Ranga postaci

Ranga postaci

Postprzez Defrevin » 11 mar 2015, o 20:44

Obrazek
Świat jest pełen podziałów i różnic, które były powodami małych potyczek jak i wielkich wojen. Mimo, że co mądrzejsi to rozumieli i wiedzieli jakie niesie to ze sobą skutki, to niemniej byli oni w mniejszości i nie byli oni w stanie przekonać o tym innych. Konieczność przerwania błędnej pętli narodziły się u większości dopiero po kataklizmie wywołanym przez Antykreatora. Przeprowadzenie I Kongresu Wielkich Rodów pozwoliło nieco zasypać przepaść między klanami i ustalić pewne standardy, które miały ułatwić komunikację wewnątrz jak i na zewnątrz rodu. Jednym z ustalonych standardów, było wytyczenie rang, które miały świadczyć o potencjale i sile ninja.

Ważne: Gdy zostaliśmy awansowani pod wpływem eventu czy w sposoby temu podobne to nie musimy spełniać wymagań misjowych związanych z naszą nową rangą, a chcąc zdobyć kolejną rangę musimy dostosować się tylko do właśnie już wymagań kolejnej rangi.

Ważne 2: Samuraiowie posiadają osobny system rang, opisany dokładnie w TYM temacie.


Dōkō (Uczeń) | Wyrzutek D
Jest to początkujący ninja, który dopiero stawia swoje pierwsze kroki w brutalnym świecie Shinobich. Dōkō dopiero zaczyna poznawać tajniki sztuki ninja, odkrywa swoje możliwości i drzemiący w sobie potencjał. Jego wiedza o świecie jest godna politowania, a ufność w swoje zdolności przeogromna co jest niestety zabójczą kombinacją dla jego własnego zdrowia. Pomimo swojej ułomności, Dōkō jest traktowany jako najważniejszy członek w klanie, gdyż to właśnie on stanowi o jego przyszłości. Dlatego też każdy, świadomy członek klanu, będzie walczył i bronił swoich młodszych kuzynów, nawet za cenę swojego życia, bo ów młodziak to również i jego przyszłość.

Ważne: Ranga przyznawana na początku każdemu Ninja
Akoraito (Akolita) | Wyrzutek C
Akoraito to podstawowa jednostka bojowa klanu o pewnych, wykształconych acz nie zaawansowanych zdolnościach. Są to zwykle dojrzalsi wojownicy, choć zdarzają się również przypadki, gdy rangę tą piastują ludzie młodzi, którzy zdążyli się już wykazać swoim intelektem i umiejętnościami. Akoraito posiada pewne wyobrażenie o świecie i wie jakie rządzą nim zasady i z tego też względu zachowuje się on już rozważniej. Wojownik o tym potencjale zdaje już sobie sprawę ze swoich słabości, dlatego też stara się je ukrywać i zwykle nie prowokować niebezpiecznych sytuacji, choć jak wiadomo w każdym klanie zdarzają się czarne owce. Ich rola sprowadza do pilnowania porządku w osadzie i patrolowania okolicy.

Ważne: Aby osiągnąć tą rangę należy:
 • 3x Misja C
 • Osiągnąć sumę 1000 PH
 • Wyrzutek po przekroczeniu progu 1200PH automatycznie awansuje na ten poziom
 • Ponadto odbyć rozmowę z Liderem Klanu [nie dotyczy wyrzutków, Szczepowcy rozmawiają z Liderem prowincji w której osiedli]

Sentoki (Bojownik) | Wyrzutek B
Jednostka ta wykazuje się już większą siłą bojową i nie jest tak liczna jak jej poprzednik. Sentoki specjalizuje się w wybranej przez siebie dziedzinie ninja i posiada zadatki na potężniejszego wojownika. Osoba ta miała szansę wykazać się już w kilku walkach, a ponadto ma za sobą poważniejszą misję. Sentoki dostaje ważniejsze misję o konkretnym charakterze i często wysyłany jest poza granice swojej prowincji. Czasami zdarza się też, że osoba o takim tytule bierze na siebie obowiązek wyedukowania jakiegoś Dōkō w celu ukształtowania go i przekazania mu ciężko nabytej wiedzy i zdolności. Sentoki nie jest jeszcze rozpoznawany w innych prowincjach, ale istnieje możliwość, że o nim słyszano, a sam ma ma całkiem dobre rozeznanie w sytuacji na świecie.

Ważne: Aby osiągnąć tą rangę należy:
 • 5x Misja C
 • 3x Misja B
 • Osiągnąć sumę 1800 PH
 • Wyrzutek po przekroczeniu progu 2100PH automatycznie awansuje na ten poziom
 • Ponadto odbyć rozmowę z Liderem Klanu [nie dotyczy wyrzutków, Szczepowcy rozmawiają z Liderem prowincji w której osiedli]

Kogō (Weteran) | Wyrzutek A
Potężna i niestety nieliczna jednostka bojowa klanu, która swoją potęgą przyćmiewa szeregi Sentoki. Osoba o tej randze posiada świetne rozeznanie w sytuacji na świecie, wie co może i czego nie jest w stanie osiągnąć. Zna swoje słabości i silne strony. Kogō posiada ogromny repertuar technik i zdolności, które czynią z niego wybitną jednostkę, która jest ceniona zarówno w osadzie jak i poza granicami prowincji. Jego zdolności pozwalają na wysyłanie go na niebezpieczne misje, chociaż czyni to się z wielką niechęcią bo narażanie jego życia jest ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa klanu. Siła Kogō jest też poniekąd jego wadą, gdyż czyni to z niego potencjalny cel, którego wyeliminowanie przysłużyłoby się sąsiednim prowincjom i niechętnym sąsiadom. Kogō często biorą pod swoje skrzydła Dōkō, których wychowują i uczą myślenia, które pozwoli im żyć na tym świecie.

Ważne: Aby osiągnąć tą rangę należy:
 • 5x Misja B
 • 3x Misja A
 • Osiągnąć sumę 3500 PH
 • Wyrzutek po przekroczeniu progu 3900PH automatycznie awansuje na ten poziom
 • Wziąć udział w dużym wydarzeniu
 • Ponadto odbyć rozmowę z Liderem Klanu [nie dotyczy wyrzutków, Szczepowcy rozmawiają z Liderem prowincji w której osiedli]

Seinin | Wyrzutek S
Najpotężniejsi wojownicy stąpający po tym padole. Charakteryzujące dla nich jest to, że mimo iż wszyscy o nich słyszeli, to nic o nich nie wiadomo. Ludzie widma, którzy pojawiają się znikąd, robią co mają zrobić i znikają we mgle, zwykle bez żadnych konsekwencji. Seinin posiada niebywałą wiedzę z różnych dziedzin, jego techniki są zabójcze, a jego renoma sprawia, że nawet Dōkō czują przed nim niepokój. Mając Seinina za wroga, najrozsądniej jest się zapaść pod ziemię i z niej nie wychodzić, bo gdy się to zrobi, najpewniej do niej się wróci - ale już na stałe. Seinini często wybierani są na przywódców, ale Ci niechętnie na to przystają. Uważają, że efektywniej działać mogą z ukrycia i tak najpewniej jest, bo nie ciążą na nich żadne więzy.

Ważne: Aby osiągnąć tą rangę należy:
 • 5x Misja S
 • Osiągnąć sumę 5000 PH
 • Wyrzutek po przekroczeniu progu 5500PH automatycznie awansuje na ten poziom
 • Zrobić coś dużego względem szczepu lub rodu i tym samym zdobyć szacunek jego obywateli (dla wyrzutków może być to kompletna odwrotność - np. olbrzymie zniszczenia)
 • Ponadto odbyć rozmowę z Liderem Klanu [nie dotyczy wyrzutków, Szczepowcy rozmawiają z Liderem prowincji w której osiedli]

Ansatsu no ki (Sakki)
Tytuł specjalny dostępny tylko dla shinobi rangi Sentokiego, którzy wykazali się w swoim Rodzie i zyskali zaufanie Shirei-kana. Są to jednostki wybijające się poziomem ponad standardowych Bojowników, i które po wykonaniu specjalnego zadania dla Rodu, dołączają do jego sił specjalnych. Sakki zajmują się wykonywaniem tajnych zadań dla swego klanu, których nie można przekazać normalnym członkom Rodu. Jest to zazwyczaj przenoszenie wiadomości dla innych Rodów i ugrupowań, poszukiwanie uciekinierów, strzeżenie kogoś z ukrycia lub po prostu zabijanie celów wskazanych przez przywódcę. Często są to zadania moralnie dyskusyjne, dlatego tylko najwytrzymalsi są w stanie wytrzymać. Zadania Sakki jednak nie są przydzielane bardzo często, dlatego członkowie organizacji mogą jednocześnie prowadzić normalne życie.

Ważne: Aby osiągnąć tą rangę należy:
 • Zostać Sentokim swego Rodu
 • Wykonać misję rangi B związanej z dołączeniem

Shirei-kan
Powyższa ranga stanowi ceremonialny osoby o randze co najmniej Kogō, która dostąpiła zaszczytu piastowania stanowiska Lidera swojego klanu. Uzyskać wiec tytuł Shinrei-kana mogą jedynie potężni, doświadczeni wojownicy, którzy niejednokrotnie z narażeniem życia stawali w obronie czci klanu i honoru swoich współtowarzyszy. Lider stanowi najwyższą władzę w klanie i to on właściwie przydziela członków swojej społeczności do konkretnych zadań. Osoby, które ubiegają się o tą rangę, muszą przedstawić swoją kandydaturę Radzie Klanu i przekonać ich do siebie. Warto wcześniej przygotować się i upewnić, że jesteśmy gotowi swoje życie oddać sprawom rodziny.
Jeśli masz ważną sprawę, pytanie lub potrzebujesz pomocy związanej z funkcjonowaniem forum, proszę wyślij do mnie prywatną wiadomość. Z chęcią zapoznam się ze sprawą i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika

Defrevin
Założyciel Forum
 
Posty: 2116
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 22:31
Wiek postaci: 0
GG: 0
Multikonta:

Powrót do Mechanika rozgrywki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość