Shinsengumi 新選組

W tym miejscu można obejrzeć listę funkcjonujących w świecie forum organizacji, przeczytać ich opisy i dowiedzieć się, jak można do nich dołączyć - jak również w jaki sposób można takową założyć.

Shinsengumi 新選組

Postprzez Defrevin » 19 lip 2015, o 20:16

Obrazek
Shinsengumi 新選組


  By chronić cały cywilizowany świat shinobi (czy nikt nie czuje w tym ironii?) wybudowano olbrzymi mur na granicy terenów rodu Uchiha. O ile do samej budowy dołączyły inne klany, które również rozumiały związane z tym zagrożenie, tak kiedy budowa została zakończona, cały projekt zostawiono na barkach jednego klanu, cieszącego się wybitnymi oczami. Jednak z biegiem czasu coraz więcej spośród Uchihów ze wszelkich sił starało się wymigać się od obowiązku służby na tym opuszczonym przez ludzi, bogów i kobiety miejscu. Dlatego też Lider klanu skontaktował się z pozostałymi, prosząc ich o przekazanie wieści, że każdy, shinobi czy samuraj, który dobrowolnie zechce bronić muru (a przez to całego świata) będzie tam mile widziany. Wystarczyło kilka tygodni, by ludzie przyswoili sobie tą informację. Najpierw nikt nie wierzył w to, że Uchiha mogą przyznać się do tego, że potrzebują pomocy. To samo w sobie było czymś zadziwiającym. Ale z czasem pierwsi śmiałkowie wyruszyli. A wieści, które otrzymały rodziny śmiałków kilkanaście tygodni później wstrząsnęły nimi. A potem całymi miejscowościami. Wiadomości, krótko mówiąc, były złe. Bardzo złe. Ponoć Mur był ciągle atakowany przez... Coś. Groza, której nie byli w stanie nazwać w żaden sposób. Ale wróciły nie tylko listy. Czasem były to informacje o tym, że śmiałkowie umarli. Czasem byli to sami ochotnicy. Tyle, że w niczym nie przypominali ludzi, którzy z uśmiechem na twarzy wyruszyli do Sogen. Przypominali dzieci, które nasłuchały się przerażających opowieści, a potem miały okazję przekonać się, że potwory z bajek wcale nie były zmyślone. Co się więc naprawdę dzieje w tamtym miejscu? Dopóki nie wyruszą kolejni, nikt się nie dowie.


Cel:

 • Ochrona cywilizowanego świata.
 • Organizowanie wypadów zza mur celem zdobycia informacji.
 • Dbanie o stan muru.

Korzyści:

 • Każdy kto wstąpi zaciągnie się na mur będzie otrzymywał żołd - 100 ryo tygodniowo.
 • Na czas wędrówki na mur / z muru mają immunitet. Mają prawo zatrzymać się w siedzibie każdego klanu i znaleźć bezpieczne schronienie (oczywiście, jak przyjmą go na miejscu to inna sprawa).
 • Okazja do zdobycia wzmocnień podczas wypraw.

Ogólne:

 • Znak rozpoznawczy organizacji - czarne ubrania.
 • Na murze każdy jest równy, awans w szeregach zależy tylko od umiejętności i chęci danej jednostki.
 • Protektor dowodzi wszystkimi, nie można kwestionować jego rozkazów, chyba że (zdaniem jednostki) zaszkodzą one organizacji.
 • Służba obowiązkowa (po zgłoszeniu się i zaprzysiężeniu) trwa pół roku (3 miesiące czasu rzeczywistego). W tym czasie niemożliwe jest opuszczenie muru, chyba, że z rozkazu/pozwolenia Protektora.
 • Jeśli straż na murze sobie nie poradzi, cały kontynent czeka sporo nieprzyjemności.
 • Na murze każdy jest mile widziany. Nie ważne, jaką masz przeszłość, o ile złożysz przysięgę, dotychczasowe winy zostaną darowane (w ekstremalnych przypadkach może być jednak inaczej). Nie znaczy to, że człowiek taki staje ponad prawem i jeśli podczas służby spróbuje kogoś okraść lub zabić, zostanie ukarany (każdy jest więc traktowany jako osoba z czystym kontem, a jakie będą relacje między graczami to już kwestia ich charakterów).
 • Ciągłe zagrożenie atakiem / możliwość otrzymania zadania od kogoś wyższego w hierarchii i musi ją wykonać.
 • Większość osób na murze to Uchiha, lub ludzie w jakiś sposób powiązani z klanem. Cała organizacja w pewnym stopniu jest zależna od Sogen i Czarnowłosych, przez co czasem przyjmują od nich różne zlecenia w zamian za dalszą pomoc finansową jak i materialną.
 • Kwatera na czas służby jest darmowa

Hierarchia:

 • Protektor/Niedźwiedź - Przewodzi całej organizacji, urząd dożywotni, wybierany przez wszystkich Strażników (bez rekrutów). Może zmieniać obecne i ustanawiać nowe prawa.
 • Master/Sowa - każdy specjalizujący się w innej dziedzinie (Master zwiadowców, Master budowniczych etc.), biorą udział w radach oraz zarządzają podgrupami na murze, odpowiadają jedynie przed Protektorem.
 • Kapitan/Wilk - dowodzi odziałem złożonym z minimum trzech, a maksimum dziewięciu ludzi. Są to najczęściej doświadczeni shinobi potrafiący poradzić sobie w zmiennej sytuacji. Najczęściej dowodzą garnizonami, a paru współpracujących ze sobą kapitanów prowadzi drużyny za mur, lub by wykonać polecenie przybyłe z Sogen. O awansie na te stanowisko decydują przede wszystkim umiejętności, zamysł taktyczny i poważanie wśród innych strażników.
 • Strażnik/Ogar - doświadczeni i w pełni wyszkoleni shinobi. Znają swoje miejsce w szeregu, zadania, które czekają ich każdego dnia i to w sumie tyle, co można o nich powiedzieć. Na tym etapie kończy się najczęściej możliwość awansu.
 • Rekrut/Szczur - świeżo upieczony członek strażników. Musi wykonywać zadania każdego, kto tylko mu każe. Awans z tej pozycji jest tylko kwestią czasu, choć utalentowani członkowie mogą "przeskoczyć" ten etap.

Obrazek
Shi no gēto 死のゲート


  Główna siedziba sił Shinsengumi, umiejscowiona w samym środku długości muru, jednocześnie strzegąca jedynej istniejącej bramy. Składa się z licznych budynków mieszkalnych dla strażników, stanowią one mniejszość w porównaniu do licznych magazynów, spiżarni, zbrojowni, szpitali, miejsc bożych i wszelkich innych budowli służących jednemu celowi. Samowystarczalności Muru. I w dużej mierze się to udało, dzięki czemu nikt nie musi bać się, że przez kaprys sponsorów cała organizacja upadnie. Jakich sponsorów? Przede wszystkim Liderów klanów, wysyłających to, czego mają najwięcej. Dzięki różnorodności świata do bramy śmierci podąża prawie każdy istniejący towar, czy to rudy metali, futra, czy tusze wołowe. Oczywiście działa to na prostej zasadzie. Tak długo jak strażnicy bronią innych służbą na murze, tak długo mogą liczyć na przychylność, a przynajmniej łaskę klanów. Gdyby jednak któryś z Mistrzów spróbowałby użyć swoich wpływów, by wydać komuś wojnę przez swoje widzimisię, skończyłby źle. I szybko. Odnośnie przywódcy, nie ma zamku czy innej wyniosłej siedziby, jedynie nieco większą (w całości jego) komnatę wśród innych strażników.
Obrazek
Shisen 視線


  Potoczna nazwa smukłych, kamiennych wież, stanowiących schronienie niewielkich garnizonów i patrolujących mur strażników. Sięgają jakieś dziesięć metrów ponad typową wysokość muru. Ile ich jest? Ciężko podać konkretną liczbę, jednak zasada przy ich powstawaniu była prosta. Dystans od jednej wieży do drugiej można pokonać w ciągu jednego dnia marszu. Ponadto na szczycie każdej ułożono stos drewna, służącego w razie potrzeby jako sygnał alarmowy, gdyby same rogi nie wystarczyły. W każdej standardowo znajduje się grupa wojowników i przynajmniej jeden lekarz. Tak przynajmniej brzmiało to w teorii. Prawda jest taka, że po prostu zabrakło ludzi i blisko połowa strażnic jest nieobsadzona, przez co w razie potencjalnego ataku może być za późno na szybką i skuteczną reakcję. Dwie wieże, będące jednocześnie początkiem i końcem (albo końcem i początkiem) muru mają niewielkie porty do przyjmowania statków z towarem, malutką flotą do patroli wód i rybołówstwa, a ich garnizony są znacznie większe niż typowych strażnic, jednak nawet połączone nie dorównuję Shi no geto.
Obrazek Obrazek
Kabe 壁


  Wybudowany w przeszło sześć lat kamienny mur stanowi niewątpliwie jeden z cudów architektury. Bynajmniej nie chodzi tu o piękny kształt, wymyślne zabiegi by uczynić go smukłym czy lekkim. Nic z tych rzeczy. Tyle ton budulca nagromadzonego w jednym miejscu po prostu musi robić wrażenie. Cel powstania jest wiadomy. Izolacja tego, co jest po jednej stronie, od tego, co jest po drugiej. Wysoko na blisko trzydzieści pięć metrów stanowi znak widoczny już z daleka. Las wokół muru został wykarczowany, przynajmniej ten po "dzikiej stronie" by nikt ani nic nie mogło zakraść się bez czujnych oczu strażników. Z drugiej strony flora nadal rosła gęsto. W końcu mięso, skóry i drzewo zawsze się przyda, nieprawdaż?
Jeśli masz ważną sprawę, pytanie lub potrzebujesz pomocy związanej z funkcjonowaniem forum, proszę wyślij do mnie prywatną wiadomość. Z chęcią zapoznam się ze sprawą i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika

Defrevin
Założyciel Forum
 
Posty: 2116
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 22:31
Wiek postaci: 0
GG: 0
Multikonta:

Re: Shinsengumi 新選組

Postprzez Kamiru » 16 lut 2016, o 17:49

Członkowie 新選組

Protektor/Niedźwiedź
Obrazek
Uchiha Kyuo
  Pierwszy przywódca wszystkich strażników po utworzeniu oficjalnej organizacji, słynący ze swojego niezwykle rozwiniętego ninjutsu, technik ognia i cieszący się sharinganem z trzema łezkami. Wygląda na jakieś czterdzieści lat, lecz nie da się stwierdzić ile ma ich naprawdę. Przywiązany do Shinsengumi i jego członków, gotów chronić ich za cenę własnego życia.


Master/Sowa
 • Random Boby NPC, jeśli trzeba, przybiorą konkretne kształty, albo RP zajmą ich miejsce.

Kapitan/Wilk
 • Random Boby NPC, jeśli trzeba, przybiorą konkretne kształty, albo RP zajmą ich miejsce.

Strażnik/Ogar
 • Random Boby NPC, jeśli trzeba, przybiorą konkretne kształty, albo RP zajmą ich miejsce.

Rekrut/Szczur
 • Random Boby NPC, jeśli trzeba, przybiorą konkretne kształty, albo RP zajmą ich miejsce.

Lista będzie na bieżąco aktualizowana.

Dostanie się do Shinsengumi

Główne siedziby wszystkich klanów, szczepów oraz tablice ogłoszeń zostały poinformowane o tym, że na murze potrzebni są ochotnicy. Wystarczy trafić więc do Shi no Geto i porozmawiać z obecnym protektorem by, być może, dołączyć do organizacji. Ewentualnie można zrobić to za pomocą misji, która doprowadzi nas na miejsce, bądź też na której zostaniemy zmuszeni do udowodnienia swojej wartości.*

*szczegóły do uzgodnienia ze mną
Kamiru
 

Re: Shinsengumi 新選組

Postprzez Defrevin » 22 mar 2016, o 15:41

Ekwipunek


Nazwa
Yakei 夜警

Typ
Ubiór

Ninpō
Brak

Objętość
Powinno się go nosić na ciele

Waga Fūin
100

Cena Po wstąpieniu do Shinsengumi trzeba zapłacić 1400 Ryo

Opis Jest to typowy strój dla nocnych akcji, złożony z prostych, czarnych elementów, koloru dominującego wśród strażników. Jeśli ktoś wstydzi się swojej twarzy, lub nie chce jej widokiem rozpraszać pozostałych, może ukryć ją pod prowizoryczną maską, łatwą w związaniu i rozwiązaniu. Górna połowa, czyli dwie koszulki, jedna z długim, druga z krótkim rękawkiem, przylegają one dość dokładnie do ciała. Materiał z którego je stworzono skutecznie chroni przed zimnem, wiatrem i deszczem, czyli wszystkim, co może zaskoczyć podczas warty. Za wyjątkiem upałów i nagłego szturmu dzikich, ale nie można mieć wszystkiego. Przynajmniej przez jakiś czas użytkownik może cieszyć się suchą bielizną, choćby wokół szaleje burza. Jednak kilka warstw materiału nie zdoła uchronić przed atakiem przeciwnika, nawet najlżejszym, a walka na murze to ryż powszedni. Dlatego też do zestawu dołączyły karwasze, które mogą przyjąć na siebie drobne żelastwo rzucone przez wroga, zamortyzować uderzenie albo po prostu dobrze wyglądać. Oprócz nich pojawił się jeszcze napierśnik, nie krępuje ruchów, a zawsze choć trochę zwiększający szansę na przeżycie. Do tego jeszcze naramiennik, tylko jeden, by nie spowalniać dodatkowo noszącego, a zapewnić mu choć połowiczną ochronę. Spodnie są luźniejsze, w końcu mężczyźni nie będą chodzić w rurkach, ne? Nie mają kieszeni, bo dostęp do nich uniemożliwiałby pas, z wyrytym symbolem strażników. Na nim trzyma się kawał futra, służący zależnie od potrzeb za koc, poduszkę, albo po prostu jako dodatkową osłonę nóg przed zimnem. Ponadto z jednej strony jest jeszcze kilka metalowych płytek nachodzących na siebie, w celu ochrony uda. Najczęściej na jedną stronę zakłada się naramiennik, a z drugiej montowany jest ów ochraniacz, by zachować balans w defensywie. Stopy zaś chronią wysokie, wiązane buty o wytrzymałej podeszwie.

Właściwości Odporny na uszkodzenia mechaniczne typu rozdarcia, prucie się, rozcięcia.
Trudniej nasiąka wodą, ciężej jest też go podpalić - zwykła woda i ogień, nie jutsu.
Pancerz - osłona uda, karwasze, naramiennik - tłumią ciosy i osłabiają cięcia do siły 50, blokują broń miotaną
Buty - chronią przed kolcami, cierniami, makibishi itp.
Noszenie nie jest obowiązkowe.


Opis Jest to typowy strój dla nocnych akcji, złożony z prostych, czarnych elementów, koloru dominującego wśród strażników, tyle, że w wersji kobiecej. A może nawet aż, bo zmian względem męskiego odpowiednika jest aż nadto. Dlaczego? Ano dlatego, że w tych czasach gdzie jak gdzie, ale na Murze, w miejscu równości każdego ze strażników, nawet kobiety mogą nosić spodnie i nie kryć się z tym po kątach. Niestety, same spodnie skutkowały jedynie olbrzymim roztargnieniem męskiej części Shinsengumi, dlatego szybko opracowano pełny strój, osłaniający co trzeba, ale zarazem podkreślający pewne walory... O ile kunoichi nie zdecyduje się na założenie płaszcza, który również wchodzi w skład zestawu. Można się nim okryć, schować ekwipunek przed wzrokiem innych, czy po prostu obserwować, jak epicko faluje na wietrze. Poza płaszczem składa się z trzech warstw, gdzie pierwsze dwie to jedynie wytrzymały i ciepły materiał, bardzo przylegający do ciała. Nie tylko po to, by podkreślić urodę ciała przedstawicielek płci pięknej, ale też po to, by trzecia, najważniejsza warstwa, nie krępowała ruchów. Oczywiście, materiał ten również bardzo powoli nasiąka wodą... W dużym skrócie, zachowuje wszystkie dobre, jak i złe cechy oryginału. I jak na ironię losu, chroni znacznie większy obszar, niż męska opcja. Małe i dość lekkie płytki nachodzą na siebie, zapewniając osłonę torsu, ale też części rąk i nóg. Ponadto, gdyby któraś z pań życzyła sobie nie odsłaniać twarzy w obawie o atak amantów, może schować ją za maską. A połączenie jej z głębokim kapturem gwarantuje anonimowość.

Właściwości Odporny na uszkodzenia mechaniczne typu rozdarcia, prucie się, rozcięcia.
Trudniej nasiąka wodą, ciężej jest też go podpalić - zwykła woda i ogień, nie jutsu.
Pancerz - płytki, karwasze etc. - tłumią ciosy i osłabiają cięcia do siły 41, blokują broń miotaną
Buty - chronią przed kolcami, cierniami, makibishi itp.
Noszenie nie jest obowiązkowe.


Ukryty tekst. Treść widoczna tylko dla autora wpisu.
Jeśli masz ważną sprawę, pytanie lub potrzebujesz pomocy związanej z funkcjonowaniem forum, proszę wyślij do mnie prywatną wiadomość. Z chęcią zapoznam się ze sprawą i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Avatar użytkownika

Defrevin
Założyciel Forum
 
Posty: 2116
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 22:31
Wiek postaci: 0
GG: 0
Multikonta:


Powrót do Organizacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron