwala on odkryć treść, jedynie przed wybranymi osobami. Po znaku równości wystarczy wpisać id użytkownika, bądź jego nick, aby treść ujrzała właśnie ta osoba. Możliwe jest wpisanie kilku osób po przecinku. Ten bbcode ma swoje zastosowanie przede wszystkim w trakcie pojedynków, gdzie treść naszych ukrytych ruchów odkrywamy jedynie przed sędzią.
Kod: Zaznacz cały
[uhide=4,16,Naomi]Treść postu ukazuje się administracji, moderacji oraz osobom z numerem id 4, 16 a także użytkownikowi z nickiem Naomi [/uhide]


Ważne: Powyższe opisy ukrytych ruchów, ukazują się również po najechaniu myszą na dany przycisk bbcode.
Jeśli masz ważną sprawę, pytanie lub potrzebujesz pomocy związanej z funkcjonowaniem forum, proszę wyślij do mnie prywatną wiadomość. Z chęcią zapoznam się ze sprawą i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika

Defrevin
Założyciel Forum
 
Posty: 2121
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 23:31
Wiek postaci: 0

Powrót do Mechanika rozgrywki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość