Szkoła Taka: Sala medytacyjna

Szkoła Taka: Sala medytacyjna

Postprzez Kakita Asagi » 26 wrz 2018, o 20:58

Sala medytacyjna
Obrazek

Sala do medytacji znajduje się w najbardziej oddalonej części kompleksu świątynnego. Nie dociera do niej zgiełk dochodzący z głównego budynku, ani też z dojo. Nie, sala medytacyjna jest cicha i przyciemniona, przez co jej rozmiary niejako nikną w cieniu. Jedynym świetlistym punktem jest świeca, której płomień stale pali się w oddalonym od wejścia ołtarzyku. Jest to swoiste przypomnienie o obecności Amaterasu, której ogniste oko widzi wszystko oraz prosty mechanizm odmierzający przepływ czasu – rzecz bardzo względną dla tych, którzy myśli swoje kierują ku stanu pozbawionemu myśli, lub też głęboko zaglądający w swoje wnętrze.
W czasie medytacji, wszyscy medytujący siadają tak, by plecami być do wnętrza sali, a twarzą do ściany, a samą medytację rozpoczyna się od ukłonu w stronę świecy i wyjścia z budynku – jest to symboliczny pokłon w stronę przyszłości i przeszłości, a siedzenie twarzą do ściany ma ułatwić skupienie się – przez panujący półmrok wzrok nie podsuwa natarczywych obrazów, a bezwzględnie przestrzegana cisza pobudza uczucie osamotnienia. W utrzymywaniu prawidłowej pozycji lotosu pomagają specjalne, wypełnione łuskami gryki, a w odpowiedni nastrój dodatkowo wprowadza woń kadzidła.
Bardzo pomyliłby się ten, kto sądzi, że można sobie tutaj przysnąć – medytacje młodych adeptów (czy to samurajów, czy też przyszłych mnichów i kapłanów), zawsze odbywają się pod nadzorem doświadczonych mistrzów, którzy w dłoniach swych dzierżą bambusowe patyki – jedna próba zaśnięcia i na głowę nieuważnego ucznia spada bolesna kara. Poza dbaniem o niezasypianie, ma ona również na celu pobudzić umysł adepta do lepszego działania – na drodze nagłego bodźca próbuje się wywołać olśnienie. Medytacje dla młodych odbywają się pod wieczór.
Przed świtem medytują mnisi oraz mistrzowie szkoły, ich nikt nie pilnuje i każdy przybywający do tego miejsca ma obowiązek zachowywać się możliwie najciszej, by nikomu nie przeszkadzać. Samurajowie zobowiązani są do pozostawienia swoich mieczy na znajdującym się przy wejściu stojaku, pozwala się im zachować krótki miecz wakizashi, jednakże nie za pasem lecz położony na podłodze przy prawym boku.
Obrazek

Heroic battle Theme|Asagi-sensei Theme|Bank|Punkty historii|Własne techniki| Przedmioty z Kuźni | Inne ujęcie | Pieczątka

Spoiler: pokaż
Lista samurajek, które były na forum, ale nie zostały moimi uczennicami i na pewno przez to nie grają.
  • Mokoto (walczyła na Murze)
  • Mitsuyo (nigdy nie opuściła Yinzin)
  • Inari (była uczennicą Seinara)
  • Sakiko (byłą roninką, obierała ziemniaki na misji D)
Avatar użytkownika

Kakita Asagi
Bohater Lata
 
Posty: 1541
Dołączył(a): 15 gru 2017, o 18:45
Lokalizacja: Wrocław
Wiek postaci: 26
Ranga: Samuraj (Hatamoto)
Krótki wygląd: Mężczyzna o ciemnych włosach i niebieskich oczach, wzrostu około 170 cm. Ubrany w kremowe kosode, z brązową hakama oraz granatowym haori z rodowym symbolem. Na głowie wysłużony, ale nadal w dobrym stanie kapelusz.
Widoczny ekwipunek: - Zbroja
- Tachi + Wakizashi
- Długi łuk + Kołczan
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=4518
GG/Discord: 9017321

Powrót do Szkoła Taka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość