Huruto

Huruto

Postprzez Yami » 29 mar 2019, o 19:47


Wioska rolnicza położona w bliskim sąsiedztwie Satoni, Komugi i Hosokawy. Za sprawą ukształtowania terenu udało się przekształcić okoliczne pagórki na farmę, która całkowicie skupia się na uprawie ryżu. Inwestycja uformowania podłoża kosztowała i trwała odpowiednio długo lecz dzięki takiemu zabiegowi rzeka płynąca z górskiego jeziora na północy w całości przechodzi przez każdy fragment pola i nawadnia go bez strat związanych z tworzeniem odpowiednich koryt rzecznych, które zmniejszają powierzchnię uprawy i wymagają pielęgnacji i ochrony przed namnażającymi się chwastami blokującymi przepływ wody.
Wykorzystana technologia pozwala na spływanie nadmiarów wód z górnych partii pól do niższych w formie kaskadowej. Kiedy zaś przepełni się niższa warstwa wtedy przelewana jest woda do kolejnej i tak dalej. Ze względu na taki sposób przygotowania terenów wioska jest w stanie pochwalić się znacznie większymi zbiorami niż w przypadkach upraw tradycyjnych. Zdawać by się mogło, że wioski na południu, które mogą zostać zalane w prostszy sposób byłyby lepsze na taką uprawę jednak wymagający wyższej temperatury oraz glebę gliniastą ryż domagał się miejsca bardziej ku północnych stron gdzie takie występowały. Zdawać by się mogło, że Satoni lepiej nadaje się na taką uprawę lecz nieosłonięte wzgórzami uprawy mogłyby za sprawą chłodniejszego wiatru skrócić czas wegetacji.
Ze względu na klimat uprawiana jest specjalna odmiana, która nie wymaga aż tak wysokich temperatur do rozrostu. Dzięki niej możliwe jest dokonywanie zbiorów dwa razy do roku. Zebrane rośliny transportowane są następnie do młockarni, która mieści się w wiosce, gdzie usuwane jest ziarno od plew i otrębów. Następnie jest suszony i przechowywany w odpowiednim spichlerzu. Każdego miesiąca część przechowywanych zbiorów wysyłana jest do Hosokawy gdzie następnie ryż obchodzi dalszej obróbce albo zwyczajnie jest sprzedawany na targach.
Sama osada położona jest na wzniesieniu. Jest to kilkadziesiąt chat. Dom głowy osady niczym nie wyróżnia się od pozostałych. To co o tym decyduje to niewielka tabliczka przybijana do drzwi domostwa aktualnie piastującego urząd. Nie licząc domów mieszkalnych znajdują się tutaj sporych rozmiarów spichlerze, młocarnie, oraz dwa magazyny. Na potrzeby transportu towarów wioska posiada stajnię z czterema mułami pociągowymi.

Wójtem Huruto jest Komonoro Huyuronata
Avatar użytkownika

Yami
Szarak
 
Posty: 1986
Dołączył(a): 25 paź 2017, o 20:14
Wiek postaci: 21
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=4268

Powrót do Tenkyū (Wyspa rodu Shabondama)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość