Głos Shinobi #12

Nie masz czasu śledzić wszystkich wątków na forum, a mimo to chcesz być na bieżąco? W gazetce znajdziesz podsumowanie wszystkich najciekawszych wątków, najśmieszniejsze rozmowy, a niekiedy twórczość naszych użytkowników, sesje zdjęciowe postaci oraz inne ciekawostki!

Głos Shinobi #12

Postprzez Hayami Akodo » 28 mar 2019, o 01:34

Obrazek

Dzień dobry, kochani! :D

Obrazek


Po długim opóźnieniu, związanym ze snem zimowym Redakcji i długotrwałymi urlopami, wracamy do gry! Przed Wami dwunaste już wydanie gazetki Shinobi War. W dzisiejszym wydaniu:
- specjalny prezent dla Czytelników autorstwa redaktor naczelnej,
- ważne oświadczenie ze strony Redakcji,
- memy
- artykuły
i wiele innych rzeczy!

Zapraszamy, nie przedłużając, do lektury!

Obrazek

Oświadczenie redakcji

W związku z doniesieniami na temat buntu Czytelników, który jakoby w ostatnim czasie miał się odbyć na forum, Redakcja oświadcza, że nie zamierza zaprzestać wydawania gazetki. Niemniej jednak wciąż zachęca Czytelników, by wzięli nieco aktywniejszy udział w procesie twórczym; nic tak nie mobilizuje jak Wasze zainteresowanie, Kochani!
Pisząca ten tekst Naczelna Redaktor niniejszym oświadcza również, że z wydaniem niniejszego numeru wszelkie L4 i inne urlopy zostały stanowczo wstrzymane. Od niniejszego numeru praca Redakcji zostanie stanowczo zintensyfikowana - wypada w końcu się obudzić ze snu zimowego <jaszczureł>
Obrazek
W ostatnim czasie na pustyni zrobiło się goręcej niż zwykle. Przyczyną takiego stanu rzeczy była rebelia wywołana przez ród Douhito, który nie mógł już dłużej znieść jarzma ciemiężących ich Haretsu. W walkach wzięło udział wielu odważnych shinobi, w tym Ichirou Asahi "Kochanek", jeden z wyższych rangą Sabaku, Suzu - zielona kuzynka Kochanka i wielu innych.
Doszło do tragicznego zamachu na osobę przywódczyni rodu Douhito - zdaje się, pani Miyuki, która jest córką zmarłego w wyniku...pewnych sytuacji Ekikena Douhito. Nasz korespondent podkreśla, że szczególniejszą rolę w odzyskaniu wolności przez ród bomberów odegrali Sabaku, których wybitny talent do kontroli piasku pozwolił im na kontrolę sytuacji na polu bitwy.
Wiele grup, głównie konserwatywnych, nie może pogodzić się jednak z takim stanem rzeczy, przez co niepokoje na pustyni właściwie nie milkną.

Nasz korespondent z Daishi donosi, że w ostatnim czasie doszło do tajemniczego spotkania. Informatorzy Głosu Shinobi zauważyli szczególniejsze poruszenie w mieście. Jak informuje jeden z nich. w Daishi pojawili się przedstawiciele rodów Yamanaka, Kouseki i Hyuuga. Niestety, nawet naszym zdolnym współpracownikom nie udało się odkryć, czego dokładnie dotyczyło owo spotkanie - niemniej jednak jego odbycie się jest faktem potwierdzonym w stu procentach. Do tej sprawy jeszcze wrócimy, prosimy o uważną lekturę następnych wydań!

Obrazek

W ostatnim numerze poproszono nas o przygotowanie horoskopu dla wszystkich Rodów. Ponieważ ujęto jedynie Rody, a Szczepy pominięto kappa , zdecydowaliśmy się zorganizować to tak, że horoskop dla Szczepów ukaże się w następnym wydaniu Gazetki. Zapraszamy do lektury!
W niniejszym horoskopie ujęto Rody:

Ayatsuri
Dōhito
Haretsu
Hoshigaki
Hōzuki
Hyūga
Inuzuka
Kaminari
Kōseki
Nara
Ranmaru
Sabaku
Shabondama
Senju
Uchiha
Yamanaka
YukiHoroskop dla wszystkich Wasza sytuacja wygląda bardzo skomplikowanie. Jedni toną w piaskach pustyni, zastanawiając się i po cholerę nam to było?, drudzy zmagają się z zimnem arktycznych lodów Hyougashimy. Tak czy inaczej, przed Wami odkrywają się właśnie karty...

Obrazek

Przeznaczenie wskazało Wam Królową Ostrz/Mieczy. Królowa Mieczy, tak ją będziemy nazywać, symbolizuje los ludzki podążający własnym torem, na który nie mamy już wpływu. Uosabia ona mądrość, taktykę, wewnętrzną siłę i dumę, która pomaga znieść najcięższe ciosy. Wylosowanie tej karty zwiastuje, że od jakiegoś czasu straciliście już kontrolę nad tym, co się dzieje, Wasze przeznaczenie przestało być od Was zależne. Jedyną możliwością w tej sytuacji wydaje się walka - należy jednak pamiętać, że Królowa Ostrz uosabia potęgę i siłę kobiet, które nie cofną się przed niczym. W tej sytuacji wydaje się, że w klanach nadchodzi powoli czas kobiet! Nieba się zaćmią, krowy przestaną nieść mleko, rzeki spłyną krwią i jaszczurełami, albowiem na horyzoncie majaczy moment, gdy do prawdziwej władzy dojdą kobiety. Może to też oznaczać, że płeć piękna będzie miała bardzo duży wpływ na nadchodzące wydarzenia. Niestety, ta sama karta, gdy ją odwrócić, wskazuje na negatywne aspekty kobiecej natury: okrucieństwo, intryganctwo, plotki, zawiść, może wróżyć zdrady małżeńskie.
W wielkim skrócie, drogie Rody: zbliża się moment, kiedy wpływy kobiet na Waszą politykę i decyzje może być znaczący - tak w pozytywnym, jak i w negatywnym sensie.
Obok karty Królowej znalazło się w talii jeszcze parę kart - wszystkie zgadzają się co do jednego aspektu: w najbliższym czasie Klany nie będą miały zbyt wielkiej kontroli nad losem, który je spotka. W pewnym momencie jedna niewłaściwa (lub właściwa :> ) decyzja uruchomiła lawinę konsekwencji, a konsekwencje te będą ciągnęły się jeszcze przez wiele ciepłych i jasnych dni.

Obrazek

Jak zawsze, mamy dla Was wybór cytatów, misji i fabuł, a także ciekawych spostrzeżeń składających się na Encyklopedię SW. Życzymy owocnej lektury!


Inwazja obcych!


Proszę Państwa, doszło do tajemniczej inwazji obcych! W siedzibie szczepu Kakuzu zauważono obecność tajemniczej istoty, definiowanej jako "dat boi". Czymkolwiek jest ta istota, miała szczególny wpływ na wyprawę członka tej rodziny, przystojnego Muraia o dziewięciu sercach!

Obrazek
Obrazek


Nabór na Janusza Fabularnego


Obrazek

Jak wiadomo, wiosna to czas czystek i naborów. Rotacje administracyjne są już znane ogółowi z ostatnich rubryk w gazetce, gdzie pisaliśmy o kolejnych zmianach w czerwonym i niekomunistycznym gronie - tylko dlaczego ni stąd, ni zowąd, ogłoszono nagle nabór na Januszy Fabularnych?


Tajemnicze elementy


Obrazek

No więc Redakcja zada teraz Wam, drodzy Czytelnicy, to samo pytanie, co powyżej. Czy ktoś z Was zna prawidłową odpowiedź? Prosimy zamieścić ją w komentarzu!


Powidoki


Jun’ichi - 4 sty 2019, o 13:40
Ile szybkości miał Lee na 5 bramie jak walczył z Gaarą? Tak mniej więcej?

@ TwoFace - 4 sty 2019, o 13:42
no dużo miał. nawet w mandze gdzie są nieruchome obrazki ja miałem powidoki

Cóż, proszę państwa, tak to już jest: nawet nieruchome obrazy potrafią migać przed oczami i tworzyć powidoki! Najlepszym przykładem jest nasz admin, Seinaru. Ejże...Czy to czasami nie jest objaw przepracowania? Ja bym zalecała wizytę u lekarza!


Insygnia Śmierci?


Obrazek

Wszyscy znamy historię Mishimy i Reiki, którzy wyemigrowali z miłości do Morskich Klifów i pod nowymi imionami rozpoczęli nowe życie. Rzecz jednak ma podobno według pewnych autorytetów drugie dno: zakochani mieliby bowiem posiadać tajemnicze Insygnia Emigranta...


Dziwactwa dziewcząt

Dziewczyna nauczyła się doić głowy od jego ciężarnej córki


Poza niewątpliwą urodą tego zdania mam jeszcze wątpliwości co do jego logiki. Jak można wydoić głowy, Shikatsu? Nie chcę nawet wiedzieć, co ćpałaś - ani nie chcę, byś się podzieliła...


Jeźdźcy Reworku


@ Numa - 25 mar 2019, o 20:30
Jeśli zobaczył bym kogoś znajomego na łódce czyli było by przesrane to postanowił bym dołączyć do ziomka Hana *-*
@ Youmu Nanatsuki - 25 mar 2019, o 20:31
Z pewnością ziomkowi Hanowi brakuje bezdomnego Ranmaru do swojej kolekcji jeźdzców. Jak będzie formował Jeźdźców Reworku, to może. kappa

Miło nam donieść, że w ostatnim czasie zaczęły się kształtować nowe formacje! Jedna z nich - Jeźdźcy Reworku - została wskazana powyżej. Hm, karta Królowej Mieczy wypadła tylko dla klanów...Ciekawe, czy karty będą zgodne z losami Jeźdźców Reworku.

Nietypowe czynności

@ Kenshi - 26 mar 2019, o 20:23
Zginął rączki, nóżki, wkładam do miski po chipsach i na wagę kuchenną, prosta sprawa
Avatar użytkownika
@ Shikatsu - 26 mar 2019, o 20:23
Zginął? O:
Avatar użytkownika
@ Kenshi - 26 mar 2019, o 20:23
Zginam*

Jak wyjaśnia Kenshi - prywatnie szczęśliwy małżonek i ojciec małej córeczki - zginanie kończyn ofiary powinno odbywać się wyłącznie podczas nieobecności rodzicielki dziecka. Niemniej jednak Redakcja stanowczo podkreśla, że jest przeciwna takim praktykom.Nowiny gospodarcze!

Obrazek

Z wielką przyjemnością donosimy, że w ostatnim czasie w Ryuzaku no Taki doszło do prawdziwej rewolucji! Wspaniałe miasto kupieckie może pochwalić się już nowiutką mennicą, gdzie może wybijać swoją własną monetę - zmianę tą, o ile Redakcji wiadomo, wznieciły pytania Youmu Nanatsuki w FAQ i udzielenie przez Administrację na nie odpowiedzi. Tak czy inaczej, zachęcamy wszystkich do oczekiwania na pojawienie się wyższej kultury bankowości w Shiki Banku...to znaczy, ekhem, po prostu do oczekiwania na dalsze zmiany!
Ciekawa deklaracja

Obrazek

Po prostu to przeczytajcie. A potem zastanówcie się, drodzy Czytelnicy, czym dla Was jest forum Shinobi War?
KTOKOLWIEK WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK WIE!

Obrazek

Nasza korespondentka z pustyni, Harumi, donosi:

Pamiętacie event „Wolność i zemsta”? Tak, tak, ten, w którym Dohito wraz z Haretsu otrzymali wspólne prawa do władzy. Ten, w którym prym wiodły dumne oddziały Sabaku i… Chwila, chwila. Zielonowłosy kwiat pustyni, najbardziej urokliwe stworzenie wśród piasków… Zniknęło! Owa cisza na morzu nie obyła się bez pytań userów. Zmartwieni użytkownicy usiłowali nawiązać kontakt z zaginioną, TwoFace zaproponował nawet skontaktowanie się z nią poprzez grę Pokemon Go. Jak? Ano wystawiając pokemony z imionami o pożądanych hasłach. Brawo TwoFace!
Wciąż jednak nie udało się odnaleźć jakichkolwiek śladów zielonego promyczka, pogrążeni w żalu i rozpaczy pytamy… Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?Obrazek

W niniejszym numerze, zgodnie z prośbą Senju Keizo, publikujemy jego oświadczenie dotyczące szerzenia leśnej propagandy - dostępne także w tym temacie.

Senju Keizo, członek Shinsengumi w randze Ogara, chciałby niniejszym oświadczyć za pośrednictwem Głosu Shinobi, iż nigdy w żadnych okolicznościach nie dopuścił się zdrady wobec klanu Senju. Podkreśla również, że wszelkie tego typu insynuacje są wyłącznie zniewagą jego osoby i wyciągnie z tego stosowne konsekwencje. Domaga się także przeprosin od osób snujących takie zarzuty na czaciku, ponieważ utrzymuje, że ich oskarżenia są absolutnie bezpodstawne i niezgodne z prawdą.
Podpisano: Senju Keizo.
Obrazek

Tak jak zawsze, w dzisiejszym wydaniu znalazło się również miejsce dla memów! Specjalne miejsce przeznaczyliśmy dla memów tematycznych autorstwa Harumi i Yoshimitsu - dziękujemy serdecznie! Niestety, ze względów technicznych memy Mitsu będą musiały ukazać się dopiero w następnym wydaniu, wraz z memami o szczepach (redakcja nie mogła sobie poradzić z szalejącą burzą kodów), niemniej jednak gorąco dziękujemy za wkład i obiecujemy poświęcić trochę miejsca w gazetce nie tylko memom, ale i ich autorowi.

Spoiler: pokaż
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


MEMY HARUMI:
Spoiler: pokaż
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

W niniejszym numerze mamy przyjemność zaprezentować małą galerię prac panienki z Morskich Klifów nazwiskiem Misune Takashi. Zapraszamy do podziwiania wytworów jej rąk! Jednocześnie zapraszamy do nadsyłania wszelkich swoich prac na PW Redakcji.

Spoiler: pokaż
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem "Śniadaniowych Rozważań" pióra Ayatsuriego Juranu, jednego z poczytniejszych pustynnych pisarzy, opublikowanym w "Piszemy o wszystkim". Mistrz rozważa tam kwestie min. nepotyzmu panującego wśród postaci występujących w anime Naruto. Zapraszamy także do wypowiedzenia się w temacie pod tym numerem gazetki!
Na dzisiaj to wszystko. Z ogłoszeń parafialnych: do dzisiejszego numeru, jako wynagrodzenie za długie oczekiwanie, dołączyliśmy pewien nietypowy prezent - kryje się on tutaj. Są to bonusowe strony z pierwotnej rozkładówki gazetki; tak wyglądałby #12 numer, gdyby schodził z prasy drukarskiej w realnym świecie!

Obrazek

Redakcja gazetki Shinobi War (alfabetycznie):
Struś (redaktor naczelna)
TripleFace

pozostali członkowie redakcji i dzielni współpracownicy, którzy udzielali dziś pomocy przy stworzeniu tego oto numeru!
Obrazek


“Though my body may decay on the isle of Ezo
My spirit guards my lord in the east.”głos Hayamiego | PH i bank


W OBECNEJ CHWILI NIE PROWADZĘ ŻADNYCH MISJI. NIE PODEJMUJĘ SIĘ TEŻ PROWADZENIA GAZETKI ZE WZGLĘDU NA BRAK CZASU, ZACHĘCAM JEDNAK DO PODSYŁANIA MATERIAŁU NA GG, PW BĄDŹ NA DISCORDA.
Avatar użytkownika

Hayami Akodo
 
Posty: 1119
Dołączył(a): 20 sie 2017, o 15:45
Wiek postaci: 20
Ranga: Samuraj
Krótki wygląd: https://imgur.com/a/9wDbR - po lewej stronie aktualne ubranie Hayamiego,
plus kremowy płaszcz i czarne rękawiczki bez palców
- długa blizna na piersi po pojedynku z Megumi Ishidą
- blizna na prawej nodze po walce pod Murem
Widoczny ekwipunek: - włócznia yari
- katana
- plecak
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=4011
Multikonta: Terumi Arisa

Re: Głos Shinobi #12

Postprzez Misune Takashi » 28 mar 2019, o 02:05

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!~~~

Piękne wydanie <3

Obrazek


Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla autora wpisu.
Avatar użytkownika

Misune Takashi
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 mar 2019, o 16:59
Wiek postaci: 0
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: Średniego wzrostu, kolorowe włosy, smukła sylwetka
Widoczny ekwipunek: Torba, kabura x2
Link do KP: viewtopic.php?f=32&t=7091

Re: Głos Shinobi #12

Postprzez Yamanaka Inoshi » 28 mar 2019, o 07:25

Praktycznie zapomniałem, że gazetka istniała. Fajnie, że wróciła ale myślę, że były lepsze numery.


Prowadzone misje:
- D - Wdowa
- C - Sprawa Honoru

Rezerwacje:

Kategorycznie nie przejmuję żadnych misji.

Spoiler: pokaż
Zamrożone:
Avatar użytkownika

Yamanaka Inoshi
 
Posty: 3437
Dołączył(a): 12 lut 2018, o 23:35
Lokalizacja: Soso
Wiek postaci: 18
Ranga: Dōkō
Krótki wygląd: - Akcent Karmazynowych szczytów - Francuski
- Blond włosy długością do ramion
- Zielone oczy - w stylu Yamanaka
- Wzrost 161
- Łuskowaty kombinezon
- Widoczne bandaże na dłoniach.
Widoczny ekwipunek: Stalowe elementy pancerza, maska
Duży miecz na plecach
Plecak
Kabura z prawej strony na udzie.
Link do KP: viewtopic.php?f=32&t=4957
Multikonta: Hoshigaki Maname

Re: Głos Shinobi #12

Postprzez Kenshi » 28 mar 2019, o 22:26

Inoshi
Spoiler: pokaż
TY MARUUUUDOOOOOOOO

Super, że w końcu gazetka wyszła :) Uśmiałem się jak nigdy kappa
Wiem, że niektórzy mają ser­ca jak dzwon

Silne, głośne, pra­wie niez­niszczal­ne

Lecz zim­ne jak żela­zo, z które­go je odlano


Obrazek
Avatar użytkownika

Kenshi
Postać porzucona
 
Posty: 426
Dołączył(a): 3 sty 2017, o 13:21
Lokalizacja: Atsui
Wiek postaci: 25
Ranga: Sentoki
Krótki wygląd: Wysoki, szczupły brunet o jasnych, żółtych tęczówkach. Cechą charakterystyczną jest głęboka blizna przecinająca twarz. Mężczyzna nosi lekki, przewiewy strój w którego skład wchodzą spodnie, tunika, okrycie głowy i szyi - wszystko w odcieniach bieli.
Widoczny ekwipunek: Płaszcz, tunika, okrycie głowy i szyji, rękawiczki, blaszane plakietki na nadgarstkach oraz pochwa z kataną przypasana u boku.
Link do KP: viewtopic.php?f=33&t=3384&p=47577#p47577
Multikonta: Azuma

Re: Głos Shinobi #12

Postprzez Tsukune » 15 maja 2019, o 23:00

Forumowa Gazetka jest jak teoria względności "miesięcznik wychodzący raz na kwartał"

To tak jak mówi Pazura Teoria Względności według kobiet "kochanie idę na 5 minut do Joli. Mieszaj bigos co kwadrans" xD
Avatar użytkownika

Tsukune
 
Posty: 2285
Dołączył(a): 24 maja 2015, o 23:14
Wiek postaci: 27
Krótki wygląd: Czarne lub szarawe włosy, brudnoczerwony kolor oczu. "Szeroki" uśmiech. Wystające dwa kiełki. Na szyi materiałowa opaska z krzyżem . Zabandażowane lewe przedramię, pod którym znajduje się tatuaż 2 głowego węża
Widoczny ekwipunek: Futerał na plecach, wachlarz w pokrowcu przyczepiony do paska, rękawica łańcuchowa na lewej ręce, dziwna rękawica na prawej ręce, katana przy pasie [z 5cm ostrza], pasek z biczem, laska
Link do KP: http://www.shinobi-war.xaa.pl/viewtopic ... 4864#p4864


Powrót do Gazetka forumowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość