Kenseikai 剣聖会

W tym miejscu można obejrzeć listę funkcjonujących w świecie forum organizacji, przeczytać ich opisy i dowiedzieć się, jak można do nich dołączyć - jak również w jaki sposób można takową założyć.

Kenseikai 剣聖会

Postprzez Exodia » 10 kwi 2020, o 13:53

Obrazek
Ostrza / Zakon Miecza
Kenseikai
剣聖会
Tak wiele jeszcze jest niewiadomego na temat świata.
Pomimo tego, że shinobi żyją na tych ziemiach już od setek lat, wyglądało na to że wciąż istniało mnóstwo tajemnic na temat przeszłości. Każdego dnia odkrywano kolejne niezwykłe przedmioty, niemożliwe do ogarnięcia umysłem historie, kolejne skrawki tego, czym kiedyś był świat. Największą tajemnicą jednak były, rzecz jasna, oręże - co jakiś czas odnajdywano coraz to nowe, niezwykłe okazy broni, istne dzieła sztuki, które zostały nasączone możliwościami które nie mieściły się w ludzkim umyśle. Kusanagi no Tsurugi, Kirimaru, Samehada... nazwy można było jeszcze długo wymieniać. Każde z tych ostrzy zasługiwało na to, by ich imiona zostały wpisane w annały dzisiejszych czasów.
Jednak by tak się stało, potrzebna była odpowiednia ręka. Wojownik, który potrafiłby używać pełnego potencjału tych legendarnych ostrzy, posługując się nimi tak jakby były po prostu przedłużeniami ich własnych ciał.
Te cudowne bronie nie powinny nigdy trafić do niepowołanych rąk. Niech ci, którzy posiadają te artefakty, potrafią przynajmniej używać ich do mistrzostwa.
A jeśli takowych nie ma - zawsze znajdzie się ktoś z ukrytym potencjałem. Nieoszlifowane diamenty, które po odpowiedniej obróbce, mogłyby się stać istnymi brylantami.
I takie właśnie jest podstawowe założenie organizacji, znanej jako Kenseikai - Zakon Miecza, lub po prostu Ostrza. Ugrupowanie założone przez grupę utalentowanych wojowników, którzy postanowili odkrywać potęgę, dusze zamknięte w legendarnych orężach, i przekazać je dalej - aby ich sława nigdy nie zaniknęła. Aby to zrobić, za swoją misję wybrali odkopywanie tego, co zostało już dawno temu zapomniane, i przywracanie tegoż na karty historii - przypisane do imion tych, którzy kiedyś zostaną uznani za legendarnych mistrzów miecza. Kenseiów. Do tego jednak potrzeba samych tychże mistrzów - dlatego też organizacja aktywnie wyszukuje utalentowanych szermierzy, którzy mają potencjał rozwinąć się ponad wszelką miarę. I poprzez szkolenia i wspólne wędrówki tworzą wspólnotę, w której każdy będzie mógł się rozwinąć w sztuce walki mieczem do poziomu niemożliwego do dosięgnięcia w samotności.
Wspólne podróże, walki. Uczestnictwo w wydarzeniach globalnych i lokalnych, pomagając tym, którym najbardziej zależy na pomocy (lub którzy zapłacą najwięcej - jednak, rzecz jasna, misje są wybierane w granicach rozsądku i honoru członków zakonu). To wszystko składa się później na legendę nowych kenseiów i ich orężów.
Niekiedy po prostu trzeba wydobyć to, co zapomniane, by wykuć legendę.Cele:
 • Odnajdywanie utalentowanych szermierzy z całego świata i pomoc w ich rozwoju
 • Poszukiwanie legendarnych mieczy-artefaktów
 • Zdobycie rozgłosu i wzbudzenie legend nowych szermierzy dzierżących tajemnicze ostrza
 • Obrona zdobytych reliktów przeszłości
 • Badanie właściwości i możliwości legendarnych mieczy

Korzyści:
 • Dostęp do informacji na temat legendarnych mieczy i ich położenia
 • Wspólne wykonywanie misji w celu uzyskania oręży
 • Treningi z pozostałymi członkami organizacji fabularnie pozwalają na opanowanie ich stylów walki w szkoleniu (trzeba spełniać wymogi danego stylu, rzecz jasna)
 • Możliwość uczestniczenia w różnych wydarzeniach globalnych wraz z kompanami
 • Kowal przebywający w siedzibie organizacji, u którego można naprawiać uszkodzone przedmioty lub kupować oręż i pancerze (kanoniczne i zaakceptowane w kuźni) za 15% niższą cenę (zaokrąglane na niekorzyść) - dopiero po wykonaniu misji B w celu zatrudnienia kowala do organizacji

Ogólne:
 • W Kenseikai istnieją tylko dwie rangi: "kenshi" i "kensei". Aby kenshi mógł stać się kenseiem, musi zdobyć miecz-artefakt własnoręcznie: albo od innego kenseia, albo na wyprawie. W przypadku mieczy zdobytych grupowo, przeprowadza się wewnętrzne zawody szermiercze, aby określić kto otrzyma dany oręż.
 • Pełnoprawni kensei, oprócz legendarnych mieczy, otrzymują również specjalny pierścień z kamieniem szlachetnym, na którym oznakowano wybrany przez posiadacza symbol. Wszystkie pierścienie, nie licząc samych kamieni i symboli, wyglądają dokładnie tak samo.
 • Spośród kenseiów zawsze jest wybierany oyakata - przywódca, który odpowiada za organizację ruchów i misji kenseiów. O ile szermierze mogą zajmować się swoimi sprawami, każdy musi odpowiedzieć na wezwanie oyakaty i - po przyjęciu misji - wykonywać jego zlecenia jako priorytet.
 • Pomimo tego że organizacja działa otwarcie, sława poszczególnych członków zależy tylko od nich - jeśli nie chcą być znani, po prostu rozprowadza się legendę jego broni, a nie aktualnego użytkownika.
 • Członkowie organizacji mogą przyjmować zlecenia niezależnie, lub nawet jednocześnie pomagać lub przynależeć do innych organizacji, tak długo jak ich działania nie będą działać na szkodę Kenseikai.
 • Chociaż Kenseikai jako sama w sobie organizacja ma bardzo luźną strukturę, poważniejsze decyzje - jak wyprawa po kolejny artefakt albo ruszenie na większe wydarzenie - zawsze jest omawiane przez konsensus kenseiów, czyli pełnoprawnych członków, dzierżących legendarne ostrze. Ostatnia decyzja jednak zawsze należy do oyakaty.
 • Frakcje mogą wynajmować całą organizację do pomocy ich celom - ale organizacja ma prawo odmówić udziału, jeśli uzna że dany cel jest przeciwny własnym celom Kenseikai lub wartościom wyznawanym przez kenseiów (np. samuraj nie musi walczyć przeciwko samurajom, jeśli nie chce).

Hierarchia:
 • Kensei
  • Yuki Natsume (Akahoshi Kensei) - Kubikiribōchō, Hakuhyō
 • Kenshi
  • Shiroyasha Kyu
  • Kakita AsagiOpis będzie aktualizowany wraz z rozwojem fabularnym organizacji.


Pierścienie kenseiów:
Spoiler: pokaż

Nazwa
Kenseikai no yubiwa 剣聖会の指輪

Typ
Pierścień

Objętość
1

Opis Wykonane z posrebrzanego metalu, zdobione pierścienie, będące symbolem przynależności do organizacji Kenseikai. Każdy z tych ozdobnych sygnetów został wykonany z solidnej stali i pokryty cienką warstwą srebra, dodatkowo zaś w centrum pierścienia znajduje się ozdobny kamień szlachetny lub półszlachetny, odpowiadający każdemu z odnalezionych mieczy organizacji. Kolekcja pierścieni jest uzupełniana za każdym razem, gdy nowy oręż zostaje zdobyty przez organizację, i dany pierścień trafia w ręce użytkownika danego oręża. Dodatkowo, wokół kamienia znajduje się kółko z symbolami wybranymi przez posiadaczy kamienia.
Aktualne pierścienie, uzyskane lub do wykonania:
 • Czarny onyks (Hakuhyo)
 • Rubin (Kubikiriboucho)
 • Akwamaryn (Tengakugatana)

Lista będzie uzupełniana w opisie organizacji.
Administrator Fabularny
W razie jakichkolwiek pytań czy spraw, pisać na gg/PW. Chętnie pomogę : )
Avatar użytkownika

Exodia
Administrator
 
Posty: 2600
Dołączył(a): 8 gru 2015, o 15:36
Wiek postaci: 0
Ranga: Admin Fabularny
GG/Discord: Wolfig#2761
Multikonta: Mujin

Powrót do Organizacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość