Kami no Hikage - opis prowincji

Znana jako Serce Świata wyspa upadła. Opalone, kamienne mury, zniszczone bramy, wystające z linii brzegu maszty statków, które pochłonęło morze, to jedyne, co teraz można zobaczyć na wyspie. Mieszkańcy opuścili te tereny po ataku Antykreatora. Rada Dwudziestu upadła, a siedziba Shiro Ryu nie była już nawet wspomnieniem swojej świetlności. Nie oznacza to, że na wyspie nie można natrafić na żywego ducha. Piraci, zbiegli więźniowie, nukenini, wygnańcy - wielu z nich znalazło schronienie w tym miejscu. Fortyfikacje, które miały przed nimi chronić, nie chroniły teraz nikogo.

Kami no Hikage - opis prowincji

Postprzez Koala » 27 gru 2018, o 01:27

Obrazek

Kami no Hikage (Kraj Kupiecki 国の商人)
Upadła Korona Świata


Tereny
Serce Świata osiadło na klifach morskich, na wschód od Kami no Hikage. Miasto, które kiedyś jak perła w koronie lśniło w blasku słońca, teraz jest szarą plamą oblepioną popiołem i krwią. Kiedyś tętniące życiem, dziś całkowicie opustoszałe. Wciąż widać latarnię, która wysunęła się na same klify, wyrastając ponad otaczające miasto pola, ale już nie wskazuje w nocy statkom kierunku do portu. Jest całkowicie martwa, a jedyne życie w niej to okoliczne ptactwo, które się tam zagnieździło. Porty zostały całkowicie zniszczone. Przy mostkach nie widać już wielkich statków, jedynie ponure żagle wystają z dna. Z portów można dotrzeć do samego miasta krętymi, ale zabezpieczonymi i szerokimi drogami, które pną się pomiędzy klifami. Ostre skały czekają na tych, którzy zabłądzą. Klify te przecinane są pojedynczymi polanami, na niektórych występach wyrosły drzewa. Część z nich, kuriozalnie pochylona, oddaje pokłony morzu.
Optymalny klimat sprzyja florze, dzięki czemu miasto otoczone jest polami i polanami. Pojedyncze jeziora i stawy są perłami w dziko-zielonym terenie, którego nie pilnuje już ręka ludzka. Sporo zabudowań nie utrzymało się podczas walk, jakie się tutaj odbyły i stanowią teraz kupkę gruzu. Zaś te, które ocalały, są osmolone, niektóre częściowo zburzone, tylko pojedyncze zachowały się w całości. Czas walk najlepiej zniosła północna część miasta. Stoją tam teraz rządki zimnych, opuszczonych kamienic. W murach miasta pojawiły się pojedyncze wyrwy, a bramy miasta ciągle stoją otwarte. Jak paszcza lwa, która zaprasza, żeby do niej wejść. Kiedy opuszczano Kami no Hikage, pozostawiono w nim wiele trupów, których szkielety ścielą ulice. Bogowie tylko wiedzą, co się tam teraz dokładnie dzieje. Mówi się, że Korona Świata jest teraz siedzibą Antykreatora i jego Jeźdźców. Inni twierdzą, że znaleźli tam schronienie poszukiwani nukenini i piraci. Wiadome jest jedno - ci, którzy wybrali się do Kami no Hikage w poszukiwaniu bogactw, nigdy już nie wrócili.

Klimat
Umiarkowany klimat, dostęp do słodkiej wody i morza sprawia, że Kami no Hikage kwitnie. Dosłownie. Bujna roślinność, swobodny wypas zwierząt, choć tych ostatnich nie ma tu zbyt wielu. Kami no Hikage tworzą głównie pola. Strome klify porastają wysokie trawy a pojedyncze drzewa wyginają się, pochylając nad wodą. Zimą utrzymują się tutaj temperatury zerowe, choć zdarzają się mroźne dni, kiedy nadciągnie wiatr z Hyuo. Lato potrafi być naprawdę ciepłe i gorące, kamieniste wybrzeża wtedy cieszą się niezwykłą popularnością. Jesień zatapia wyspę we wszystkich kolorach złota i czerwieni, ogrzewając promieniami słońca, a wiosną przebiśniegi pierwsze wychylają swoje łby, zaś drzewa wiśni i śliw wdzięcznymi płatkami zasypują całą wyspę. Aktualnie cała fauna i flora, bez nadzoru ludzkiej ręki, obrasta dziczą. Mówi się o stadach dzikich psów zamieszkujących te tereny, które żerują na dawnych kościach.

Lider
-Stosunki sąsiadów
-Budynki Administracyjne
  • Szpital - Ogromny, dwupiętrowy budynek na uboczu osady. Słynął z najlepszego wyposażenia. Obecnie stoi pusty.
  • Sklep z wyposażeniem - Średniej wielkości budynek znajdujący się zaraz obok siedziby władz. Można było tutaj znaleźć sprzęt na najwyższym poziomie, sprowadzany z całego świata.
  • Budynek władz - Zburzona całkowicie przez wielki wybuch, w którym zginęło wiele ważnych dla świata osobistości.
  • Port - Główny port Kami no Hikage znajduje się na najbardziej wysuniętym punkcie na wschód. Był największym portem na świecie. Aktualnie wpłynięcie do niego jest niemal niemożliwe, gdyż otacza go cmentarzysko statków.
  • Koszary - Budynek o dwóch piętrach i jednym poziomie podziemi, który znajduje się na północnej części osady. To tutaj mieściła się siedziba strażników, pilnujących porządek w Kami no Hikage. Koszary nie posiadają placu treningowego.
  • Shiroi shūdōin - miejsce znane jako Biały Monastyr, była siedziba upadłych rycerzy Rady - Shiro ryu. Zbudowana została pośród klifów wyspy. Osadzona daleko od miasta i w niedostępnych terenach, wisząca na kamiennej ścianie nad taflą wody. Została zburzona przez Antykreatora.
    Uwaga!
    Wyprawa do Kami no Hikage wiąże się z odbyciem wyprawy rangi A!
Obrazek
This is a fantasy based on reality
Avatar użytkownika

Koala
Support
 
Posty: 868
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:07
Wiek postaci: 0
Multikonta: Shikarui

Powrót do Kami no Hikage

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość