Tworzenie brakujących technik

Dział w którym gracze wrzucają brakujące w spisach techniki, które Admini/Modzi poprawiają i wprowadzają.

Moderatorzy: Jun, Shins, Seinaru, Harisham, Tamaki Hyūga

Tworzenie brakujących technik

Postprzez Harikken » 24 maja 2018, o 12:17


Regulamin działu Brakujące Techniki


Dział ten powstał w celu umożliwienia graczom sprawnej implementacji nowych technik z kanonu do spisu technik dostępnych na forum. Wiadomo, że nie wszystkie jutsu, które mieliśmy okazję zobaczyć w m&a są dostępne do nauczenia dla naszych postaci. Niektóre techniki zostały pominięte przez nieuwagę lub zostały ujawnione stosunkowo niedawno - dlatego gracze, których boli brak danej techniki na forum, mogą sami ją opracować i zaproponować jej dodanie do forumowego kanonu właśnie w tym dziale. Poniżej kilka podstawowych zasad organizacyjnych:

1. Propozycję brakującej techniki może wrzucić każdy gracz posiadający zaakceptowaną Kartę Postaci. Inaczej niż w przypadku tworzenia własnych technik, nie jest wymagany miesiąc aktywnego stażu w rozgrywce.

2. Zaproponowana technika może pochodzić z każdej dziedziny i każdej rangi. Jedynym warunkiem jej pojawienia się w tym dziale jest jej obecność w kanonie.

3. Do kanonu zaliczamy niemal wszystkie twory dotyczące Naruto - mangę, anime razem z fillerami i filmy. Boruto nie jest liczone jako kanon!

4. Prosimy o nieproponowanie jutsu klanów nieistniejących na forum. Tak samo prośby o wprowadzenie całego klanu czy wrzucanie ich całościowych opracowań nie zostanie ocenione.

5. Niedozwolone jest również wrzucanie "reworków" technik istniejących na forum. Niniejszy dział dotyczy wyłącznie technik, których nie ma na forum w ogóle.

6. Proces oceny i dyskusji nad techniką jest bliźniaczy jak w przypadku własnych technik. W skrócie: oceną jutsu zajmują się Moderatorzy działu Własnych Technik, Moderator Ogólny oraz Administrator Ogólny. Po szczegółowe informacje odsyłam tutaj.

7. Do zaakceptowania brakującej techniki kanonicznej wymagana jest taka sama ilość akceptów, jak w przypadku własnych technik: połowa (lub ponad połowa w przypadku nieparzystej liczby) Moderatorów działu i Moderator lub Administrator Ogólny.

8. W pierwszym poście danego tematu z brakującą techniką umieszczamy pierwotną propozycję jutsu. Wszelkie zmiany wynikłe z dyskusji nad techniką umieszczamy w kolejnych postach, nie edytujemy kilka razy jednej wersji propozycji, aby wszyscy moderatorzy działu mogli prześledzić zmiany, jakie w niej zachodziły i np. nie proponowali rozwiązań, które we wcześniejszym etapie dyskusji zostały z niej usunięte.


Tworzenie techniki


1. Gracz może umieścić do oceny maksymalnie jedną brakującą technikę. Jeśli jutsu to zostanie zaakceptowane i przeniesione, możliwe będzie dodanie kolejnej techniki do oceny. Nie blokuje to jednak możliwości tworzenia jutsu w dziale własnych technik. Każdy gracz ma prawo umieścić jedną technikę własną i jedną brakującą w tym samym czasie.

2. Technikę należy umieścić pod podany poniżej szablon. Szablon można edytować, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Poza tabelką, w pierwszym poście należy umieścić jak najwięcej źródeł z kanonu dotyczących danej techniki - linki z youtube, wikipedii, strony mangi i wszystko, co tylko pomoże kompleksowo opracować dane jutsu. Umieścić należy również informację z jakiej dziedziny jest to technika (np. Ninjutsu, Raiton, Klanowa - Sharingan itp.)!

3. Jednocześnie w dziale brakujących technik mogą znajdować się maksimum 3 omawiane techniki. Jeśli Twoja, drogi Graczu, miałaby być czwartą, musisz poczekać aż zwolni się miejsce.

Wersja tabelkowa z opisami:
Kod: Zaznacz cały
[tab=jutsu][timg=Wysokość_Obrazka]Adres Obrazka[/timg]
[tname=Nazwa][/tname] - Nazwa, koniecznie japońska (najlepiej oryginalna jeśli taka istnieje), można zamieścić polskie tłumaczenie. Polecane słowniki: [url=http://www.freedict.com/onldict/jap.html]Freedict[/url], [url=http://jisho.org]Jisho[/url], [url=http://translate.google.pl/#en/ja/]Tłumacz Google[/url]
[tname=Ranga][/tname] -  Ranga danego jutsu od E do S.
[tname=Pieczęci][/tname] - Jakie pieczęcie są wymagane do wykonania techniki.
[tname=Zasięg][/tname] -  Zasięg może być różny, od dalekich po bezpośredni. Najlepiej określić go w metrach, jeśli tworzymy jutsu dystansowe, lub wpisać "bezpośredni", jeśli mamy do czynienia z taijutsu lub bukijutsu.
[tname=Koszt][/tname] - W przypadku większości Taijutsu i Bukijutsu jest on zerowy, jednak przy dziedzinach bazujących na Ninjutsu jest zwykle jakiś koszt. Wbrew pozorom nawet techniki wysokich rang mogą kosztować mało chakry. W każdym przypadku jednak wychodzimy od kosztów określonych w technikach kanonicznych na forum. Rangi D, C, B itd. mają określoną, jednakową wartość dla większości jutsu i to zawsze powinno stanowić punkt wyjścia dla kosztów technik danej rangi.
[tname=Dodatkowe][/tname] - O ile mamy jakieś wymagania dodatkowe np. nauczenie wcześniej innej techniki, to tutaj wpisujemy. Także bonusy jakie otrzymujemy z technik tai/buki i wszystkich innych.
[topis=Opis][/topis] - Zwyczajny, czysty opis, typowo techniczny i schematyczny, czyli np. Technika polega na stworzeniu błotnego miecza. Charakteryzuje się on tym, że podczas ciosów silniejszych niż 50 rozkleja się ponownie na błoto, przez co zwykle więzi przeciwnika."[/list]

Wersja tabelkowa bez opisów:
Kod: Zaznacz cały
[copy][tab=jutsu][timg=Wysokość_Obrazka]Adres Obrazka[/timg]
[tname=Nazwa][/tname]
[tname=Ranga][/tname]
[tname=Pieczęci][/tname]
[tname=Zasięg][/tname]
[tname=Koszt][/tname]
[tname=Dodatkowe][/tname]
[topis=Opis][/topis][/tab][/copy]Co dalej?


1. Technika powinna pozostać w dziale przynajmniej kilkanaście godzin tak, aby wszyscy moderatorzy, albo ich większość miała czas ją obejrzeć. Jeśli zajdzie jakaś potrzeba to technika może posiedzieć niezaakceptowana znacznie dłużej.

2. Administrator lub moderator główny mają prawo odrzucić technikę nawet pomimo jej obecności w kanonie. Powodem takiej decyzji może być np. zbyt mała ilość informacji dotyczącej mechaniki jutsu lub widoczne odstępstwo od ogólnie przyjętych założeń uniwersum (zwłaszcza w fillerach i filmach zdarzają się jutsu, które nijak nie pasują do tego, co uważa się za "ramy" działania danego żywiołu czy dziedziny)

3. Z racji tego, że priorytetem do oceny wciąż pozostają własne techniki, limit 48 godzin na odpis w temacie z brakującymi technikami może być czasem rozciągany. Uprasza się jednak moderatorów jak i autorów technik o aktywną dyskusję, aby uzupełnianie naszego forumowego spisu szło sprawnie i przyjemnie. :)

4. Bardzo prosimy o uszanowanie czasu 48 godzin na wypowiedzenie się moderatorów w danym temacie. Pisanie na chacie próśb o odpis lub nagminne zaczepianie o to na gg daje prawo moderatorom do odrzucenia techniki w ramach kary za nieodpowiednie zachowanie. W skrajnych przypadkach sprawa może zakończyć się banem na dział WT (cały).
Avatar użytkownika

Harikken
Moderator
 
Posty: 2372
Dołączył(a): 11 lut 2018, o 12:20
Wiek postaci: 0
GG/Discord: Harikken#4936
Multikonta: Toshiro

Powrót do Brakujące Techniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość