Shinsengumi 新選組

W tym miejscu można obejrzeć listę funkcjonujących w świecie forum organizacji, przeczytać ich opisy i dowiedzieć się, jak można do nich dołączyć - jak również w jaki sposób można takową założyć.

Shinsengumi 新選組

Postprzez Exodia » 3 sie 2019, o 15:55

Obrazek

Shinsengumi
新選組


Można dołączyć już na etapie tworzenia KP.

Po zakończeniu Krwawej Wojny (279r) zwycięskie siły jednogłośnie stwierdziły, że takie coś nie może się powtórzyć. Dlatego by chronić cały cywilizowany świat shinobi, wybudowano olbrzymi mur na granicy terenów rodu Uchiha i tych zamieszkałych przez dzikie ludy. O ile do samej budowy dołączyły inne klany, które również rozumiały związane z tym zagrożenie, tak zarządzanie nim pozostawili jednemu rodowi - Uchiha właśnie. Współpraca skończyła się natychmiast po osiągnięciu wspólnego celu. Jednak z biegiem czasu coraz więcej spośród czerwonookich ze wszelkich sił starało się wymigać się od obowiązku służby na tym opuszczonym przez ludzi, bogów i kobiety miejscu. Kierowani swoją dumą i niechęcią do poświęceń za całą resztę, traktowali Mur niczym więzienie. Karę, sposób na osłabienie ich przez resztę rodów. Dlatego też ówczesny Shirei-kan klanu po pięciu latach od wybudowaniu Muru (295r) musiał schować swoją dumę do kieszeni i w obliczu kryzysu przekazał światu wieści. Ród Uchiha potrzebuje pomocy i każdy będzie mile widziany na Murze. Nie ważne czy ninja czy samurai, praworządny czy wyjęty spod prawa. Każdy, bez względu na pochodzenie i to kim jest, mógł znaleźć swoje miejsce na Murze, o ile poświęci się ochronie całej reszty świata. Wystarczyło kilka tygodni, by ludzie przyswoili sobie tą informację. Najpierw nikt nie wierzył w to, że Uchiha mogą przyznać się do tego, że potrzebują pomocy. To samo w sobie było czymś zadziwiającym. Ale z czasem pierwsi śmiałkowie wyruszyli. A wieści, które otrzymały rodziny śmiałków kilkanaście tygodni później wstrząsnęły nimi. A potem całymi miejscowościami. Wiadomości, krótko mówiąc, były złe. Bardzo złe. Ponoć Mur był ciągle atakowany przez... Coś. Groza, której nie byli w stanie nazwać w żaden sposób. Ale wróciły nie tylko listy. Czasem były to informacje o tym, że śmiałkowie umarli. Czasem byli to sami ochotnicy. Tyle, że wrócili zmienieni. Przez rzeczy których byli świadkami. Mur obrósł złą sławą i legendami, które przedstawiały go jako miejsce z którego prawie nigdy się nie wraca. Jako miejsce pełne chaosu i śmierci, gdzie nawet najbardziej ułożeni i zdyscyplinowani tracą zmysły i zmieniają się w zwierzęta. Część takich plotek pewnie tworzona była wyłącznie z nienawiści do rodu Uchiha, ale każda z nich jedynie przysparzała kolejnych kłopotów.

Mimo tego kolejni śmiałkowie rządni wrażeń, przestępcy chcący świętego spokoju, szlachetni chcąc wykonać swój obowiązek wobec reszty społeczeństwa, a nawet ci zesłani za karę - wszyscy oni kierowali się na Mur. Nie minęło wiele czasu jak sami liderzy innych rodów, zaniepokojeni doniesieniami i konsekwencjami płynącymi z potencjalnego przebicia się dziwactw z drugiej strony, zaczęli wysyłać datki i niezbędne towary. Warunek był jeden - Uchiha mieli utworzyć nową jednostkę. Organizację, która składałaby się z przedstawicieli wszystkich rodów i szczepów, której celem miało być tylko i wyłącznie dbanie o Mur i powstrzymywanie zagrożeń które czyhały na Dzikim Lądzie. Jej lider miał podlegać nie jednemu, a wszystkim Shirei-kanom. Każdy miałby wgląd w realia życia, dostęp do raportów i efektów ochrony. I tak narodziło się Shinsengumi. Jej początkowym przedstawicielem był niepowiązany z żadnym rodem ninja, wybrany przez wszystkich Shirei-kanów - Yorikage Yumeno, znany jako jeden z najpotężniejszych najemników swojej generacji. Nikt jednak nie łudził się, że organizacja będzie całkowicie neutralna. Duża część chciała zgarnąć dla siebie władzę na Murze, skąd mogłaby dyktować warunki dla reszty świata pod groźbą wpuszczenia na najbliższe tereny sił z drugiej strony. Inicjatywa ta najbardziej spodobała się rodom Haretsu i Kōseki, które ze względu na swoje położenie względem Muru były w uprzywilejowanej pozycji. Oni straciliby najmniej w wypadku najazdu dzikich. Liczne próby przejęcia władzy, zakończone puczami i zamachami, doprowadziły do pierwszego od dawna poważnego naruszenia stabilności Muru. Groźba przedostania się na drugą stronę dziwnych, zmutowanych zwierząt i innych niesamowitości tamtego środowiska, doprowadziły ostatecznie do oderwania się organizacji od jakichkolwiek wpływów. Decyzję podjął, paradoksalnie, ród Uchiha wraz z innymi blisko położonymi prowincjami i ich Shirei-kanami. Nowym Protektorem został Uchiha Kyuo. Niezależność Muru utrzymuje się do dzisiaj i do dzisiaj inni władcy przesyłają towary na Mur, a ich jednostki w szeregach organizacji skupione są wyłącznie na współpracy i zapewnieniu ochrony.

Cele organizacji:

 • Ochrona cywilizowanego świata przed zagrożeniami z Dzikich Lądów.
 • Organizowanie wypadów za Mur celem zdobycia informacji.
 • Dbanie o stan Muru.

Korzyści:

 • Każdy kto wstąpi zaciągnie się na mur będzie otrzymywał żołd - 100 ryo tygodniowo (czasu rzeczywistego) + dodatki przyznawane za sumienną i aktywną służbę (standardowe wynagrodzenie za misje).
 • Na czas wędrówki na Mur/z Muru, członkowie organizacji mają immunitet. Mają prawo zatrzymać się w osadzie każdego klanu i znaleźć bezpieczne schronienie (oczywiście, jak przyjmą go na miejscu to inna sprawa). Warunkiem jest udowodnienie swojej przynależności do organizacji.
 • Okazja do zdobycia wiedzy na temat Dzikich Lądów.
 • Rozwinięta fabuła związana z wykonywaną służbą.
 • Misje i wyprawy z motywami niedostępnymi nigdzie indziej, wraz z możliwością uzyskania na nich wzmocnień.

Ogólne:

 • Znak rozpoznawczy organizacji - czarne ubrania i uniformy o charakterystycznej budowie i kroju.
 • Każdy członek zobowiązany jest do umieszczenia w widocznym miejscu opaski z symbolem swojej Sekcji i liczby porządkowej odpowiadającej Shinsenowi na którym pełni służbę (1-8, gdzie 1 jest najbardziej wysunięty na południe, a 8 - na północ). Główna siedziba, Shi no gēto, oznaczona jest liczbą 0 i umiejscowiona jest pomiędzy Shinsenami 4 i 5.
 • Dodatkowo każdy rekrut i aktywny członek organizacji musi przyswoić sobie podstawowe informacje - imiona Masterów swojego Shinsena i Grandmasterów, technikę Kemuri Māku (specjalna technika tylko dla członków organizacji), systemy sygnalizacji kolorowym dymem, a także podstawowe zasady obowiązujące w organizacji.
 • Na Murze każdy jest równy i zaczyna z tego samego miejsca, awans w szeregach zależy tylko od umiejętności i chęci danej jednostki.
 • Protektor dowodzi wszystkimi, nie można kwestionować jego rozkazów, chyba że (zdaniem jednostki) zaszkodzą one organizacji. Nawet wtedy nie jest to usprawiedliwienie zwalniającego z konsekwencji jego działań.
 • Służba obowiązkowa (po zgłoszeniu się i zaprzysiężeniu) trwa pół roku (3 miesiące czasu rzeczywistego). W tym czasie niemożliwe jest opuszczenie Muru, chyba, że z rozkazu/pozwolenia Protektora.
 • Jeśli straż na Murze sobie nie poradzi, cały kontynent czeka sporo nieprzyjemności.
 • Na Murze każdy jest mile widziany. Nie ważne, jaką masz przeszłość, o ile złożysz przysięgę, dotychczasowe winy zostaną darowane (w ekstremalnych przypadkach może być jednak inaczej). Nie znaczy to, że człowiek taki staje ponad prawem i jeśli podczas służby spróbuje kogoś okraść lub zabić, zostanie ukarany (każdy jest więc traktowany jako osoba z czystym kontem, a jakie będą relacje między graczami to już kwestia ich charakterów).
 • Status "czystego konta" obowiązuje wyłącznie na Murze. Shinsengumi nie posiada autorytetu do anulowania nagród i listów gończych w jakiejkolwiek prowincji.
 • Każdy członek musi poświęcać całego siebie w imię sprawy - jakikolwiek moment swobody może doprowadzić do katastrofy.
 • Rozkazy muszą być wykonywane z odpowiednią sumiennością, starannością i oddaniem.
 • Większość osób na murze to Uchiha lub ludzie w jakiś sposób powiązani z klanem. Mimo że organizacja nie podlega nikomu, to Uchiha posiadają w niej pewne względy z tytułu dużej ilości członków z tego rodu i położenia względem Muru. To oni dowiadują się pierwsi o nowych dziwach i odkryciach dokonanych przez Shinsengumi. Fakt niekompletnej niezależności nie jest powszechnie znany.
 • Kwatera na czas służby jest darmowa. podobnie zresztą jak ekwipunek (w rozsądnej ilości i odpowiadający stylowi walki danego osobnika). Cały sprzęt z przydziału musi być zwracany podczas opuszczania Muru (za wyjątkiem ekspedycji).
 • Każdy członek od rangi Ogara otrzymuje w przydziale uniform organizacji na czas pobytu na Murze.
 • Członek organizacji posiada opcję samodzielnego zakupu swojego uzbrojenia. W takim wypadku przekazuje stosowną kwotę odpowiedniej jednostce z sekcji Administracyjnej, a ona składa zamówienie u Sekcji Zaopatrzeniowej. Czas dotarcia może być różny, w zależności od dostępności towaru. Tą drogą możliwy jest zakup praktycznie wszystkich dostępnych powszechnie towarów, części do marionetek, konkretnego wyposażenia powiązanego z rodami. Niemożliwy jest zakup przedmiotów na zamówienie (Kuźnia), towarów luksusowych i broni ze stali kantańskiej.
 • Podczas opuszczania Muru wszelki ekwipunek otrzymany w przydziale, a także zbroja, zostają przechowywane do czasu powrotu na Mur. Wyjątek stanowią sytuacje w których jednostka wykonuje ważne zadania albo okoliczności ustalane przez Protektora.
 • By dołączyć, niezbędne jest posiadanie bazowych umiejętności Ninjutsu (E), aby możliwe było nauczenie się techniki sygnalizacyjnej obrońców Muru.
Obrazek
Shi no gēto 死のゲート


Główna siedziba sił Shinsengumi, zwana także Centralą. Umiejscowiona jest w samym środku długości muru, jednocześnie strzegąc jedynej istniejącej bramy. Składa się z licznych budynków mieszkalnych dla strażników, magazynów, biur, archiwów, spiżarni i ogromnej ilości pomieszczeń o funkcjach, które mają dwa zasadnicze cele. Ułatwić zarządzanie organizacją i zapewnić samowystarczalność Shinsengumi. I w dużej mierze się to udaje, dzięki czemu organizacja może spokojnie wypełniać swoje obowiązki bez obawy o utratę środków potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Wszystkie potrzebne towary są transportowane właśnie tutaj - furta, uzbrojenie, pożywienie, nowi członkowie, składniki medyczne. Całym procesem zajmuje się osobna sekcja organizacji. Skąd biorą się potrzebne przedmioty? Liderzy rodów cywilizowanego świata, w zamian za ochronę przed zagrożeniami Dzikiego Lądu, dostarczają wybrane produkty albo środki niezbędne do ich zakupi. Z tego miejsca decyduje się, które części Muru dostaną konkretne materiały i tutaj operuje zdecydowana większość administracji. Wśród licznych kwater znajdują się także te należące do Niedźwiedzia i Sokołów, a także ich gabinety. Z tego miejsca też często wyruszają bardziej ambitne ekspedycje Sekcji Zwiadowczej.

Ważnym elementem struktury jest też brama (przybliżony wygląd). Wejście nie jest duże, nie powinno być biorąc pod uwagę że większe wejście to łatwiejszy cel dla przeciwnika. Otwór przepuści obiekt wielkości jednego szerokiego wozu, podobnie pod względem wysokości. Przejście jest jednak wyjątkowo dobrze zabezpieczone. Jawnymi zabezpieczeniami są rzędy metalowych krat podnoszonych ręcznie przez specjalnie do tego celu wyznaczonych członków organizacji. Wejście na zewnątrz jest poprzedzone sporym placem wewnątrz kompleksu, obudowanym z każdej strony wysokimi budynkami naszpikowanymi metalowymi kolcami, stanowiskami strażników i innymi zabezpieczeniami. Przez to nawet przejście bramy nie gwarantuje wydostania się na zewnątrz. Brama jest też odpowiednio zabezpieczona technikami pieczętującymi, przez co zniszczenie jej czystą siłą, zarówno fizyczną jak i tą opartą na technikach, jest w zasadzie niemożliwe.
Obrazek
Shisen 視線


Są to garnizony mieszczące się na wielu punktach Muru. Składają się z jednej wysokiej i smukłej wieży, a także kompleksu mniejszych budynków. Zostały one wybudowane w ramach bardzo prostego konceptu - dystans od jednej do drugiej wieży można było pokonać z buta w jeden dzień. Shinsenów jest w sumie osiem, z czego dwa wybudowane zostały na samych końcach Muru. Każdy Shinsen posiada swój numer w celu łatwiejszej organizacji. Na szczycie każdej wieży znajdują się stosy drewna gotowe do podpalenia w razie nagłego wypadku. Dużą część kompleksu stanowią kwatery dla członków organizacji i pomieszczenia niezbędne do wykonywania przez nich swoich obowiązków. Wokoło Shinsena (po cywilizowanej stronie) znajdują się także mniejsze bądź większe farmy, gospodarstwa i całe hodowle zwierząt. Przez próby usamodzielnienia organizacji pod względem dostarczanej żywności, blisko Muru ściągani i przenoszeni są ludzie z niewielkich wiosek.

Lista pomieszczeń i konstrukcji znajdujących się w Shinsenach:
 • Kwatery dla członków organizacji
 • Pomieszczenia sanitarne
 • Studnia (na dole Muru)
 • Stajnie (na poziomie ziemi, do przemieszczania się pomiędzy Shinsenami)
 • Stosy drewna wraz z chemikaliami zmieniającymi kolor dymu
 • Sale treningowe
 • Ptaszarnie
 • Zbrojownia i warsztat płatnerski
 • Porty (Shinseny 1 i 8)
 • Magazyny na sprzęt
 • Magazyny na materiały
 • Skrzydło medyczne
 • Gabinety wyższych rangą
 • Stołówka
 • Kuchnia
 • Gospodarstwa/hodowle dzikiej zwierzyny
 • Drogi dojazdowe
 • Księgozbiory
 • Pomieszczenia do modlitw
 • Więzienia i izolatki
 • Sale tortur
 • Warsztaty dla kuglarzy
 • itd.
Obrazek Obrazek
Kabe 壁


Zwany także po prostu Murem. Jest to cud rzemiosła budowniczego i nie tylko za sprawą stworzenia go od zera w zaledwie sześć lat. Warto wspomnieć o ogromnej ilości budulca niezbędnego do stworzenia tego ciągnącego się przez cała długość granicy giganta. Mur wysoki jest na trzydzieści pięć metrów i praktycznie w całości stworzony jest z dużych, kamiennych bloków, ociosanych w sposób, który zniwelował jakiekolwiek szpary pomiędzy nimi. Samo pochodzenie budulca, jak również użyta zaprawa, metody budowania i techniki inżynieryjne, pozostają tajemnicą, znaną tylko najwyższym w hierarchii i elicie rodu Ayatsuri, która w znaczącym stopniu przyczyniła się do jego powstania. Mur posiada równie imponujące fundamenty - kolejne warstwy kamieni dwadzieścia metrów pod Murem i metalowe kraty i rusztowania stabilizujące kolejne trzydzieści metrów. Zabezpieczenie mające na celu nie tylko zachowanie równowagi i stabilności tak ogromnej konstrukcji, ale też uniemożliwienie przejścia pod ziemią przez potencjalnych nielegalnych imigrantów.

Tereny po obydwu stronach Muru zostały odpowiednio przystosowane. Tereny po stronie cywilizowanej są "zielone" . Pierwsze dwadzieścia metrów jest wykarczowane do gołej ziemi, ale dalej znajdują się bujne lasy z całym swoim inwentarzem naturalnym. W wielu miejscach znaleźć można wioski różnych wielkości, których produkty służą do zaspokajania potrzeb Shinsengumi. Tereny po dzikiej stronie są znacznie bardziej surowe. Pierwsze pięćset metrów zostało wykarczowane i wypalone do cna, żeby umożliwić strażnikom na szybką reakcję na zagrożenie kiedy to jeszcze jest daleko. Odpowiednia jednostka w szeregach organizacji zajmuje się utrzymywaniem tego stanu. Dalej znajduje się już dzicz. Tereny tak różnorodne i dziwne, że nie sposób jest je opisać krótko i całkowicie oddając ich charakter. Dzikie lasy z drzewami lubującymi się w ludzkim mięsie? Chmury kwasu? Roje komarów z kłujkami wielkości ramienia dorosłego człowieka? Gigantyczne zwierzęta? Można tam znaleźć absolutnie wszystko i to jest w tych terenach najgorsze - nie ważne jak dobrze się przygotujesz albo jak dużo wiesz, fauna i flora szybko się zmienią i dostosują. Zupełnie jakby sam ekosystem świadomie reagował na próby jego rozgryzienia. Nigdy nie jest się całkowicie gotowym.
Rangi
 • Protektor/Niedźwiedź - przewodzi całej organizacji. Wybierany jest spośród Masterów wyłącznie po rezygnacji albo śmierci poprzedniego Protektora. Urząd pełni dożywotnio i ma absolutną władzę na terenie Muru, jego zdanie liczy się najbardziej. Jest niczym Shirei-kan dla swojej prowincji i podlega wyłącznie swojemu sumieniu. Aktualnie funkcję tą pełni Uchiha Kyuo.
 • Grandmaster/Sokół - Master innych masterów. Jest ich w sumie sześciu, a ich podwładnymi są wszystkie Sowy danej specjalizacji. I tak można wyróżnić Sokoła Budowniczych, Sokoła Zwiadowców, itd (wyjątek - Sekcja Morska). Jest pośrednikiem pomiędzy Protektorem a Sowami, upraszczając proces wydawania rozkazów i uczestnictwa w obradach. Każdy z nich ma swoją siedzibę w Shi no gēto, ale najczęściej podróżują pomiędzy Shinsenami i samodzielnie przeprowadzają najbardziej skomplikowane operacje. Dowolny Shinsen powinien móc udostępnić im gabinet na czas nieokreślony. Każdy z nich ma tylu podwładnych, ile jest Shinsenów, a także wybrane grono Wilków do przekazywania rozkazów i innych prostych, acz niezwykle ważnych prac i zadań. Bycie bezpośrednim podwładnym Sokoła jest ogromnym zaszczytem w szeregach organizacji.
 • Master/Sowa - opiekun Sekcji. Każdy Shinsen ma jednego Mastera odpowiadającego za daną sekcję. Na nim ciąży odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie danej części Shinsena. Posiada szerokie kompetencje i ma absolutną władze nad swoimi podwładnymi w przydzielonej części organizacji. Promocję na tą pozycję przyznaje Niedźwiedź wraz z Sokołami i poza nim są najważniejszymi osobami w organizacji. Regularnie biorą udział w obradach i to oni są odpowiadają za poprawne funkcjonowanie każdej z sekcji w danym Shinsenie.
 • Kapitan/Wilk - elita pośród Shinsengumi. Dowodzą oddziałami złożonymi z kilku osób i wykonują powierzone im przez Masterów zadania. Przyjęcie takiej pozycji to ogromny zaszczyt, ale też obowiązki. Funkcja powierzana jest wyłącznie najlepszym spośród Ogarów i wymaga umiejętności szybkiego podejmowania decyzji, dostosowywania się do sytuacji i chłodnym osądem. Nie bez znaczenia są też umiejętności bojowe, wszechstronne uzdolnienia i nienaganna opinia pośród Sowy danem Sekcji.
 • Strażnik/Ogar - doświadczeni i w pełni wyszkoleni ninja. Znają swoje obowiązki, zasady panujące na Murze mają w małym palcu. Przywykli do ciężkich warunków i trudnych rozkazów. Zaufane jednostki których rola nie kończy się na chodzeniu wzdłuż Muru i wypatrywania zagrożeń. Zdecydowana większość członków kończy karierę na tym szczeblu.
 • Rekrut/Szczur - każdy nowy zaczyna z tej rangi. Jak sama nazwa wskazuje to najniższa pozycja w hierarchii. Tutaj sprawdza się talenty i hart ducha rekrutów. Otrzymują oni wikt, opierunek oraz żołd, jednak nie otrzymują specjalistycznego pancerza - jedynie proste, ciemne ubranie i możliwość zachowania ekwipunku, z którym przybyli. Domyślnie lądują oni w Sekcji Strażników, chyba że posiadają talenty i doświadczenie wyróżniające ich do startu w innych sekcjach.
Sekcje
W celu łatwiejszego podziału obowiązków w organizacji, została ona podzielona na kilka niezależnych od siebie sekcji. Każdy Shisen posiada swoją własną sekcję i Sowę odpowiedzialną za nią. Sekcje bardzo często wymieniają się członkami i współpracują w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów w zakresie pełnionych powinności. Każda sekcja posiada też odpowiedni symbol, który pozwala na identyfikację członka Shinsengumi wraz z numerem Shinsena (np. 7 Sekcja Budowniczych). Ułatwia to identyfikację członków i zarządzanie nimi. Przydział to konkretnej sekcji następuje z decyzji Masterów i jednostek wyższych rangą.
 • Sekcja Straży - stacjonujący na Murze żołdacy w dużej mierze są częścią Sekcji Strażników. Regularnie patrolują Mur w oczekiwaniu na ataki i w ich przypadku to oni mają za zadanie eksterminację przeciwnika zanim temu uda się przebić. Oprócz tego pilnują porządku także na Murze, zapobiegając wewnętrznym konfliktom i pełniąc inne, mniej lub bardziej ważne, funkcje. Są oni najliczniejsi spośród wszystkich grup. Aktualnym Sokołem sekcji jest Uchiha Hishiro.
 • Sekcja Budowniczych - do ich obowiązków należy szeroko pojęta konserwacja Muru i strażnic. Naprawiają wyrządzone przez dzikich szkody i nadszarpnięte elementy budowli. Tworzą także obwarowania na ziemi, pułapki, zajmują się wycinką lasów po dzikiej stronie Muru. Bez nich Mur, nękany atakami, po prostu by się rozpadł i umożliwił dzikim przejście. Są także odpowiedzialni za próby tworzenia przyczółków po dzikiej stronie, jak dotąd bezskutecznie. Z uwagi na ogromne rozmiary samego Muru, sekcja ta jest najliczniejsza, zaraz po Sekcji Strażników. Aktualnym Sokołem sekcji jest Koseki Emiko.
 • Sekcja Zwiadowców - zdecydowanie sekcja wystawiona na największe niebezpieczeństwo. Organizuje i przeprowadza wypady za Mur. Każda ekspedycja ma swoje specyficzne cele, ale każda z nich jest potrzebna. To oni zbierają informacje o faunie i florze, przynoszą okazy do badań, pilnują porządku w najbliższej okolicy Muru. Jeśli zostanie wykryte potencjalne zagrożenie dla Muru, to oni spróbują je przeanalizować i zapobiec mu jako pierwsi. Najmniejsza, ale niezwykle ważna część organizacji. Jest to też sekcja z największym procentem śmiertelności pośród jej członków. Aktualnym Sokołem tej sekcji jest Shirogane Tsuki.
 • Sekcja Zaopatrzenia - spora i niezwykle ważna część Shinsengumi. Funkcjonują oni zarówno na jak i poza Murem, a ich zadaniem jest dostarczanie na Mur wszystkiego, co może być potrzebne. Zapasy wody pitnej i racji żywnościowych, bronie, wyposażenie, niektóre z materiałów budowlanych - wszystko to zapewniają oni. Potrzebne towary zwożone są z całego świata. Grupa zajmuje się też pozyskiwaniem funduszy na dalsze funkcjonowanie organizacji, pochodzące ze skarbców liderów cywilizowanego świata. Są oni odpowiedzialni za gospodarowanie najbliższymi terenami po "cywilizowanej" części, tworząc hodowle zwierząt, farmy, sady i próbując usamodzielnić Mur w jak największym stopniu. Aktualnym Sokołem sekcji jest Shirotsuki Akira.
 • Sekcja Administracyjna - grupa mniej liczna, zajmująca się szeroko pojętą papierkową robotą. Dokładnie kontrolują każdy wydany rozkaz, przydzielony ekwipunek i wydane pieniądze. Odpowiednia księgowość i zarządzanie pozwala na sprawny przepływ informacji i utrzymanie organizacji w dobrym stanie. Mimo pozornego bezpieczeństwa zajęcia, do tej sekcji trafiają wyłącznie zaufane jednostki które nie mają predyspozycji do przysłużenia się Shinsengumi w innych sekcjach. Aktualnie Sokołem tej sekcji jest Airi Tanaka.
 • Sekcja Morska - najmłodsza sekcja w całym Shinsengumi, funkcjonująca tylko we dwóch Shinsenach mających kontakt z oceanami. Ich celem jest pilnowanie wód i patrolowanie wybrzeży niebezpiecznych terenów. Mogą zatrzymać każdy statek i zarządzać przeszukania ze względów bezpieczeństwa. Ze względu na wydarzenia z Kami no Hikage, ilość ludzi w tej sekcji została zwiększona w najbardziej wysuniętym na południe Shinsenie 1. Aktualnie Sokołem tej sekcji jest Endou Yuudai.
 • Sekcja Badawcza - elitarna i niewielka grupa zajmująca się badaniem pozyskanych przez Sekcję Zwiadowców znalezisk, rozszyfrowaniem kultury dzikusów w celu lepszego zrozumienia ich zachowań i opracowywaniem sposobów na zwiększenie skuteczności wszystkich innych sekcji. Należą do niej w dużej mierze medycy, ludzie z ogromnym doświadczeniem w poznawaniu Dzikich, a także specjaliści w wielu innych dziedzinach. Sekcja Badawcza zajmuje się też szeroko pojętą medycyną, opracowywaniem lekarstw na trucizny i substancje znajdujące się po drugiej stronie Muru. Prowadzą również szpitale. Członkowie tej sekcji zabierani są na ekspedycje Zwiadowców jako dodatkowe zabezpieczenie. Aktualnie Sokołem tej sekcji jest Ayatsuri Tsuichi.

Komunikacja i sygnalizacja

Odpowiednia komunikacja to podstawa działania organizacji, zarówno poszczególnych członków podczas ekspedycji, jak i Shinsenów, żołnierzy podczas warty, a także na morzu. Dla każdego z tych przypadków zostało przygotowanych kilka rozwiązań mających na celu usprawnienie przekazywania informacji.
 • Standardowa komunikacja pomiędzy Shinsenami odbywa się na zasadzie tresowanego ptactwa. Każdy Shinsen posiada odpowiednie ptaki wytrenowane do dostarczenia przesyłki do innego Shinsena i powrotu do swojego. Do kontroli poczty i opieki nad ptactwem oddelegowanych jest kilku zaufanych ludzi z Sekcji Administracyjnej.
 • Ważne informacje przekazywane są za pomocą kurierów. Umiejętności rodu Yamanaka używane są wyłącznie w przypadkach nagłych, wymagających natychmiastowych decyzji i tylko jeśli jakiś wysoką rangą Yamanaka aktualnie znajduje sie w Shinsenie.
 • Każdy członek organizacji, przed przejściem do czynnej służby, musi opanować technikę Kemuri Māku. Zwój z tą techniką użycza się wyłącznie na czas nauki i obowiązuje absolutny zakaz udostępniania techniki osobom trzecim, niewłaściwego wykorzystywania i korzystania poza terenem Muru i Dzikich Lądów.
  Spoiler: pokaż
  Nazwa
  Kemuri Māku

  Dziedzina
  Ninjutsu

  Ranga
  E

  Pieczęci
  Baran

  Zasięg
  40m

  Koszt
  E: 7% | D: 5% | C: 4% | B: 3% | A: 2% | S: 1% | S+: Niezauważalny

  Dodatkowe Technika fabularna, bez zastosowań bojowych. Zwój z nią dawany na start każdemu rekrutowi. Niemożliwe jest opieranie się na niej przy tworzeniu WT.

  Opis Po złożeniu pieczęci, użytkownik jest w stanie wypluć z ust długi strumień dymu szerokości około 50cm. Dym może być w dowolnym, wybranym przez użytkownika kolorze. Dym zawsze porusza się w linii prostej od ust użytkownika. Strumień jest bardzo szybki i w ciągu kilku sekund sięga swojego maksymalnego zasięgu. Dym utrzymuje się do dziesięciu minut od stworzenia, po czym czasie rozpływa się w powietrzu. Technika używana jest przez członków organizacji do sygnalizowania zagrożeń za pomocą kolorów owego strumienia. Wykorzystywana zarówno na Murze, jak i podczas ekspedycji.
 • Podstawą w komunikacji na duże odległości jest dym. Stworzony albo techniką Kemuri Māku albo rozpalony manualnie ze szczytów Shinsenów, jego kolor definiuje komunikat. Systemy różnią się w zależności od miejsca i sytuacji, a niewłaściwe użycie danego koloru karane jest z całą surowością.
Lista kolorów dymów i ich znaczeń w zależności od sytuacji:

Spoiler: pokaż
Na Murze (patrol->Shinsen):
 • Biały dym - dzicy się przebili
 • Zielony dym - zagrożenie zażegnane
 • Żółty tym - dzicy atakują - niewielkie ilości
 • Pomarańczowy dym - dzicy atakują - średnie ilości
 • Czerwony tym - dzicy atakują w ogromnych ilościach
 • Czarny dym - dzika bestia atakuje

Informacja zwrotna od Shinsena:
 • Niebieski - przyjęte, wysyłamy adekwatne siły do zagrożenia
 • Biały dym – dzicy się przedarli (skierowane do innego Shinsena)

Na ekspedycji:
 • Czerwony - "Natychmiastowy odwrót, powrót na Mur jak najszybciej się da" (używane tylko przez dowódcę ekspedycji)
 • Zielony- "Misja zakończona sukcesem, wracamy na Mur" (używane tylko przez dowódcę ekspedycji)
 • Żółty - “Zbiórka przy mnie” (używane tylko przez dowódcę ekspedycji)
 • Różowy - "Teren wokoło mnie bezpieczny"
 • Biały - "Zobaczyłem cel"
 • Czarny - "Zostałem zaatakowany, proszę o wsparcie"
 • Niebieski - "Dostrzeżono dzikich"
 • Fioletowy - "Dostrzeżono niebezpieczeństwo" (flora albo fauna)
Administrator Fabularny
W razie jakichkolwiek pytań czy spraw, pisać na gg/PW. Chętnie pomogę : )
Avatar użytkownika

Exodia
Administrator
 
Posty: 2600
Dołączył(a): 8 gru 2015, o 15:36
Wiek postaci: 0
Ranga: Admin Fabularny
GG/Discord: Wolfig#2761
Multikonta: Mujin

Re: Shinsengumi 新選組

Postprzez Exodia » 3 sie 2019, o 15:59

Ekwipunek


Nazwa
Yakei 夜警

Typ
Ubiór

Objętość
450

Opis Jest to typowy strój dla nocnych akcji, złożony z prostych, czarnych elementów, koloru dominującego wśród strażników płci męskiej. Jeśli ktoś wstydzi się swojej twarzy, lub nie chce jej widokiem rozpraszać pozostałych, może ukryć ją pod prowizoryczną maską, łatwą w związaniu i rozwiązaniu. Górna połowa, czyli dwie koszulki, jedna z długim, druga z krótkim rękawkiem, przylegają one dość dokładnie do ciała. Materiał z którego je stworzono skutecznie chroni przed zimnem, wiatrem i deszczem, czyli wszystkim, co może zaskoczyć podczas warty. Za wyjątkiem upałów i nagłego szturmu dzikich, ale nie można mieć wszystkiego. Przynajmniej przez jakiś czas użytkownik może cieszyć się suchą bielizną, choćby wokół szaleje burza. Jednak kilka warstw materiału nie zdoła uchronić przed atakiem przeciwnika, nawet najlżejszym, a walka na murze to ryż powszedni. Dlatego też do zestawu dołączyły karwasze, które mogą przyjąć na siebie drobne żelastwo rzucone przez wroga, zamortyzować uderzenie albo po prostu dobrze wyglądać. Oprócz nich pojawił się jeszcze napierśnik, nie krępuje ruchów, a zawsze choć trochę zwiększający szansę na przeżycie. Do tego jeszcze naramiennik, tylko jeden, by nie spowalniać dodatkowo noszącego, a zapewnić mu choć połowiczną ochronę. Spodnie są luźniejsze, w końcu mężczyźni nie będą chodzić w rurkach, nie? Nie mają kieszeni, bo dostęp do nich uniemożliwiałby pas, z wyrytym symbolem strażników. Na nim trzyma się kawał futra, służący zależnie od potrzeb za koc, poduszkę, albo po prostu jako dodatkową osłonę nóg przed zimnem. Ponadto z jednej strony jest jeszcze kilka metalowych płytek nachodzących na siebie, w celu ochrony uda. Najczęściej na jedną stronę zakłada się naramiennik, a z drugiej montowany jest ów ochraniacz, by zachować balans w defensywie. Stopy zaś chronią wysokie, wiązane buty o wytrzymałej podeszwie.

Właściwości Odporny na uszkodzenia mechaniczne typu rozdarcia, prucie się, rozcięcia.
Trudniej nasiąka wodą, ciężej jest też go podpalić - zwykła woda i ogień.
Pancerz - osłona uda, karwasze, naramiennik - tłumią ciosy i osłabiają cięcia do siły 50, blokują broń miotaną.
Buty - chronią przed kolcami, cierniami, makibishi itp.

Dodatkowe
Wersja dla mężczyzn. Noszenie jest obowiązkowe

Cena
Po wstąpieniu do Shinsengumi otrzymywany za darmoNazwa
Yakei 夜警

Typ
Ubiór

Objętość
450

Opis Jest to typowy strój dla nocnych akcji, złożony z prostych, czarnych elementów, koloru dominującego wśród strażników płci pięknej. Zmian względem męskiego odpowiednika jest aż nadto. Dlaczego? Ano dlatego, że w tych czasach gdzie jak gdzie, ale na Murze, w miejscu równości każdego ze strażników, nawet kobiety mogą nosić spodnie i nie kryć się z tym po kątach. Niestety, same spodnie skutkowały jedynie olbrzymim roztargnieniem męskiej części Shinsengumi, dlatego szybko opracowano pełny strój, osłaniający co trzeba, ale zarazem podkreślający pewne walory... O ile kunoichi nie zdecyduje się na założenie płaszcza, który również wchodzi w skład zestawu. Można się nim okryć, schować ekwipunek przed wzrokiem innych, czy po prostu obserwować, jak epicko faluje na wietrze. Poza płaszczem składa się z trzech warstw, gdzie pierwsze dwie to jedynie wytrzymały i ciepły materiał, bardzo przylegający do ciała. Nie tylko po to, by podkreślić urodę ciała przedstawicielek płci pięknej, ale też po to, by trzecia, najważniejsza warstwa, nie krępowała ruchów. Oczywiście, materiał ten również bardzo powoli nasiąka wodą... W dużym skrócie, zachowuje wszystkie dobre, jak i złe cechy oryginału. I jak na ironię losu, chroni znacznie większy obszar, niż męska opcja. Małe i dość lekkie płytki nachodzą na siebie, zapewniając osłonę torsu, ale też części rąk i nóg. Ponadto, gdyby któraś z pań życzyła sobie nie odsłaniać twarzy w obawie o atak amantów, może schować ją za maską. A połączenie jej z głębokim kapturem gwarantuje anonimowość.

Właściwości Odporny na uszkodzenia mechaniczne typu rozdarcia, prucie się, rozcięcia.
Trudniej nasiąka wodą, ciężej jest też go podpalić - zwykła woda i ogień.
Pancerz - osłona uda, karwasze, naramiennik - tłumią ciosy i osłabiają cięcia do siły 50, blokują broń miotaną.
Buty - chronią przed kolcami, cierniami, makibishi itp.

Dodatkowe
Wersja dla kobiet. Noszenie jest obowiązkowe

Cena
Po wstąpieniu do Shinsengumi otrzymywany za darmo


Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla autora wpisu.
Administrator Fabularny
W razie jakichkolwiek pytań czy spraw, pisać na gg/PW. Chętnie pomogę : )
Avatar użytkownika

Exodia
Administrator
 
Posty: 2600
Dołączył(a): 8 gru 2015, o 15:36
Wiek postaci: 0
Ranga: Admin Fabularny
GG/Discord: Wolfig#2761
Multikonta: Mujin


Powrót do Organizacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość