Bijuu

Bijuu

Postprzez Ocir » 29 mar 2015, o 19:45

Obrazek

Bijuu są to ogoniaste bestie posiadające ogromne pokłady chakry. Na początku istniał tylko jeden demon – dziesięcioogoiasty – nazwany Jubim. Siał on spustoszenie na całym świecie, dopóki nie pojawił się Mędrzec Sześciu Ścieżek, który to zapieczętował go w swoim ciele i tym samym stał się pierwszym Jinchuurikim. Mędrzec ten obawiał się, że po jego śmierci, demon ponownie będzie niszczył planetę, dlatego też rozdzielił jego chakrę na dziewięć części, lecz nie wszystkie były równe. Tak oto powstały Bijuu, które w przyszłości ponownie miały stać się jednością.
Jinchuuriki
Jinchuuriki, w dosłownym słowa znaczeniu oznacza; "Moc Ludzkiego Poświęcenia". Są to ludzie, którzy mają wewnątrz siebie, zapieczętowane ogoniaste bestie. Dla niektórych jest to przekleństwo, dla innych błogosławieństwo, albowiem każdy posiadacz takowego stworzenia, ma możliwość korzystania z jej mocy... Jednakże jest też możliwość iż bestia go przytłoczy i skończy z jego życiem, tym samym uwalniając się na zewnątrz. Pierwszym jinchuuriki był Mędrzec Sześciu Ścieżek, który sam zapieczętował w sobie dziesięcioogoniastego.


Jak zdobyć Bijuu

Niestety, Bijuu już dawno zniknęły z powierzchni ziemi, a raczej takie chodzą plotki, bowiem nikt już od dawna nie miał informacji na ich temat. Wiedza o nich, jest bardzo ograniczona, a informacje o znalezieniu są wręcz niemożliwe do zdobycia, aczkolwiek raz na jakiś czas, pojawiać się będzie informacja na temat dostępności bestii np.; na różnego rodzaju eventach. Osoba, która wykaże się największą odwagą, siłą oraz pomysłem, będzie miała możliwość wejścia w posiadanie mocy ogoniastej bestii.


Nauka technik dla Jinchuriki
Zważywszy na ich elitarność, techniki, które może opanować junchuriki, postanowiliśmy dać jedno wymaganie, a mianowicie:
  • Poziom 1 - Wyprawa o zagrożeniu C na odkrycie
  • Poziom 2 - Wyprawa o zagrożeniu B na odkrycie
  • Poziom 3 - Wyprawa o zagrożeniu A na odkrycie
  • Poziom 4 - Wyprawa o zagrożeniu S na odkrycie/specjalny trening z demonem w roli nauczyciela (pozwolenie administracji)Śmierć Jinchuriki
Co się dzieje po śmierci Jinchurikiego z demonem, który jest zapieczętowany w jego ciele? Odpowiedź jest prosta. Pieczęć, która utrzymuje Bijuu pod kontrolą, najzwyczajniej w świecie, przestaje istnieć, gdyż nie ma chakry, która może podtrzymywać jej istnienie. Co za tym idzie, po śmierci osoby, która posiada bestię, ta uwalnia się i materializuje, co sprowadza na świat kataklizm w postaci jednego z Bijuu, który niszczy wszystko i wszystkich na około siebie, póki mu się to nie znudzi lub nie zostanie pokonany. Taką bestię można opanować i zapieczętować w nowym nosicielu.

Sposoby opanowania Bijuu
  • 1 Poziom - żeby opanować podstawowy poziom kontroli pozytywnej trzeba odnaleźć odpowiednią lokację fabularną. Jej położenie może być nagrodą w ME bądź na misji stosownej rangi. W lokalizacji tej jesteśmy w stanie, za pomocą medytacji, stanąć w twarzą z twarz z samym sobą. Drugi “ja” jest lustrzanym odbiciem pod każdym niemalże względem - wie to samo co ty, ma te same wspomnienia, wygląda identycznie. Pozytywne ukończenie treningu polega na pokonaniu go w dyskusji na wasz temat. Odbicie ma jedno zadanie - pogrążenie w rozpaczy hosta, złamanie go i jego ducha walki, opierając się na uczuciach, przeżyciach a nawet logicznych argumentach. Przekonanie go jest zadaniem bardzo trudnym, gdyż jest to właściwie dyskusja z samym sobą. Nie mając odpowiedzi czy odpowiednio silnego argumentu możemy wrócić później, kiedy w końcu znajdziemy odpowiedź. Kiedy nam się uda, odbicie znika, a my jesteśmy w stanie kontrolować moc Biju na podstawowym poziomie.
  • 2 Poziom - mając już opanowane podstawy można przejść do dalszych etapów. Poziom drugi, nazywany również Miniaturką, wymaga od nas wejścia do swojego umysłu raz jeszcze, za pomocą medytacji. Jednak teraz musimy przekonać nie samego siebie, a zapieczętowanego w nas Biju. Rozmowa musi zakończyć się dobrowolnym użyczeniem mocy hostowi przez Demona. Jednak o ile wcześniej mieliśmy pojęcie z czym mamy styczność, to teraz stajemy twarzą w twarz przed absolutną niewiadomą. Na dodatek każde niepowodzenie w przekonaniu demona do pomocy kończy się niekontrolowanym wejściem w Miniaturkę. Do tego trzeab będzie się bardzo dobrze przygotować, jednak korzyści są tego warte.
  • 3 Poziom - opanowanie tak zaawansowanego poziomu to już zupełnie inna liga niż dwa poprzednie etapy. Nie ma miejsca na rozmowy czy argumenty, musimy siłą wydrzeć demonowi jeszcze większe pokłady jego mocy. Jakim cudem? Musimy stanąć w nim twarzą w twarz i przetrwać, wychodząc z tego starcia zwycięsko. Musimy własnoręcznie usunąć pieczęć blokującą moc demona i pokonać go. O ile walka z nim ponownie ma miejsce w podświadomości, to ma również wpływ na rzeczywistość. Zerwanie pieczęci powoduje wejście naszej cielesnej powłoki w 3 Poziom bez kontroli nad nim. O ile wygrywamy w starciu z Biju, nasze ciało nie robi nic i mimo aktywowanego 3 Poziomu nie stanowi zagrożenia. Jednak jeśli obrywamy od Biju, co wcale nie jest trudną sztuką, to on przejmuje kontrolę nad ciałem i zaczyna siać zamęt i zniszczenie. Jeśli uda nam się pokonać demona, pieczęć zostanie naprawiona, a my będziemy w stanie bezpiecznie korzystać z nowych mocy. Jeśli jednak przegramy, demon przejmuje całkowitą kontrolę, a po chwili całkowicie wyswobadza się z naszego ciała, rozrywając je na malutkie kawałeczki.
  • 4 Poziom - Tutaj mamy do czynienia z całkowicie innym rodzajem opanowania. Nie chodzi tutaj o walkę, o wojnę na argumenty. Chodzi o warunki zewnętrzne, na jakie jesteśmy narażeni. Musimy trafić na odpowiednio silnego przeciwnika, co przy umiejętności kontroli 3 Poziomu nie jest wcale takie proste. Bój musi bezpośrednio zagrażać naszemu życiu. Kiedy po prostu nie będziemy nadążali za potęgą przeciwnika i ten postawi nas w sytuacji niemalże pewnej śmierci, Biju i host jednoczą się. Wzajemne zaufanie to klucz do tego wszystkiego. Wtedy to Biju oddaje całą swoją moc do dyspozycji osoby, w której jest zamknięty. Dobrowolnie. Wtedy to i tylko wtedy uzyskujemy całkowitą kontrolę nad potęgą Ogoniastej Bestii i jesteśmy w stanie wejść w jej pełną formę.

    UWAGA: Jinchuuriki może odkryć całkowicie inny sposób na opanowanie jednego wybranego poziomu kontroli. Żeby do tego doszło, musi napisać Prośbę do Administracji z dokładnym przedstawieniem procesu przejmowania kontroli z uwzględnieniem niepowodzeń, a ta musi jednomyślnie się na nią zgodzić. Wtedy host wciela swój plan w życie, który na bieżąco jest monitorowany przez skład adminów.
Avatar użytkownika

Ocir
Administrator
 
Posty: 3421
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 00:33
Wiek postaci: 0
GG/Discord: Ichi#9163
Multikonta: Ichirou

Powrót do Ogoniaste Bestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość